Wiedźmin 2

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Re: Wiedźmin 2

Post autor: Jedy Knight »

Slayer Zabójców pisze:Znawca się odezwał.
Jeżeli ktoś ma jakiegoś starocia, albo kupił sobie czytnik na bazarku za 10zł, to to jest wina dvd, że płyty nie czyta.

Ustalmy może pewne rzeczy.

Po pierwsze - ni cholery nie wiesz jaki mam sprzęt.
Gdybyś chciał wiedzieć - markowy, sprzed 3 lat. Czytający absolutnie wszystko prócz tego zafajdanego DRM-emem (takich wynalazków powinno się zakazać - nie wiem czy są do końca legalne) gówna.
Po drugie - jak T. napisał - nieźle wyprany mózg. Ze szczyptą bezczelności.


Jeśli chodzi o grę, to po tym jak Varden pożyczył mi DVD na USB - zainstalowała się.

Gra ma swoje słowiańsko-RPGowskie smaczki, ale ogólnie - godny konkurent DA 2, idący w tym samym, jakże niesławnym kierunku.

- "Zabezpieczenia" DRM. Tu CD-Projekt zdaje się zachowywać minimum rozsądku i rezygnuje z tego gówna.

- Ulepszenie grafiki w stosunku do pierwowzoru. W2 bardziej niż D2

- Uproszczenie i "zdynamizowanie" walki, głównie poprzez bezmyślne miotanie się między hordami spawnujących się potworów. Podobno obie kontynuacje zachowują aspekty taktyczne swych pierwszych części... W celu pełnego zachowania - radzę po prostu grać w "jedynki".

- "Auto-targeting" - ten sam szajs w obu grach, w W2 nawet gorszy.

- "Boss Fights" - śmiech na sali, W2 bardziej niż D2, choć z innych powodów.

- Chodzenie "wąską ścieżką." Rozumiem, moce przerobowe programistów nie są nieskończone, ale naprawdę... Szkoda słów. Świat W2 niby większy niż D2 ale co po wielkiej mapie lokacji, jak i tak można tylko ścieżką...

- Liniowość fabuły (choć W2 daje o wiele lepsze złudzenie wyboru...)

- Zakończenia typu "A teraz drogie dzieci, zbierajcie pieniążki na trójkę".

- Sterowanie "konsolowe". Bezwstyd i lenistwo programistów. Czekam kiedy wreszcie konsole wymrą. Zarówno sterowanie, jak i cała generacja ich userów z ich gustem i oczekiwaniami... Muszą wymrzeć przede mną, inaczej będę miał jeden obszar rozrywki mniej. Telewizor już straciłem...

- Niedopracowanie.

Tu W2 bije DA2 na głowę. Musiałbym artykuł walnąć - szkoda czasu, pewnie już to parę osób opisało.


Podsumowując;


Choć W2 nie wywołuje u mnie odruchu wymiotnego jak DA2, a wręcz przeszedłem tę grę z zadowoleniem, (smaczki wsiowo-Polskie, dobra wersja Sapkowskiego - a to wcale nie częste...) to zmusić się do przejścia wersji alternatywnej nie potrafię.
Wycie o W2 jako "Nieoszlifowanym Diamencie" i noty rzędu 9/10 to gruba przesada.
Tak jakby naszpikowany literówkami i błędami gramatycznymi, dość grafomański tekst literatury popularnej okrzyknąć arcydziełem, bo pomysły fajne... Może i fajne, lecz żądanie pieniędzy za bubel wydawniczy - to przesada, a co dopiero szerzenie info o genialnym, zapoznanym arcydziele.


DA2 - 4/10 - nie warto
W2 - 6+/10 - warto
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

- Chodzenie "wąską ścieżką." Rozumiem, moce przerobowe programistów nie są nieskończone, ale naprawdę... Szkoda słów. Świat W2 niby większy niż D2 ale co po wielkiej mapie lokacji, jak i tak można tylko ścieżką...
Tego tak bardzo się nie odczuwa, mnie dużo bardziej drażnił fakt że nie można skakać, każdy głupi lezący pień trzeba okrążać, każda skarpę trzeba obchodzić w koło. Można co prawda wchodzić lub schodzić na skały w wyznaczonych do tego miejscach ale na dłuższa metę to staje się uciążliwe.

Kurde już nawet Dizzy potrafił skakać a Geralt nie potrafi :/

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

xaurus pisze:
- Chodzenie "wąską ścieżką." Rozumiem, moce przerobowe programistów nie są nieskończone, ale naprawdę... Szkoda słów. Świat W2 niby większy niż D2 ale co po wielkiej mapie lokacji, jak i tak można tylko ścieżką...
Tego tak bardzo się nie odczuwa, mnie dużo bardziej drażnił fakt że nie można skakać, każdy głupi lezący pień trzeba okrążać, każda skarpę trzeba obchodzić w koło. Można co prawda wchodzić lub schodzić na skały w wyznaczonych do tego miejscach ale na dłuższa metę to staje się uciążliwe.

