Deathstar by Andrzej

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Re: HE 2500 (8ed) deathstar by Andrzej

Post autor: Jab »

No i myślisz że nikt tych 5 SW nie wystrzela? :lol2: Pozwalając im strzelać np do maszyn :lol2:
Paskudny uśmiech power gamera

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nıe bardzo rozumıem.
Nıech sobıe strzelaja, prosze bardzo.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

No więc jako że każdy będzie próbował wystrzelać/zamagować kloc SM to na pewno ktoś ich po prostu zabije :wink:
A jeśli jest za mało jednostek strzelających z BS`a no to wtedy nie musisz ustawiać ich przed tymi SM #-o Możesz ich ustawiać w normalnym "skałcie" i będą działali jak orły. Robisz problemy na siłę :wink: To do Ciebie nie podobne :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Andrzej, nie było ich 40stu, bo trochę mi zabito gwardią.
tedzio pisze:Którą i tak kosisz słoneczkiem :-. .
jedna skosiłem, mimo inicjatywy 5 'złowieszczy śmiech'. Hyddra jest liczona jako jeden model ze swoją obsługą czyli ma I5



Maryś mi mówił, że ma jakiś turbo pomysł na ten deathstar, jego się pytaj :mrgreen:
że gwardia i dwa razy ghule w tym power scroll i beast okrążają tych WL i kogo przyjmujesz na bok. Kogo na klatę. Gwardia może mieć ASF z popychaczki. Lord ma popychaczke bazowo, bo nekros ma jedynkę.

Edit: Złycytat dałem, miało być do andrzeja i czelendza jego.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Lord nie ma bazowo popychaczki uklad 3,4,5,6 sprawia że nie mam :D
Co do pomysłu to nie jest turbo. Nie ma w nim specjalnej finezji. Jutro zobaczymy czy się sprawdzi :D
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

a jak wiadomo taki układ ze nie masz popychaczki jest bardzo mało prawdopodobny:D
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

@Jab
Moze to faktycznie dobry pomysł. Tyle ze SW to nie harpie i swoje kosztuja... Ale jakiś pomysł to jest.

WojtuśŚ pisze:Maryś mi mówił, że ma jakiś turbo pomysł na ten deathstar, jego się pytaj
że gwardia i dwa razy ghule w tym power scroll i beast okrążają tych WL i kogo przyjmujesz na bok. Kogo na klatę. Gwardia może mieć ASF z popychaczki. Lord ma popychaczke bazowo, bo nekros ma jedynkę.
Nie bardzo wiem, co ma dać ASF na gwardii.
Ale co do okrążenia to jak najbardziej masz rację, jest to spore zagrożenie któremu trzeba będzie przeciwdziałać orłami i łukami.

Marys pisze:Co do pomysłu to nie jest turbo. Nie ma w nim specjalnej finezji. Jutro zobaczymy czy się sprawdzi :D
Ano zobaczymy :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

a co wywalasz na 2350? 10 WL? ;P
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

8-9 WL i paru łuczników :)
Myślałem też o orle, ale jednak zostaje :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

ja wystawiałem 2 orły i ok
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

nie wiem cóż za finezja kryje się w takiej rozpie ... to prawie tak jak stwożyć 40 klocek chosenów ( Khorn ofc ) z 2 ołażami i jechana... nigdy nie byłem zwolennikiem takich układanek... multi kombowych, zobaczymy jak dasz radę jutro

powodzenia :D

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

WojtuśŚ pisze: jedna skosiłem, mimo inicjatywy 5 'złowieszczy śmiech'. Hyddra jest liczona jako jeden model ze swoją obsługą czyli ma I5
od kiedy hyda to ridden monster? o_O

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

@ Khumanor
Tak, coś w tym stylu, tylko lepsze :)


@ Morrok
Wałki są w każdej edycji :) (choć tu to raczej niewiedza)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

możliwe, że niewiedza...tak nam się wydawało...
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Andrzej pisze:@ Khumanor
Tak, coś w tym stylu, tylko lepsze :)
to zależy jak rzuty by poszły na EotG... fakt że tzeenchowi by wyszło to co trzeba, czyli ward na 3+ byli by lepsi i tu nie ma dyskusji :wink:

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

@ Andrzej,

Jak bedziesz w Kraku w sierpniu to daj znac, zagramy rewanż :wink:

Pozdrawiam

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Mój raport z turnieju we Wrocławie.

