BP a 8 edycja

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Reksio
Wałkarz
Posty: 71

Re: BP a 8 edycja

Post autor: Reksio »

O&G - wystawiasz chariota z bsb + sztandar na flaming ataki i nara.

janq79
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: janq79 »

mallaki pisze:odzial kornitow z halabardami i plonacymi atakami: 20 atakow, trafiaja na 3 plus, trafia 12, rani 6.. abomka idzie do piachu i nawet nie odda..

I teraz biadolenie: oj,, jacy oni zli, jaci przegici,... oj... ale trzeba ich przyciac.. jaki to woch paskudny, monster za 235 punktow i nie zabil nikogo... oj..
a ile jest wart taki oddział kornitów ? :)
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

460 pkt ? D:

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

no tak, ale moze zlozyc dowolna ilość abomek, i sprawdza sie bo jest on bardzo uniwersalny.
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

janq79
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: janq79 »

bo kornicy mają to szczęście, że mają in5. :)
jak by mieli 4, to już by ich jedna abomka wykańczała... ;)
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

ale maja 5.. kazda armia moze latwo polozyc abomke na glebe.. A to ze nie kazdy umie to zrobic to swiadczy o generale a nie o przegietosci abomki
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

janq79
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: janq79 »

tak tak... abomka wcale nie jest przegięta... :)
i wcale nie zmusza graczy grających ze Skavenami do wystawiania się "pod" abomke... :)

wcale a wcale... ;)
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

janq proszę skończ.
Masz zajebiście mocną armie i jeszcze narzekasz? #-o
Ręce opadają.
Obrazek

janq79
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: janq79 »

a jak bym nie grał wampirami, to mógł bym ponarzekać ? ;)
a Ty czym grasz ? ;)
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Wampierzami :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Rzucasz tekstami "a ile taki oddział kosztuje, a ile siaki kosztuje w porównaniu do abomki".
Znajdź mi jednak oddział skaveński, którego statystyki i zasady przypominają te z WoCH, Vampire Countów lub HE. Powiedzmy 5WS, 4S, 4T, Inicjatywa w granicach 4-5, LD 7-9, 2A + możliwość wykupienia ciężkiego uzbrojenia (1+AS - 3+AS, great weapon, halabardy itd.) i jakieś specjalne zasady (ASF, Stubborn, Frenzy itp.). Ja takich oddziałów u skavenów nie widzę.
Jedna armia ma takie oddziały inna dla rekompensaty ma potwory.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

janq79
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: janq79 »

Mac pisze:Rzucasz tekstami "a ile taki oddział kosztuje, a ile siaki kosztuje w porównaniu do abomki".
Znajdź mi jednak oddział skaveński, którego statystyki i zasady przypominają te z WoCH, Vampire Countów lub HE. Powiedzmy 5WS, 4S, 4T, Inicjatywa w granicach 4-5, LD 7-9, 2A + możliwość wykupienia ciężkiego uzbrojenia (1+AS - 3+AS, great weapon, halabardy itd.) i jakieś specjalne zasady (ASF, Stubborn, Frenzy itp.). Ja takich oddziałów u skavenów nie widzę.
Jedna armia ma takie oddziały inna dla rekompensaty ma potwory.

już miałem przestać narzekać... :)
naprawdę... ale Ci odpowiem, skoro napisałeś...

chcesz powiedzieć, że skaveny bez abomki były by słabe i, dobrze, że jest abomka, bo równoważy gięcia w innych armiach ? :)

skaveny zawsze były mocne - i bez abominacji. Mają bardzo silną magię, mnóstwo opcji złożenia armii (elektrycy, pestiliens, eishin) z tym chyba się zgodzisz... więc myślę, że twój argument jest troszkę słaby.
mi chodzi tylko o to, że abomka jest nieproporcjonalnie mocniejsza od jednostek rzadkich innych armii... i jest gięta - niech nikt mi nie mówi, że nie jest bo jest. kosztuje 235 pkt, z bajerami pewnie będzie ok 250 - nie patrzyłem. A jest w stanie bez problemów rozwalić oddział za 500 pkt. :) a odddział, który mógł by jej zrobić kuku, też musi być ze 2x droższy i też nie we wszystkich armiach... tak na prawdę dla mnie było by wszystko ok, gdyby nie ta inicjatywa 4. :) mogła by mieć np 3. Też była by gięta, ale już nie tak bardzo... :)
i na to narzekam od początku...