Kurde już nawet Dizzy potrafił skakać a Geralt nie potrafi :/
Sterowanie w tej grze to temat którego nie mogę poruszać bez bluzgów.
Na poziomie przygodówek z zeszłego wieku - traf nosem w "cuś". #-o
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dla mnie po świecie najlepiej się łaziło w Oblivionie. A i grafika jak na owe czasy była imho ekstra. Właziłeś na głęboką wodę - to płynąłeś, w zasadzie ścieżek nie było, w ogóle fajna gierka była...

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Jedy Knight:

Z większoscią punktów się można zgodzic, ale nie co do walki, która w Wieśku I sprawdzała się do kliknięcia myszką w odpowiednim momencie (a i to nie było potrzebne bo całą grę od pewnego momentu dało się przejsc spamując samo igni). Walka w W2 jest na pewno inna, ale nie wiem czy prostsza.
Do listy wad dodałbym jeszcze dialogi- na prawdę nie wiem kto miał problem z czytaniem pełnych opcji dialogowych. W Wieśku przynajmniej jest podane parę słów, czasem pełna wypowiedz,a panowie z Bioware wymyslili swoje genialne kółko- totalna porażka. O niektórych starszych crpg mówiło się, że to "interaktywne książki", a teraz? Jak kogoś męczy czytanie to jest przecież tyle innych gier.
Co do wymarcia konsol i ich wielbicieli to niestety czarno to widzę :wink:

smiejagreg:

Łaziło się fajnie ale główny questline to nuda nieprzeciętna.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

To nic, lubiłem chodzić dla samego ogladania krajobrazów. Poza tym system walki w Oblivionie co do zasady był słuszny. Miało się pełną kontrolę nad nim, blokowanie, atak. Był bardzo prosty, ale co do podstaw słuszny. Gdyby dopracować szybkość przeciwników i siłę ciosu to byłby idealny dla mnie. Wątku fabularnego w poprzedniej wypowiedzi nie poruszałem :wink: ...

Natomiast W2 ma też i zalety. Oszałamia graficznie - gra w pełnych detalach to sam miód, rubaszne teksty czasem wywołują uśmiech, to samo niektóre uwagi rzucane przez przypadkowych mieszkańców, do sterowania można się przyzwyczaić, ogólnie jak dla mnie gierka na 7,5/10.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

w W2 niestety nie grałem, ale pierwszą część, oraz oba DA przeszedłem wyłącznie dla fabuły. Chyba nie da się zrobić idealnie ciekawego i odpowiednio trudnego systemu walki. Gracz zawsze znajdzie najmocniejsze combo, które wszystko wyczyści :wink: .
Obrazek

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Pogrywm w Wiedzmina 2 i jestem co najmniej zachwycony. Nie przebije co prawda
Betrayal at Krondor ale trzyma się niedaleko. W każdym razie dla mnie to najlepsza gra
cRPG z tych nowszych a Skyrima mimo całej jego wolności i świata deklasuje
samą fabułą. Nie wgniata w ziemię skacząc po nich jak po innych tytułach jak mass effect czy dragon age ale wgniata. I gram dosyć długo już a jestem w III akcie. Krótka gra na pewno nie jest. No chyba że dla kogoś kto tylko napierdala i prze naprzód z głównym wątkiem nie czytając dialogów i oglądając scenek.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Sorry, że odgrzewam takiego starego kotleta, ale w związku z Wiedxminem 3 postanowiłem odświeżyć sobie dwójkę. Okazało się, że trzeba - zalogowawszy się jako administrator - ściągnąć jakiegoś potężnego patcha ( ponad 10 GB chyba). Zacząłem więc sciągać. Niestety - wywaliło mi komunikat po jakimś czasie, że fail i że mam sprawdzić połączenia sieciowe. Jako że mam sieć przez wi-fi myslałem, że po prostu zrywa połączenie. Jednak po połączeniu do neta za pomocą kabla - zarówno Ethernet jak i zwykłe łącze indywidualne z TPSA - sytuacja wyglądała identycznie - po ściągnięciu 10-30 % wszystko się wykłada i dupa. Wygląda więc, że nie jest to chyba sprawa słabej sieci...Nie bardzo wiem, co z tym zrobić. Miał ktos może taką sytuację? Najgorsze jest to, że nie jest wznawiane ściąganie, mimo wybrania opcji "Wznów", tylko zaczyna się znowu od początku. I tak w kółko. koszmar po prostu. Mam oryginalną grę, więc tu nie leży problem. Byłbym wdzięczny za jakies info...
Ostatnio zmieniony 19 sie 2013, o 19:53 przez smiejagreg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Jak musisz pobierać to w pewnym momencie wyberasz co chcesz pobierać i można odznaczyć tam coś i wtedy tylko 800mgb pobierasz, ja tak zrobiłem,ale nestety później wyskakuje mi błąd, że trzeba uruchomić z ekranu startowego czy coś w ten deseń i ne mogę tego zwalczyć :evil:, ma ktoś coś podobnego?
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Już wyczapiłem, jak on ściąga pliki: ściąga po kolei i zaczyna po zerwaniu od pierwszego nieściągnietego. Zatem można na raty ściągnąć wszystkie pliki...

