Ogrowe rozpiski

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Ogrowe rozpiski

Post autor: Jose »

Dzięki za rady. niektóre wziąłem pod uwagę, innych nie z różnych względów - na przykład żeby mieć WYSIWYG ;) efektem jest poniższa rozpa, która mi jako zielonemu graczowi się podoba i trzyma klimat jaki założyłem sobie w poprzednich edycjach...

2400 Pts - Ogre Kingdoms Army

1 * Slaughtermaster @ 383.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Death; Iron Fist
Greedy Fist [40.0]
Warrior Bane [5.0]
Armour of Destiny [50.0]

1 Bruiser @ 198.0 Pts
Iron Fist; Heavy Armour; Battle Standard
Rune Maw Banner [60.0]

1 Butcher @ 194.0 Pts
Magic Level 2; Lore of the Great Maw; Great Weapon
Hellheart [50.0]

1 Bruiser @ 159.0 Pts (gdzieś Crown of Command trzeba wcisnąć)
Heavy Armour
Crown of Command [35.0]
Enchanted Shield [5.0]
Biting Blade [10.0]

8 Ironguts @ 389.0 Pts
FCG; Great Weapon; Heavy Armour;
Standard of Discipline [15.0]

3 Ogres @ 96.0 Pts (tutaj wygrał WYSIWYG)
Iron Fist; Light Armour

4 Ogres @ 138.0 Pts (jw)
Iron Fist; Light Armour; Musician

1 Gorger @ 90.0 Pts
Frenzy

1 Gorger @ 90.0 Pts
Frenzy

3 Leadbelchers @ 139.0 Pts
Light Armour; Musician

4 Leadbelchers @ 182.0 Pts
Light Armour; Musician

4 Maneaters (heavy armour) @ 299.0 Pts
Poisoned Attacks; Scouts
Brace of Ogre Pistols;
Banner of Swiftness [15.0]

1 Sabretusk Pack @ 21.0 Pts
1 Sabretusk Pack @ 21.0 Pts

Models in Army: 31

Total Army Cost: 2399.0

Dla wszystkich którzy nie czytają od początku lub kilku postów wcześniej - nie mam Ironblastera i kawalerii.
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

A może Scraplaunchera masz? W takiej armi strzelajacej naprawdę może się przydać, jeśli nie ma Ironblastera.

Nie pasuje mi też Scout na Maneaterach - w zasadzie będziesz stać i strzelać/czarować a dobijesz szarżą to co dojdzie, więc wysyłanie ludożerców do przodu jakoś nie współgra. Dla 4-rki polecam Sniper + Poison żeby dobiijać bohaterów poszarpanych magią Death. Dodatkowo zamiast +1 Mv daj płonące ataki - 2-3 salwy z takiego oddziału zabija Hydry, Mortis Engine czy inne oddziały z regeneracją, a poza tym fajnie kombuje się z resztą strzelającą (salwa z Maneaterów zciąga regneracje, a potem już bez save dobijają Leadbelcherzy)

P.S. Ogólnie armia którą można powalczyć

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

w sumie mam jakąś samoróbkę śmieciarki. mogę wywalić 1 gorgera, ogra i muzyka i wcisnąć śmieciarę. jakieś pole manewru jest ;)

EDIT: jednak nie bo za mało pkt w corach :P ale cośtam można pokombinować ;)
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Tak sobie myślę, że leadbelcherów mógłbyś wystawić w jednym dużym klocku (spróbuję czegoś takiego na następnym turnieju). Masz już i tak dużo wystawień, a taki klocek może walnąć konkretna salwę :)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Stubborna w sumie mógłbyś wcisnąć na firebellym - zawsze to płonące ataki i zionięcie oraz fireball...

Płonący banner na maneaterach odradzam - każda armia (prawie) ma kowboja z 2+ na płonące. Wjedzie w 4 chłopaków i pozamiatane.

Maciek

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Afro pisze:Tak sobie myślę, że leadbelcherów mógłbyś wystawić w jednym dużym klocku (spróbuję czegoś takiego na następnym turnieju). Masz już i tak dużo wystawień, a taki klocek może walnąć konkretna salwę :)
Nie rozumiem... czyli 7 manetarów ma wiecej strzałów niż 4+3? Bo mi się wydaje, że lepiej mieć możliwość oddania mniejszych strzałów do 2 celów (np. lekkich jazd) niż zamykać się w jednej dużej salwie w jeden cel.

