Supporting attack w characters

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Supporting attack w characters

Post autor: szeszej »

Czy supporting attacks mogą być wykonywane w bohaterów jeśli stoją w jednostce?

Z jednej strony NIE! RB str. 99:

"In close combat phase enemy models in base contact with both the character and one or more models (...) can choose to attack the character or the unit."

Sugeruje to, że tylko modele w base contact mogą wykonywać ataki w bohatera, modele wykonujące supporting attacks nie liczą się jako będące w base contact (np. ogry nie mają stompów etc.).

Z drugiej strony TAK! RB str. 49:

"Supporting attacks are made against models in base contact with the front rank model (...). If the front rank model is in base contact with two or more enemies with different profiles, the attacking player can choose which model to direct the supporting attack against"

Czyli jak, można deklarować supporting attacki w bohaterów czy nie? :D

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. W bohaterów mogą atakować modele które są w kontakcie z nimi. Supporting ataki są wykonywane są przeciw modelom, które są w kontakcie z pierwszym szeregiem. Czyli tak.

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

No właśnie to takie proste nie jest, zauważ podkreślenie w 1. cytacie.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

można, zawsze było można, po co kombinować? ;P
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

To nie kombinowanie, to są cytaty z RB. Mi osobiście wszystko jedno czy robią czy nie robią, ale gramy w Warhammer to grajmy według zasad tak jak są w podręczniku.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

dobra to moze inaczej, podales 2 cytaty w jednym z nich pisze ze atakowac moga tylko ci co sa w base contact, a w 2 masz napisane ze supportingi sa wykonywane tak jak by byly w base contact. Wiec powtarzam po poprzednikach, sam sobie odpowiedziales na to pytanie.
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Nie ma tego napisanego w drugim cytacie. Supporting attack nie jest traktowany jak w btb jeśliby tak było to stompy wypłacane byłyby w z drugiego szeregu etc.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

trzy osoby powiedziały Ci jak jest. Po kiego to ciągniesz ?

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Bo te osoby nie mają argumentów oprócz "bo tak" albo ich argumenty są inwalidami ;)

EDIT:

Ja naprawdę nie chcę nikogo urazić czy coś, a występuje tutaj bardziej jako adwokat diabła. Jeśli jest coś nie tak z moim tokiem myślenia/interpretowania powyższych cytatów to proszę to pokazać, a nie pisać mi, że "tak się gra" albo pokazywać rzeczy, których tam nie ma.

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Ciekawsze jest pytanie, czy stojąc w 2 szeregu można użyć Breath Weapon (2D6 hits). Np. Dark Elficki bohater z jajkiem - może zionąć, czy nie?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie. mozesz atakowac jakbys byl w btb aqle w btb nie jestem. Tak samo jak ze stompami

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Shino pisze:nie. mozesz atakowac jakbys byl w btb aqle w btb nie jestem. Tak samo jak ze stompami
Czyli wybierać cel możesz tak samo jakbyś był w btb czyli możesz supporting attacks celować w characters? Bo odbiegliśmy od tematu.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

tak, możesz. Masz to jasno wskazane w drugim cytacie, że wybierasz w kogo chcesz walić. Nie ma znaczenia czy jest to heros czy champion, czy np. kroxigor w oddziale ze skinkami...

ODPOWIEDZ