Szarzża z oddziału

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nazroth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Kontakt:

Re: Szarzża z oddziału

Post autor: Nazroth »

Mam na myśli obawę przed fiuto-sytuacjami. Przecież mnóstwo zasad prowokuje takie sytuacje.
Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawe, jakie okrutne ruchy szarzowe dopuszczaja takie interpretacje.

Kod: Zaznacz cały

Czy jesli twoj klocuszek jest zastawiony z przodu przez harpie, mozesz wyszarzowac bohaterem? Nie? Czy moze chcialbys zastosowac zasady wychodzenia z unitu i rozpoczac szarze z powiedzmy lewej strony unitu, gdzie harpii nie ma, no bo przeciez wyjsc z unitu mozesz z dowolnej strony?
Rozumiem twoje 'obawy', ale bez kitu granie ciołologicznie, że bohater musi jak na paradzie wyjechac po linii prostej też jest z doopy. A jeśli jestem w drugim szeregi i powiedzmy w klocku 5/5 mam pozycję druga od lewej, a to jest kawaleria - to nie powinienem po najkrótszej linii opuścić oddziału skręcając w lewo i pokonując szerokość konnej podstawki, zamiast jadąc w przód pokonać ją w pionie? To chyba czarno na białym pokazuje, że wheel jest możliwy na oddziale - w przeciwnym wypadku nie mógł byś wyjść ani bokiem, ani tyłem unitu.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Rince pisze:Unit (lanca) :evil:
Bohater :mrgreen:
Wypelniacz :oops:
Inny unit :arrow:

Kierunek szarzy =D>

=D>


:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :arrow: :arrow: :arrow:
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :evil: :evil: :evil:
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :evil: :mrgreen: :evil:
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :evil: :evil: :evil:

Czyli co, legit? Szarza owczywiscie w granicach losa bohatera.
str. 16 "can I charge?" Nie możesz szarżować jak jesteś w walce :D

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Lol, Lidder, nie sa w walce. Myslalem, ze to jest jasne :)

W tej sytuacji, szarza jest mozliwa. Bohater wyjezdza bokiem unitu :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Nazroth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Kontakt:

Post autor: Nazroth »

Jak, przez wypełniacz? Masz jeden wheel do zrobienia. Trochę nei rozumiem czym jest wypełniacz...

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Pustka.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Rince pisze:Lol, Lidder, nie sa w walce. Myslalem, ze to jest jasne :)

W tej sytuacji, szarza jest mozliwa. Bohater wyjezdza bokiem unitu :)
To ja też nie rozumiem :D as Nazroth said - jeden wheel nie wystarczy, aby objechać przeciwny unit.

Awatar użytkownika
Nazroth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Kontakt:

Post autor: Nazroth »

Jemu chodzi o taką sytuację:
=D>


...............................................:arrow: :arrow: :arrow:
.............................................. :evil: :evil: :evil:
.............................................. :evil: :mrgreen: :evil:
.............................................. :evil: :evil: :evil:

Odpowiedź jest prosta - jak ktoś jest ułomny i chciał zblokować Ci szarżę w taki sposób - to TAK możesz szarżować. Wystarszyło by lepiej ustawić blokujący unit i byś nie mógł. Robisz z igły widły mocium panku, wiedząc jak to działa wystarczy uruchomić szare komórki i lepiej się zastawić przed szarżą.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Wlasnie chodzi o to, ze on robi jednego wheela na samym poczatku, na swojej lancy, a potem leci prosto jak strzala.

ok, moze nie jasne jest oznaczenie kierunek szarzy. Tam jest powiedzmy koncowka jakiejs hordy. Zaraz zupdejtuje rysunek :)

Edit: O kurde, Nazroth, to zes wyjasnil sytuacje...............
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Nazroth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Kontakt:

Post autor: Nazroth »

Sytuacja wydaje się wyjaśniona już kilka postów temu. Ja tylko obalam twoją obawę o dziwne sytuacje. Przecież można łatwo uniknąć takiej szarży - pewnie w całym życiu raz uda Ci się coś takiego zobaczyć na żywo.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Nie sadze.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Leaving a unit, strona 101. W skrócie: nie masz racji ;)
W skrocie, nie ma tam ani slowa o wyszarzowywaniu z unitu.
/thread.

Nie sądzę.

Może przeczytaj jeszcze raz :)

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Dobrze, inaczej, nie ma slowa o tym, ze mozesz wheelowac na swoim unicie.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Rince pisze:Dobrze, inaczej, nie ma slowa o tym, ze mozesz wheelowac na swoim unicie.
Pierwszy obrazek na górze strony to sugeruje. No i przede wszystkim jest w FAQ'u.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Nie, ten obrazek nic takiego nie sugeruje, no ale spoko, jesli zostalo ogolnie przyjete, ze leaving the unit = szarza, to wszystko gra, choc moim zdaniem ten faq odnosi sie tylko do remaining moves.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

ODPOWIEDZ