Ognia!!

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kotil
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: kotil »

Nie mam za dużo stażu (ok 6 lat) ale strzelanie rozplanowuje zawsze w ten sposób, że:
1. W zależności od taktyki (bardziej preferuje działa od katapult, może to z miłości do zapachu prochu) ustawiam działa albo po obu rogach albo wszystkie maszyny skupiam przy sobie. Zakładam zawsze czarny scenariusz, czyli nie ma żadnych górek po mojej stronie.
2. Wszystkim co mam i czym mogę strzelam w jednostki które najszybciej mogą dojść(skupiam ogień na jednym oddziale/jednostce), jeżeli jest ich więcej to w te które mogą mi najbardziej "nabruździć".
3. Na panikę rzadko liczę, ponieważ bardzo często się zdarza że odziały te testują na LD generała, albo BSB jest nieopodal, więc wolę zniszczyć w całości niż się rozdrabniać do paniki.

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

albo BSB jest nieopodal,
A co ma Bsb do paniki...? :roll:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Pijak
Chuck Norris
Posty: 432
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Pijak »

A co ma BsB wspólnego z rzutem na panikę?? On daje przerzut złamania w walce.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

gobliński moze mieć wiele wpsólnego , imperialny chyba też :P :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Imperialny też ;)
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

panowie gadamy o strzelaniu, ktos gral z was krasnalami na mega strzelanie?? podobno to fajny pomysl az smierdzi prochem tylko jak cos dojdzie to jest nieciekawie---ja raz tak gralem tylko sobie klocek warriorów zostawilem z tanem który miał rune of chellenge :D i bylo fajnie. niesamowici sa ci zaloganci maszyn ze stubornem 8)

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Na MB grałem z Moczulem na 2250. Miał kowadło, 40 kuszoli, 10 thundów, 4 bolce, klopę i 2 organki. Nie dało się moimi O&G dojechać. Savage ginęli masowo gdy tylko wyściubiali nos zza lasu ;) Przegrałem 9:11.

Ale... potem Moczul trafił na Blessa z 2 oddziałami wrightów które zjadły całą armię krasi. Trzeba umieć wypośrodkować rozpę ;)

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

v ramach armii mega $zuting:
kovadło
inżynier
inzynier/runiarz
3 paki tundov ku$ze
vvariorzy
dzialo
klopy dvie
bolce dva
organy dva

to jak dla mnie mega głupie, ale pevnie i na tym mi przyjdzie grac :wink:

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Kurcze nie viem czy zamiast dvóch organóv nie były by lepsze dva żvirokłopterki do takiej rospy. Ludzie niezbyt często spotykają się z kopterem i nie każdy umie grać przeciwko temu cudu. A jako spovalniaczki koptery mogą się okazać przydatniejsze niż organy, które tylko stoją i czekają aż dostaną po przysłowiowym ryju z haila, pioruna, magii, łuków czy innej niespodziewajki. Ale to tylko taka sugestia wygnańca o pomarańczowym czubie.

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

Ty nie masz nawet pomarańczowego czuba zdrajco!!! :twisted:

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Osz ty!!! Mam za to pomarańczową koszulę... HA! :twisted:
Ale do plutonów to chyba kopter jednak lepszy. Jak grałem krasnalami, to kiedy zacząłem grać na kopterze to przestałem szanować organki. Właśnie za to, że są eliminowane na początku i często nie zdążą oddać nawet strzału. Kopter przynajmniej można schować, a koszt obu rzeczy dość podobny.

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

to tak jakbym vyztaviał zamych varioróv bo nikt po nich nie vali ;p

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Jaaassne... może lepiej w ogóle nie grać. Wtedy nikt nie nawala do twoich figurek. Stoją sobie ładnie na półce i elegancko wyglądają. ;) Mówię ci jaka radocha z odkurzania jest. Każdą krasiową metalową figurkę można sobie przy takiej czynności zmacać. :lol: Organki, przynajmniej dla mnie strasznie ssały! Po prostu uważam, że kopter lepszy.

btw.
'w' ci się zepsuło? Czy to tylko tak dla wyróżnienia z tłumu? ;)

