GRUNWALD, czyli Mistrzostwa Świętokrzyskiego

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Re: GRUNWALD, czyli Mistrzostwa Świętokrzyskiego

Post autor: kubencjusz »

Marek15 pisze:
szeszej pisze:
Tylko Lublin narzeka, bo jakoś nie widzę żadnego innego miasta oprócz nas i Kielc na liście zapisanych
QUWA :evil:
A mój Zamość? wieś tak? No to będą grały dwa miasta i jedna wieś.
Wyluzuj ja swój. Ciekoty pozdrawiają Zamość :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Kubencjusz...

20GG z GW, FCG i oczywiście aby podpakować to Barrows...to jest 320 pkt..bije ostatnie łatwo się sypie i jest ogółem nie effektywne.


u ciebie Ironguty 6 z FCG są za 288 ;) co przemawia na twoją korzyść? Mv6 (a nie 4), brak sypania(sypanie jest ok gdy oddział jest liczebny), oraz to że jest to core ;) dopakuj sobie dowolnym sztandarem (flamingi/+1MV) i masz dobry oddział...a zapomniałem masz jeszcze stopmy i zasadę ogrzej szarży :)

Twoje porównanie jest z...wzięte gdzie chciałeś mi wcisnąć GG ;)

niestety muszę zaproksować i brać więcej mojego kochaństwa ;*

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

Ukalez pisze:. Czopek, który sam ją zaproponował teraz oprotestowuje, trochę to nie fair IMO. A swoją drogą narzeka tylko Lublin :mrgreen:
Ale się panowie rozpisaliśmy.
Ja się tylko odniosę do tego co napisałem, Ukalez:
Czopek pisze:20 woundów lepiej niż 20 modeli, nie mniej jednak to nadal 17 knightów wochu kontra 20 slavów...
Napisałem, że zasady turnieju poszły w lepszą stronę, mimo to nadal są to ograniczenia które mają wady co wyjaśnia podany przykład.
Chcemy ograniczać żeby pociąć przegięcia 8 ed, ale w praktyce jednych to tnie a innym nic to nie zmienia.

Przyjadę Wochem, a odnośnie rozpisek - myślę że można zrobić tak jak napisałeś w 2 opcji - wysłać wcześniej i opublikować. :wink:
http://czopekblog.blogspot.com/
Kordelas pisze: Fluff nie wybacza.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Bojek pisze:Kubencjusz...

20GG z GW, FCG i oczywiście aby podpakować to Barrows...to jest 320 pkt..bije ostatnie łatwo się sypie i jest ogółem nie effektywne.


u ciebie Ironguty 6 z FCG są za 288 ;) co przemawia na twoją korzyść? Mv6 (a nie 4), brak sypania(sypanie jest ok gdy oddział jest liczebny), oraz to że jest to core ;) dopakuj sobie dowolnym sztandarem (flamingi/+1MV) i masz dobry oddział...a zapomniałem masz jeszcze stopmy i zasadę ogrzej szarży :)
Ok przepraszam źle oszacowałem możliwości bojowe GG, ale nie powiesz, że już np vergheisty czy duże ghule są słabe :)

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

co mi zotaje na takie pkt?

a obaczycie..będą proksy trudno ;)

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

@ kubencjusz
A znasz ty większego luzaka niż ja? Nasze wspominane długo bitwy: dawno temu z Beastmenami którzy (nieświadomie) wałowali Cię 5 atakami Minotaurów z drugiego szeregu, lub ostatnią jaką grałem gdzieś na początku tego roku akurat z Tobą w Wargamerze Kieleckim: pamiętasz tego Firebelly co wytrzymał szarżę Cold Onów i po chyba 3 rundach walki ich zmielił?
Mam na nadzieję, że na tym turnieju też sobie razem zagramy :)

A poza tym: jestem za publikacją rozpisek.

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

emiel_regis pisze:jako że od lipca siedzę w kielcach może mi się uda wpaść na przynajmniej 2 bitwy.

