2800

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

2800

Post autor: Mapet »

długo siedziałem długo myślałem... poproszę pomysły na zmianę (co ewentualnie pozmieniać na slanie i skinku magu i czy oddziały są ok czy warto na te punkty pomyśleć innym schematem)

Unnamed2800 Pts - Lizardmen Army

1 Slann Mage-Priest @ 405.0 Pts
General; 2 Discipline; Magic Level 4; Lore of Heaven; Battle Standard
Divine Plaque of Protection [30.0]
# Focused Rumination [0.0]
# Soul of Stone [0.0]
Dispel Scroll [25.0]

1 Skink Priest @ 85.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Heaven
Ironcurse Icon [5.0]
Plaque of Tepok [15.0]

1 Saurus Oldblood @ 277.0 Pts
Great Weapon
Crown of Command [35.0]
Talisman of Preservation [45.0]
Dragonhelm [10.0]
1 Cold One @ [0.0] Pts

1 Saurus Scar-Veteran @ 160.0 Pts
Light Armour
Dawnstone [25.0]
Sword of Might [20.0]
Charmed Shield [5.0]
1 Cold One @ [0.0] Pts

1 Saurus Scar-Veteran @ 163.0 Pts
Light Armour; Shield
Talisman of Endurance [30.0]
Burning Blade of Chotec [20.0]
1 Cold One @ [0.0] Pts

3 x 10 Skink Skirmishers @ 210.0 Pts
Blowpipe

27 Skinks @ 322.0 Pts
Javelin; Shield; FCG
3 Kroxigors @ [165.0] Pts

24 Saurus Warriors @ 305.0 Pts
Shield; Standard; Musician
1 Champion @ [12.0] Pts

2 x 10 Chameleon Skinks @ 240.0 Pts
Blowpipe

9 Chameleon Skinks @ 108.0 Pts
Blowpipe

4 Terradon Riders @ 120.0 Pts

2 x 3 Terradon Riders @ 180.0 Pts

3 Salamander Hunting Packs @ 225.0 Pts

Models in Army: 134
Total Army Cost: 2800.0

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

ale żeś słabo złożył tych kowboi

Saurus Oldblood powinien mieć:
Saurus Oldblood on Cold One@ 272.0 Pts
Great Weapon, The Other Trickster's Shard [15.0], Glitering Scales [25.0], Talisman of Preservation [45.0]

gościu składa smoki, hydry, bladki i jest mega wytrzymały

Mali kowboje imo:
Saurus Scar-Veteran on Cold One@ 166.0 Pts
Great Weapon; Light Armour, Dragonhelm [10.0], Venom of Firefly Frog [10.0], Amulet of Itzl [30.0]
+
Saurus Scar-Veteran on Cold One @ 160.0 Pts
Light Armour, Sword of Might [20.0], Charmed Shield [5.0], Dawnstone [25.0]

I jeszcze sprzedam Tobie dobry myk jaki ostatnio stosuje - prawie w każdej bitwie, kowboje biegają w kohorcie z kroxami (6 skinków z przodu, 3 kroxy i mnóstow ranków z tyłu a kowboje po bokach) i rzucam na nich przerzuty pał z heavena;] Nagle się okazuje, że ta kohorta zdejmuje takie oddziały jak 30 WL czy Bladków z heraldem w dwóch szybkich ruchach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lizak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lizak »

Jeśli kowboje są w mixed unit, to i tak nie maja look outa od działa czy coś ala?

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

nie mają look outa ale zauważ, że każdy z tych kowbojów ma "coś", żeby wybronić cannona. Po kolei:
- Ward 4+ i 3 rany (cannon ma około 20% by go zabić)
- Ward 2+ na pierwszą ranę (cannon na kilka procent by go zabić)
- Charmed Shield (jak stoisz w kohorcie to ciężko mu zdjąć tego charmed shielda bo wszystkie pociski i strzelanie lecą w skinki - taki mały look out;])
Obrazek

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Fisch pisze:nie mają look outa ale zauważ, że każdy z tych kowbojów ma "coś", żeby wybronić cannona. Po kolei:
- Ward 4+ i 3 rany (cannon ma około 20% by go zabić)
- Ward 2+ na pierwszą ranę (cannon na kilka procent by go zabić)
- Charmed Shield (jak stoisz w kohorcie to ciężko mu zdjąć tego charmed shielda bo wszystkie pociski i strzelanie lecą w skinki - taki mały look out;])
Ale że jak?

