Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: AndreFW »

Tak jeżeli masz wyższą lub równą inicjatywę jak atakujący. W przeciwnym wypadku uderzasz po prostu 1 bez przerzutów.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

dodam tylko ze HE maja Uber ASF i moga przezucac niezaleznie od rodzaju broni jaka uzywaja...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

smok mi wychodzi 627pkt. i co tu zrobić :?
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

złóż takiego za 624pkt ;p

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

I ciesz że możesz bo inni nie mogą złożyć za 600 żadnego :?
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

A tak swoja drogą to jak to jest z przerzutami trafień z ASF gdy przeciwnik rzuci na nas przerzut 6-ek z Heaven ?

Można przerzucać kilka razy jedną kostkę w tym wypadku ?

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

nie, jedna kostke mozna przezucic tylko raz

wiec jesli na pierwsze trafienie rzucisz 6 to przezucasz
jesli po przezucie rzucisz 6 to juz nie przezucasz ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

no to jest oczywiste. Mi chodzi o przypadek gdy w pierwszym rzucie będzie 6, przerzucimy będzie 1... no i teraz wchodzi przerzut z ASF czy zostaje 1 ?

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Każdą kość można przerzucić tylko raz, nawet jeśli normalnie mielibyśmy do tego prawo. w Twoim przypadku, zostaje wynik "1".
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Załóżmy rzut 1,1,2,4,5,6. Trafiasz na 3+, przerzucasz więc 4 kości, 1,1,2,6. Wynik akceptujesz, nieważne co wypadnie w drugim rzucie
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Siema .


Dzisiaj miałem przyjemność grać ze szczurami . Dostałem ostro . W sumie to można powiedzieć , że abominacja wywalczyła zwycięstwo u przeciwnika . Ustawił ową abome na flance i leciał do przodu , ja postawiłem na przeciwko 21 WL , miałem nadzieje na przejscie przez nią lecz się rozczarowałem ... , udało mi się zaszarżować , kolega zdał 5 regenek , oddał , troche WL padło nie zdałem stuborna , jak myślicie , regiment 21 WL ma szanse przeciwko temu dziwnemu czemuś ? , czy lepeij poczekać z łukami z ogniem i wystawic łuki naprzeciwko . Reszta jakoś do ogarnięcia była . . .


A i mam jeszcze takie pytanie , jeżeli 2 klocki walczą ze sobą , dajmy na ten przykład 30 PG z 40 Slavami ( po 5 w szeregu ) , jeśli zabija np 10 , to i tak oddaje mi 10 ataków ? . Chodzi o to czy chłopaki z tyłu doskakują i biją czy odejmuje się tych co zgineli ? .

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Mr.Jack pisze: A i mam jeszcze takie pytanie , jeżeli 2 klocki walczą ze sobą , dajmy na ten przykład 30 PG z 40 Slavami ( po 5 w szeregu ) , jeśli zabija np 10 , to i tak oddaje mi 10 ataków ? . Chodzi o to czy chłopaki z tyłu doskakują i biją czy odejmuje się tych co zgineli ? .
Poległych ściąga się z tyłu zawsze i zawsze walczy maksymalna możliwa liczba żywych modeli, niezależnie od tego ile zginie. Coś takiego, że zdejmuje się z poległych z przodu i oddają tylko ci co przeżyli to było chyba w poprzedniej edycji.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Na Abomkę najlepsza magia ognia i wszystko co ogniste. Najłatwiej zdjąć z daleka. W cc Masz małe szanse.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

w combacie masz talisman of loec na WL.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jak grałem z Voodoo niedawno, to Abomkę zabili zwykli Łucznicy, tyle że była osłabiona Fastem z Brzytwą oraz w momencie walki miała statystyki Skinka, czyli 3 Siły i 2 Toughnessa dzięki czarom z Lore of Shadow, więc to jak i Pitka mogą być jakąś opcją i to nie najgorszą myślę, poza tym jednym szczegółem że wróciła do życia :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Dzięki chłopaki , przy walce rewanżowej postaram się ją dopier*** . ;P

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Najwazniejsze to zebys zadal choc jedna rana ognista by sciagnac regeneracje. Wtedy te Twoje 21WL mogloby powalczyc i byc moze ubic abomke w kolejnej turze WW. Staraj sie wystawic tak lucznikow zebys mogl ogarnac wieksza czesc planszy i liczyc na 6 przy zadawaniu rany a wystarczy tylko jedna :wink:
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

Caledor19 pisze:Najwazniejsze to zebys zadal choc jedna rana ognista by sciagnac regeneracje. Wtedy te Twoje 21WL mogloby powalczyc i byc moze ubic abomke w kolejnej turze WW. Staraj sie wystawic tak lucznikow zebys mogl ogarnac wieksza czesc planszy i liczyc na 6 przy zadawaniu rany a wystarczy tylko jedna :wink:
tylko pamiętajmy, że jak ściągnie regenkę ognistym atakiem to tylko do końca danej fazy, więc jeśli byłoby to w np magic, to w shooting i CC znowu ma regen
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Mormo
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mormo »

el Victor pisze:
Caledor19 pisze:Najwazniejsze to zebys zadal choc jedna rana ognista by sciagnac regeneracje. Wtedy te Twoje 21WL mogloby powalczyc i byc moze ubic abomke w kolejnej turze WW. Staraj sie wystawic tak lucznikow zebys mogl ogarnac wieksza czesc planszy i liczyc na 6 przy zadawaniu rany a wystarczy tylko jedna :wink:
tylko pamiętajmy, że jak ściągnie regenkę ognistym atakiem to tylko do końca danej fazy, więc jeśli byłoby to w np magic, to w shooting i CC znowu ma regen
W tej wypowiedzi mogło chodzić o wskrzeszenie abomki tylko kolega nietrafnie użył słowa regeneracja ;p

wertex
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: wertex »

Co powiecie na Arcymaga na orle z magią death na VC? Polecę za pole widzenia jednostek, strzelania nie ma, a słoneczka mogą coś niezłego porobić ;)
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Zablokowany