2x bok??

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Re: 2x bok??

Post autor: White Lion »

hmm 2 pytania mniej więcej w temacie bo na świerzo:

1. naprawdę model z prostokątną podstawką zaszarżowany od boku nie może zrobić CR aby odwrócić się przodem ?
i dlatego że przesunąłby swój środek podstawki?


Jaka jest oficjalna wykładnia zasad przy bonusach za szarżę?

2. Czy jeśli zaszarżuję przeciwnika z obu boków to czy dostaję 2x bonus za flankę czy tylko 1x ?
RAWowo chyba tylko 1x ale w praktyce spotkałem się z różną tego interpretacją.
Czy jest jakaś oficjalna?
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Nie jestem pewien, ale co do 1, to raczej chodzi o istoty na nie-kwadratowych podstawkach.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3135
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

2. Rulebook - jeśli zaszarżujesz na flankę dwóch oddziałów przeciwnika związanych z Tobą w multicombacie, to masz +1CR za każdą flankę. Z jaką inną interpretacją się spotkałeś?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

White Lion pisze:1. naprawdę model z prostokątną podstawką zaszarżowany od boku nie może zrobić CR aby odwrócić się przodem ?
i dlatego że przesunąłby swój środek podstawki?
nie, to nie prawda.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Lidder pisze:
White Lion pisze:1. naprawdę model z prostokątną podstawką zaszarżowany od boku nie może zrobić CR aby odwrócić się przodem ?
i dlatego że przesunąłby swój środek podstawki?
nie, to nie prawda.
Znalazłem już odpowiedź w uściśleniach sędziowskich: - może ale jej nowy środek musi być jak najbliżej starego.
oraz w erracie GW: - zachowanie środka oddziału w tym samym miejscu przy CR nie obowiązuje.
Myth pisze:2. Rulebook - jeśli zaszarżujesz na flankę dwóch oddziałów przeciwnika związanych z Tobą w multicombacie, to masz +1CR za każdą flankę. Z jaką inną interpretacją się spotkałeś?
chodzi mi o sytuację gdy szarżuję swoimi oddziałami na dwa boki jednego oddziału przeciwnika.
np. stoi sobie horda okrów, a od lewej flanki wpada na nią jeden mój oddział, a od prawej flanki drugi.

jakie są moje bonusy w tej walce?
+1 za szarżę i +1 za flankę ?
czy +1 za szarżę i +2 za dwie flanki ?


p.s. z interpretacjami spotkałem się różnymi. zdazyło mi się nawet na jakimś wyjezdnym lokalu że ktoś chciał liczyć +1 za szarżę za każdy swój szarżujący oddział w danej walce i +1 za flankę też za każdy szarżujący oddział.


z RB moim zdaniem wynika że bonus za Szarżę, za Flankę i/lub Tył ma się tylko jeden bez względu iloma oddziałami się zaszarżowało.
Jedyny wyjątek to jeśli jest wielooddziałowa walka po obu stronach to bonusy za Flankę i Tył liczą się 1x za każdy oddział przeciwnika, na którego bok i/lub tył się zaszarzowało.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Durin pisze:Szarża róg do rogu jest szarżą, która może mieć znaczenie taktyczne, właśnie pod kątem ewentualnej pogoni, overruna...

edit: Lidder szybszy
O ile dobrze mi się zdaje, to overunuje się po prostej, nie względem środka zabitego oddziału. Mam rację?
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

ODPOWIEDZ