Co do pkt na Scraplaunchera - Gorger + Leadbelcher załatwia sprawę.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Tylko kwestia jest taka, że takie 3 ogry panikują po śmierci jednego, a 7 od dwóch ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

mlepkows pisze: Płonący banner na maneaterach odradzam - każda armia (prawie) ma kowboja z 2+ na płonące. Wjedzie w 4 chłopaków i pozamiatane.
Maciek
Niby tak, ale jak widzisz kowboja to:
a) wstawiasz tam bohatera z magiczną bronią na którą banner nie działa, i kowboj już nie ma tak lekko
b) nawet jak nie decydujesz się na bohatera, to kowboj dostawia się do 2 ludożercow i być może 1-2 w 2 szeregu (jak ustawisz 2x2). A więc dostanie 13-16 ataków i 2 stompy. Ile minie zanim rzuci 3 jedynki? (zakładam, ze ma 3W z pegaza)
c) zawsze możesz zastawić pułapkę - ustawiasz na kontrę np. Scraplaunche (pod kątem, zeby mu wjechać w bok) i w następnej turze dostaje D6 S5 impaktów, 3A S5 i 3A S4.
d) masz magię Death, więc -3 Ld na kowboja nieco przeszkodzi mu ustać z Maneateremi jak źle rzuci na ataki.

Czasem fajnie wiedzieć, że masz "lep na kowbojów" :)

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Afro pisze:Tylko kwestia jest taka, że takie 3 ogry panikują po śmierci jednego, a 7 od dwóch ;)
To już można by się zastanowić, czy Bulle nie lepiej wstawić do jednego oddziału 7 sztuk. Wtedy z 2 bohaterami robi nam się fajna 2 szeregowa 9-tka - czyli mamy dwa oddziały do mocniejszego uderzenia.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

przeznaczeniem bulli nie jest bicie ;P
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

!Młody!
Mudżahedin
Posty: 347

Post autor: !Młody! »

Jeśli grasz na euro to rozpiskę masz nie legalną. Nie można mieć i fista i hellaharta. Reszta jest nawet ok skoro nie masz kawy ani działa to chyba nic więcej się nie da wykrzesać.

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

ja .............. :roll: :roll: :roll:
wersja bohaterow euro-sreuro:
1 * Slaughtermaster @ 383.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Death; Iron Fist
Greedy Fist [40.0]
Warrior Bane [5.0]
Armour of Destiny [50.0]

1 Bruiser @ 198.0 Pts
Iron Fist; Heavy Armour; Battle Standard
Rune Maw Banner [60.0]

1 Butcher @ 180.0 Pts
Magic Level 2; Lore of the Great Maw
Sceptre of Stability [15.0]
Ruby Ring of Ruin [25.0]
Tormentor Sword [5.0]

1 * Bruiser @ 165.0 Pts
Ogre Pistol; Heavy Armour
Crown of Command [35.0]
Enchanted Shield [5.0]
Biting Blade [10.0]

LUB: wywalem bruiser nr 2. koronę i biiting blade dostaje butcher. w zamian w rozpie pojawia się śmieciara, 3 kot i zostają 23pkt na coś
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Maciek Paraszczak pisze:
mlepkows pisze: Płonący banner na maneaterach odradzam - każda armia (prawie) ma kowboja z 2+ na płonące. Wjedzie w 4 chłopaków i pozamiatane.
Maciek
Niby tak, ale jak widzisz kowboja to:
a) wstawiasz tam bohatera z magiczną bronią na którą banner nie działa, i kowboj już nie ma tak lekko
b) nawet jak nie decydujesz się na bohatera, to kowboj dostawia się do 2 ludożercow i być może 1-2 w 2 szeregu (jak ustawisz 2x2). A więc dostanie 13-16 ataków i 2 stompy. Ile minie zanim rzuci 3 jedynki? (zakładam, ze ma 3W z pegaza)
c) zawsze możesz zastawić pułapkę - ustawiasz na kontrę np. Scraplaunche (pod kątem, zeby mu wjechać w bok) i w następnej turze dostaje D6 S5 impaktów, 3A S5 i 3A S4.
d) masz magię Death, więc -3 Ld na kowboja nieco przeszkodzi mu ustać z Maneateremi jak źle rzuci na ataki.