Moja rozpa (punkty mogą sie nie zgadzać, nie mam bulidera)


Unnamed2350 Pts - High Elves Army

1 Archmage @ 360.0 Pts Death
General
Magic Level 4
Staff of Solidity [20.0]
Talisman of Saphery [35.0]
Folaraith's Robe [45.0]

1 Mage @ 185.0 Pts Shadow
Magic Level 2
Jewel of the Dusk [15.0]
Sacred Incense [30.0]
Ward 6+ od maszyn [5]

1 Noble @ 178.0 Pts
Dragon Armour
Shield
Battle Standard
Banner of the World Dragon [60.0]


30 First Archers @ 370.0 Pts
Standard Bearer; Musician; champion
Banner of Eternal flames [15.0]


10 Archers @ 115.0 Pts
Musician

10 Archers @ 115.0 Pts
Musician


33 White Lions @ 600.0 Pts
Standard
Musician
Standard of Balance [45.0]

1 Guardian @ [37.0] Pts
Amulet of Light [15.0]


11 Phoenix Guard @ 280.0 Pts
Standard
Musician
Banner of Sorcery [50.0]

1 Keeper of the Flame @ [32.0] Pts
Heavy Armour
Amulet of Fire [20.0]


1 Great Eagles @ 50.0 Pts

1 Great Eagles @ 50.0 Pts

1 Great Eagles @ 50.0 Pts


Grałem trzy razy z krasiami :)



1 bitwa

kowadło, BSB, pancerny tan, slayer, 20 kuszników, 10 łuczników, 20 hammererów, 30 slayerów, katapa, dwa działa, organki, dwa żyrosy.

Przeciwnik zaczynał. Podleciał żyrosami i zaczął ziać w WL. Zignorowałem je, co okazało się sporym błędem, bo przez całą gre latały i wkurwiały. Mimo, że w pierwszej turze zgineło mi 7 WL, postanowiłem iść do przodu. Jednak po zebraniu na twarz katapy, kowadła, kuszników i dwóch zionięc żyrosów stwierdziłem, że to nie był dobry pomysł i rozpocząłem wielki odwrót :)
Na szczęście miałem 30 łuczników w których mogłem schować bohaterów, więc tragedi nie było. W tym czasie orły zlikwidowały działo i organki, ze snajperki ściągnąłem katapę, a łucznicy zastrzelili ostatnie działo.
Pod koniec bitwy zostało mi 3 WL, Do tego arcymag i mag stali na ostatniej ranie, ale przeciwnik miał na mnie tylko 100 punktów za orły :)
Ja zabiłem mu wszytkie maszyny i BSB ze snajperki, dzięki czemu skończyło się 13:7
W tej bitwie zapomniałem wystawić PG :D

13:7



2 bitwa

Lord na tarczy, BSB, pancerny tan, slayer, 20 kuszników, 10 thundererów, 20 hammererów, 20 slayerów, 20 warrioró, działo, katapa, żyros, organki.

Tym razem ja zaczynałem. Poleciałem na pałe do przodu i w pierwszej turze zdjąłem żyrosa z dwójki z deatha. Orły poleciały na maszyny. W drugiej turze nie miał maszyn, mogłem więc spokojnie zmiękczyć go magią, a potem wparować WL i zrobić rzeźnie. Przeciwnik w czwartej turze oddał maskę.

20:0



3 bitwa

kowadło, bsb, slayer, 20 kuszników, 20 hamków, 25 warriorów, dwa działa, organki, żyros, 15 górników.
Zaczynałem i poleciałem do przodu. Przeciwnik spowalniał mnie z kowadła więc wlekłem się o 5 cali na turę. Orły ładnie posprzątały maszyny, ale nie bardzo mogłem zrobić mu coś jeszcze. Na szczęście w trzeciej turze przeciwnik skusił się na dużą runę na kowadle, zgadnijcie co się stało :D
Brakło mi czasu na dobicie wszystkiego, zostało mu 3 hamków i 4 warriorów, w sumie wartych 600 pkt :)

18:2




Wnioski

- orły są zajebiste, minimum to 5
- 30 łuczników w jednym oddziale sprawdza się bardzo dobrze (w pierwszej bitwie schowałem w nich bohaterów, a w trzeciej sami pogonili 15 minerów z GW :))
- combo death+shadow miażdzy jajca
- WL nie lubią strzelania templatkowego


I niech mi teraz ktoś powie, że mam ciężko z krasiami :)


@ Fluffy
Będę w tym tygodniu w krk. Napisz mi na pm, kiedy masz czas zagrać.
Ostatnio zmieniony 3 sie 2010, o 12:46 przez Andrzej, łącznie zmieniany 2 razy.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Gdy ma się shadow+death i słoneczko to krasie nie są szczególnie trudnym przeciwnikiem :wink:

30 łuczników to fajny pomysł do momentu gdy ktoś nie zacznie do nich strzelać z katapulty. Wtedy jest z nimi krucho i po 2 rundach strzelania jest z nich sieczka.
W ogóle uważam że krasie nie są szczególnie mocną armią w tej edycji, ponieważ jest zbyt wiele biczów na nią.
Może być z nimi trochę trudniej gdy na magię rzucasz nie więcej niż 3 PD < przez dwie bitwy tak z nimi miałem> :lol2:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

A na początku połączenie Death+Shadow było krytykowane :P jednak mam do tego nosa, tak jak tych łuczników :P

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

zamiast tego szadoła cośby pokombinował...z tego co pamiętam nie masz amulet of light, więc myślę, że magiczne ataki z flaming sworda na kuszników lepsze niż banner
albo metal i zostawiasz banner.
Fire jest fajny bo w najgorszym razie bedziesz miał czym smażyć wroga
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

ODPOWIEDZ