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

vv i ez :wink:
chodzi mik o to ze jak nie mam organ to beda valic po czymz innym jak klopy, a im mniej maja celóv vartych oztrzału to chyba dla krazia gorzej

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Hmm, właśnie to z tym jest zdecydowanie różnie. Żyrek albo jest prawie kompletnie ignorowany i może sobie pohasać, albo przyciąga uwagę równie dobrze jak organki. No nic zobaczymy w 8 ed. Może dwarfy w końcu będą miały ten m4 i będzie można sobie złożyć hammerersów z +1 do trafienia, unbrejkiem, regeneracją i asfem. ;)

w sumie v zamiast w i z zamiast s ma swój styl. ;)

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

zagrałem w 6 edycji na armii która składała się z samych thundów i maszyn...nawet than miał handguna...

grałem ze skavenami na jezzkach, ratlingach itp...
do walki wręcz nie doszło, wygrałem masakrą...koleś nawet do mnie nie doszedł.

generalnie grało się prostacko, prymitywnie i kichowato

nie polecam...

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

Ja miałem ostatnio niezłą jazdę.. Graliśmy z kumplem na 2420 (on to wymyslił...;-P)- on grał WC... No to zagraliśmy na specjal charakterach... U niego pojawił sie Manfred, u mnie oczywiście Thorek..:D Pomyślałem, że może zagram na strzelaniu i tak miałem Thoreka, BSB z bannerem +1 co CR wszystkim w 12", inzynierka, 2x 12thundów FCG, 2x12 kusz FCG, dwie klopy, dwa działa, dwie organy... Wynik był taki, że zmiotlem go z powierzchni ziemii...: :twisted: Nic, dosłownie NIC nie doszło do walki wręcz... W pierwszej turze zmiotłem mu klocek 13 BK, Manfred i BSB z drakenhofem zostali goli... Potem już było tylko czyszczenie... Wygrałem jakieś 2720: 625,a to tylko dlatego, że wybuchly mi organki i (o zgrozo :? ) Thorek- tu muszę zaznaczyć, że jeszcze NIGDY nie wybuchło mi nawet zwykłe kowadło,a tu duża runa na 3+ z przerzutem i jeszcze taka kicha... Ale grało sie śmiesznie...:D Kumpel powiedzial, że jak jeszcze raz wystawię taką rozpiskę to nie gra...:D
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

marcus_cheater pisze:Ja miałem ostatnio niezłą jazdę.. Graliśmy z kumplem na 2420 (on to wymyslił...;-P)- on grał WC... No to zagraliśmy na specjal charakterach... U niego pojawił sie Manfred, u mnie oczywiście Thorek..:D Pomyślałem, że może zagram na strzelaniu i tak miałem Thoreka, BSB z bannerem +1 co CR wszystkim w 12", inzynierka, 2x 12thundów FCG, 2x12 kusz FCG, dwie klopy, dwa działa, dwie organy... Wynik był taki, że zmiotlem go z powierzchni ziemii...: :twisted: Nic, dosłownie NIC nie doszło do walki wręcz... W pierwszej turze zmiotłem mu klocek 13 BK, Manfred i BSB z drakenhofem zostali goli... Potem już było tylko czyszczenie... Wygrałem jakieś 2720: 625,a to tylko dlatego, że wybuchly mi organki i (o zgrozo :? ) Thorek- tu muszę zaznaczyć, że jeszcze NIGDY nie wybuchło mi nawet zwykłe kowadło,a tu duża runa na 3+ z przerzutem i jeszcze taka kicha... Ale grało sie śmiesznie...:D Kumpel powiedzial, że jak jeszcze raz wystawię taką rozpiskę to nie gra...:D
Wielki Brat jest pod wrazeniem :shock:

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

dałeś radę? koleś chyba w ogóle nie myślał skoro wystawił 13bk na ostrzał,

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

Za bardzo nie miał gdzie ich schować, bo makieta na środku była prawie goła... Poza tym ja ustawiłem się praktycznie przez całą makietę, więc tak czy siak dostawał spory ostrzał... :twisted:
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

ODPOWIEDZ