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Deus pisze:Jak musisz pobierać to w pewnym momencie wyberasz co chcesz pobierać i można odznaczyć tam coś i wtedy tylko 800mgb pobierasz, ja tak zrobiłem,ale nestety później wyskakuje mi błąd, że trzeba uruchomić z ekranu startowego czy coś w ten deseń i ne mogę tego zwalczyć :evil:, ma ktoś coś podobnego?
Nie wiem czy to ten sam błąd ale pamiętam, że odpalałem wiedźmina bezpośrednio z pliku .exe schowanego gdzieś w katalogach z grą bo przez launcher nie szło...

Maciek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

smiejagreg pisze:Już wyczapiłem, jak on ściąga pliki: ściąga po kolei i zaczyna po zerwaniu od pierwszego nieściągnietego. Zatem można na raty ściągnąć wszystkie pliki...


Sprawiłeś sobie darmową wersję z GOGa? Fakt, tam trzeba ściągać ale jest wszystko w jednym.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Myślałem, że to jest update, bo Wiedźmin nie chciał mi działać i otwierało się okno do ściagania plików. Po ich ściągnięciu dopiero zorientowałem sie, że to chyba jest jakaś wersja rozszerzona, czy coś...

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ten wielki patch to jest edycja rozszerzona. Jest ona udostępniana za darmo dla osób, które kupiły wersję premierową. Pliki można również ściągać pojedynczo, ręcznie ze strony gry, w pomocy technicznej jest opisane jak to zrobić.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

smiejagreg pisze:Myślałem, że to jest update, bo Wiedźmin nie chciał mi działać i otwierało się okno do ściagania plików. Po ich ściągnięciu dopiero zorientowałem sie, że to chyba jest jakaś wersja rozszerzona, czy coś...

Tak jak Klafuti napisał.


Jeśli jeszcze nie masz darmówki z GOGa to sobie ją spraw, łatwiej będzie to wszystko ściągnąć (oczywiście trzeba ściągnąć więcej, ~17GB ale chyba warto)
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Wicher
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Wicher »

Orientuje się ktoś, czy Edycja Rozszerzona zawiera te same gadżety/dodatki co Edycja Premium?
A jeśli nie, to co zawiera ta rozszerzona w pudełku poza grą?

Chodzi mi o to, czy Edycja Rozszerzona zawiera wszystko to:
Edycja Premium (Standardowa) gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – zawartość:
1.Płyta DVD z grą Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
2.Materiały filmowe związane z grą - zwiastuny, dzienniki deweloperskie, nagrania z rozgrywki, wywiady i film o powstawaniu gry
3.Ścieżka dźwiękowa - płyta CD z muzyką użytą w grze
4.Mapa świata gry
5.Przewodnik po grze, przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy
6.Instrukcja - spis podstawowych zasad rozgrywki, sterowanie i ustawienia
7.Pamflet Jaskra i moneta - specjalna wersja przedmiotów, które znajdują się również w grze
8.Papercraft - dwie figurki papierowe: Geralt oraz losowa postać z gry (dla kolekcjonerów)
9.Zawartość do pobrania (DLC) - dodatkowa zawartość do pobrania z sieci
10.Etui - pudełko z zawartością Edycji Premium gry Wiedźmin 2

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

Edycja rozszerzona odnosi się do dodatkowej zawartości w grze tylko (ok 10 giga) i wersją na xboxa (której wcześniej nie było). Ale nie wiem, być może można kupić edycję rozszerzoną właśnie z tymi dodatkami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Dwa dni temu zainstalowałem znowu wieśka 2 i dosysało mi tą edycję rozszerzoną. Tak jak Pitagoras pisze edycja rozszerzona nie ma wpływu na zawartość pudełka, tu chodzi tylko o cyfrową zawartość.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

ODPOWIEDZ