Które Królestwo jest najlepsze i dlaczego CALEDOR

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Belannaer
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Belannaer »

Witam,
To może ja coś wtrącę na temat.
Moim zdaniem Caledor jest trochę już przereklamowany i spokojnie dorównuje mu Saphery. Jakie to tłumacze? Proste. DP są tak dumni że na konikach pomykają? Racze pamięć po dawnych czasach może wnioskować ze to "najlepsze" ziemie. Smoczy Książęta byli budzącymi strach wojownikami, a ich wierzchowców nie sposób było powstrzymać. Chodź Smoczych Książąt było niewielu, to stanowili niszczycielską siłe.

Z Saphery są najlepsi magowie, stoi tam wieża Heotha i z stamtąd pochodzi Król Bel-Korhadrts no i SM którzy mają pierdyknięcie nawet lepsze od DP bo nie schodzi im +2 do S. Dodam jeszcze że to dzięki magi i magom z Saphery Ulthuan jeszcze nie zatonął, wraz z Caldorem i smokami, chodź może by to je w końcu zbudziło:P

Oczywiście też wole grać armią Caledoru, ale uważam że nie mozęmy patrzeć tylko na stare dzieje, tylko obecne czasy :P

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Specjalnie dla tego pana: przypomnienie najpiekniejszej, według mnie, armi Saphery!

Choć i tak uważam Caledor za najlepszy - kit z magią (którą zresztą też mieliśmy potężną) gdy ma się SMOKI! :twisted:
Ostatnio zmieniony 28 lut 2008, o 16:35 przez Kris, łącznie zmieniany 1 raz.
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Chodak
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Chodak »

Wiecie co.. tak to można sie spierać w nieskończoność ;) Oba krolestwa byly od siebie zalezne i zadne nie bylo lepsze czy gorsze :) A z reszta co za roznica...

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Belannaer pisze:Witam,
To może ja coś wtrącę na temat.
Moim zdaniem Caledor jest trochę już przereklamowany i spokojnie dorównuje mu Saphery. Jakie to tłumacze? Proste. DP są tak dumni że na konikach pomykają? Racze pamięć po dawnych czasach może wnioskować ze to "najlepsze" ziemie. Smoczy Książęta byli budzącymi strach wojownikami, a ich wierzchowców nie sposób było powstrzymać. Chodź Smoczych Książąt było niewielu, to stanowili niszczycielską siłe.

Z Saphery są najlepsi magowie, stoi tam wieża Heotha i z stamtąd pochodzi Król Bel-Korhadrts no i SM którzy mają pierdyknięcie nawet lepsze od DP bo nie schodzi im +2 do S. Dodam jeszcze że to dzięki magi i magom z Saphery Ulthuan jeszcze nie zatonął, wraz z Caldorem i smokami, chodź może by to je w końcu zbudziło:P

Oczywiście też wole grać armią Caledoru, ale uważam że nie mozęmy patrzeć tylko na stare dzieje, tylko obecne czasy :P

Pozdrawiam
Magowie z Saphery?! A kto rozpętał Vortex? Słyszał ktoś o potężniejszym zaklęciu? I daruj sobie literówki chociaż w nazwach własnych...

Awatar użytkownika
Belannaer
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Belannaer »

Niektóre naprawdę niezłe :) Nie widziałem tego jeszcze.

Dzięki
Nilgar pisze: Magowie z Saphery?! A kto rozpętał Vortex? Słyszał ktoś o potężniejszym zaklęciu? I daruj sobie literówki chociaż w nazwach własnych...
O co Ci chodzi? Zrobiłem gdzieś jakiś błąd?

Attar
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Attar »

Wybaczcie mi ze odkopuje temat ale chcialbym sie dowiedziec kilku rzeczy. Z tego co rozumiem skupiacie sie tylko na Ulthuanie, a co z reszta?

Chodzi mi mianowicie o takie miejsca jak:

Citadel of Dusk
Fortress of Dawn
Tower of Rising Sun

Z tego co pamietam to sa to miejsca gdzie HE bronia swiat przed demonami z poludnia, wiec moim skromnym zdaniem garnizony w tych miejscach nosem wciagly by kazdego rycerzyka DP z celedoru. Tak logicznie patrzac Elfy wysylajac tam wojo na bank nie wyslalo by jakiegos garncarza co raz na jakis czas bierze luk i idzie sie postrzelac, albo Celedorczyk bez jaj ktory woli siedziec w srodku wyspy i starac sie pokazac wszystkim jaki to on jest piekny i ogolnie cacy. Moim zdaniem te garnizony musialy zasilic tak wredne skurw**** ze masakra, dlaczego tak sadze? Helllolll sorry, tam sie trzaskaja z demonami, praktycznie non toper wiec Elfy co tam siedza musza miec jaja jak orzechy kokosowe jezeli do tej pory zaden rogaty panek nie podlazl imperium od poludnia.

A jakie daja mozliwosci jezeli chodzi o fluff zwiazany z tworzeniem armii.

Macie moze jakies informacje jak to sie dalej potoczylo z tymi miejscami?

Asaliuru
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Zewsząd i znikąd :D

Post autor: Asaliuru »

A zauważyliście że Ulthuan położony jest tam gdzie legendy mówią że była Atlantyda (w odniesieniu do starego świata) A jak mówią legendy Atlantyda była krajem kultury, cywilizacji i humanizmu...

Wszystko jest takie analogiczne...