swoją drogą, jak takie wielkie coś posklejane z różnych rzeczy może mieć inicjatywe 4 ? Wytłumaczy mi ktoś ? ;)

ale naprawdę nie chce mi się więcej narzekać... ;)
pozdrawiam wszystkich. :)
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Zmutowany szczur zawsze zostanie szczurem :)

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

jank.. ale smieszne rzeczy piszesz.. Magia szurow mocna? eh.. jakbym ja chcial miec mozliwosci chaosu by moc brac inne lory... eh..

A to ze maja mase opcjio do zlozenia armii nie czyni ich przegietymi.
Hm... a co powiesz ze dzialo za 100 punktow rozwala lorda na smoku ktory koszrtuje okolo 700 punktow? I z twgo powodu maja takie dziala banowac? dzialo po to jest by niszczyc monstery, monstery sa po to by niszczyc oddzialy :). Proste. Madry general kieruje tak swoja armia by nie wpasc piechota pod monstery tylko je ostrzelac, rozwalic z magii itp.

Abomka jest jedna, a juz ktos przedemna dal ci z 5 pomysłow jak ja rozwalic w dwie tury.. Ucz sie grac a nie marudz:P
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

janq79
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: janq79 »

mallaki pisze:jank.. ale smieszne rzeczy piszesz.. Magia szurow mocna? eh.. jakbym ja chcial miec mozliwosci chaosu by moc brac inne lory... eh..

A to ze maja mase opcjio do zlozenia armii nie czyni ich przegietymi.
Hm... a co powiesz ze dzialo za 100 punktow rozwala lorda na smoku ktory koszrtuje okolo 700 punktow? I z twgo powodu maja takie dziala banowac? dzialo po to jest by niszczyc monstery, monstery sa po to by niszczyc oddzialy :). Proste. Madry general kieruje tak swoja armia by nie wpasc piechota pod monstery tylko je ostrzelac, rozwalic z magii itp.

Abomka jest jedna, a juz ktos przedemna dal ci z 5 pomysłow jak ja rozwalic w dwie tury.. Ucz sie grac a nie marudz:P
no widzisz, jak mnie podpuszczasz ? :)
ja naprawdę chciałem przestać... ;)

działo chcesz do abomki porównywać ? :) aż szkoda mi to komentować - naprawdę...
no tak, ma straszną wadę - ten T5... to tyle co nic... ;)

magia skavenów - magiczne pociski z siła 5 - najmocniejsze w grze.
gray seer to też nie ciota przecież...
nie mówiłem, żeby banować abomke. Mówiłem, ze jest nieproporcjonalnie przegięta - i to prawda. I proponowałem żeby zastanowić się, jak to zrównoważyć trochę. I chodziło mi o to, żeby generałowie nie musieli składać swoich armii pod jedną jednostkę wroga. I tylko tyle...
Prostą zależność napisałeś... :) Monstery po to, żeby niszczyć oddziały, działa, żeby niszczyć monstery... :)
Jak dla mnie trochę za bardzo upraszaczasz (pomijając fakt, że nie każdy ma dostęp do dział). Da się ją zabić, ale sam widzisz, że przy tworzeniu listy armii trzeba zadać sobie pytanie... Hmm a jak ja zamierzam zabić abomkę, jeśli się pojawi ? Wiadomo, że musisz mieć czym ją ukatrupić, bo jak nie, to będzie kiepsko... :) I najlepiej by było nie angażować w to połowy twojej armii, bo wtedy reszta skavenów zrobi Ci z d... jesień średniowiecza. :)
Poza tym powtórzę - skaveny zawsze były mocne (bez abomki też). To bardzo dobra armia. Poza tym nie nawołuję do zbanowania tej jednostki. Można by ją trochę ograniczyć, ale w sumie to też mi już zobojętniało... ;) Niech sędziowie kierują się swoim zdrowym rozsądkiem i robią jak chcą...
I w sumie naprawdę już chciał bym skończyć... ;)

