Najbardziej przypałowe sytuacje podczas bitew

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

na DMP bitwa z staszkiem...
pol armi nie ma staszek wbij sie z owerana dzwonem na moich ng ...
Mag rzuca waghh total power
dwoch gigantow po 1 w i 3 w zbloziaja sie do niego hoppersi wijaja w boku w dzwon lekka kawa w odzial z spawaczem

Brake brake... tura staszka 4 obalne terrory... 16-4 :D

Awatar użytkownika
Lukiman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: Lukiman »

z miłych:
szaman orków(ale nie wielki!)rzucił w pierwszej turze magii Waaagh!!
przykre:
moja pierwsza bitwa...ogólnie była żałosna
ja wystawiłem niesamowity potencjał bojowy który uciekł od flame canona-12 wolf raidersów z fcg i light armorem(VI ed.)
no i kumpel który z thunderersów deklarował na ile cali strzela :lol:
chociaż był wtedy też miły akcent...Gig spanikował thundów i ironów :twisted: już od samych początków go kochałem :D

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

łeee tam wcale jakies"przypałowe" te twoje sytuacje nie są... :P

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

ja wystawiłem niesamowity potencjał bojowy który uciekł od flame canona-12 wolf raidersów z fcg i light armorem(VI ed.)
Też mi coś!

Ja grałem w sojuszu (ja TK, mój sojusznik OnG) to wagon kawy z 2 herosami na 10 ld oblał panike i pojechał za plansze :D.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

smutna prawda jest taka że ten wagon zawsze oblewał panike na 10 ld...

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Nie w 6ed był taki przedmiot co dawał ld 10 one use only i akurat jak go użyliśmy to rzuciliśmy 11 :D .
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

a gdzie jest ten niesamowity potencjal w 12wolf ridersach?

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

w 6edycji to był duży static CR który miał 18 cali szarży 4+ save'a i wkładało się tam jeszcze herosów z dwurakami dla lepszego powera

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

qlpin pisze:w 6edycji to był duży static CR który miał 18 cali szarży 4+ save'a i wkładało się tam jeszcze herosów z dwurakami dla lepszego powera
Duży mówisz? Sztandar, przewaga, rank to razem 3 + ewentualne woundy a oddział drogi i miękki jak kaczuszka.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Drogi za bardzo nie byl, za to bardzo szybki i static dojezdzal gdzie mial, kiedy chciales.

Ostatnio z caddego wpuscilem 2d6s4 z irresa w caddego wroga w pierwszej turze, hitow 9 czy 10, 1 rana :]

Awatar użytkownika
<Van-Bydle>
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: <Van-Bydle> »

No wiec ja postanowilem pewnego razu w akcie desperacji zaszarzowac klockiem NG treemana, zdali terror wklepali mu rane, on oblal stubborn i NG go zgonily :D

Druga bitwa, to w sumie nie bitwa. To bylo na Balticonie, gralem z chaosem i zaczynalem. moja tura magii, mialem scieche i ditto na lordzie. Gosciu wszystko dispelowal, a na koniec zostawilem sciezke, pierwsza zdispellowal rozniez, ale druga pobiegala mu po calej armii. Rzucalem wtedy tylko 5 i 6 na hity i tak w 2 turze gosciowi zostal smok, 3 choosenow i hellcannon :D

Awatar użytkownika
<Van-Bydle>
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: <Van-Bydle> »

qlpin napisał:
w 6edycji to był duży static CR który miał 18 cali szarży 4+ save'a i wkładało się tam jeszcze herosów z dwurakami dla lepszego powera


Duży mówisz? Sztandar, przewaga, rank to razem 3 + ewentualne woundy a oddział drogi i miękki jak kaczuszka.
oddzial 16 mial przewage 3 szeregi i sztandar to juz 5+
i kosztowal ok 250pkt bez hero. moim zdaniem dobry, szczegolnie z Bossem, mial power :) ale trudno nim manewrowac jak ciasno na stole.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

uhum
testowalem
wpadli w herda(12G+8U+FCG=151pkt)...zalatwilem power rangera big bossem w challange...z pozostalych atakow nic nie zrobilem
on oddal i slukl mi 5wilczkow...
sen o potedze prysl(nikt nie pozwalal na szarze od flanki a od frontu to byli ciency jak drucik)...Zakwitla w glowie potega orcasa

