Gra o Tron - serial

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Re: Gra o Tron - serial

Post autor: Artein »

krystian1wielki pisze:Nie zmuszaj do spoilerowania :P
Jakbym chciał wiedzieć to już bym sobie wygooglował dawno.
Wolę samemu zobaczyć czym mnie fabuła serialu zaskoczy dalej.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

czymś na pewno :P

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

"Gra o Tron - serial"

gwoli przypomnienia

(ktos moglby jakos oznaczyc spoilery)

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ja bym to zrobił ale pierdzielę :P sam nie czytałem i spojlerków oglądać nie chcę :D.

Ogolnie to drugi sezon zamówiony niby już jest :P więc skończy się 1 to przeczytam tom 1 :).

Awatar użytkownika
Fojtu
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: Fojtu »

Czy tylko mnie sie wydaje czy scena gejowska jest wymyslem scenarzystow? bo jakos z ksiazki jej nie pamietam.

Serial idzie ku lepszemu ogolnie. na poczatku mnie martwila lekko dretwa gra aktorow, ale teraz musze przyznac ze ich dobor jest naprawde dobry

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Też tej sceny nie kojarzę jakoś

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Z pewnością nie było takiego wątku.

Od samego początku twórcy serialu dość luźno interpretowali wiele postaci, ale czegoś takiego nie spodziewali się najstarsi górale :P
Serial idzie ku lepszemu ogolnie. na poczatku mnie martwila lekko dretwa gra aktorow, ale teraz musze przyznac ze ich dobor jest naprawde dobry
Jak dla mnie wszyscy oprócz Seana Beana nadal zachowują się, jakby mieli szczoty w dupach i prompter przed oczami... :roll:

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Też po piątym jestem.
heh można było się spodziewać że złapanie karła przysporzy Namiestnikowi problemów...

Cibi
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: Cibi »

Scena gejowska - imo bardzo kiepski pomysł. Tak samo przedstawienie Lorlasa jako tego, który nakłania Renly'ego do przejęcia tronu.

Lysa Arryn taka sobie, miała być pulchna i rozhisteryzowana, a wygląda na wybiedzoną fanatyczkę.
A Góra jest o jakieś pół metra za niski.
Gra aktorów nadal taka sobie.

Czekam z niecierpliwością na następny odcinek ;)

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Cibi pisze:Scena gejowska - imo bardzo kiepski pomysł. Tak samo przedstawienie Lorlasa jako tego, który nakłania Renly'ego do przejęcia tronu.
Niestety takie są uroki filmu, nie da się wyszstkiego przekazać, a niektóre rzeczy były smaczkami do wyłapania przez uważnego czytelnika. (dopeiro za drugim razem podczas czytania GoTa wyłapałem smaczki "porannej modlitwy" oraz "pomocy przy zakładaniu zbroi" w wykonaniu (F)Loras-Renly).
Bardziej uderzyło mnie to, ze podczas spotkania Rady Varys otwarcie powiedział o Jorahu Mormoncie jako donosicielu zza Wąskiego Morza.

Serial super zrealizowany, wydobył ze mnie te same uczucia jakie miałem podczas każdego razu gdy czytałem Pieśń Lodu i Ognia (około 5 razy). Czyli totalne wkurzenie na przebieg wydarzeń oraz chęć pierd****nięcia książką/TV w ścianę.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

wspaniała scena - zbliżenie na golenie włosów w okolicy sutów w scenie gejowskiej ;) szkoda, że w tak slimaczym tempie leci ten serial 1/week
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Również oglądam na bierząco. Robson - leci w ślimaczym tempie ale przynajmniej trwa godzinę. Niektóre trwają po 20min i trzeba sobie radzić.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

A Góra jest o jakieś pół metra za niski.
tylko? :D
Serial ma się dobrze i lepiej że idzie tak wolno bo później skończy się sezon i będzie mniejsza przerwa między I a II

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

A właśnie, czy ten jakiś dowódca czy ktoś tam z Nocnej Straży nie nazywa się Mormont, tak jak ten co to go za niewolnictwo skazali i uciekł i podróżował z hordą i teraz wrócił donieść o dziecku?
Ojciec? Brat?