A co do dyskusji o steadfascie - jestem zwolennikiem modyfikacji zasad, której z nieznanych mi bliżej przyczyn nie chce zaakceptować euro, a która pojawiła się bodaj w bastard swordzie - mianowicie, ewentualny steadfast traci się razem z bonusem za szeregi. Tylko tyle i aż tyle imo starcza żeby steadfast działał, ale nie umożliwiał nobrainowego przyjmowania szarż...
O! I za tą propozycję Regis masz piwo :mrgreen:
Od dawna to postulowałem - proste, nieskomplikowane a zdecydowanie poprawi rozgrywkę!

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Kontynuując dyskusję. Od razu mówię, że nie chce żadnych spin, ale czasem lubię podyskutować :)
Bastor pisze:Szeszej - w 7 ed mogłeś zabić ilu chciałeś. Tylko 1 szerego oddawał - i to tylko jeśli ktoś z niego przeżył...
Steadfast jest fajną opcją ale niedopracowaną.
Bo porównanie ilości ranków jest OK w wypadku oddziałów - ale totalnie do dupy w każdym innym wypadku.
"Panowie - spokojnie nie bójcie się... w końcu to jest tylko 1 smok... a nas zostało pięciu. Spoko-luz - damy radę... No i co z tego, że przed chwilą zabił 25 naszych kompanów z oddziału. ALE JEST TYLKO 1 i nie potrafi nawet sensownie ustawić się w szyku! A nas jest pięciu i szyk mamy jak na defiladzie w Altdorfie!!"
Porównywanie oddziałów to mimo wszystko większość WFB, a z tym porównywaniem oddziałów to dokładnie to samo masz ze stubbornem: "O zostałem sam przeciwko całej zgraji przeciwników, ale jestem ZDETERMINOWANY, więc jeszcze to wygram" :D. Imho takie porównania do real life nie mają żadnego sensu i imho bardzo dobrze, że oddziały mają jakąś obronę przeciwko potworom w postaci właśnie tego, że stoją w szyku i mają przewagę liczebną co odwzorowuje w grze steadfast.
Bastor pisze:Nie sądzisz że to bezsens?
I teraz popatrz na różne armie - jedne wykręcają 10 rank za 100pkt. a inne za 100pkt. mają raptem 1 rank.
I nie ma znaczenia, że te 100pkt. w 1 ranku są w stanie wklepać 9woundów w ciągu jednej tury niczego w zamian nie obrywając. Bo i tak nie mają praktycznie żadnej szansy na złamanie tego combatu - czyli "grzęzną" w jakimś gównie i czekają na wyrok.
Bo nie muszę tłumaczyć, że dojście czegoś od boku to w perspektywie śmierć?
Ale te rzeczy, które wykręcają mniej szeregów najczęściej dosyć szybko złoją rzeczy, które wykręcają ich więcej. Tutaj bardzo teoretyzujemy, jakieś konkretne przykłady z pola bitwy by się przydały. 40 niewolników naprawdę potrafi ginąć bardzo szybko od innej piechoty.
Bastor pisze:I dlatego co najmniej 60-70% buildów turniejowych w 8ed opiera się na tych mechanizmach - KUPA piechoty!
Bo tak powinny wyglądać armie :D, a nie jak w 7ed lizardmeni - 10 skinków i 5 stegadonów.
Bastor pisze:Skaveny mają bodaj najwięcej jednostek piechoty - bodaj 9 różnych rodzajów?
Pytanie - dlaczego najwięcej jest tych najtańszych i najgorszych?
Bo to skaveny i nic poza piechotą nie mają co czasem boli.
Bastor pisze:I żeby nie było - ja nie mam pretensji o to. Ani do Ciebie ani do nikogo.
Po prostu - tłumaczę dlaczego 8ed obsysa turniejowo.
Kiedyś musiałeś kombinować i kminić jak nie dostać szarży w twarz - a teraz mamy podejście "olewam, i tak mam steadfasta i mnie nie połamie". W wypadku grania skavenami sprowadza się to po prostu do czterech prostych zasad:
1. Rozstawić się tak, żeby najgroźniejsze jednostki przeciwnika utknęły w slavesach
2. Ustawić Piec z Monkami w miejscu gdzie jest szansa się przebić - i dzięki temu zajść "zakopane" w slavesach jednostki od boku
3. Wystawić max Abominacji - z zadaniem dokladnie jak w pkt. 3
4. Dzwon z GS'em trzymać z tyłu i zapewniać slaves'om Ld=7 w 18"
I tak trzeba kombinować, żeby dostać zaszarżowała cię odpowiednia jednostka, ale uwierz mi przeceniasz niewolników. Oni giną bardzo szybko w starciach z większością oddziałów, a przeciwnik też musiałby być warzywem, żeby jakiś taki oddział w nich utknął. Co do strategii to przecież sam fluff szczurowy - zasypać ilością i pierdolnąć czymś dużym :D
I masz przepis na zwycięsto Skavenami.
Sypnięcie się któregokolwiek z powyższych elementów gwarantuje co najmniej remis.
To ja ci mogę dać przepis na granie ogrami - 1. idź do przodu 2. wygrywaj. Chyba trochę przesadzasz z tym.
Jak inaczej - poza ograniczeniami (jakimikolwiek) można wygrać z rozpą na 3x60 slavesów, Abomka, Piec z Priestem+40 Monków + 2 elektryków (rakieta i globy), BSB (StormBanner)? Oczywiście na 1410pkt.
Piec idzie w środku i pełni rolę Dzwonka - zapewnia w 18" Ld 6.
Jakieś sugestie?
Co musiałoby się stać, żeby taką armię pokonać? Poza oczywiście założeniem że gra tym skończony idiota który gra 4 bitwę w życiu?
Ale taka rozpiska jest nierealna. Nagi Priest na piecu zajmuje cały slot Hero i zdejmuje go 1( :!: :!: ) strzał z dowolnego działa. Elektrycy i BSB się nie mieści. Nie rozumiem problemu z abomką. Może gwałci większość oddziałów, ale z kolei ją gwałci jeden sztandar za 15 pkt. Podaj mi dowolną armię i ja ci podam jak mnie rozwalić :D
I właśnie dlatego 8ed. turniejowo obsysa - za duża dysproporcja między armiami, żeby móc mówić o "strategii"...
Niestety :(
8ed jest o ile wiem dużo bardziej zbalansowana od 7ed i dysproporcje między armiami nie są tak duże, jedyna armia, której w topie jeszcze nie widziałem to beastmeni. Nawet starsze booki nie są takie złe - wystarczy popatrzeć na wyniki Czopa z WE albo Dębka z BRE.

