Zapowiedzi, plotki - co nowego w Vampirkach

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Szaman pisze:kasztelan moze wziac tylko magiczna bron
A za ile punktów :)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Barbarossa pisze:
Szaman pisze:kasztelan moze wziac tylko magiczna bron
A za ile punktów :)
za nieduzo :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Wystarczy, że za ok 25p, by mógł mieć np. killing blowa (ze sword of the king), byłoby wtedy ciekawie...

Inne opcje to:

Skabscrath
bearer causes terror

Balefire Spike
Lance, attacks are flaming.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Izwor pisze:Wystarczy, że za ok 25p, by mógł mieć np. killing blowa (ze sword of the king), byłoby wtedy ciekawie...
IMHO bez sensu - szkoda 25 pktow. lepszy i tanszy jest z 7 w szarzy. a jeszcze tanszy jest, gdy sie go nie wezmie :wink:
Izwor pisze:Skabscrath
bearer causes terror
za drogi :wink:
Izwor pisze:Balefire Spike
Lance, attacks are flaming.
to moze byc dobra i tania opcja - nic nie traci (bo lanca), a do tego jest antydrzewny i antyregeneracyjny :D
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Guderian
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: Guderian »

Buhaha dowódca tych"potężnych, budzących postrach w całym świecie" rycerzy-wapmirów będzie mógł brać za tyle samo pkt magiczne przedmioty, ile jakiś tam dowódca elfickiego oddzialiku :lol2: oj przepraszam elitarnego oddziału :P

Wydaje mi się że autor za bardzo olał tych nieszczęsnych bloodów, bo niby mają kopa, ale tacy gliniani i niedopieszczeni się wydają,.

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Szaman pisze:
Izwor pisze:Balefire Spike
Lance, attacks are flaming.
to moze byc dobra i tania opcja - nic nie traci (bo lanca), a do tego jest antydrzewny i antyregeneracyjny :D

O przepraszam ale jeśli jest tam tylko zapis "Lance" to nie widzę możliwości, aby ta broń dawała +2 S przy szarży (tzn ja widzę ale LS nie widzi). Analogicznie do "Spear" przy jednej z broni WE.

No chyba że tam jest "Counts as lance" lub wyraźny dopisek że daje +2 S do szarży.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

"Lance. Attacks with the Balefire Spike are flaming."

dla mnie jest to wystarczajace.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Christos pisze:
Szaman pisze:
Izwor pisze:Balefire Spike
Lance, attacks are flaming.
to moze byc dobra i tania opcja - nic nie traci (bo lanca), a do tego jest antydrzewny i antyregeneracyjny :D

O przepraszam ale jeśli jest tam tylko zapis "Lance" to nie widzę możliwości, aby ta broń dawała +2 S przy szarży (tzn ja widzę ale LS nie widzi). Analogicznie do "Spear" przy jednej z broni WE.

No chyba że tam jest "Counts as lance" lub wyraźny dopisek że daje +2 S do szarży.
:o a o co ci tym razem chodzi?

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

O, nowa ciekawa wiadomość.

Ale w sumie, to lepiej dać za 10 pkt sztandar, że wszyscy mają magical/flaming attacks, niż 10 pkt, że Kastellan ma.
Chociaz to pozwala nam na zastosowanie innego sztandaru, i daje nam wybór.
A pamiętajmy, że Inwokacja wskrzesza czempiona na początku więc to nie jest głupia opcja.

Ale ja tam uwazam, że Belfire Spike jest bardzo fajne, i warto się zastanowić nad daniem tego wampirowi

ZłO
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135

Post autor: ZłO »

jestem juz po 2 sparingach nowymi vampami
grałem na 1500pkt w zestawieniu
wamp helm of command, immune poison Kb, 2 lv, summon ghuls
wamp flayed hauberk, m9, bsb, som, rerole, lv1, +1 cr
wamp walachs bloody hauberk 2 lvl summon skell

4 Blood keep + burning
6Bk + reroll
15 dire wolves + champy
10 ghouls
10 skell

nie jestem pewny pktw za wszystko ale w miare to sie zmieści.

pierwszy mecz na we i wnioski.

Blood kipi lubią drzewo. 14 ran w ture miodzik
bk z helmem i rerolem fajnie jedzą driady ;)
a biegacz bsb daje rade ze wszystkim
Magia jest super :D przy grze na 1 caddyego to szalenstwo

drugi mecz gralem z chaosem

a wnioski podobne. bk z eterycznym taka 6 działą świetnie a ghule dowskrzeszone z helmem albo szkielety z tym cackiem mogą przyjąc większość na klate.
Helm of command to prawdziwy cursed book na24" :D

Zorba_the_Greek
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Zorba_the_Greek »

ZłO pisze:wamp flayed hauberk, m9, bsb, som, rerole, lv1, +1 cr
flayed 25 + m9 10 + som... 20 pkt?

