Piechota Skavenów w 7. edycji

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Re: Piechota Skavenów w 7. edycji

Post autor: Marcins »

pewno kopyrtneli się
na stronce gw jest ten sam batalion co w 6 ed tyle ze nowe clanraty są tam

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

O ile dobrze słyszałem. nowy battalion ma ten sam skład, zatem postnąłem poprzedni:)
A co do piechoty.....Plague Censer Bearerzy są o wieeeele lepsi teraz...:)
3 ataki z s5 i hatred+ testy T potrafią sciągać ciężką kawę szybciutko i zdecydowanie nie czysto:)
Drodzy są trochę, ale nadrabiają stubbornem od Furnance'a.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3155
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Drodzy? Są tańsi niż w poprzedniej edycji, dostali dodatkowy atak za friko, nie trzeba plague monks, żeby móc ich wystawić, w dodatku chłopaki dostają od monków bonus do lidery, a od pieca stubborn. 7 takich chłopaków (nawet jeśli dwóch zginie od własnego gazu) bierze od frontu każdą piechotę nieposiadającą ASF i myślę, że zmłócą ją na papkę. Gram regularnie przeciw orkom, klocki z T4 i CR5 nie są żadnym wyzwaniem dla takiej ekipy. A 7 PCB to... 112 pkt, czyli śmieszne punkty, skoro wrogi kolcek za 300-400 to dla nich ledwie zakąska.

Co jak co, ale na ceny jednostek to my nie możemy narzekać, mi wręcz czasem wstyd jak gram z kumplami z klubu jakieś klimatyczne bitwy, bo ogólne zaniżenie cen jednostek sprawia, że armie wydane na początku edycji niesamowicie tracą.

Zostawmy jednak temat balansu punktowego w WFB, bo to osobna sprawa, nie na to miejsce.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2009, o 22:05 przez Myth, łącznie zmieniany 1 raz.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

ASF mają głównie elfiki albo inne rzeczy z tafem 3. Takie rzeczy to Censersi też mogą spokojnie szarżować.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
skaven13
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Killing Blow - Piastów

Post autor: skaven13 »

a stubborn maja na ld5 czy ld9 od jednostki z furnancem??
Obrazek
Nowe Skaveny Z/R/P
4/0/3
Nie lubię demonów i mroczniaków :(

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3155
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Czytając RAI, a nie RAW, powinni mieć LD 8 jeśli są w 6 calach od monków z piecem (swoje 5 plus 3 za szeregi od oddziału monków). RAWowo można by się próbować kłócić, że stubborn to test na własnej, niezmodyfikowanej liderce.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

to nadal jest jednak ten limit max. +3 za szeregi do Ld?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3155
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Tak, bo liczy się bonus za szeregi do combata, a nie sama liczba szeregów oddziału.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

tak przypatrzylem sie slavom, i niezauwarzylem, aby nie mozna w nich trzymac charakterow, wiem, że to bardzo ryzykowne, ale chyba mozliwe? niemam jeszcze booka i czekam z niecierpliwoscia, ale przegladajac go na szybko w bardzie nic takiego nie zauwarzylem, a nawet wydaje mi sie ze bylo tam napisane, w zwiazku z zasada cornered rats, gdy dochodzi do "wybuchu" po przegranym kombacie sciagamy klocek slavow wraz z charakterami w srodku. czy ktos moze potwierdzic/zmodyfikowac to co tu wypocilem?

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

Bohaterowie mogą dołączać do niewolników, giną razem z oddziałem gdy ten nie zda breaka.
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

skaven13 pisze:a stubborn maja na ld5 czy ld9 od jednostki z furnancem??
podręcznik jak zwykle tłumaczy wszystko jasno i przejrzyście ;> jak są w odległości 6" od monków mają bonus za szeregi od monków... jak są w odległości 12" od furmanki to są stubborn. Czemu GW nie napisało czy te bonusy się kumulują gdy censerzy są koło monków z furmanką i priestem? mogłyby, wtedy byłoby pięknie... a z 2str dlaczego nie miałyby mieć :O) robi się przecież problem jak monki są w tych 6" od monków z furmanką i z priestem... wtedy stubborn nie działa bo monki korzystają z bonusu za ranki ale działa jak są w odległości większej niż 6" a mniejszej niż 12" ? Mogliby napisać bo polski gracz potem interpretuje to na 100różnych sposobów, wszyscy się kłucą i jest w ogólna kloaka :badgrin: ale tak czy inaczej to nie zmienia faktu że censerzy są zajebiści w tej edycji, ja brałęm ich już w poprzedniej i zawsze byłem z nich zadowolony... a teraz... te dodatkowe A, bonus rank i stuborn... mniamuśnie! jeszcze można by rzucić na nich poison ale chyba lepiej na monków...

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Strength in Numbers jest napisane tak pokrętnie, że nie wiadomo czy ten bonus za szeregi jest liczony do niezmodyfikowanych testów. I bądź tu mądry.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Fajnie jest również ze Strenght in Numbers w przypadku Plague Censer Bearers - niby skirmish, który nie posiada rank, a jednak zasadę strenght in numbers ma...
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

ma w odległości 6" rank bonus od monków

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Kefas pisze:ma w odległości 6" rank bonus od monków
No to chyba ta zasada jest ujęta w Plague Disciples, więc po co im zasada Strenght in Numbers?
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Plague Disciples daje im "ciągnięcie" LD od Monków w 6". A Strength in Numbers działa jeśli nie masz monków w pobliżu, albo ich LD jest niższe niż Twój z bonuem, np:
Zostało 9 monków, a ty masz w combacie 12 Censerów w szeregach po 5+5+2 - czyli bardziej ci się opłaca LD censerów i bonus za rankę.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Ale jest problem - censerzy to skirmish i jako tacy bonusów za ranki nie posiadają :P
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
skaven13
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Killing Blow - Piastów

Post autor: skaven13 »

Hobbit pisze:Strength in Numbers jest napisane tak pokrętnie, że nie wiadomo czy ten bonus za szeregi jest liczony do niezmodyfikowanych testów. I bądź tu mądry.
Stubborna się zdaje na swoim Ld, a oni modyfikują swoją charakterystykę Ld szeregami od Plague Monksów do wszystkich testów Ld. Break jest testem Ld. Więc stubborna zdają na 8 (jeżeli monkowie w 6" mają 3 szeregi)
Ostatnio zmieniony 18 lis 2009, o 00:57 przez skaven13, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Nowe Skaveny Z/R/P
4/0/3
Nie lubię demonów i mroczniaków :(

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

no byłoby to nawet nielogiczne gdyby w tych 6" mogąc wykorzystać rank bonus od monków zdawali stubborn na swoim ld.. trzeba też pamiętać że stubborn daje furmanka którą mogą pchać tylko monkowie a na której siedzi priest którego ld to 6 + 3 szeregi monków daje w takim układzie 9 :D a gdyby jeszcze w pobliżu kręcił się warlord to LD maja 10! nice :>
Ostatnio zmieniony 18 lis 2009, o 01:00 przez Kefas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

I tak trzeba czekać na FAQa GW, lub decyzje LS w tej sprawie :?
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