@kubencjusz
Możesz w końcu poćwiczyć grę według klimatu, czyli nie walne hufce szczurów nie bojące się niczego, tylko strachliwa armia podstępnych partyzantów IMO da się porządnie złożyć rozpę która wcale nie będzie ssać.

Tak zamierzam zrobić :D

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Ludzie, chcecie zbalansowanej gry - przerzućcie się na szachy lub warcaby: tam każdy gracz ma te same oddziały, tych samych bohaterów i te same magiczne przedmioty. W battlu zawsze będzie tak że ktoś coś ma a czegoś nie ma.
Rada dla tych którzy czują że mają słabą armię: sprzedajcie ją i kupcie tą którą uważacie za mocną.
Jak dla mnie ten turniej można zrobić na całkiem open, mojej rozpiski to nie zmieni :mrgreen: (Dobra, zmieni, dodam lorda i coś wyrzucę żeby pkt na nią znaleźć)

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Marek15 pisze: Jak dla mnie ten turniej można zrobić na całkiem open, mojej rozpiski to nie zmieni :mrgreen: (Dobra, zmieni, dodam lorda i coś wyrzucę żeby pkt na nią znaleźć)

Ty podstępny, samozaprzeczający sobie PG! ha każdy wie że chcesz wsadzić 4levelowego maga i trzaskać IFKI z jednej kości [-X

Awatar użytkownika
Tocz
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Tocz »

szeszej pisze: Bo tak powinny wyglądać armie :D, a nie jak w 7ed lizardmeni - 10 skinków i 5 stegadonów.
Szeszej nie grałeś a gadasz. Uwierz mi że CHCIAŁBYM zobaczyć w 7 edycji taką armię lizaków. W zamian za to w 7 ed lizaki wyglądały tak że było 100-200 (Dzik wyciagnał chyba ponad 200 skinek na DMP) +/- oddział saurusów a w nim slann :)

