Bretonnia, i inne ciężkie armie - jak sobie z tym radzić ?!

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Bretonnia, i inne ciężkie armie - jak sobie z tym radzić ?!

Post autor: Araghas »

Witam,

Dziś stoczyłem pierwszą bitwę moimi HE z Bretonnią. Powiem tak zostałem wyczyszczony ale to z powodu braku doświadczenia wystawiłem:

30 LSG
1 Lion Charriot
2lvl mag z life
BSB
20 WL
2 Bolt Thrower
8 Swordmasterów

Ogólnie szło dobrze ale powiedzcie mi co Wy byście zastosowali ?

Pozdrawiam
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

to oczywiście zależy na jakie grasz punkty, napisz zawsze bo raczej nikomu się nie chce podliczać takich "rozpisek"
generalnie jak grasz z bretką to możesz sobie odpuścić rydwany. Jakbyś zrzucił tego WLC i może jednego RBT to możesz pięknie podpakować SM którzy muszą uważać tylko na ewentualne trebusze, a tych przecież nie ma na stołach zbyt wiele
a poza tym wydaje mi się że są świetne tematy na takie pytania, jak na przykład "jak zostać generałem" czy chociażby "wasi najgorsi wrogowie i sposoby na nich"
bo niby co to znaczy "Bretonnia i inne ciężkie armie"? Kto jest według Ciebie "ciężki", bo chyba nie bretka na 8-edycyjnych zasadach? Chyba że chodzi Ci o łączną wagę w pełni okutego rycerza wraz z koniem?
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

chodzi mi o ogólnie CIĘŻKICH przeciwników nie wagowo :P tylko do pokonania, i tak bretka jest cieka do pokonania, mały front i duzo atakow z duzą siłą potrafią bardzo poturbować, chciałem założyć temat gdzie wszyscy mogliby przedstawiać SPOSOBY na pokonanie wroga, chaos, bretka i wampiry, nie mówcie że są łatwi do pokonania :P
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Havelock pisze:Jakbyś zrzucił tego WLC i może jednego RBT to możesz pięknie podpakować SM którzy muszą uważać tylko na ewentualne trebusze, a tych przecież nie ma na stołach zbyt wiele
Trebków może dużo nie ma za to są tani jak barszcz łucznicy, którzy zrobią z SM durszlaki :wink:

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

No cóż pozostaje znów prosić moda : Assello o piękne dziecię Ulthuanu :D :mrgreen: – zamknij temat a posty poprzeklejaj do któregoś tematu zaproponowanego powyżej. Tak będzie chyba prościej....

A co się tyczy Bretki to nie jest to silna armia w tej edycji. No nie można jej lekceważyć ale prawda jest taka że nie ma ona za bardzo czym odpowiedzieć. ASF i przerzuty duża liczba wl i pozamiatane. Oczywiście jeśli się strzeli taktyczną gafę to i najsilniejszy oddział da d..py -tzn nie spełni naszych oczekiwań. Dobra opcja włócznicy i brzytwa. Tylko wl maja tą przewagę że i tak wycinają konnice aż miło a nie są zależni od kości mocy.
Bestialski_Brokuł pisze:Trebków może dużo nie ma za to są tani jak barszcz łucznicy, którzy zrobią z SM durszlaki :wink:
Sm z kadzidłem lub screenem z sw maja szanse dojść ale to już trzeba pokombinować. No i te dodatkowe koszty punktowe.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Dopoki nie wpuscisz sobie zadnej lancy w bok, nie powinienes miec zadnego problemu z bretka. Tak jak bylo pisane, duzo WL i bretka moze sie schowac.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

nie ma mnie dwa dni a tu już takie tematy powstają :/
Temu podobnych jest w dziale HE już sporo, przenieście swoją rozmowę tam.

Poza tym odpowiedź na te arcytrudne pytanie już padła :)

zamykam
Obrazek

Zablokowany