Pytania o magię v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Re: Pytania o magię v 2.0

Post autor: Alavarin »

Z tabeli nieudanego rzucenia czaru korzysta się tylko przy okazji nieodpartej siły (jak wynikałoby z podręcznika), czy także po każdej nieudanej próbie rzucenia zaklęcia (jak wynika z nazwy tabeli)?

Ok, dzięki za odpowiedź :)
Ostatnio zmieniony 13 lip 2015, o 20:41 przez Alavarin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

pierwsza odpowiedz jest poprawna, podrecznik ma racje...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Hej :)

czy posiada ktoś dokument, na którym byłyby wypisane wszystkie czary z wszystkich możliwych lorów?

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Mogę na maila albo dropboxa przeslac
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=3&t=38992

Brakuje Lore of Undeath, ale to akurat jest do znalezienia.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Walk Between the Worlds - czar z Lore of High Magic.

Czy oddział pod wpływem tego czaru może robić Swift Reform? ETC FAQ odnosi się tylko do Free Reform a to nie do końca to samo.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

czar pozwala ruszyc sie w zasadzie na wprost z weelami, ale na etc mozna jeszcze wykonac ruch w tyl lub bok...

reforma nie mozna
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Semi pisze:czar pozwala ruszyc sie w zasadzie na wprost z weelami, ale na etc mozna jeszcze wykonac ruch w tyl lub bok...

reforma nie mozna
To wynika akurat z podręcznika - uściślenia ETC tylko potwierdzają ten fakt.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Ok, dzięki.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Jak jest teraz bo się pogubiłem pomiędzy euro faq i bez faq.

Jak jeden mag ma loremastera a drugi ma tego samego lora to ten z Loremasterem blokuje czary dla tego drugiego czy nie ?
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

No według ETC FAQ: nie blokuje.
7.23. Q: Does Loremaster in a lore prevent other wizards from taking spells from the lore?
A: No.
Tylko nie wiem czy ten drugi mag normalnie losuje czy wybierana co chce. Chyba to drugie ?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Według mnie wybiera. Mag z Loremasterem w ogóle nie powinien być brany pod uwagę przy losowaniu czarów.

Awatar użytkownika
Dieter Morinem
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Dieter Morinem »

Pewnie już wiele razy było poruszane, ale nigdy bez konkretnej odpowiedzi. Działa MR na Death Frenzy? Jeżeli nie/tak to dlaczego.

Edit. Dzięki za info.
Ostatnio zmieniony 5 wrz 2015, o 17:59 przez Dieter Morinem, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
"10 lat zbierałem w bitwach wpierdziel. Dowartościowałem [dużo] lamusów - moje miłosierdzie."

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Dieter Morinem pisze:Pewnie już wiele razy było poruszane, ale nigdy bez konkretnej odpowiedzi. Działa MR na Death Frenzy? Jeżeli nie/tak to dlaczego.
a zapodaj cytat co to jest :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Dostaje zdaje się woundy w kazdej turze działania....a w zamian masz buff w combacie. Nie mam booka skaveńskiego pod ręką.
IMO działa, bo MR daje konkretny ward na rany zadane przez zaklęcia, nie ma chyba wielkiego znaczenia, czy swoje czy przeciwnika.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Działa.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

1.Czy Enchanted Blades'y z metalu działaja na atak/przelot screamerów?

2. Czy mieczyki z lore of fire ( nie pamietam ich nazwy) działają na atak z s2 pink horrorów?

3. Czy rzucając Scale skina z metalu na typa który ma: Armor of Silversteel odniose efekt w postaci 1+sv?

4. Czy rzucając scale skina z metalu na soulgrindera osiągne w ten sposób 2+sv? ( soulgrinder ma wpisne natural armor a nie scale skin na 4+ )

5. Czy zasada "warpflame" działa również w przypadku gdy postać z tą zasadą znajduje się w oddziale z płonącym sztandarem?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Glegut pisze:1.Czy Enchanted Blades'y z metalu działaja na atak/przelot screamerów?

2. Czy mieczyki z lore of fire ( nie pamietam ich nazwy) działają na atak z s2 pink horrorów?

3. Czy rzucając Scale skina z metalu na typa który ma: Armor of Silversteel odniose efekt w postaci 1+sv?

4. Czy rzucając scale skina z metalu na soulgrindera osiągne w ten sposób 2+sv? ( soulgrinder ma wpisne natural armor a nie scale skin na 4+ )

5. Czy zasada "warpflame" działa również w przypadku gdy postać z tą zasadą znajduje się w oddziale z płonącym sztandarem?
3 4 100% tak

125 nie jestem pewny.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Wreszcie ktoś się odważył odpowiedzieć.

1, 2, 5 bardziej na tak czy bardziej na nie?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Dlaczego scaly skin z metalu ma zwiększyć as do 1+ nosiciela armour of silvered steel? Czyżby końcówka opisu przedmiotu była niezrozumiała?
The Armour of Silvered Steel grants its wearer a 2+ armour save that cannot be improved by any means.
Obrazek

ODPOWIEDZ