ZłO
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135

Post autor: ZłO »

licze ze tak jak w nowych podrecznikach bedzie kosztował 15 pkt ale jezeli sie myle to z biting blade tez bedzie dawał rade

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

ZłO pisze:licze ze tak jak w nowych podrecznikach bedzie kosztował 15 pkt ale jezeli sie myle to z biting blade tez bedzie dawał rade
Z plot wynika, że Sword of Might będzie po 15 pkt, a Bitting Blade po....5 pkt :D

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Przygladam sie temu co piszecie i kurcze ten hełm dowodzenia bedzie wygrywał bitwy :/ :? Szkieli z ws 7 i sztandarem podwajajacym liczebnosc nic nie ruszy Us 50 5 ataków + ataki vampira z klocuszka ale będzie spier....nie aż empire ostatnie buty pogubi :shock:
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

walczący wampir nie może dodawać swego WS, ale zastanawiam sie nad sytuacją gdy nasz klocek został zaatakowany od boku lub tyłu... wtedy wampir osobiście by nie walczył...
Obrazek

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Lord magik z helm of comandment to będzie oklepany standard - znajduje się w drugiej lini i czaruje oraz przekazuje swoje WS. Ja osobiście testować chce lorda na koniku znającego wszystkie lory, z +2 do PD, dożywianiem szkieletów oraz z helm of comandment, staff of damntion i pewnie wristbandami. Staff, przy silnej magii i w połączeniu z hełmem wydaje mi się całkiem sensowny..

Do tego rozpisuje się powoli na dwóch oddziałach szkieletów po 20-25 z maicznymi sztandarami (War Banner albo +4 za ranki oraz podwójenie US). Myślę również nad GG (zupełnie nie rozumiem czemu pomijacie ich w swoich rozpiskach) - przynajmniej jeden klocek po 25 modeli z Barrowsem. Oddział gwardzistów, otrzymując WS lorda oraz szmatkę trafia na 2+ a staff zapewni im 2x więcej ataków. Czy mówiłem już o ich static CR? :wink: Takie trzy oddziały kosztują mnie około 800p.

Oszczędzać będzie trzeba na bohaterach bo full wypas 4 wampiry żrą za dużo punktów. Nie oprę się dopakowanemu biegaczowi (BsB, M9, Hauberk, SoM, +1Cr, przerzuty hitów - pewnie kolejny schemat :wink:)

Na koniec po kilku bitwach mi wyjdzie który rare sprawdzi się najlepiej. Na pierwszym miejscu stawiam karocę. Oddziały po to chciałbym wystawić spore by w pierwszej rundzie nie musieć ich dożywiać - to karoca ma zacząć blisko lorda i pożerać 7PD. Drugi w kolejce jest vargul który świetnie się nada w rozpisce piechotnej - choćby po to by straszył i ściągał ostrzał. Dalej wraithty, o ile się okaże że nie szkodzi im kowadło, ale nawet wtedy klocek 4-5 może łatwo przywrócić inwokacją a kopa ma pięknego. Krwawi rycerze raczej nie, BK wydają mi się lepsi, ale któż wie.

Trzeci wampir chyba będzie biegał odciążony by znajdować punkty. Czwarty necro caddy, tani model noszący scrolle.

Aha, słyszałem plotę, że nekro będzie mógł przerzucać nieudane rzucanie zaklęcia. Ktoś mógłby to zaprzeczyć lub potwierdzić?

@ Wilqu - przecież pisałeś że nowe VC są do pupy.. skąd ta nagła zmiana? :wink:

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

nie pisałem że są do pupy :lol2: napewno nie w ten sposób :( co do vc zauważacie że nikt z was nie podaje nekromantów w rozpiskach .. chyba to 1 jednostka która będzie nieużywaną... vampir w szkielich z dwoma brońmi i innymi bajerami + drugi vampier z tyłu z hełmem i jest ostro.....pytanie mysleliście o bsb z hełmem jest to wykonalne?? bsb łazi z tyłu daje walking deatha i bonus z bsb + hełmik???
Obrazek






_________________

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Wilqu pisze:co do vc zauważacie że nikt z was nie podaje nekromantów w rozpiskach .. chyba to 1 jednostka która będzie nieużywaną... vampir w szkielich z dwoma brońmi i innymi bajerami + drugi vampier z tyłu z hełmem i jest ostro.....pytanie mysleliście o bsb z hełmem jest to wykonalne?? bsb łazi z tyłu daje walking deatha i bonus z bsb + hełmik???
Bo Nekromanci sa do bani. A wampir z hełmem i Walking Death to średni pomysł, bo Hełm działa jak wampir nie walczy, a Walking Death jak walczy. Sprytne combo :D

August pisze:Aha, słyszałem plotę, że nekro będzie mógł przerzucać nieudane rzucanie zaklęcia. Ktoś mógłby to zaprzeczyć lub potwierdzić?
Każy czarodziej będzie mógł przerzucać czary zakwalifikowane jako "nekromantyczne" (czyli Inwokacja, Rise the Dead i van Hel's Dance Macabre). I to nie tylko jak nie wyjdą, ale zawsze.
Tylko dla Neckromanty to udogndnienie o dupe rozbić, bo wysysając wszystkie kości ze wspólnej puli, nie może drugi raz rzucić Van Helsa.
Recast będzie morderczy przede wszystkim na Lordzie.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Zapytam się dokładniej o magie vampirów i nekromantów. Vampiry i necromanci maja "reroll" zaklęć, czy poprostu mogą je powtarzać aż do skończenia powerek?

Vampiry i necromacnji losują czary czy sobie je wybierają?

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Właśnie o to mi chodziło - czy nekromanta może przerzucić nieudane rzuczanie zaklęcia..

Wampiry losują zaklęcia ale każdy ma nr 0 - inwokację.

Nekromanta ma inwokację i za 15p od czaru może dokupic sobie popychaczkę i raise dead.

Zablokowany