Hoplici, rzymscy legioniści w W:FB - jak pozyskać?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bloodwar
Wałkarz
Posty: 55

Hoplici, rzymscy legioniści w W:FB - jak pozyskać?

Post autor: Bloodwar »

Zacząłem od niedawna zbierać figurki W:FB, jednak jak u większości modelarzy wystąpiła u mnie potrzeba dodania "tego czegoś" do standardowej armii czego nie daje GW. Uraiłem sobie, że w miejsce "wikingowo-barbarzyńskich" chaos marauders wstawię coś w rodzaju armii najemnej, bardziej zuniformizowanej niż barbarzyńcy i służącej Chaosowi a opartej na modelach hoplitów i rzymskich legionistów ale ze zmienioną pod Chaos kolorystyką i kilkoma charakterystycznymi dla Chaosu bitsami (min. wyposażenie legionistów w tarcze od chaos warriors, hopilitów w okrągłe tarcze chaos marauders, zmiana broni z gladiusów na te z konwencji Warhammera etc).

Niestety projekt natrafił od razu na ścianę w postaci braku odpowiednich modeli - nie wiem, czy ja jestem jakiś ślepy, nie potrafię szukać czy może rzeczywiście są braki na rynku ale z moich pobieżnych poszukiwań wynikają następujące wnioski: jest sporo modeli plastikowych w 1:72 i 15 mm od firm modelarskich Italeri i Zvezda (które oczywiście odpadają - nie ta skala), Italeri robi też modele w 1:32 (która to skala by od biedy uszła bo jest zbliżona do warhammerowskiego 28 mm czyli 1:35) ale ze "starożytnych" mają jedynie gladiatorów (którzy mają pozy niezbyt pasujące do ustawienia w regiment), kilka mniej popularnych firm "figurkowych" robi świetne modele w 28mm (min. geniusze z Immortal Miniatures http://allminiatures.ru/shop/images/imm ... _sets1.jpg) ale sa całkowicie (chyba?) niedostępne na polskim rynku, a sprowadzanie z ebay nie wchodzi w grę - zbyt duże koszty jednostkowe, a nie zamawiam tak dużo tych figurek (ze dwa regimenty maks) żeby mi się opłacało płacić fortunę za paczkę z Ameryki. Na allegro są aktualnie figurki hoplitów od Mirliton S.G. ale jakoś mnie nie przekonują (złe proporcje wysokość-szerokość - przynajmniej jak na moje oko), poza tym cena 8 zł za figurkę też jest dośc nieciekawa. Ktoś z Was ma może jakiś pomysł na pozyskanie tanich, dobrych jakościowo i róznorodnych figurek do W:FB w przyjętej przeze mnie konwencji hoplici/legioniści?
Zakon NMM trzeba tępić, niszczyć, wypalać rozgrzanym do czerwoności żelazem! Oczywiście żelazem pociągniętym metalizerem :-)

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

http://www.warlordgames.com/store/

wydaje mi się że to jest właśnie 28 mm, ale niech ktoś z większą wiedzą się wypowie

Awatar użytkownika
Bloodwar
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Bloodwar »

No tak, niby te figurki z Warlorda są zacne, mają masę opcji i do tego w 28 mm, ale wciąż dwa podstawowe problemy: cena (20Ł za jeden regiment!) i konieczność wysyłki (+ problematyczna zamiana walut - nie mam karty kredytowej więc musiałbym chyba korzystać z przelewu walutowego). Jest to jakaś opcja, aczkolwiek wolałbym coś z polskiego sklepu - no chyba, że ci Warlordzi mają polskiego dystrybutora
Zakon NMM trzeba tępić, niszczyć, wypalać rozgrzanym do czerwoności żelazem! Oczywiście żelazem pociągniętym metalizerem :-)

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Matijjos pisze:http://www.warlordgames.com/store/

wydaje mi się że to jest właśnie 28 mm, ale niech ktoś z większą wiedzą się wypowie
Dokładnie, to jest 28 mm i można tym grać, ALE Warhamiec jest w skali Heroic, i modele są nieproporcjonalnie większe od tych i większości 28 mm z innych systemów. Ci hoplici i legioniści będą pokurczowato wyglądać przy armii GW. Dla przykładu to za tą wspomnianą tarczą wojaka chałosu ten model z warlorda zmieści się prawie cały.