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Tocz pisze:
szeszej pisze: Bo tak powinny wyglądać armie :D, a nie jak w 7ed lizardmeni - 10 skinków i 5 stegadonów.
Szeszej nie grałeś a gadasz. Uwierz mi że CHCIAŁBYM zobaczyć w 7 edycji taką armię lizaków. W zamian za to w 7 ed lizaki wyglądały tak że było 100-200 (Dzik wyciagnał chyba ponad 200 skinek na DMP) +/- oddział saurusów a w nim slann :)

nie saurusów a templ guarduff! :shock2:

swoją drogą to idzie nam ten spam ;)

Awatar użytkownika
Tocz
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Tocz »

UWAGA UWAGA.
White Lion, Bastor i Qba proszeni są o podanie mi numerów kontaktówych do siebie na priv wiadomość. Jest romans pewien

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Bojek pisze: Ty podstępny, samozaprzeczający sobie PG! ha każdy wie że chcesz wsadzić 4levelowego maga i trzaskać IFKI z jednej kości [-X
Jeśli Marek jest PG to już nikt nie jest klimaciarzem. Nie dość, że hurtownik to 200% chill podczas gry. Jeśli zagrasz z nim to zrozumiesz. A znając bojkowy zmysł taktyczny i klimat Marka macie panowie szansę :D

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Mam nadzieję, że mimo wszystko wyjdzie miły turniej. Wiem, że zasady nie są doskonałe zarówno na poziomie RB, AB, jak i naszych ograniczeń. I zawsze któraś armia będzie premiowana.

Swoją drogą jeszcze jedno info. Stety lub nie dzisiaj dostaliśmy potwierdzenie sali z Muzeum. Turniej zgłosiliśmy, ale już po terminie. Wygląda na to, że zagramy bez punktów do ligi. Pisałem do Krzyśka, moderatora Ligi WFB, ale dostałem odpowiedź, że nie da się nic zrobić. Sorki, jeśli ktoś chciał nabić punkty :wink: ale może tym bardziej będzie luźny turek.

Co do rozpisek, przyjmujemy opcję B) i ślemy do czwartku włącznie na adres: ukalez@interia.pl. Co robimy z tymi co nie wyślą??
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Nie ma pkt do ligi? Hehe pora odkurzyć giganta :D

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Ja się nie spinam i na turnieju jakiekolwiek zasady będą to będę :) (chyba, że nie wystarczy kasy na to i babice).

Proponuję standardowe -4DP dla spóźnialskich.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Ukalez pisze:
Co do rozpisek, przyjmujemy opcję B) i ślemy do czwartku włącznie na adres: ukalez@interia.pl. Co robimy z tymi co nie wyślą??
Punkty ujemne jakies -3DP. A w przypadku gdy ktoś nie wysłał rozpy i nie posiada jej na turnieju(w celu weryfikacji przed 1bitwą czy jest ona poprawna) to:

a.)wykluczony z turnieju
b.)dostaje kolejną karę DP(tutaj bym dał coś na wzór anty-baja...tzn gra on i normalnie zdobywa sobie punkciki, ale na koniec generalnej klasyfikacji otrzymuje on - 12-14DP)

;) takie propozycje...u nas w Łęcznej były ujemne za proksy i niepomalowej, bodaj po -4DP za każdy proks/niepolawany oddział(powyżej jednego na armię) dobrze działa...punkty ujemne są konkretne i mocno bolą...jeśli ktoś chce wygrywać to poświęci 5 miunt na sklecenie czytelnej rozpy ;)

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Według mnie i tak chociaż kilka pkt powinno być za malowanie ,tak symbolicznie - dla zasady :)

Albo tak jak napisał Bojek ,to też jest alternatywa
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

@Szeszej

Ja i tak się dziwię, że mając tyle zabawek szczury i tak grają głównie na takim buildzie.
Ja kiedyś zagrałem sobie Euro na mortarach - i karcą niemiłosiernie... :)

Tak czy siak się już do 8ed przyzwyczaiłem... ale i tak mnie irytują niektóre zasady.
A już ta ostatnia errata do RB to mnie max wpieniła - zastanawiam się, czy ludki które ją piszą to w ogóle grają?!?
Bo mam wrażenie, że raczej nie za bardzo...

ODPOWIEDZ