Awatar użytkownika
Lukiman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: Lukiman »

aff...niezrozumieliście mnie
"niesamowity potencjał bojowy " to była ironia
i to właśnie wystawienie tego oddziału było dla mnie najbardziej przypałowe :D

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

i to właśnie wystawienie tego oddziału było dla mnie najbardziej przypałowe
No to rzeczywiście, wiesz ile takich jeździło w 6ed?
U nas jeden koleś grał na wagonie 14 cepów z dwoma konduktorami, czasami dawało rade i przebijało się, ale pamiętam jak spanikowałem to z kowadła w 1 turze i wybiegło za plansze :lol:
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

quas pisze:uhum
testowalem
wpadli w herda(12G+8U+FCG=151pkt)...zalatwilem power rangera big bossem w challange...z pozostalych atakow nic nie zrobilem
on oddal i slukl mi 5wilczkow...
sen o potedze prysl(nikt nie pozwalal na szarze od flanki a od frontu to byli ciency jak drucik)...Zakwitla w glowie potega orcasa
oddział ze spirami :) prosze quas to raczej było do przewidzenia :) tzn może nie 5 ale tak z 3 - 4

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Gogol-tam bylo 12gorow i 8ungorow
wiec do tej kawy dostawilo sie 12gorow(w tym power ranger)
kazdy z nich 2ataki z 4WS i 3S-10atakow z 3S i 3ataki z 4S(ale ten umarl w challange)

[7trafien,chyba z 6przebic i ja 1 przyjolem na pancerz...]

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

no może .. :) ja tak bym nie ryzykował wbijania się w coś co ma spiry 4 tofa w 1 rance tzn zazwyczaj nie :P

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

dzisiejsza sytuaja mnie przerosla... :| z dwóch bound spelli wypadja 1 i magowie dostaja po hicie.. 4 mistcasty pod rzad w pierwszej turze <4 czary po kolei na kazym magu giganty nie robia nic przez 4 tury dla ogrow bo ci zdaja caly czas incjatywe na 2 0_o bohaterami jest 5 hopperow ktorzy poganiaja Iron Gutsów z war bannerem

Awatar użytkownika
Bugi
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Bugi »

To ja tez sie doloze:

-Moja ulubiona akcja to kiedy po ciezkim ostrzale imperialnym z calego oddzialu warriorow DE pozostal jeden samotny sztandarowy... pan ten zaszarzowal Huntsmenow- zjadl ich; wpada w armate- zjadl; moja tura szarza na hellblastera-zjadl; wpada w maga- zjadl; w rezultacie dzielny sztandarowy przezyl bitwe i zyskal miano niesmiertelnego bo zdal ok 6 as podczas bitwy :D

-Swego czasu w kregu moich znajomych moj Doom Diver nosil miano mage destroyer. Bo jak tylko przeciwnik zdecydowal sie puscic jakiegos swojego maga luzem to w najblizszej turze mojego strzelania na jego glowie ladowal goblin... w sumei tym sposobem upolowalem z 6 magow (bylo to w 6ed.)

- z kategorii pomysly noobow: pewien gracz z ktorym rozgrywalem partyjke upieral sie ze kazdy oddzial moze wystawic w skirmishu, po czym patrze a on wystawia oddzial 10 knightly orders jako skirmish!! :/

- kochany warpath: na jakims turnieju gralem parowke przeciwko dwom panom o wygladzie bezkarkowym (duza czacha, wielkie miesnie i lancuch na klacie; przy okazji pozytywnie mnie zaskoczylo ze tacy tez graja w WFB ;) no i pierwsza runda: rzucam warpath z IFka... przejechalem mu po calej armii do momentu kiedy skonczyly sie oddzialy po ktorych moglem deptac, wtedy to wyrzucilem 1 i przeciwnicy cos depneli. Po panikach zostalo przeciwnikom na stole cos kolo 5 oddzialow niepelnych. Spojrzelismy sie z partnerem po sobie i lekko sie nastrachalismy ze jakis wp***dol dostaniemy... ale nie panowie elegancko podziekowali za gre pogratulowali szczescia i oddali walkowera!! Pelen respekt dlla nich!! :D

ODPOWIEDZ