Nowy sezon ligowy 2012/2013, DMP

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Nowy sezon ligowy 2012/2013, DMP

Post autor: swieta_barbara »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=27&t=34745

Zapraszam do komentowania wszystkich, ktorzy nie maja konta na LL.
LL oczywiscie tez zapraszam.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nikomu sie widac nie chce, wiec ja zaczne - juz od dawna postulowalem przesuniecie daty poczatku ligi, DMP jest swietnym momentem na poczatek ligi.
Propozycje max 2 parowki/druzynowki na sezon sie licza do ligi sa lepsze niz to co proponuje kudlaty.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Przerwa w lidze z masterami powinna być w grudniu/styczniu a nie jak obecnie.
Wydaje mi się że byłoby to dużo lepsze rozwiązanie ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Co do startu ligi na DMP to pomysł jest dobry bo teraz jest czarna dziura między ostatnim masterem w sezonie a DMP w sierpniu.

Też uważam, że max 2 parówki/drużynówki powinny liczyć się do ligi... tylko jak to wpłynie na organizacje masterów :?:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Myślę, że nie będzie to miało decydującego znaczenia.

Natomiast największym problemem IMO, nie jest to, że jest w sierpniu DMP i dlatego jest dziura, tylko zazwyczaj dziura jest na początku, ponieważ ma się najmniej czasu na organizację, względem momentu, w którym turniej zostaje przegłosowany. Wiadomo, że pewnych ruchów bez otrzymania mastera się nie podejmuje. W efekcie 80% czy nawet więcej, ośrodków planuje swoje turnieje na okres podmpowy. Przeniesienie startu sezonu po DMP to krok w dobrą stronę. Na styczeń w jeszcze lepszą.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Generalnie rzecz biorac, to poczatek ligi powinien byc krotko przed pierwszym masterem, ktory ma stala date i zapewniona frekwencje - Bazyliszek, BoB i DMP to najlepsze przyklady.

Dzieki temu nie powstaje luka bezposrednio po glosowaniu, w ktora nie wiadomo kto ma sie wbic.

Z tego wzgledu moznaby faktycznie poczatek ligi przesunac na styczen/luty. BoB i Bazyliszek jak na razie beda sie chyba odbywac (choc nalezaloby uzgodnic z organizatorami), a termin kwietniowy bylby juz otwarty dla innych osrodkow.

Liga i tak coraz bardziej sie wydluza - kiedys mielismy start w marcu, teraz mamy koniec w maju.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

a może by zrobić głosowanie na mastery ze 2 - 3 miesiące przed końcem ligi :?: potencjalni organizatorzy mieli by dużo czasu żęby coś zorganizować zaraz po zakończeniu poprzedniego sezonu.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9483
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ja byłbym za tym, żeby parówki i druzynówki liczyły sie jak lokale w całości. Dla mnie miarodajne sa tylko single
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Kacper - dokładnie tak. Głosowanie może być w grudniu, początek 1.II potem masz Bazyla i BoB, reszta walczy o terminy IV-XII. W sierpniu jest DMP, poza nimi masterów jest 8-9.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

to mozemy przeglosowac przedluzenie tej ligi w takim razie moze?

zeby nastepna byla do jakiegos sensowniejszego terminu?

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Wklejam propozycję z LL. Troche się zduplikowąło.

Po raz kolejny pojawia się narzekanie na beznadziejny termin zakończenia ligi. Możemy biadolić przez następne kilka lat albo coś z tym zrobić. Proponuje wprowadzić w tym roku skrócony przejściowy sezon.

