CHAOS mocny czy nie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Re: CHAOS mocny czy nie

Post autor: Mhroczny Rycerz »

14 Power Dice (14 kostek mocy).
Bound Spell to czar zaklęty np. w przedmiocie, który sie po prostu aktywuje.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

żyraFFa
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: żyraFFa »

Acha, wielkie dzięki
Jest moc :D

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Chaos jest armią mocno średnią.
Obecna magia sprawia, ze 3 magów to na ogół podstawa. Inaczej inne armie po prostu nas zanihilują (szczególnie VC, czy Lizaki).
brak lataczy i skirmisha sprawia, że wszelkie gunline`y trzeba bić bohaterami na dyskach, bo inaczej kwiczymy. Furie i harpie + fasty latają dookoła nas obcinając ruch. Do tego kupa o wiele za drogich jednostek.
Chwilowo widze chaos albo na masie dyskow, albo na masie magow ze wsparciem fastów i helek. Do tego może jakaś kawaleria.
Ofens chaosowy niestety jest marny. Lord drogi, smok też. magia boli, strzelania brak.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

No i że tak powiem "pupa". Myślałem że 6 z Nurgla to K6 uderzeń z siłą 6 a okazało się że K6 na siłę i znowu miałem zmienność nad zmiennościami... Wracam do Tzeentcha... Tego przynajmniej przeciwnik się boi a +1 do casta na każdym magu piechotą nie chodzi... I pobiłem rekord, Piotroslav świadkiem: 5 miscastów w dwie tury, szósty skończył się anihilacją generała... I wyciągnąłem remis... Bo przeciwnik na pełnym klimacie tylko dlatego mi się upiekło...

Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: PIOTROSLAV »

oj, nie - udało Ci się remis wyciągnąc, bo weszła Ci 6 nurgla z mojego miscasta, przez to że spawn zablokował Ci szarzę i wcześniej że wystałem kawalerią w walce z 3 stron....

jednym słowem miałem farta.... no i smok z hate'm i frenzy rządzi :] :twisted:

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Ten smok to mnie prawie dobił...

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

E tam na DMP grałem na lordzie na smoku i żadnej bitwy nie przegrałem , tak samo wygrałem 2-3 lokale na rozpie z lordem na smoku wiec jak ktoś potrafi nim grać i nim dasię ugrac:) ale tak na sprobonek pogram pol roku na magii i porownam wyniki:D a na DMP trafilem na TK na destroyerze, Demony na slaneshu i magii oraz WoC na magii

i gdzie tu ten power armii xD?

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

W dupie... jak cała ta armia...
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Grolshek pisze:No i że tak powiem "pupa". Myślałem że 6 z Nurgla to K6 uderzeń z siłą 6 a okazało się że K6 na siłę i znowu miałem zmienność nad zmiennościami... Wracam do Tzeentcha... Tego przynajmniej przeciwnik się boi a +1 do casta na każdym magu piechotą nie chodzi... I pobiłem rekord, Piotroslav świadkiem: 5 miscastów w dwie tury, szósty skończył się anihilacją generała... I wyciągnąłem remis... Bo przeciwnik na pełnym klimacie tylko dlatego mi się upiekło...
no tak 6 nurgla to D6hit z D6S, ale ta obszarówka ma 18" i no SV, większość na stole sięga, a losowość co do S/hit podobna do 6 tzeencha, noi łatwiej rzucić :)

ostatnio zastanawiam się nad magią slaanesha, tak patrząc teoretycznie nie jest aż taka kiepska, ktoś nią grał?
Dark Knight pisze:W dupie... jak cała ta armia...
kolejny raz piszesz podobny tekst i z tego co pamiętam zbieraż już demony, więc bądz tak upszejmy i wypowiadaj się na tematach "demonów" albo pisz coś bardziej konstruktywnego... :roll:

Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: PIOTROSLAV »

ja grałem - niestety nie jest tak różowo -
biorąc pod uwagę że grałem głównie z demonami, trupami i WoChem z markami slannesha
1. D6 hitów S3 z normalnym savem jest miękkie, chyba ze na jakieś badziewne oddziały, ale skasowanie im marszu zazwyczaj niewiele pomaga
2. Panika w 18" jest spoko pod warunkiem że ten czar wylosujesz i grasz z czyms co wogóle na panike rzuca
3. Frenzy na dowolny ddzial jest calkiem fajne, szczególnie do wyciagania klocków przeciwnika
4. Ruch w punkt wydaje sie fajny, ale nigdy tego nie wylosowalem...
5. średni czar, raczej nieprzydatny
6. całkiem fajny czar - test T lub strata wounda, czasem fajniejsze od nurglowego, ale z drugiej strony nurglowy jest bardziej uniwersalny

