Niedogrywanie bitew + czas na bitwy w kontekscie Mastera

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3354
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Re: Niedogrywanie bitew + czas na bitwy w kontekscie Mastera

Post autor: Smiechu »

Jankiel pisze:Ale autentycznie mnie wkurwia sytuacja, kiedy wychodzę w ciągu bitwy na fajkę, wracam, przeciwnik myśli nad fazą ruchu, idę po browar, on przesunął jednych strzelców i jeszcze zdążę się odlać, zanim ustali co będzie rzucał w fazie magii. A potem gramy te 4 tury i przeciwnik stwierdza, że to przez to, że chodziłem sobie zapalić.

Tez tak miałem ze 3 razy.
Tylko ja mu zawsze odpieram: Przecierz qrwa mówiłem byś sie ruszał kiedy mnie nie bedzie.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

@Smiechu

Nie umiem "stalować", czy jak to tam sobie nazywacie ;) W bitwie z Tobą ewidentnie mi nie szło, po prostu po 2 pierwszych fatalnych turach, musiałem jeszcze dodatkowo pokminić jak uratować całą gówniana sytuację. W 4 zrobiłem błąd i było po grze, teraz będę doceniał te węże ;p Co jak co, ale bardzo często udaje mi się grać do końca, te magiczne 6 tur,.

@all
Jak się ma plan, to da się rozegrać wszystko o czasie, ja byłbym za tym aby wprowadzić do regulaminów obowiązek trzymania się czasu, np. z 3 godzinnej bitwy (nie liczę rozstawiania) każdy z graczy ma po 1,5 ha. Najczęściej jest tak, ze najdłuzej kmini się przez 1 i 2, w kolejnych gdy się wszystko gra się coraz szybciej.
Troszku drastyczny pomysł, ale zmobilizowałby co poniektórych.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Mniej radykalnych pomysłów, zmiany rewolucyjne mają to do siebie że się nie przyjmują, poczekajmy na pierwszy precedens reakcji sędziego na przedłużanie a potem rzucajmy tu pomysłami. Bo na razie to jak licytacji PiS-u z SP o karę śmierci, każdy wie że nie da rady ale podbijają stawkę.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

swieta_barbara pisze: Pasiak z Piotrem na MW pacneli pewnie z 20 tur,
To byś się zdziwił :evil: [-X
Tylko jednej partii nie rozegraliśmy do końca i ewidentnie nie my byliśmy stroną zamulającą...
Zegar chyba sobie kupię jak gdzieś w odpowiedniej cenie dorwę bo to ciekawa i wg mnie warta uwagi rzecz.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Z perspektywy gracza dla którego Macki to pierwszy zaliczony master, to problemy te dotyczą pierwszych stołów, co i po wypowiedziach chłopaków tu widać. Słabą opcją będzie rozpowszechnienie tego na dalekich stołach, tam sytuacją rozwiązywało zwykłe "dawaj, dawaj". Pomyślcie więc w kategorii top 10 o zegarach, dla tych co dorośli do kmin o rezultaty, a nie dla tych co wchodzą w środowisko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

swieta_barbara pisze: Pasiak z Piotrem na MW pacnęli pewnie z 20 tur
Widzę, że przez występy w parze z Pasiakiem dostanę łatę powolnego gracza...

Ja nawet z Darkiem wszystkie gry dogrywam.
W ostatnich czasach był tylko jeden wyjątek - Kalafior na Śląsku, ME. 3 tury i remis. A w 4-5 mogło być moje wysokie zwycięstwo... :D

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3354
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Piotr pisze: W ostatnich czasach był tylko jeden wyjątek - Kalafior na Śląsku, ME. 3 tury i remis. A w 4-5 mogło być moje wysokie zwycięstwo... :D
Oj tam oj tam - Piotrze nie zaczynaj teohammera :wink:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

to jest akurat fakt, Kalafior kończy tylko wygrane bitwy :)

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

W przeciwieństwie do niektórych rzadko zdarza mu sie przegrywać :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Zgadza się, tą taktyką rzadko się przegrywa :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

On to kiedyś napisze swoją autobiografię pod tytułem "Losy Kalafiora czyli ja również ubolewam że nie dograliśmy tej trzeciej tury" (To taki mały rewanż za twoje wcześniejsze aspiracje pisarskie Kwiecie ^^)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

To ciekawe podejscie do problemu (Tutajec wrzucil z jakiegos amerykanskiego forum):
Sportsmanship
All Players will start with a max score of 40.

