the other trickster's shard

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

the other trickster's shard

Post autor: Drwal »

czy jeśli bohater ma ten przedmiot i siedzi w oddziale, a oddział ma np warda na strzelanie to jak wyglada sprawa przerzutow jesli w ten oddzial pojda jakies hity?
Jesli np bohater jest na rogu z lewej strony oddzialu a oddział ma wiecej jak 1 model to rozumiem ze nie musze przerzucac bo nie stykam sie choc 1 modelem bezposrednio z nim a hit mogl pojsc np w niego.

To samo do tamplejtowych broni... czy jak placek spadl na modele stykajace sie z nim to tymi modelami bede musial przerzucac tak?

i tutaj jeszcze 1 kwestia:

OOOOO
DDDHD
DDDDD

O - modele przeciwnika
O - modele przeciwnika w styku z H - herosem, które muszą przerzucać wardy
D - modele mojego oddziału
D - modele od których wg mnie przeciwnik powinien przerzucać wardy bo moge nimi atakować bezpośrednio modele, które są w styku z herosem

^ - czy ja dobrze rozumuje powyższa kwestie? czy moze jest tak ze przeciwnik przerzuca tylko od tych, którymi nie mam mozliwosci zaatakowac gdzie indziej czyli w tym przypadku 2 modelami z zupelnie prawej strony?


I od razu zapytam jak działa infernal puppet vs ten efekt z mortisa u VC przy misscaście. "rzucam 2x na efekt i przeciwnik wybiera ktory zostaje" -- czy przeciwnik moze mi zmodyfikowac kazdy z rzutow czy wybiera 1 z moich rzuconych i dopiero wtedy modyfikuje?

Jeśli tego nie ma to uściślijcie to jakoś

czekam na odpowiedź

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

w cc deklarujesz ktore ataki ida w co wiec przeciwnik przezuca wardy od tych podkreslonych.

w strzelaniu chyba caly oddzial musi przezucac wardy, ale to jest IMO, kiedys byla ta kwestia poruszana ale niepamietam na czym sie skonczylo...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

to czekam niech się jeszcze ktoś wypowie jak gdzieś było to juz omawiane

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

radze skozystac z opcji "szukaj" bo mozesz sie niedoczekac ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

to znalazlem, ale z uscislen etc, czy jest tez w naszych musisz juz sam sprawdzic ;)
Magic Items
1. Does the Other Trickster’s Shard force its bearer to re-roll his ward saves?
A. No
2. Models with a ward save, some of them in contact with the Other Trickster's Shard, some not. Do wounds from targeted attacks to sharded models carry over to unsharded models?
A. Yes
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

ok, dzieki... poszukam jeszcze albo sie doczekam na kogos z LS xD

Zablokowany