Czasem fajnie wiedzieć, że masz "lep na kowbojów" :)
Żałowałem przed pierwszą bitwą BoBa, że mam +1Mv na sztandarku zamiast płonących ataków. O ile +1Mv jakoś super mocno się nie przydało (choć złe nie jest) to:
Bitwa 1: Exalted Slaneshaa na steedzie, 1+ Asv, 2+ ward na płonące, S6, Ws7. Maneaterzy pukneli go w jedną turę lekkim fartem. Z płonącymi atakami nie miałbym szans (trudno stompować kowbojów, BTW :wink: ).
Bitwa 2: Imperialny pegaz, 1+ Asv z przerzutem, 2+ warda na ogień. W zasadzie wnioski te, co powyżej (tyle, że spadł od armatki).
Bitwa 3: DE BSB na pegazie, słaby pancerz ale mocne pierdolnięcie, 2+ warda na płonące. Nawet nie próbował się zbliżyć do maneaterów ale jak by mieli płonące to by ich przejechał w maks 2 tury walki (2 co by steadfasta zdjąć w pierwszej).
Bitwa 4: Kserokopia gościa z Bitwy 2. Jego szarżę maneaterzy przeżyli tylko dzięki rzuconemu wcześniej stubbornowi. Spadł w drugiej turze. Jak bym miał płonące ataki zjadłby mi oddział.
Bitwa 5: Demony. Kowboja nie było ale maneaterzy sypneli się od flamerów.

Pułapkę owszem, zastawić można. Tylko po co angażować oddziały o koszcie ~450 pkt do złapania gościa za max 150 pkt, którego jedynym celem w życiu jest angażowanie droższych oddziałów.

Maciek

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Afro pisze:przeznaczeniem bulli nie jest bicie ;P
Jak masz maksa mournów to nie, bo Ci kawaleria bicie odwala. Jak masz tych bulli trochę więcej w klocku to jak najbardziej jest to oddział do siekania. +1 do siły i jedziesz. Ewentualnie regenka i jedziesz (trochę dłużej to trwa wtedy :) ). Bulle sprawdzają mi się lepiej w walce niż ironi. Wspieram ich tylko BSB z koronką, co by nie zwiali przy jakimś dzikim wyniku walki. Ironi często zaliczają zonka pod tytułem ASL+śmiechowy pancerz+duży koszt.

Maciek

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Generał : Slaughtmaster; Lore of Great Maw; 4 lvl; Armour of Destiny; Crown of Comand; Dragon bane gem = 375
Slaughtmaster; Greedy Fist; Lore of Death; 4 lvl; Fencers Baldes; Dispell Scroll= 385

Bruiser; BSB; Runemaw banner; = 190
Firebelly; Forbidden rod; = 155

13 Ironguts; FCG; Dragonhide Banne; = 639
2x3 Bulls ADHD = 2x93

Kotki 3x1 = 63
6 Maneaters; Sniper& Poison; Muszkiety; Muzyk; = 382
3 Mournfang Cavalry; Sztandar; Muzyk; BoEF; HA; IF; = 245
2 Mournfang Cavalry; Muzyk; HA; Ironfist = 160

Stonehorn = 250
Ironblaster = 170


Lordy + bsb idą do ironsów który ma być deathstarem, FB do manów, Mourny na flakach buszują, Stonehorn i ironblaster jako support w szarżach i do usuwania irytującego stuffu eg sromka hydra czy czołg. Bulle + kotki jako odginaczki. Na manach sniper ze względu na możliwych special hractersów a co za tym idzie teclisów z banner of wkurwiający dragon itp frajerów. Formacja Mournów w fazie testów. Ponoć skuteczna więc warto samemu zobaczyć ;).
Co do samego układu bohaterów to:
Generał z CoC to standardowy taker tankujący oddziały :)
Drugi lord to człowiek demolka mający za zadaniu niwelować wszystko co się rusza. W magii z sniperek a w CC 5 atakami z s5 i 10 ww.
Forbiden rod na FB ze względu na 2 lordów magów którzy będą zużywali pd niczym akademik srajtaśmę więc raczej na niedobór cierpieć nie będę :)
I bsb raczej oczywisty.

Chętnie wysłucham wszelkich krytyk i sugestii choć nie daję gwarancji że się do nich zastosuję :D
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2012, o 19:53 przez kubencjusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

scroll na Firebelly

mag z fencerami niech dostanie jeszcze glitering scales.

dragonhide lepszy byłby na mournach/maneatarach, ale rozumiem dlaczego masz go na ironach.

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

kubencjusz pisze:Sloughtmaster; Lore of Great Mow; Armour of Dastiny;
Zmień na:

Slaughtermaster
Lore of Great Maw
Armour of Destiny

Będzie lepiej bić! :wink:

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

+1 ;D
w angielskim też obowiązuje jakaś ortografia
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Kubencjusz na ile punktów jest ta rozpa, bo masz 760 punktów w lordach?
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

3200 ;) a co do ortografii już się poprawiam. Jestem po formacie i nie chce mi się szukać płytki z Wordem a Mozilla jeszcze nie wie kiedy piszę po anglosasku a kiedy po starosłowiańsku :D

ODPOWIEDZ