Poczatkujacy pyta

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Dziki Darek
Plankton
Posty: 2

Poczatkujacy pyta

Post autor: Dziki Darek »

Witam, mam moze zdawac sie glupie pytania, ale chcialbym rozpoczac przygode z gra jaka jest warhammer fantasy battle, nie gralem nigdy w takie gry i nie mam duzego pojecia na ich temat. Moje pytania sa takie:

- Czy dobrym pomyslem na armie sa: Dwarfy, High Elv'y, Lizardmen'y? Jesli tak, to ktora armia czym sie cechuje, i czy wymienione przeze mnie armie maja szanse z lepszymi armiami. Co na poczatek kupic? Oraz ile wynosilaby cala armia na okolo 2400pkt

- Jesli figurki sa wydawane od nowa, to oznacza to, ze te same figurki, ale starsza edycja sa juz nieaktualne i trzeba ta sama armie kupic od nowa?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

- Jesli figurki sa wydawane od nowa, to oznacza to, ze te same figurki, ale starsza edycja sa juz nieaktualne i trzeba ta sama armie kupic od nowa?
Skąd ci taki dziwny pomysł do głowy przyszedł ? Oczywiście, ze nie ( chociaż GW bardzo by chciało żeby tak było :P ).
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Dwarfy są armią defensywną, bardzo fajnie strzelają, nieźle się biją, ale brak im magii.
Elfy ładnie czarują, strzelają też nie najgorzej, walkę, mogę powiedzieć,że mają dobrą.
Lizardy "magują" ładnie, dużo strzelania, walka dobra, ale wolna.
Te armie nie są jakieś super plewne, ale wg mnie potęga też nie jest, ale szanse z tymi dobrymi mają. Poczytaj sobie armybooki i wybierz sobie. :)
Armia na 2400 pkt, jeśli nie kupujesz używanych, była by bardzo droga. Używaną można kupić tanio,jak się trafi okazja.
Dziki Darek pisze:- Jesli figurki sa wydawane od nowa, to oznacza to, ze te same figurki, ale starsza edycja sa juz nieaktualne i trzeba ta sama armie kupic od nowa?
Staro-edycyjnymi jak najbardziej można grać, nikt Cie za to nie pobije, a "staruszki" czasami bywają ładniejszymi modelami od nowych ;)

Mam nadzieje, że pomogłem, choć trochę.
Pozdro;)
Obrazek

Dziki Darek
Plankton
Posty: 2

Post autor: Dziki Darek »

dzieki za odpowiedzi, jeszcze jedna prosba jakby ktos mogl uporzadkowac armie od najlepszej do najslabszej bylbym wdzieczny

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Dziki Darek pisze:dzieki za odpowiedzi, jeszcze jedna prosba jakby ktos mogl uporzadkowac armie od najlepszej do najslabszej bylbym wdzieczny
To by było bardzo trudne, bo każda armia ma w sobie to "coś".
Ale najlepsze armie to wg. mnie Demony, Wojownicy Chaosu, Wampiry, Skaveny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Na pewno Demony? To już nie 7 edycja.

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Ja bym się zastanawiał nad wyborem najlepszej ale z skavenów, wapirków i ogrów.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

kwestia bardzo indywidualna i co to znaczy ze armia jest najlepsza - dla każdego to może być cos innego.

poza tym takie dyskusje to nie w tym dziale chyba tylko piętro niżej w Dyskusji Ogólnej a nie w pytaniach o zasady.

@Darek przeczytaj sobie w tym dziale trochę, taka kwestia jak twoja pojawia się jakoś co 2 miesiące i nie ma po co zakładać nowego tematu.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Mishu pisze: Te armie nie są jakieś super plewne, ale wg mnie potęga też nie jest, ale szanse z tymi dobrymi mają. Poczytaj sobie armybooki i wybierz sobie. :)

Jak lizardy nie są topową armią to ja nie wiem co jest.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Kosmiczne Wilki!

Zablokowany