Ja kupiłem Wikingów z Wargames Factory i z bohaterami do nich trochę tak nie styka wielkościowo (co jest zrozumiałe bo to kozak i wybraniec , jarl i w ogóle :D )

Z polskiej dystrybucji to poszukaj w Wargamerze ja tam kupiłem swoich - trochę drogo ale i tak taniej niż zamawiać z imperialistycznych świńskich stanów).

Awatar użytkownika
Bloodwar
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Bloodwar »

Ten problem skali też rozważałem, o ile może rycerze bretońscy przy swoich młodszych braciach z realnego świata wyglądają znośnie, to już chaośniccy rycerze mają pancerze mocno "przerysowane" (czy raczej - "napompowane"), do tego wysokie hełmy, futerko na plecach i na pewno odziani jedynie w lekkie zbroje Rzymianie wyglądaliby przy nich jak pokurcze, ale jak wyglądałoby porównanie legionista vs warhammerowscy marauders? Bo przy chaosowych rycerzach nawet mniej napompowani przez GW rycerze bretońscy wyglądają na "małych", ale barbarzyncy to w sumie chyba proporcje mają najbardziej "ludzkie" ze wszystkich figurek GW bo przecież nie noszą grubych zbroi
Zakon NMM trzeba tępić, niszczyć, wypalać rozgrzanym do czerwoności żelazem! Oczywiście żelazem pociągniętym metalizerem :-)

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Wargames factory fajne modele 28mm:
http://wargamesfactory.com/webstore/mig ... ns-box-set
Mają też wikingów, którzy moim zdaniem bardziej pasują na maruderów chaosu

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Bloodwar pisze:No tak, niby te figurki z Warlorda są zacne, mają masę opcji i do tego w 28 mm, ale wciąż dwa podstawowe problemy: cena (20Ł za jeden regiment!)
Jeśli cena 100zł za 40 ludków to wg. Ciebie nieludzko dużo, to w jaki sposób grasz/chcesz grać w Warhammera, gdzie 10 plastikowych szwejków kosztuje 75-125zł?
i konieczność wysyłki (+ problematyczna zamiana walut - nie mam karty kredytowej więc musiałbym chyba korzystać z przelewu walutowego). Jest to jakaś opcja, aczkolwiek wolałbym coś z polskiego sklepu - no chyba, że ci Warlordzi mają polskiego dystrybutora
Figurki Warlord Games dystrybuuje w Polsce sieć sklepów Wargamer. Mają również większość innych liczących się marek modeli historycznych, jak Wargames Factory, Perry Miniatures czy Gripping Beast.

Awatar użytkownika
Noire
Mudżahedin
Posty: 245

Post autor: Noire »

PK w sumie jest takie samo jak PVP tylko jesteś czerwony i wszyscy chcą Cię zabić

Awatar użytkownika
Bloodwar
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Bloodwar »

A czy ktoś z Was dysponuje możliwością zrobienia fotki jakiejś figurki z W:FB (najlepiej wojowników Chaosu) ustawionej koło takich hoplitów (ewentualnie innych historycznych figurek w skali 28 mm)? Chodzi mi o porównanie tych nieszczęsnych skal, bo udało mi się wygooglować jedynie porównanie konia z Perry Miniatures do konia W:FB i jestem w szoku, różnica jest spora i konik z PM wygląda jak kucyk przy wielkim, bitewnym ogarze z W:FB (a to tylko Bretonnia, nie wielkie, odziane wgrube pancerze ogiery Chaosu!)
Zakon NMM trzeba tępić, niszczyć, wypalać rozgrzanym do czerwoności żelazem! Oczywiście żelazem pociągniętym metalizerem :-)

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Taki hoplita z pewnością będzie wyglądał śmiesznie i kuriozalnie przy wojowniku chaosu, a nawet przy maruderze od GW

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Loizok pisze:Taki wojownik chaosu, a nawet maruder od GW z pewnością będzie wyglądał śmiesznie i kuriozalnie przy poprawnym anatomicznie hoplicie
Poprawiłem post, bo coś Ci się pomyliło i na odwrót wpisałeś :P

A poważnie - w kwestii różnic rozmiarowych, ja jestem zdania, że dopóki nie mieszasz dwóch producentów w jednym oddziale, to w osobnych klockach wyglądają spoko. YMMV.

