Pivot a 1" apart

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Re: Pivot a 1" apart

Post autor: Vallarr »

Ta, akurat. Postawie przeciwnikowi WL na boku i orla na dupie, by nie mogli sie zreformowac w moja strone przez orla, to przeciwnik po lekturze tego tematu zawola sedziego po worsta. Na glowe upadliscie.

To gra taktyczna, tu nie chodzi tylko o ruchanie swoich figurek, ale i ruchanie je z glowa, by uniemozliwic przeciwnikowi zastawienie kluczowych oddzialow.

@Klafuti
Od tego trzeba zacząć, że aboma nie może wykonać żadnego ruchu w kierunku oddziału B, więc można go w ogóle pominąć w rozważaniach.
Full agree. Ale przewin strone wstecz i przeczytaj interpretacje Kudlatego ;)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Nawet mistrzowie Europy mogą się czasem mylić :P .
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Vallarr pisze: To gra taktyczna, tu nie chodzi tylko o ruchanie swoich figurek, ale i ruchanie je z glowa, by uniemozliwic przeciwnikowi zastawienie kluczowych oddzialow.
Zgadzam się z Tobą ale w przypadku jednostek z zasadą random movement ruchanie ich z głową jest nie wykonalne. Nie wiesz ile stworek będzie szedł a nawet nie masz możliwości się nie ruszać
Obrazek

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Masz możliwość sie nie ruszać - stawiasz coś 1" od randoma i każesz mu iść w kierunku tego czegoś :wink:

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

i zarobić d6 impactów od Abomki? #-o nie, dziękuje
Obrazek

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

akurat slejwom bardzo zaszkodzisz :wink:

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Po pierwsze blokując abomkę na slavach nie masz impactów to wynika wprost z zasady random movement.

Po drugie h[url]ttp://strony.aster.pl/barbaros/kombinowanie.pdf[/url] pod tym linkiem znajduje się zbiór zagrań za które każdy średnio rozgarnięty sędzia wlepia na tyle dużo punktów by manewr się nie opłacał, lub tak nagiąć zasady by szarżę dostawić, co więcej nie spotkałem się od opublikowania tych zasad z próba przepchnięcia tego na turnieju.

Natomiast w kwestii nieblokowania Abomki muszę Cię zmartwić Xet, ponieważ z mojej praktyki turniejowej wynika że abomka jest nieblokowalna, co nie zmienia faktu że możemy sobie tutaj pisać dalsze strony gdzie będziecie mi wykazywać że before moves jest after pivot. Macie do tego pełne prawo nie mniej z troski o ludzi którzy wykładnie zasad biorą z BP a nie RB biorę udział w dyskusjach z magikami waszego pokroju.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Z praktyki turniejow sedziowanych przez Ciebie - ok. Lidder chocby jeszcze nie zdecydowal, wiec nie uogolniaj.
Co nie zmienia faktu, ze nadal nie mam pojecia jakbys zasadzil sytuacje jak na diagramie, bo z Twojej odpowiedzi nie zrozumialem NIC. Pewnie to jakas moja ulomnosc, wiec wytlumacz prosze jak dla debila i czemu.

Blokowania monsterow nie ma w worstowych propozycjach Barba, a jesli uwazasz, ze blokada pivotu abomy to zagranie na worsta, to chce zobaczyc jak wlepiasz worsty za blokowanie treemana czy orla uniemozliwiajacego reform. Serio. Zawsze lubilem absurdalny humor.

Edit => Tak sie podpierasz propozycjami Barba, ale nie zwrociles uwagi, ze wszystkie maja 2 cechy wspolne - uniemozliwiaja zarowno ruch do przodu, jak i szarze. Tu nie zachodzi ZADEN z tych dwoch elementow, bo aboma moze zarowno ruszyc do przodu, jak i szarzowac. Ba, moze sie ruszyc do tylu.
Co maja wspolnego propozycje Barba i Twoje uzasadnienie worsta - pozostaje dla mnie magia.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Czyli sytuacja jest prosta. Na masterze idziesz albo do kudłatego albo do lidera, w zależności jak Ci pasuje :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Vallarr pisze:Blokowania monsterow nie ma w worstowych propozycjach Barba
To akurat żaden argument, z technicznego punktu widzenia blokować można wszystko co nie potrafi latać.
kudłaty pisze:Po pierwsze blokując abomkę na slavach nie masz impactów to wynika wprost z zasady random movement. Macie do tego pełne prawo nie mniej z troski o ludzi którzy wykładnie zasad biorą z BP a nie RB biorę udział w dyskusjach z magikami waszego pokroju.
No tak, w RB jak wół jest napisane, że jednostki z random movement zatrzymują się cal od jednostek sojuszniczych.
kudłaty pisze:Natomiast w kwestii nieblokowania Abomki muszę Cię zmartwić Xet, ponieważ z mojej praktyki turniejowej wynika że abomka jest nieblokowalna, co nie zmienia faktu że możemy sobie tutaj pisać dalsze strony gdzie będziecie mi wykazywać że before moves jest after pivot.
Cokolwiek to znaczy, w RB napisano, że najpierw następuje pivot, a potem rzut kostkami na dystans ruchu. Jak pivota nie da się zrobić, nie można poruszyć się w tamtym kierunku.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

kudłaty co post to wjazd personalny, chociaz juz "magik mego pokroju" lepiej brzmi niz "podniecajacy sie troll".


ja napisze tylko tyle. piwot to jest manewr. wynika z tego ze nie mozesz sie zblizyc do mnie na cal. piwotujac wirtualnie musisz zakonczyc cal od. to ze akapit dalej pisze:

jezeli specjalny ruch abominacji zetknie sie z wrogiem to traktuj to jako szarze...... ok, ale piwotem nie mozesz go dotknac !!!!!!