Awatar użytkownika
JungleJack
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Lewa Flanka Mielec

Post autor: JungleJack »

Jakoś wcześniej nie wpadłem na patent z charmed shield i kohortą. Fajna sprawa. :)

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

:UGH: pisze:
Fisch pisze:nie mają look outa ale zauważ, że każdy z tych kowbojów ma "coś", żeby wybronić cannona. Po kolei:
- Ward 4+ i 3 rany (cannon ma około 20% by go zabić)
- Ward 2+ na pierwszą ranę (cannon na kilka procent by go zabić)
- Charmed Shield (jak stoisz w kohorcie to ciężko mu zdjąć tego charmed shielda bo wszystkie pociski i strzelanie lecą w skinki - taki mały look out;])
Ale że jak?
normalnie. wszelkie missile lecą w oddział. heros jest bezpieczny i nie traci charmed shielda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Nah nie mogę tego znaleźć w RB....która strona?

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Nie wiem która strona bo ukradli mi rule booka;]

Ale po prostu kowboj staje się częścią oddziału i nie może być namierzany przez missile. Cała filozofia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lizak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lizak »

Fisch dobrze gada napewno true, na logike da to przemyśleć, tylko sniperki i działa mogą go ściągnąć.
Ot cała filozofia :D

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

Fisch pisze:
I jeszcze sprzedam Tobie dobry myk jaki ostatnio stosuje - prawie w każdej bitwie, kowboje biegają w kohorcie z kroxami (6 skinków z przodu, 3 kroxy i mnóstow ranków z tyłu a kowboje po bokach) i rzucam na nich przerzuty pał z heavena;] Nagle się okazuje, że ta kohorta zdejmuje takie oddziały jak 30 WL czy Bladków z heraldem w dwóch szybkich ruchach.
dzięki :D Nieźle się sprawdziło

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Grałeś na tym Oldbloodzie, którego tu podałem czy nie zdążyłeś takiego zgłosić i miałeś swojego frajera z CoC? Bo jest niezłym kozakiem i ciekaw jestem jak działa w praktyce.

Kohorta z kroxami i 2-3 kowbojami to jeden z lepszych oddziałów do bitki w battlu. Zwłaszcza wspierany przerzutami pał z heavena lub 10 WS z lighta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

no właśnie już nie bardzo miałem czas zmieniać... ale nie narzekam na kolesia z koroną: bo grałem z vamiprami i był odpowiedzią na wiele (trzymał na odległość oddział takie jak przerośniętych vampirów i crypt ghouls) a w ostateczności zasłonił flankę żeby kohorta nie dostała oddziału w bok... raz dał rade, raz zginą, ale nie mam do niego pretensji :wink:
na pewno ten Twój by mi się na bloodki przydał, ale nie można mieć wszystkiego.... ogólnie z hydrą to sobie radzę, smoków jeszcze nie widziałem tu na pomorzu na turnieju ( nawet w Białymstoku na masterze był ze 3 nie więcej ). Zastanawiam się jak ten Twój radzi sobie z abominacją i czy na coś jeszcze jest dobry?
Muszę na pewno pograć i jednym i drugim, to wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć. Na razie to brak mi doświadczenia w tym nowym battlu :?
ps. Ten z koroną wydaje mi się takim panem złota rączka do każdej roboty, tyle że świadczone usługi nie stoją na wysokim poziomie.. natomiast Twój to wykwalifikowany specjalista, który jednak dysponuje mniejszym pakietem usług...
Chociaż tak jak mówie, moje wnioski wynikają z nieogrania

ODPOWIEDZ