Prosba o porady w malowaniu

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Gnomen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Prosba o porady w malowaniu

Post autor: Gnomen »

Witam.

Mam do Was prosbe. Mianowicie nie wiem co robie zle, ze figurki pomalowane ktore pomaluje wygladaja jak te na zdjeciach. Czy to ja mam problemy z prowadzeniem lini prostej, czy to problem gestosci farby, a moze inne czynniki. Prosze o Wasze opinie. Uzywam koloru Vallejo Royal purple i rozjasniam go Vallejo White. Dodatkowo uzywam Thinner 061 rowniez od Vallejo.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Dziekuje i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Są po prostu za mocne przejścia, rozwadniaj farbę i rozjaśniaj stopniowo,
Obrazek

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Farba powinna mieć konsystencję mleka. Używasz thinera, więc przejscia powinny być płynne, gładkie. Lepiej nałożyć kilka warstw rozwodnioną farbą, niż jedną gęstą.
Na focie ze zbliżeniem widać, że masz problem z poprowadzeniem prostej kreski. Odstępy pomiędzy kolejnymi odcieniami są za duże. Może jest to wina pędzla i za gęstej farby. Kolejna sprawa, to za mało przejść pośrednich odcieni. Spróbuj wyjść od RP zmieszanego z odrobiną czarnego potem dodawaj RP, RP + W. Warto też użyć washa leviatan purple do zamaskowania przejść i wygładzenia całości.

Gnomen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Gnomen »

Witam.

Dziekuje Wam za Wasze opinie. W roznych poradnikach czytam, ze farbe bazowa rozjasniaja czasem farba o ton nizsza, lub tez farba biala. Ja wlasnie uzylem farby bialej. Czy to moze byc przyczyna zbyt drastycznych przejsc? Czy ta farba biala jest po prostu zbyt mocna kolorystycznie? Co do ewentualnego problemu pedzla, to nie sadze, gdyz mam Winsor & newton Series 7, wiec wydaje mi sie, ze dobry pedzel. Wash uzywac w ktorym momencie? Po nalozeniu farby bazowej? Czy po nalozeniu rozjasnienia? Po kazdym rozjasnieniu? Jaki stosunek thinner do sumy objetnosci farby stosowac?

Pozdrawiam
Gnomen

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »


Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Gnomen pisze:Witam.

Dziekuje Wam za Wasze opinie. W roznych poradnikach czytam, ze farbe bazowa rozjasniaja czasem farba o ton nizsza, lub tez farba biala. Ja wlasnie uzylem farby bialej. Czy to moze byc przyczyna zbyt drastycznych przejsc? Czy ta farba biala jest po prostu zbyt mocna kolorystycznie? Co do ewentualnego problemu pedzla, to nie sadze, gdyz mam Winsor & newton Series 7, wiec wydaje mi sie, ze dobry pedzel. Wash uzywac w ktorym momencie? Po nalozeniu farby bazowej? Czy po nalozeniu rozjasnienia? Po kazdym rozjasnieniu? Jaki stosunek thinner do sumy objetnosci farby stosowac?

Pozdrawiam
Gnomen
Być może walisz za dużo białego. Próbuj stopniowo dodawać na końcówce pędzelka małe krople białego, lub miej kolor bazowy i biały obok siebie na palecie i mieszaj je, zwiekszając stopniowo ilośc białego w kolorze bazowym, w miarę postępu w malowaniu kolejnych przejść. Ja tak robię, i wtedy widać obok siebie, jak wyglądał poprzedni kolor i jak wygląda następny, a jeśli trzeba to mieszasz więcej jednego lub drugiego koloru.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

ODPOWIEDZ