Attar
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Attar »

to tak jak z Tolkienem GW tez stworzylo swiat opierajac sie na realnej historii, Tolkien zas duzo czerpal z 2 wojny swiatowej, obawy przed ruskimi (mordor :)) i legendach islandzkich.

Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

Skąd Ty to wziąłeś że Citadel of Dusk Fortress of Dawn Tower of Rising Sun bronią się przed demonami z południa?? Nie ma takiej wzmianki ani w 6ed ani w 7ed booku do HE ani w 6ed. booku do Hordes of chaos, a jedyne co jest napisane to to że nikt nie może przepłynąć do Cathaju bez zgody tamtejszych Commanderów. Jeśli coś ominełem lub nie szukałem w jakimś starym booku armii albo kampanii to mi powiedz strone to se ściągne książkę z neta :wink:
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Attar pisze:to tak jak z Tolkienem GW tez stworzylo swiat opierajac sie na realnej historii, Tolkien zas duzo czerpal z 2 wojny swiatowej, obawy przed ruskimi (mordor :)) i legendach islandzkich.
brednie wyssane z palca :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Attar
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Attar »

Kosa wiem ze uchodzisz za autorytet jezeli chodzi o HE ale akurat o genezie powstania gatunku fantasy i jego pionierow to chyba za bardzo ssiesz tego palca polecam chociazby szczatkowa geneze powstania trylogii http://www.fantasy.dmkhost.net/Krainy%2 ... php?nr=605

no zapomnialem dodac legend ogolnie polnocno europejskich

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ja i autorytet, prosze, nie rpzesadzaj, aj tylko gram hajami i tyle i jestem plewa :)

co do Tolkiena, cóż on sam zaprzeczal iżby jego trylogia miala zwiazek z II w.ś.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Attar
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Attar »

No i widzisz Panie Kosa :) Tolkien zyl w takich czasach ze na pewno nie na reke byloby mu mowic o powiazaniach do WW2, tak samo jak mowisz ze nie jestes autorytetem jezeli chodzi o HE. Popatrz jestes moderatorem na najwiekszym w polsce forum o WFB, w dziale HE wiec Twoja wiedza na temat armii, jej mozliwosci, testy przeprowadzane w bitwach, osiagniecia musza przewyzszac wiedze mniej zaznajomionych z tematem uzytkownikow, w tym mnie. Wiec skonczmy off-top bo mnei jeszcze zbanujesz :).

Powracajac do tematu, mam pytanie o kolorystyki, czy ktos widzial kiedys kolorystyke kolonistow? Chodzi mi po glowie pomysl jezeli chodzi o Tower of Rising Sun. Chcialbym pomalowac figurki mniej wiecej tak, zlote zbroje, czarne wdzianko, biele wlosy (a co niech maja cos z rodzimego nurtu fantasy), czerwone dodatki w postaci kamyczkow, tudziez fikusnych zdobien i big sloneczko wschodzace z fal na czerwonym tle na sztandarach.

Problem jest z tym ze nie wiem jak to wygladalo by fluffowo a nie chce zbytnio odbiegac od koncepcji i zalozen przedstawionych w historii elfow.

Jestescie rowniez moja ostatnia nadzieja bo od dwoch dni przegladam asur org, ale angole jakos omijaja ten temat.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie bedzie żądnego banowania :P


co do kolorystyki tych koloni, jak sam widzisz, temat zupelnie zapomniany i nigdzie nie dyskutowany. Nawet już nie chodzi o samą kolorystyke tylko o same owe odlegle prowincje, o tym się nie mowi, wieć wątpie czy znajdziesz kolorystyke odgórną.
To co zaproponowaleś nadaje się i jak Ci się podoba maluj...
Ewentualnie moze poszukaj po necie jak wyglądaly jakieś wojska starożytnego Rzymu czy Grecji w podobnych miejscach, tyle tyle Ci mogę podpowiedzieć.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Kolorystyka kolonii była prezentowana np. w Elves Collectors Guide, dla mnie pomysł średni aby społeczeństwo tak mocno feudalne jak Asrai dawało się na siłę poubierać w kolorystykę ustalaną na poziomie poszczególnych królestw, więc traktuję takie teksty jak np. Caledor zielono-czerwony jako propozycje (moje Elfy są czarne :twisted: )
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

wlaśnie, Nilgar ma racje.
A jak chcesz to zaznaczyć, że są stamtąd to po prostu zrób je wlaśnie bardziej "mroczne" od braci na Ulthuanie, bardziej zmęczonych i zapewne z wiekszymi motywami żeglarskimi i tyle.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Wlasnie bedziesz mial wieksza satysfakcje jak sam wymyslisz swoja palete barw dla calej armii a potem ja jeszcze fajnie odpicujesz... :wink:

PS:
ja i autorytet, prosze, nie rpzesadzaj, aj tylko gram hajami i tyle i jestem plewa
No a ty to nie badz taki skromny... :wink: :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Celedor11 pisze:
ja i autorytet, prosze, nie rpzesadzaj, aj tylko gram hajami i tyle i jestem plewa
No a ty to nie badz taki skromny... :wink: :)
Kosa, wie co mowi ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Mi tower of the rizing sun kojarzy sie tylko z srebrem (mithrilem) i żółtym takie elfy to by były cudne ;)

Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

a mnie "Rising Sun" kojarzy sie z Japoniua, a tak naprawde to okreslenie dla Chin ( o czym sie zapomina)....

Wiec moze jakies motywy samurajskie.....

ODPOWIEDZ