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Akurat 6 nurgla jak dla mnie jest genialna, wyjeżdżasz magiem z oddziału w środek armii wroga, najpierw zużywasz jego dp jakimiś snajperkami itp. najlepiej od 3 tury, bo już nie powinien mieć scrolli i rozwalasz mu all małe oddziały, dobre np na skavenów, krasi, bo obsługa maszyn, jezzaile, samotni bohaterowie, night runnerzy, panika gwarantowana.

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

powodzenia :P wyjedz magiem w srodek armi wroga to czego nie zabijesz/spanikujesz zastrzeli cie w nastepnej turze...

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

ma zawsze na -2 do trafienia a jak wyjdzie to potem może wejść 8)

grałem dziś 2x na 700 i raz na 1400 ( o czywiście wszystko slaanesha, nawet knight'y ) na magi slaanesha... z jednej strony fajnie ma się dużo pkt. bo marki nie się drogie... z drugiej strony magia jest dość ciekawa... z trzeciej strzelanie boli... z czwartej nic nie panikuje

trudny wybur, grać na samym nurglu czy na slaaneshu
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2009, o 15:51 przez Khuman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Możesz wjechać tak, żeby cię nie wystrzelali, nie mówię o sytuacji, gdy masz wyjechać 10 cali przed oddział 20 kuszników na wzgórzu.

UP wybÓr

na khornie, magia khorna nie jest najgorsza :D

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

kuman pisze:ma zawsze na -2 do trafienia
jakie znowu -2? chyba -1 no chyba ze wy chcecie tam pchac pieszego maga :P

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

ANtY pisze:Możesz wjechać tak, żeby cię nie wystrzelali, nie mówię o sytuacji, gdy masz wyjechać 10 cali przed oddział 20 kuszników na wzgórzu.

UP wybÓr

na khornie, magia khorna nie jest najgorsza :D
no tak zapomiałem dodać że piechota ofc :twisted: no tak magia dispella jest niedo zajechania :wink:
Niko pisze:
kuman pisze:ma zawsze na -2 do trafienia
jakie znowu -2? chyba -1 no chyba ze wy chcecie tam pchac pieszego maga :P
oczywiście że pieszego :mrgreen:

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

oczywiście że pieszego
tak? :P

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Kuman nie zbieram Demonów. Jeżeli próbujesz zabłysnąć wiedzą o użytkownikach to czytaj ich wszystkie posty. Moja mało konstruktywna odpowiedź dotyczyła pytania "Gdzie jest power tej armii". I uważam że mam racje. Marki dają tyle co i nic. Magia daje jako tako rade. Oddziały albo za drogie albo słabe. Bohaterowie wcale nie tacy świetni i magiczne przedmioty, gifty też nie są super. Ja sie trzymam Tzeentcha bo mi najbardziej klimatem podchodzi. Jakby MoK dawał jakąś odproność magiczną czy coś takiego to bym sie nad nim zastanowił.

P.S. Kuman nawet jakbym zbierał Danonki nie WoCh to pisać na tym podforum tak czy siak mam prawo więc FUCK U :mrgreen:
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

no to cofam co powiedzialem... oni go nie zastrzela oni go zjedza bo z M4 to nawet krasnoludy go dopadna :D

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Dark Knight pisze:Kuman nie zbieram Demonów. Jeżeli próbujesz zabłysnąć wiedzą o użytkownikach to czytaj ich wszystkie posty. Moja mało konstruktywna odpowiedź dotyczyła pytania "Gdzie jest power tej armii". I uważam że mam racje. Marki dają tyle co i nic. Magia daje jako tako rade. Oddziały albo za drogie albo słabe. Bohaterowie wcale nie tacy świetni i magiczne przedmioty, gifty też nie są super. Ja sie trzymam Tzeentcha bo mi najbardziej klimatem podchodzi. Jakby MoK dawał jakąś odproność magiczną czy coś takiego to bym sie nad nim zastanowił.

P.S. Kuman nawet jakbym zbierał Danonki nie WoCh to pisać na tym podforum tak czy siak mam prawo więc FUCK U :mrgreen:
straszne :roll:

ODPOWIEDZ