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Xet pisze:
jezeli specjalny ruch abominacji zetknie sie z wrogiem to traktuj to jako szarze...... ok, ale piwotem nie mozesz go dotknac !!!!!!


Moja abominacja może dotknąć wszystkiego, również piwotem.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Andrzej pisze:Czyli sytuacja jest prosta. Na masterze idziesz albo do kudłatego albo do lidera, w zależności jak Ci pasuje :D
:D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Ale Xet. Czy według Ciebie pivot jest częścią ruchu czy nie?
Jeśli jest (a uważam, że tak) to sugerujesz by ruch abominacji, czy ogólnie random movement dzielić na "przed szarżą" i "w trakcie szarży"? Bo dokładnie to wynika z Twoich sugestii.
When the model moves, first pivot it about its centre to face the direction in which you wish to travel.(..)
Pozwolę sobie ponownie zacytować.
Powiedz, czy któreś z poniższych jest nieprawdą w myśl reguł:
a) Ruch jako akcja w tym wypadku to: określenie kierunku (pivot), rzut na zasięg, przemieszczenie modelu.
b) Po określeniu kierunku (chwilowo pomijam, czy to tylko wskazanie, czy faktyczny pivot) i rzuceniu kostkami, następuje weryfikacja, czy zasięg doprowadzi do styku z wrogiem - jeśli tak, to cały ruch staje się szarżą.
I tak, jeśli ruch staje się szarżą, to chyba również wszystkie składowe ruchu, zatem i pivot.

Tego typu tematy są w ogóle dla mnie przejawem nadużywania ułomności mechaniki gry.
Staram się sobie wyobrazić, człowieczka, nawet niech będzie zakuty w stal, stojącego 1m od nosorożca i próbującego powstrzymać go przed skręceniem w bok...
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Byro pisze: Staram się sobie wyobrazić, człowieczka, nawet niech będzie zakuty w stal, stojącego 1m od nosorożca i próbującego powstrzymać go przed skręceniem w bok...
Blokowanie IRL
Obrazek

Ale fakt faktem, że tylko w polskim wfb ludzie starają się wykorzystać wszystko na wszystkie możliwe sposoby, reszta świata po prostu się bawi ;) (a później banuje połowę przedmiotów z RB :D )
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Afro@ perfect :lol2: :lol2: :lol2: xD no i jak on ma pivotowac ?


Byro, ja juz nie chce polemizowac :) dla mnie aboma to taki rydwan, tyle ze z M=3d6 i zasada, ze jak wpadnie w przeciwnika to jest szarza. napisałem wszystkie moje argumenty, łącznie z
Vallarr pisze:Ehe, wyobraz sobie szarze bokiem ciasno upakowanym szeregiem. Nonsens.

Chetnie bym zobaczyl jak zwolennicy turlania przed pivotem rozwiaza ten drobny dylemat, ktory opisalem. Nawet rysunek strzele:
Obrazek

Aboma blokowana A, wg waszej wersji kladzie kielbase w strone B, kula 13, pali, idzie do przodu, wpada w C, wiec jest szarza, wiec musi wykonac zadeklarowany pivot w strone B, ale wtedy to nie szarza, wiec pali, nie moze pivotowac, wiec idzie do przodu, wiec... :lol2:

Naprawde ciekaw jestem jak by to sedzia zasedziowal.
Legalny pivot przed szarza = brak problemow. Wskazywanie kielbasa zamiast pivotu - nascie potencjalnych problemow.

Niech LS zagłosuje, wyjasni powyzszy przypadek i wtedy dotykajmy sie wszystkim, wszędzie tak jak pisze Jacek.

pozdrowionka

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Xet pisze:Afro@ perfect :lol2: :lol2: :lol2: xD no i jak on ma pivotowac ?
To ja mam inne pytanie. Czy tak ustawiony jak na zdjęciu mężczyzna może zostać zabity przez nosorożca? Moim zdaniem rhino dałby sobie radę z szarżą na "blokera" :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Lazur pisze:
Xet pisze:Afro@ perfect :lol2: :lol2: :lol2: xD no i jak on ma pivotowac ?
To ja mam inne pytanie. Czy tak ustawiony jak na zdjęciu mężczyzna może zostać zabity przez nosorożca? Moim zdaniem rhino dałby sobie radę z szarżą na "blokera" :mrgreen:
potrzebowalby dwoch tur :wink:

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Xet pisze:
Lazur pisze:
Xet pisze:Afro@ perfect :lol2: :lol2: :lol2: xD no i jak on ma pivotowac ?
To ja mam inne pytanie. Czy tak ustawiony jak na zdjęciu mężczyzna może zostać zabity przez nosorożca? Moim zdaniem rhino dałby sobie radę z szarżą na "blokera" :mrgreen:
potrzebowalby dwoch tur :wink:
Patrząc po tym, że ów stwór coś spożywa, to pewnie jest to wina nieudanego testu na głupotę... obawiam się, że jego Ld nie jest większe od trolla, więc zdanie następnych testów jest równie mało prawdopodobne. Wniosek: jest zablokowany :mrgreen:

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

jest zablokowany przez własną głupotę. Mógłby się pożywiać ludzkim mięsem równie dobrze
Obrazek

Zablokowany