1. SEZON 2012
Start: 01.05.2012
Koniec: Ostatni master w 2012.
Ilość masterów: 5 + DMP (master)
Ranking: 7 turniejów, przy czym nie więcej niż 3 mastery.
Drużynówki/Parówki:
1. Zmieniamy system tak by przyznawać drużynie punkty takie jakie dostałby ostatni z niej na singlu.
(opcjonalnie pierwsze miejsce dostaje 300pkt)
2.W przypadku lokali podnosimy minimalną frekwencję dla 100pkt w parówkach w okolice 32 a drużynówkach 40.
2. LL na sezon 2013
a) Miejsce na LL za zorganizowanie Mastera w roku 2012
b) Miejsce na LL za zorganizowanie conajmniej 3 turniejów rankingowych w roku 2012

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

No tak, rozmawiamy w dwóch miejscach jednocześnie. Albo spinamy tyłki i głosujemy mastery w opcji Darka ASAP, albo idziemy za propozycją Shina i przedłużamy obecny sezon, do jakiegoś października.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Jeżeli przedłużać to do końca roku.
Jednak uważam, że nie fair jest wydłużanie sezonu na dwa tygodnie przed jego zakończeniem.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Butan +1

Jak juz to zrobic krotki sezon ligowy przejsciowy.

Druga pewna data mastera jest DMP (niezaleznie od tego czy bedzie masterem, czy nie) - jak dla mnie to byloby nawet spoko, jakby pierwszym masterem nowej ligi bylo DMP - w sierpniu i lipcu i tak nie bedzie nic wiecej, ze wzgledu na ETC.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

swieta_barbara pisze:Nikomu sie widac nie chce, wiec ja zaczne - juz od dawna postulowalem przesuniecie daty poczatku ligi, DMP jest swietnym momentem na poczatek ligi.
Propozycje max 2 parowki/druzynowki na sezon sie licza do ligi sa lepsze niz to co proponuje kudlaty.
Wzór i tak ma sporo wad. Nawet jak nie chcemy ruszać problemu nadmiarowej liczby zwycięzców to i tak warto zwiększyć różnice w czołówce do poziomu z singla. Porównajcie sobie w arkuszu jak się rozkłądają punkty w drużynówkach a singlach. W 80 osobowym turnieju 5 osobowej drużynówce miejsca 11-15 otrzymują tyle co 7 miejsce na tej samej wielkości singlu. To nie jest zdrowa sytuacja. Sam fakt, że się Barbaro nie ogarnia tego wzoru nie świadczy o tym że nie można go poprawić.


A master na DMP jest bez sensu, zróbmy z tego klubówkę a nie pojedynki teamów najemników.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

co do mastera dmp:

zrobmy okres przejsciowy gdzie bedzie masterem (w momencie glosowania ostatnoi dmp mialo nim byc oraz itak byloby malo mastero w lidze).

OPzniej zrobilbym moment zakonczenia i rozpoczecia ligi wlasnie poprzez dmp. Nie liczylbym go pozniej wogole do ligi a parowki i druzynowki liczyl jak kudlaty zapodal w swojej propozycji

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Shino pisze:co do mastera dmp:
zrobmy okres przejsciowy gdzie bedzie masterem (w momencie glosowania ostatnoi dmp mialo nim byc oraz itak byloby malo mastero w lidze).
OPzniej zrobilbym moment zakonczenia i rozpoczecia ligi wlasnie poprzez dmp. Nie liczylbym go pozniej wogole do ligi a parowki i druzynowki liczyl jak kudlaty zapodal w swojej propozycji
Kiedy kończyłaby się liga przy takim rozwiązaniu ? Na ostatnim masterze przed DMP 2013 ? Oraz czy zwiększamy ilość masterów na sezon 05.2012 - 08.2013 ?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

DMP ja bym zostawil tak naprawde - w regulaminie ligi jest wyraznie okreslony jako master (p. 5.1.1).
Zmienilbym po prostu punkt 7.3.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Wydaje mi się że zaproponowany sezon przejściowy (maj - grudzień) to najlepsza propozycja.
Myślę też że mastery trzeba wybierać wcześniej (tak jak to już zostało wczesniej również napisane)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Czyli chcecie np. zrobić sezon krótki od "podmp" do XII? Czy,tak jak pisze mój drogi kolega klubowy, V-XII? Mnie interesuje na pewno ten lipiec, czy można z nim będzie startować na mastera.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

ODPOWIEDZ