Other Trickster's Shard

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
wokrze
Kradziej
Posty: 922

Other Trickster's Shard

Post autor: wokrze »

Prośba o wyjaśnie działania przedmiotu w bardziej skomplikowanych sytuacjach, bo chwilowo wiedza rozproszona po wątku z pytaniami ogólnymi + zeszłoroczne uściślenia ETC jakoś nie wszystko mi klarują.

Przypadek -> Bohater z OTS (other trickster's shard) w oddziale 30 modeli z wardem (np. MR):
a) unit dostaje 10 hitów - czy i ile modeli musi przerzucać wardy?
b) unit dostaje 40 hitów - czy i ile modeli musi przerzucać wardy?
c) unit dostaje dokładnie "jednego hita per model" - czy i ile modeli musi przerzucać wardy?
d) unit zostaje przykryty templatką - żaden z modeli w btb z OTS nie leży pod wzornikiem - czy i ile modeli musi przerzucać wardy?
e) unit zostaje przykryty templatką - część modeli pod wzronikiem jest w btb z OTS - czy i ile modeli musi przerzucać wardy?
f) cały unit zostaje przykryty templatką - czy i ile modeli musi przerzucać wardy?

Generalne pytanie: czy trzeba rozdzielać hity między modele w btb OTS, a modele nie w btb z OTS (plus na sam model z btb)?

Być może niektóre odpowiedzi są oczywiste, ale pytania zadałem dla porządku.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

z uściśleń sędziowskich:
Czym dokładnie jest "model w styku" na potrzeby Trickster’s shard itp przedmiotów/zdolności? Wszystkie modele trafione w walce wręcz przez model z trickster’s shard traktowane są jako będące z nim w styku (więc muszą przerzucać udane ward saves). Dotyczy to także trafień typu impact, stomp, breath. Inne trafienia, o ile nie zostały zadeklarowane specyficznie w konkretny model przez atakującego: właściciel modeli decyduje, w które modele „wchodzą” trafienia – tak jak w wypadku strzelania, musi je jedynie rozdzielać proporcjonalnie.
Worst
Kiepski wording.

1. "Wszystkie modele trafione w walce wręcz przez model z trickster’s shard traktowane są jako będące z nim w styk" - tutaj powinno być "które mogą być trafione" zamiast "trafione".

2. nie wiem o co chodzi z tym "rodzielać proporcjonalnie", bo można to rozumieć zarówno jako "jeden z lewej, jeden z prawej" jak i "proporcjonalnie według modeli różnych typów" jak i "proporcjonalnie pomiędzy grupę modeli z przerzucanym wardem a tych bez"

Dlatego na a,b obecnie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Potrzebne jest dokładniej napisane uściślenie.

Co do reszty pytań:
c) te, co są w styku z posiadaczem.
d) 0
e) te, co są w styku z posiadaczem
f) te, co są w styku z posiadaczem

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

wokrze pisze:Prośba o wyjaśnie działania przedmiotu w bardziej skomplikowanych sytuacjach, bo chwilowo wiedza rozproszona po wątku z pytaniami ogólnymi + zeszłoroczne uściślenia ETC jakoś nie wszystko mi klarują.

Przypadek -> Bohater z OTS (other trickster's shard) w oddziale 30 modeli z wardem (np. MR):
a) unit dostaje 10 hitów - czy i ile modeli musi przerzucać wardy?
b) unit dostaje 40 hitów - czy i ile modeli musi przerzucać wardy?
c) unit dostaje dokładnie "jednego hita per model" - czy i ile modeli musi przerzucać wardy?
d) unit zostaje przykryty templatką - żaden z modeli w btb z OTS nie leży pod wzornikiem - czy i ile modeli musi przerzucać wardy?
e) unit zostaje przykryty templatką - część modeli pod wzronikiem jest w btb z OTS - czy i ile modeli musi przerzucać wardy?
f) cały unit zostaje przykryty templatką - czy i ile modeli musi przerzucać wardy?

Generalne pytanie: czy trzeba rozdzielać hity między modele w btb OTS, a modele nie w btb z OTS (plus na sam model z btb)?

Być może niektóre odpowiedzi są oczywiste, ale pytania zadałem dla porządku.
Trzymając się założenia, że warda przerzucają modele w styku z herosem:
a) Ty decydujesz, które modele otrzymują rany. Nie musisz przerzucac żadnego warda
b) jak wyżej.
c) pytanie o wording. Jesli jest napisane, ze hita dostaje kazdy model, to wtedy modele w styku z herosem przerzucają warda. Jesli napisane, ze tyle hitów, ile jest modeli, to żaden nie musi przerzucać.
d) żaden
e) modele, ktore są pod templejtem i w styku z herosem musza przerzucać warda.
f) jak wyżej
Obrazek

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Dzięki Panowie.

Bless -> Pytanie ad wariant b) - specjalnie napisałem tam więcej trafień niż modeli w oddziale - czy oznacza to, że należałoby rzucić osobno na trafienie, a potem na zranienie, dla modeli potencjalnie w btb z OTS? (część musi przerzucać warda) czy też rzucam wszystko na raz i uznaję, że zranione zostały tylko te które są zdala od OTS? (nikt nie musi przerzucać)

ODPOWIEDZ