Inna sprawa, że hoplita, legionista, grasant i wojownik chaosu w jednej armii będą wyglądać cokolwiek dziwnie - każdy z innej bajki. W sumie to jak początek kiepskiego dowcipu - "hoplita, legionista, grasant i wojownik chaosu wchodzą do baru..."

Awatar użytkownika
Bloodwar
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Bloodwar »

"Pudełkowi" hoplici i legioniści, zwłaszcza w barwach z epoki, pewnie wyglądaliby kuriozalnie ale jeżeli da się barwy Chaosu, ich sprzęt, doda się parę rogów tu i tam :-) to może wyjść coś ciekawego :-) Aktualnie przerabiam rycerzy Imperium na rycerzy Chaosu i jestem zdziwiony jak wiele daje zwykła zmiana kolorystyki, a co dopiero po wymianie mieczy, tarcz, naramienników i oczywiście głowy - całkiem inny człowiek! (znaczy - chaośnik :-)
Zakon NMM trzeba tępić, niszczyć, wypalać rozgrzanym do czerwoności żelazem! Oczywiście żelazem pociągniętym metalizerem :-)

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

No to skoro uważasz, że to dobry pomysł, to nie pytaj forumowiczów, czy to dobry pomysł, tylko do dzieła :P I pamiętaj wkleić fotki.

Awatar użytkownika
Bloodwar
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Bloodwar »

Wiesz, jakby tak zebrać sprawców największych katastrof i pomyłek w historii ludzkości i zapytać ich "Czemu nie poprosiliście o poradę kogoś bardziej doświadczonego, tej katastrofy można było przeciez uniknąć!" odpowiedź prawie zawsze byłaby "Myślałem, że to dobry pomysł!" :-) Jak tylko ktoś podrzuci mi poglądowe fotki jak wygląda jakikolwiek rycerzyk w skali 1:35/28 mm w porównaniu do figurki z W:FB to składam zamówienie na tym wargamerze i za parę tygodni wrzucę fotki z gotowego regimentu na forum!
Zakon NMM trzeba tępić, niszczyć, wypalać rozgrzanym do czerwoności żelazem! Oczywiście żelazem pociągniętym metalizerem :-)

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Don_Silvarro pisze:
Inna sprawa, że hoplita, legionista, grasant i wojownik chaosu w jednej armii będą wyglądać cokolwiek dziwnie - baru..."
zatem zrób całą armię w jednym klimacie hoplito-legionisto-centuriono-chaosowych ;) i hoooooop badum tsss będzie spoko :)

naprawdę mienimalne różnice wysokości to nic :D co z tego że Twój chaos wygląda inaczej, jest nieznacznie mniejszy od innych itp. jeżeli CAŁA armia jest w tej samej skali, tym samym schemacie to będzie spoko. Jestem zdania że nawet gdy zrobisz oddział legionsów chaosu i obok normalnych maruderów z GW to wtedy będzie także hała...CAŁA armia albo wcale ;)...

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Google is your friend - znalezienie porównań skali czegokolwiek do skali GW nie jest specjalnie trudne...

Obrazek
Rzymianin Warlord Games + elfy z GW

Obrazek
Celtowie Warlord Games + Conan the Marauder z GW

Obrazek
Celtowie Warlord Games + puszka z GW

Obrazek
Wikingowie Gripping Beast + ludziokozły z GW

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Tak szczerze to figurki z GW są o wiele ładniejsze :P

Awatar użytkownika
Bloodwar
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Bloodwar »

No cóż, w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak zaopatrzyć się drogą kupna w odpowiedni pakiecik starozytnego wojska i liczyć na dobrą konwersję i udane komentarze, a jak nie to będe 100 zł w plecy :-(
Zakon NMM trzeba tępić, niszczyć, wypalać rozgrzanym do czerwoności żelazem! Oczywiście żelazem pociągniętym metalizerem :-)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

100zł? chyba 300zł :P
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

ODPOWIEDZ