edit:
ooo nie zauważyłem tego ostatniego wersu... :)
ucz się grać, a nie marudź... hehe :) sorry mistrzu...
nie wszystkie z tych pomysłów, jak rozwalić abomkę, o których napisał ktoś wcześniej moim zdaniem da się zastosować, albo da się je zastosować i albo się uda, albo się nie uda - drugiej próby nie będzie... :) I w tym jest problem... Wygrana zależy od rzutu kostką...
ale generalnie to co napisał - było ciekawe i mnie zainspirowało i na pewno będę część tych sposobów stosował. :)

poza tym, czasem lubię sobie pomarudzić. ;P
Ostatnio zmieniony 25 paź 2010, o 21:57 przez janq79, łącznie zmieniany 1 raz.
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

hm.. ja przed abominacja nie robilo sie armii pod dane oddzialy przeciwnika? Np. ja tez grajac skavenami musze grac jednostki do niszczenia tankow mimo ze tego nie chce. Biore maszyny do niszczenia innych podworo mimo ze tez tego nie chce.. Biore storm banner zeby inni nie mogli strzelac do mnie mimo ze mogli by przeciez zbanoewac strzelani i w koncu bym tworzyl rozpiski jakie lubie a nie takie ktore sa pod cos...

Co prawda abomka w porownianiu do giganta jest zbyt przegieta.. ale to nie zmienia faktu ze to wlanie dla tego abominacja jest brana a gigant nie. No i teraz dla kazdej armii jest mozliwosc wziecia magicznego baneru z plonacymi atakami.. Jest tani i skutevczny nie tylko na abominacje ale i na hydry, trole, tremeny itp.

Wiec lepiej zamiast marudzic to popmyslec troszke nad lepsza rozpa.
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

janq79
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: janq79 »

prosiłem, żebyś mnie nie prowokował już...
ale nie - Ty mnie chcesz ciągle uczyć grać. :)

na co mi sztandar z ognistymi atakami ? Komu go dam ? Blood Knightom, którzy owszem - zabiją abonke, ale też sami zginą ?

koniecznie chcesz mi chyba udowodnić, że abomka nie jest przegięta, a jest. :)
tutaj naprawdę nie ma nad czym dyskutować.

skończmy już. :)
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

janq79 pisze: skończmy już. :)
Nie lincz, lincz!

Na prawdę uważasz że te 4 I tak bardzo w niej boli?
Jak by to z komentował mój były nauczycie angielskiego z gimnazjum.
Kłoszmar :lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

Czyli nici z pomyslu zeby w najblizszym balancing patchu pozwolic abominacjom na formowanie sie w oddzialy po 5?

eh.. ale lipa;)
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

janq79
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: janq79 »

@eliah91

No mnie osobiście boli. :) Żeby zatłuc to bydle - muszę albo rzucić udany czar przemiany w smoka, albo mieć farta przy słoneczku z lora i najpierw je rzucić, potem abomka musi nie zdać inicjatywy. albo zaangażować jakiś zajebiście duży oddział ghouli, albo zombiaków, i co turę poświęcać całą pulę magii, na wskrzeszania... i do tego wyć banshetkami jak oszalały... jednym słowem musi nad tym pracować ok połowy mojej armii. :)
I mnie właśnie wkurza to, że albo mi wyjdzie ta przemiana w smoka, i jakoś zatrzymam JEDNĄ abomkę, albo przeciwnik powie: dispell scroll - i wtedy moja armia idzie do piachu jednym słowem. Poza tym wygrana zależy od jednego rzutu kostką.
Gdyby nie inicjatywa 4 - abomke mogli by zdjąć jeszcze blood knighci z bannerem dającym płonące ataki. To zresztą też nie było by takie proste, bo można by ich trochę przetrzebić strzelaniem - i szanse na zabicie abomki drastycznie się zmniejszają. Poza tym jak pewnie wiesz - taki najmarniejszy oddział blood knightów to koszt ok 315 pkt. Z Wampirem - ok 500 pkt. Koszt abomki znacznie mniejszy.

@mallaki
no ja też szczerze nad tym ubolewam...
zobaczyć abominacje w oddziałach po 5 - bezcenne. ;)

edit: choć w sumie można by użyć vanhelsa, żeby dostać ASF... to wtedy jakieś szanse są... ;)
no dobra - koniec marudzenia. ;)
Ostatnio zmieniony 25 paź 2010, o 22:39 przez janq79, łącznie zmieniany 1 raz.
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

ODPOWIEDZ