HE kontra Koksy

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Re: HE kontra Koksy

Post autor: Asassello »

Relosu pisze:
Waldi pisze:
Kaylar pisze: W nowym podręczniku jest niezły przedmiot +3 do S tylko że 60 pkt ;/. To już robi jakieś wrażenie z princem ;p. Przeżuty +siła 7 to już -4 do AS hhmm co myslicie ???
To nie lepiej zamiast tego drogiego mieczyka dać mu great weapona (+2 S) a za 100 punktów kupić mu itemki które go zabezpieczą przed śmiercią?
great weapon while mounted grants +1S instead of +2. Chyba ze sie pozmienialo w 8ed.
Pozmieniało się.
Tylko mieszasz ludziom w głowach!

@Kaylar, skąd ty czerpiesz swoją wiedzę o WFB? przeczytałeś już RB?
koń z bardingiem daje +2, smok +1.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

Kaylar pisze:Koń z bardingiem daje +1 do ochrony, juggenaut +3 a Smok ??? :oops:

Ale faktycznie chyba lepiej grać na magach niż na księciu ze smokiem, tyle że dla mnie to nie klimatyczne ;/
no jeśli uważasz że elficka magia jest nieklimatyczna to szybko pakuj gratki wsiadaj na statek i płyń daleko od brzegów Ulthuanu. A że życzliwy ze mnie człowiek to doradzę ci pośpiech a odradzę brak pośpiechu.

Pograj, po wysilaj szare komórki a dopiero potem kwicz literami na tym forum. Bo na razie to odnoszę wrażenie że bardzo boisz się przegranej i za wszelka cenę chcesz gotowej recepty na sukces. Jako iż przysłowia są mądrością narodu, zatem warto tu przytoczyć jedno z nich: "masz łeb i c..j to kombinuj" :-)
Ostatnio zmieniony 30 lis 2010, o 00:47 przez Mortipher, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Mortipher pisze: Pograj, powysilaj szare komórki a dopiero potem kwicz literami na tym forum. Bo narazie to odnosze wrażenie że bardzo boisz sie przegranej i za wszelka cene chcesz gotowej recepty na sukces. Jako iż przysłowia są mądrościa narodu, zatem warto tu przytoczyc jedno z nich: "masz łeb i c..j to kombinuj" :-)
to prawda, pierwsze bitwy i tak będziesz przegrywał, niezależnie co wystawisz :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaylar
Wałkarz
Posty: 93

Post autor: Kaylar »

Nie chodziło mi o to, że magia jest nie klimatyczna. Chodziło mi o to, że DLA MNIE armia bez smoka jest nieklimatyczna. To tylko mój pogląd, możesz mieć inny. Według mnie granie na 4 magach jest powergamerskie a nie klimatyczne (może znowu ktoś zechce zjechać). To moje opinie, forum jest do wyrażania opini.


Wczoraj zrobiłem próbę 10 SM na 10 Chaos warriors (bez znaku) bez sztandarów i magicznych broni czempionów. SM w jednej turze wycieli 9 WoCH. To prawda, że teraz tarcza oprócz +1 SV daje parry SV na 6 ?? BO tak zrobiłem oprócz zwykłego SV dałem parry na 6 :mrgreen:


Pls don't flame... :oops:
HIGH ELVES 0/0/0 (W fazie zbierania ;])
WARRIORS OF CHAOS 0/0/0 (W fazie smutku ;])


Uważaj na swoje myśli, stają się słowami. Uważaj na swoje słowa, stają się czynami. Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami. Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem. Uważaj na swój charakter on staje się twoim losem...

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Tarcza nie dodaje już dodatkowej sejwa w walce wręcz, tak jak kiedyś, tylko właśnie 6+ warda ( na ostrzał działa jak zawsze ), o ile jej używasz.

Pls don't flame... :oops:
To zadawaj inne pytania :P . Mądrzejsze o lekturę RB chociażby :P .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Infernal Puppet pisze:To zadawaj inne pytania :P . Mądrzejsze o lekturę RB chociażby :P .
ja bym jeszcze dodał nie offtopuj we własnym temacie, ale jak tak patrzę na Twoje posty to chyba i tak nie ma dla Ciebie nadziei
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

przytocze pewnien cytat:
"bo mój przeciwnik ma 20 czołsenów kolna z helosami i lospieldala wszystko"
:) no ofence

AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: AndreFW »

nie twierdzę, że smok nie jest klimatyczny (sam lubiłem grać nim w 7 ed.), ale niestety obecny standard punktowy oraz układ % sprawiają, że jeśli będziesz chciał pograć i wygrać to na takie pkt bez smoka. Nad jego wstawieniem można by się ewentualnie zastanawiać na większe pkt (gdzie na przykład mieściłby się arcy i smok). Praktyka wygląda tak, że magia jest wykoksiona, więc wstawienie smoka = słabsza magia, to raz. Idąc dalej gdy trafiasz na parki maszynowe to masz przesrane bo teraz jeszcze łatwiej trafiać z klopy/canona a do tego w tej ed. obrywa i jeździec i smok, bez losowania. A pozatem zmniejszyła się też po części liczba atrakcyjnych celów dla smoka (mniej słabszych od smoka potworków teraz się widuje na stole, bo np. abomka to już ryzyko), a przez steadfasty i oddawanie piechota nie jest już jakimś tam free fragiem.