Each game you should be able say yes to the following statements. If you answer no, circle the statement that you have answered no for. Add up all of the statements you have circled and put the number in the appropriate box.

Camaraderie: My opponent made the game fun for both of us. We both felt engaged as my opponent kept the focus on the game rather than his buddies, his cell phone, or his twitter account. We both had a good time playing.

Composure: My opponent displayed grace under fire, didn't lose his cool when the dice failed him or helped me.
Excessive moping or throwing out dice is not cool.

Efficiency: My opponent didn't "slowhammer" me.
Not knowing a few rules or asking questions is one thing, but taking an extended period of time to plan, to figure out who to shoot at, or where to move is abusive.

Precision: My opponent didn't fudge ranges, lines of sight, unit spacing, or move sloppily.

Preparation: My opponent showed up on time, within 5 minutes, ready to play with all of his gaming materials.

Honesty: My opponent was fair and honest throughout the game. We never argued over the number of wounds a model had or what item/wargear was in a specific unit/squad or not. There was no discussion about how a unit was moved front to back or back to front or what the result of a dice roll was.

Fairness: My opponent was quick to resolve rules w/out derailing the game. Rules debates were handled quickly and amicably. If a judge was needed, he accepted the ruling and moved on.

Sportsman: My opponent received a “yes” for all the statements above.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ok, ale co później robimy z tym yes/no i po co te 40 punktów?
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Te 40 punktow doliczane jest do wyniku gracza z bitew. Za kazde "no" traci punkt.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ok, całkiem spoko ten system, niestety mogą być małe problemy z obiektywnością (spotyka się dwóch kumpli i dają sobie po max), co przy małej liczbie bitew może mieć wpływ na ocenę końcową.
Trzeba by to było przetestować, czy 5 bitew (na tyle te 40 punktów jest przewidziane) rozrzuci mniejwięcej wszystkich równo by osoby grające podobnie miały podobna punktację niezależnie od tego z kim grały.
Druga rzecz to ocena na pierwszych stołach po 5 bitwie - te 8 punktów, które można komuś zabrać będzie miało bezpośrednie wpływ na podium.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Na pewno pojawią się gracze, którym nie będzie się kalkulować dawania pkt przeciwnikowi, a w ostatnich bitwach na pierwszych stołach to mogłoby być klopotliwe. A może się mylę?

W każdym bądź razie do potestowania jeśli jakiś org ma ochotę.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Totalna fikcja, system ma karcić tych co wałują nie tych co nie potrafią się dogadać.

Pomijam sytuację na pierwszym stole "12:8 daje Ci zwycięstwo o ile będziecie mieli taki sam sportmanship z tej gry". Wpadło 11:9, cały czas możesz wygrać wystarczy, że...

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Serio? pomysły Amerykanów? :mrgreen: wklejcie coś dobrego

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Ocenianie sportsmanship to ciekawy pomysł, ale punkty z niego nie powinny się wliczać do turnieju bezpośrednio.

Co najwyżej jakaś średnia ze wszystkich 5 bitew, lub coś w tym rodzaju.

Sam system oceniania przeciwnika jest do przemyślenia, można by to nazwać "Sławą", lub "Karmą" i liczyć w jakimś rankingu, co miałoby ew. jakieś przełożenie na punktację.

Tak czy inaczej wymaga to sporego dopracowania, a z mojego punktu widzenia najbardziej efektywny błby po prostu rozsądny i aktywny sędzia, który w miarę dobrze zna środowisko.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Zawodowo zajmuję się badaniami różnego rodzaju w organizacjach i mogę powiedzieć tyle, że:
- jeśli osoby wypełniające kwestionariusz wiedzą, że mają cokolwiek do ugrania dzięki "odpowiedniemu" wprowadzeniu odpowiedzi, to
- o kant d. można potłuc wyniki, bo prawie wszyscy w jakimś stopniu ustawiają odpowiedzi pod siebie. Ci bardziej uczciwi "tylko troszeczkę", ci mniej uczciwi po bandzie.

ODPOWIEDZ