rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Relosu »

bierz malego maga, z seerem i 2lvl, bierzesz rebirth albo dwelersy i anulowanie miscastow. I jest milo i przyjemnie.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Weź lifa, z shadowa brzytwe bedzie Ci ciężko rzucić. Poza tym imo na te punkty lepiej wziąć deatha. Snajperki są zabójcze dla generałów herosów. Np. mały wampir ma tylko 7 ld do naszych 9, czyli statystycznie ginie od strzała :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Wezmę chyba zamiast gem of caurage silver wound.
Obrazek

Ereagorn
Wodzirej
Posty: 765
Lokalizacja: FENIX Włocławek

Post autor: Ereagorn »

silver wand chyba
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie możesz mieć dwóch arkanów.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

Ukalez pisze:"Lajf" nadal mocny ;) choć faktycznie "look out" trochę oslabil dwellersów. Muszę się trochę ograć na EURO i zobaczę :wink:
czy to oznacza że większość bitew rozgrywana jest na zasadach euro czy jakieś inne zasady osłabiają dwellersów?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3144
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

To pierwsze, euro pozwala herosom uniknąć śmierci z tych kluczowych czarów - już się nie da nimi zazwyczaj skończyć bitwy w pierwszej/drugiej turze.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Witam,

czytam te wasze rozpiski i dziwię się jednemu - gdzie się podziali SM? czy już nikt prócz mnie ich nie używa? 2at 5s to za mało? Lepsi WL?
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

S i A to nie wszystko, tacy SM musza dojsc do walki a z AS5+ to za daleko nie dojda... dlatego WL lepsi PG tez...
do tego z 2 szeregu daja tylko po 1 A i tu jest przewaga WL i PG ktorzy nic nie traca
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Zarówno SM jak i WL i PG mają przed sobą taki sam dystans, w wypadku gdy w armii (jak u mnie) jest mag z lore of life przeżywalność znacznie wzrasta bez względu na obronę. Do tego dochodzi +2T z tego samego lore. No i nie należy zapominać o manewrowaniu - nikt nie każe biec "na jana" przed siebie. A to co 14 SM z banerem -1 do rzutu na obrone robią z jednostką przeciwnika tego nie zaserwują ani WL ani słabiutcy PG.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

bajki panie opowiadasz :) takie 14 SM wyparuja zanim przejda polowe stolu.
ani słabiutcy PG
lol to jest najtwardsza Helficka piechota...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

SM sprawdzają się tylko w małych komandach po 5 albo 7, najlepiej w parówkach z armiami które mają dużo śmiecia i mogą ich osłaniać. W innych przypadkach zostaną szybko wystrzelani.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Semi pisze:bajki panie opowiadasz :) takie 14 SM wyparuja zanim przejda polowe stolu.
ani słabiutcy PG
lol to jest najtwardsza Helficka piechota...

zgaduje, że traktujesz mnie z taką nonszalancją, używając tak mocarnych argumentów - bajki panie piszesz - dlatego, że nie jestem weteranem tego forum. Marzy mi się taka kultura jak jest np. na warseer'ze gdzie w temacie o HE bardzo często goszczą w rozpiskach wspomniani przeze mnie SM.

Nie mówiłem o bloku SM liczącym 20 modeli, tylko o znacznie mniejszych. SM mają też tą dodatkową zaletę, że prawie zawsze skupiają na sobie oszczał wroga, co kupuje innym trochę czasu. Kluczem jest ich liczba, mag idący za nimi i manewrowanie jak to Andrzej napisał.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie bardzo wiem, o co biega z tym magiem idącym z tyłu, jaką miałby pełnić funkcje?
Niestety rzadko starcza na nich punktów. Dopiero od 2600 można byłobo o nich pomyśleć, poniżej lepiej wpakować punkty w WL albo w 5 DP.
Markuene pisze:zgaduje, że traktujesz mnie z taką nonszalancją, używając tak mocarnych argumentów - bajki panie piszesz - dlatego, że nie jestem weteranem tego forum. Marzy mi się taka kultura jak jest np. na warseer'ze
Witamy na BP :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Mówiąc o magu miałem na myśli taką odeległość, która umożliwiałaby mu rzucenie czaru wzmacniającego, wskrzeszanie etc. Ja gram na 3000+ i jestem z maga zadowolony.

A nie lepiej zamiast 5 DP wziąć lwi rydwan?
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

nie. Mniej woundow, mniejszy as, mniejszy lider, mniejszy move i nie moze marszowac, nie ma warda 2+ na ogien ktory jest praktycznie wszech obecny.

Awatar użytkownika
Brat_Kruger
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: Brat_Kruger »

Dokładnie - 5 DP lepsze

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

skoro mowisz o malych odzialach to ja czegos tu nie rozumiem... wskrzeszac czy boostowac oplaca sie duze kloce a nie 5-7 SM ktore gina w jedna ture nawet z T 5...
pozatym pytales sie czemu nie wystawia sie SM to odpowiedzialem...
Obrazek
Highborn Elves Only!

meeks
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: meeks »

Hej
Z własnego małego doświadczenia wiem, że Sword Masters szybko zostają ściągani ze stołu. Ratuje ich tylko ward z elfickiej magii. Moim skromnym zdaniem na stół najbardziej opłaca się albo Phoenix guard w klocku (20+), albo White Lions w podobnej liczbie, sam staram się przynajmniej taką liczbę wystawiać.
Zastanawiam się nad herosami itp. W większości rozpisek widzę maga lvl 4 book of hoeth , liony lub PG, w pizdu łuczników, orła i jazda do przodu. Może bardziej doświadczeni gracze (pewnie wszyscy zalogowani z moim wyjątkiem :wink: ) powiedzą mi bo nie rozumiem, czemu nie ma obecnie w rozpiskach lordów na smokach, kloca lothernu, dragon princów czy bolt throwerów?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

meeks pisze:Może bardziej doświadczeni gracze (pewnie wszyscy zalogowani z moim wyjątkiem :wink: ) powiedzą mi bo nie rozumiem, czemu nie ma obecnie w rozpiskach lordów na smokach, kloca lothernu, dragon princów czy bolt throwerów?
A kto Ci powiedział, że ich nie ma?
Ja gram, w zalezności jaką mam ochotę lordem na koniu lub orle. Mam duzy klocek DP. W poprzedniej rozpie miałem bolca. Relosu gra na smoku i dwóch klockach DP. Szwentas gra na 35 LSG i lordzie na piechotkę.
A to że większość pokazujących rozpy na forum sugerują się rozpą Andrzeja, która to tych elementów nie zawiera, to już całkiem inna historia. :wink:
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Zablokowany