Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
as1
Chuck Norris
Posty: 626

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: as1 »

Xen pisze:Weź jak najmniejszy format i zrób turbo kloc IG i MF :D Szczury Ci nic nie zrobią :D
chyba się ucieszą jak będą miały brass orba.....

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

jeden brass orb gry nie ustawia ;)
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

!Młody!
Mudżahedin
Posty: 347

Post autor: !Młody! »

ale bardzo pomaga :D

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

takie pytanko: czy grapeshoot ma modyfikatory za zasięg? i drugie dodatkowe- czy ironblaster jak się rusza i grapeshootuje, to ma karę za ruch, czy nie? :P

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Grapeshoot ma modyfikatory za zasięg. Jak ironblaster się rusza i grapeshootuje to ma karę za ruch, bo nigdzie nie jest napisane, że takowej nie dostaje (thundertusk dla przykładu ma taki zapis).
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
teillman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa / Londyn
Kontakt:

Post autor: teillman »

Hej,

mam problem z impaktami u ogrów.

Zasada impact hits tyczy się modeli które są w walce czyli takich, które stykają się z modelami przeciwnika podstawkami.

Ogry przy szarży mają za ranki +1 do siły za każdy rank

ALe jest jeszcze ich zasada specjalna która każdemu ogrowi w oddziale daje pojedynczy impakt.

W zasadach jest jeszcze inny zapis, że jeżeli mamy impakty z 2 źródeł czyli tak jak tutaj za typ jednostki i z zasady specjalnej to wybieramy "największą" wartosc


I teraz jest problem, ponieważ:

1. skoro tylko załóżmy 3 ogry stykają się podstawkami w przeciwnikiem to zadają 3 impakty + x siły gdzie x to ilosc ranków?
2. Po co im w takim razie zasada impakt (1) skoro nie mogą jej użyć

U lizaków np. jednostka skroxów wypłaca impakty mimo tego, że kroxy są w 2 szeregu, ale jest to uwarunkowane i wyjasnione tym ze sa wieksze i "sięgaja" znad skinków.
Ale u ogrów nie widze takiej mozliwosci.

Lekka przesada było by wypłacanie x ataków z siła y gdzie x to ilosc ogrów w jednostce a y ilosc szeregów tej jednostki, tym bardziej ze nie jest to wtedy zgodne z zasadami.

Wszystkie faq milcza na ten temat.

Proszę o wyjasnianie w kolejnosci takiej jaka ma najwieksze znaczenie czyli :
1. Podrecznik z zasadami
2. Podrecznik armii ogrów
3. Swoje domysły

pzodrawiam

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

jeżeli już to podręcznik do ogrów jest przed podręcznikiem ogólnym, zasady szczególne są ważniejsze od ogólnych w większości przypadków :wink:

a co do meritum- mylisz impact hits ze stompami. to dwie różne zasady. Impacy masz za każdy model w base to base z przeciwnikiem w turze w której szarżowałeś. Gdy rzucisz na zasięg szarży 10-12 na kostkach, to każdy model zadaje d3 impacty. siłę bazową tak jak napisałeś podnosisz o bonus rank do CR.

co do stompów - są one po (prawie) wszystkich atakach, mają zasadę Always Strike Last, biją równocześnie z dwurakami/thunderstompami i zadawane są z bazową siłą, bez dodatkowych zasad specjalnych.

Awatar użytkownika
teillman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa / Londyn
Kontakt:

Post autor: teillman »

ok,

czyli klocek:

XXX
XXX
XXX

zadaje przy szarży 18 ataków z charakterystyki + 3 impakty + 3 Stompy

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

w teorii tak.

jeśli przeżyją, to tyle ataków/stompów zrobią. pamiętaj, że ogry mają niską inicjatywę, po impact hitach obrywają zazwyczaj najpierw one.

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

teillman pisze:ok,

czyli klocek:

XXX
XXX
XXX

zadaje przy szarży 18 ataków z charakterystyki + 3 impakty + 3 Stompy
Albo 3 x D3 Impakty jak kulniesz 10+ na szarże.
Stompy są z siłą bazową, a impakty z siłą bazową + szeregi

Awatar użytkownika
ogrmasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Post autor: ogrmasta »

Witam,

Co oznacza:
Each leadbelcher/ sniper maneater with pistol(s) counts as 3 models towards to shooting cap?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Na ETC masz max 45 modeli strzeljących z czego jedan Man bądź Lead liczy się za 3, to znaczy że możesz max 15 strzeljących ogrów.

POzdro Cz.
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
ogrmasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Post autor: ogrmasta »

1. Mam jeszcze pytanie o vanguarda. Czy jeśli wstawię bohatera (który oczywiście nie ma vanguarda) do regimentu, który to ma - to czy bohater może się ruszyć wraz z regimentem? Chodzi oczywiście o ruch z vanguarda.

2. Dodatkowo - czy thundertusk strzela czymś?
3 .Sphere of Frost-wreathed Ice - stone thrower attack, move and shoot, Slow to Fire, 6-24" range, Str3(6), Multiple Wounds (D3). On misfire just does not shoot. Jak to działa? Jak się tym strzela? co oznacza siła3(6)?

