Assasini a jawne rozpiski

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Assasini a jawne rozpiski

Post autor: Jankiel »

To samo tyczy np. 1 z Nurgla (WOCH) w opisie czaru jest napisane, że wybieram model przeciwnika w LOS i on dostaje jedną ranę... czemu nie mogę rzucić tego do combatu
Bo tak jest w rulebooku. Nie można rzucać czarów do combatu, cel musi być we front arc itd.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

kudłaty pisze:Z dupy argument goni z dupy argument. ...
Nie wiem czy takie złe argumenty chłopaki dają.

W końcu jawna rozpiska = pokazanie przeciwnikowi papierka + wskazanie palcem które oddziały to które.
I rzeczywiście gra na tajne daje pole do wałków w trakcie gry.

Zasada hidden u Assasinów - to wyjątek od jawności rozpiski.
Nieujawnianie w którym oddziale siedzi A. nie rodzi żadnych okazji do wałów bo bez problemu zwinięty papierek można położyć na środku stołu i dokładnie na nim napisać gdzie jest ukryty (np. assasin w klocku ze sztandarem z czerwonym słoneczkiem).

Porównywanie że ukrycie assasina to tak jakby nie powiedzieć który pegazista ma pedanta jest dość oryginalne :)
Jeśli ktoś wystawi 2 assasinów to przeciwnik od razu będzie wiedział jakie mają przedmioty i która figurka to który assasin - zgodnie z jawnością rozpiski.
Ale to który gdzie jest dowie się dopiero po ujawnieniu się assasina. I znowu brak pola do wałów bo na karteczce będzie "assasin w zielonym płaszyku w oddziale..)

Porównanie do fanatyków już trochę bardziej jest zrozumiałe choć u nich ma to mniejsze znaczenie. Najczęściej każdy oddział nocników ma po 3 lub 2 fanatyków.

Stwierdzenie też że o wartości assasina nie świadczy możliwość jego ukrycia ale tylko jego zdolności w walce jest na tyle wesoła, że chyba nie potrafię tego skomentowac na porównywalnym poziomie humoru :)

Moim zdaniem assasini i fanatycy powinni być tajni - zgodnie z ich zasadami specjalnymi.
Jeżeli już musicie to uściślać to po co na siłę argumentować że jest to zgodne z "duchem jawności rozpisek" skoro rozsądne, przytaczane w tym temacie argumenty temu przeczą.

Uścislajcie podając powód - że waszym zdaniem tak jest lepiej dla jasności i przejrzystości gry i niestety ale specjalne zasady tych jednostek muszą na tym ucierpieć i tyle.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Już Ci Kołata piszę jak to widzę.

Mianowicie musisz na poziomie robienia rozpiski dołączyć fanoli do konkretnych oddziałów i przez to "wzrasta ich koszt punktowy". Natomiast po pokazaniu przeciwnikowi rozpiski zapisujesz tak jak gracze używający assasinów gdzie i ilu fanoli siedzi np. 22 ng ma 2 fanoli 25 ma 3 fanoli a 20 ma 1. Jestem pewien, że nie będzie to tworzyć jakichkolwiek niejasności o ile będzie to jednoznacznie zapisane, a nie wierzę że ludzie ogarniający tą grę nie są w stanie jeśli chcą przekazać jakieś informacji jednoznacznie. Liczenie pkt też nie powinno być problemem.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

i do tego niech gracze dwarfowi przed gra rysuja dokladna mapke z informacja gdzie postawili maszyne z runa ukrywajaca :roll:
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Przemcio pisze: A propos czemu w Uściśleniach CHD z Thramukana jest dopuczona a już połączony Chaos nie :?:
Polecam temat sędziowski rynsztok do dalszych tego typu dygresji. Natomiast co do dopuszczenia to poszliśmy zgodnie z armiami na ETC, ja np. byłem przeciwny CHD.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Kołata pisze:Ciekaw jestem Twojej logiki w odniesieniu do fanatyków. Mówię ilu mam, ale nie mówię w którym klocku nocników?
Wg. ich zasady specjalnej: str. 53, "Hide in Units".

ODPOWIEDZ