Reasumując, jesli zależy ci na wyniku (niekoniecznie za wszelką cenę) i chcesz sobie pograc, to niestety póki co bez smoka. A z resztą sam po testuj :wink:

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

AndreFW pisze:Nad jego wstawieniem można by się ewentualnie zastanawiać na większe pkt (gdzie na przykład mieściłby się arcy i smok)
Co jest samo w sobie bardziej klimatyczne niż wystawianie SD na mniejsze punkty. Na bank smoki nie latają na bitwy 2k
I sold my soul for rock'n roll

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

na 2k zmieścisz tylko dragon mage'a, bądź beznadziejnego sun dragona pod prince'a.

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Wiem, to było uogólnienie małych pkt :wink:
I sold my soul for rock'n roll

Awatar użytkownika
Kaylar
Wałkarz
Posty: 93

Post autor: Kaylar »

AndreFW pisze:nie twierdzę, że smok nie jest klimatyczny (sam lubiłem grać nim w 7 ed.), ale niestety obecny standard punktowy oraz układ % sprawiają, że jeśli będziesz chciał pograć i wygrać to na takie pkt bez smoka. Nad jego wstawieniem można by się ewentualnie zastanawiać na większe pkt (gdzie na przykład mieściłby się arcy i smok). Praktyka wygląda tak, że magia jest wykoksiona, więc wstawienie smoka = słabsza magia, to raz. Idąc dalej gdy trafiasz na parki maszynowe to masz przesrane bo teraz jeszcze łatwiej trafiać z klopy/canona a do tego w tej ed. obrywa i jeździec i smok, bez losowania. A pozatem zmniejszyła się też po części liczba atrakcyjnych celów dla smoka (mniej słabszych od smoka potworków teraz się widuje na stole, bo np. abomka to już ryzyko), a przez steadfasty i oddawanie piechota nie jest już jakimś tam free fragiem.

Reasumując, jesli zależy ci na wyniku (niekoniecznie za wszelką cenę) i chcesz sobie pograc, to niestety póki co bez smoka. A z resztą sam po testuj :wink:

Dokładnie o takie wypowiedzi chodzi w tym temacie.

BTW ktoś jest z okolic Targówka-Bródna-Podgrodzia (Warszawa) ???
HIGH ELVES 0/0/0 (W fazie zbierania ;])
WARRIORS OF CHAOS 0/0/0 (W fazie smutku ;])


Uważaj na swoje myśli, stają się słowami. Uważaj na swoje słowa, stają się czynami. Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami. Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem. Uważaj na swój charakter on staje się twoim losem...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

warszawa, zapraszamy na warszawskie turnieje,
lub do sklepów (Cytadela, Faber, itp), gdzie będziesz mógł poznać ludzi, obejrzeć bitwy i poznać zasady.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaylar
Wałkarz
Posty: 93

Post autor: Kaylar »

Najbliżej chyba na Bemowo do Moriona. Muszę wymiary stołów zobaczyć może zmieszczę u siebie w domu ;]
HIGH ELVES 0/0/0 (W fazie zbierania ;])
WARRIORS OF CHAOS 0/0/0 (W fazie smutku ;])


Uważaj na swoje myśli, stają się słowami. Uważaj na swoje słowa, stają się czynami. Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami. Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem. Uważaj na swój charakter on staje się twoim losem...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

stoły mają 4' x 6' .
Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Czyli w przybliżeniu 122x183 cm.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Kaylar
Wałkarz
Posty: 93

Post autor: Kaylar »

[quote="Infernal Puppet"]Tarcza nie dodaje już dodatkowej sejwa w walce wręcz, tak jak kiedyś, tylko właśnie 6+ warda ( na ostrzał działa jak zawsze ), o ile jej używasz.

[quote]

You are wrong :^o

Parowanie:
"Jeśli wojownik walczy bronią ręczną i tarczą uzyskuje magiczną ochronę na 6+, która uwzględnia szansę sparowania ciosu..."

Tarcze:
"Jeżeli model niesie tarczę, wynik potrzebny do wybronienia rany obniżony jest o 1, jeżeli model nie ma innego pancerza niż sama tarcza uzyskuje ochronę pancerza na 6+"

So you are wrong ;p. To tyczy się również naszych spearelfów ?????
HIGH ELVES 0/0/0 (W fazie zbierania ;])
WARRIORS OF CHAOS 0/0/0 (W fazie smutku ;])


Uważaj na swoje myśli, stają się słowami. Uważaj na swoje słowa, stają się czynami. Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami. Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem. Uważaj na swój charakter on staje się twoim losem...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

sam nawet nie wiesz o czym piszesz, więc nie pisz tego z taka pewnością siebie.

W poprzedniej edycji tarcza zamiast magicznej ochrony na 6+ dawała dodatkowe +1 do save (oprócz tego standardowego +1, które przytoczyłeś).
A magiczna ochrona na 6+ jest o wiele słabsza niż dodatkowe oczko do ArmourSave, wiec tarcza straciła.


Spearefly maja +1 do AS za posiadanie tarczy, ale Parować już nie mogą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaylar
Wałkarz
Posty: 93

Post autor: Kaylar »

Czyli to minipodręcznik z IoB sie myli ??? Bo to cytaty właśnie z podręcznika :oops:
HIGH ELVES 0/0/0 (W fazie zbierania ;])
WARRIORS OF CHAOS 0/0/0 (W fazie smutku ;])


Uważaj na swoje myśli, stają się słowami. Uważaj na swoje słowa, stają się czynami. Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami. Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem. Uważaj na swój charakter on staje się twoim losem...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Nie. W podręczniku jest dobrze.
Po prostu Ty nie zrozumiałeś wcześniejszych postów.
Obrazek

ODPOWIEDZ