4. Mourfangi: mam na nich dragonhide banner a na nim "Additionally the bearer of banner has Icy Blast Str3 Breath Weapon. A unit hit by the Breath Weapon has the Always Strikes Last special rule." Jak się tego używa? To strzał zasięgowy? Jaki jest zasięg?

5. Skoro już pytam to jeszcze o Firebellego:
Fire Breath - Str 4 Breath Weapon with Flaming Attacks. Czy to jest czar zasięgowy? Jak to działa?
Czy ataki wręcz zadawane przez firebellego są atakami magicznymi? Czy aby były magiczne standardowo muszę dodać mu jakiś magiczny miecz?

Pozdrawiam
Przyszedłem na świat pokryty cudzą krwią, krzycząc i kopiąc wszystkich dookoła. Odejdę w ten sam sposób.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

ogrmasta pisze:1. Mam jeszcze pytanie o vanguarda. Czy jeśli wstawię bohatera (który oczywiście nie ma vanguarda) do regimentu, który to ma - to czy bohater może się ruszyć wraz z regimentem? Chodzi oczywiście o ruch z vanguarda.
Nie może wykonać takiego ruchu kiedy nie ma vanguarda (podobnie jest ze zdolności scout)
ogrmasta pisze: 2. Dodatkowo - czy thundertusk strzela czymś?
3 .Sphere of Frost-wreathed Ice - stone thrower attack, move and shoot, Slow to Fire, 6-24" range, Str3(6), Multiple Wounds (D3). On misfire just does not shoot. Jak to działa? Jak się tym strzela? co oznacza siła3(6)?
Nie rozumiem pytania, pytasz czy czymś strzela, a poniżej wklejasz to czym strzela z dokładnymi zasadami :)
ogrmasta pisze: 4. Mourfangi: mam na nich dragonhide banner a na nim "Additionally the bearer of banner has Icy Blast Str3 Breath Weapon. A unit hit by the Breath Weapon has the Always Strikes Last special rule." Jak się tego używa? To strzał zasięgowy? Jaki jest zasięg?
To jest Breath Weapon, który używa wzornika zionięcia (łezka)
Dokładny opis strzelania breath weaponem masz w podręczniku głównym 8ed
ogrmasta pisze: 5. Skoro już pytam to jeszcze o Firebellego:
Fire Breath - Str 4 Breath Weapon with Flaming Attacks. Czy to jest czar zasięgowy? Jak to działa?
Czy ataki wręcz zadawane przez firebellego są atakami magicznymi? Czy aby były magiczne standardowo muszę dodać mu jakiś magiczny miecz?
Tutaj breath weapon jest identyczny jak w Dragonhide Banner.
Magicznych ataków nie ma, ale ma płonące. Do magiczności potrzebuje jakiejś magicznej broni.
ogrmasta pisze:
Pozdrawiam
Pozdrawiam :)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
ogrmasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Post autor: ogrmasta »

A co to Str3(6) oznacza w strzelaniu Tuska?
Przyszedłem na świat pokryty cudzą krwią, krzycząc i kopiąc wszystkich dookoła. Odejdę w ten sam sposób.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

siła 3 pod plackiem i 6 pod kółkiem, na prawdę polecam poczytać podręcznik z zasadami na początek ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Matysz
Mudżahedin
Posty: 215

Post autor: Matysz »

Parę pytań, które pewnie były już wałkowane x razy, ale nadal nie mogę odszukać jasnej odpowiedzi:

1)Greedy fist-jeśli w walce wręcz atakuje wrogiego maga 4 razy, trafiam 2, to on traci 2 poziomy magii, tak? Ale działa to również na dystans, czyli trafiając go snajperką z death'a, która zadaje 2k6 trafień, odbieram mu 2k6 poziomów?
2)Mourny lepiej wystawiać z iron fistem czy gw?
3)Czy słoneczko (6. z deatha) działa na oddziały w walce?
4)Czy mourny mają normalnie tunderstomp?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość :)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Czy mourny mają normalnie tunderstomp?
A są monsterem :P ?
1)Greedy fist-jeśli w walce wręcz atakuje wrogiego maga 4 razy, trafiam 2, to on traci 2 poziomy magii, tak?
Tak.
Ale działa to również na dystans, czyli trafiając go snajperką z death'a, która zadaje 2k6 trafień, odbieram mu 2k6 poziomów?
Tak, jest to kretyńskie, ale działa.
2)Mourny lepiej wystawiać z iron fistem czy gw?
Jak lubisz.
3)Czy słoneczko (6. z deatha) działa na oddziały w walce?
Doczytaj zasady vortexów, będziesz wiedział.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Matysz
Mudżahedin
Posty: 215

Post autor: Matysz »

Infernal Puppet pisze:Doczytaj zasady vortexów, będziesz wiedział.
No właśnie nie mogę się doczytać, dlatego pytam :)

!Młody!
Mudżahedin
Posty: 347

Post autor: !Młody! »

TAK działa na oddziały walczące wręcz.

Zablokowany