Cibi
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: Cibi »

Dowódca Nocnej Straży jest ojcem Joraha.

To chyba nie spojler, co? Z tego co pamiętam nie ma to specjalnego wpływu na fabułę.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2011, o 14:54 przez Cibi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Po pierwsze, nie wrócił donieść o dziecku, tylko list napisał - nadal się kumpluje z Targaryanami.

Po drugie, tak owszem, o ile dobrze pamiętam, jest synem Mormonta z Night's Watch.

Po trzecie, żeby Ci nie było przypadkiem za mało Mormontów, (pewnie całkiem niedługo) pojawi się jeszcze Lady Mormont :P
Bardziej uderzyło mnie to, ze podczas spotkania Rady Varys otwarcie powiedział o Jorahu Mormoncie jako donosicielu zza Wąskiego Morza.
Hm? Czytałem całkiem niedawno, i jestem pewien, że w książce było tak samo. Była też dyskusja, czy jest sens zlecić Mormontowi zabójstwo Targaryanów, ale ostatecznie stwierdzili, że to badziewny pomysł.

Z kolei mnie ucieszyło, że poznaliśmy tożsamość evilplotujących gości podsłuchanych przez Aryę - w książce nigdy nie wyjawiono, kim byli. Z jednej strony fajnie, z drugiej strony myślałem/miałem nadzieję, że to jakaś nieznana, zewnętrzna siła, a to tylko kastrat z grubasem :P

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ha, bardzo fajny odcinek.

Aż tak otwartego gejostwa się nie spodziewałem, ale rozumiem, że HBO tak ma. Knight of Flowers indeed.

Dalej słaba postać Jaimie Lannistera, choćby patrząc na starcie z Eddardem i jego świtą. Jakoś ta postać nie przekonuje, balansuje pomiędzy "teraz jestem zblazowany" a "teraz jestem zuem wcielonym" w mało wiarygodny sposób.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Barbarossa pisze:Ha, bardzo fajny odcinek.

Aż tak otwartego gejostwa się nie spodziewałem, ale rozumiem, że HBO tak ma. Knight of Flowers indeed.

Dalej słaba postać Jaimie Lannistera, choćby patrząc na starcie z Eddardem i jego świtą. Jakoś ta postać nie przekonuje, balansuje pomiędzy "teraz jestem zblazowany" a "teraz jestem zuem wcielonym" w mało wiarygodny sposób.
typowy Jaime. w ksiazce nabiera wyrazu dopiero po wakacjach w Harrenhall.

Knight of Flowers...potem Rainbow Guard :lol2:
szkoda ze to w zasadzie jedyny Tyrell w tej serii.

BTW, dzisiaj obstawialismy z kumplem kto moglby rozwiklac tajemnice Lorda Snow. wyszedl nam Ned, Benjen i byc moze Szelma.

Awatar użytkownika
Fojtu
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: Fojtu »

quas pisze:
Barbarossa pisze:Ha, bardzo fajny odcinek.

Aż tak otwartego gejostwa się nie spodziewałem, ale rozumiem, że HBO tak ma. Knight of Flowers indeed.

Dalej słaba postać Jaimie Lannistera, choćby patrząc na starcie z Eddardem i jego świtą. Jakoś ta postać nie przekonuje, balansuje pomiędzy "teraz jestem zblazowany" a "teraz jestem zuem wcielonym" w mało wiarygodny sposób.
typowy Jaime. w ksiazce nabiera wyrazu dopiero po wakacjach w Harrenhall.
dokladnie. Jaime wg mnie jest jedna z najwierniej przedstawionych postaci z ksiazki

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Koncze czytac cala sage (jestem na przedostatniej ksiazce poki co z wydanych) No i nie moge sie doczekac jesli zrealizuja dalej serial Nawalnicy Mieczy - Krwi i Zlota (4 ksiega , wiec obstawiam 4 sezon). Rewelacyjna saga, krawawe gody spodowaly u mnie spadek szczeki.
Dobra mykam zobaczyc 5ty odcinek GOTA.

ODPOWIEDZ