Różniaste modele by Necro - up 10.09.15 - trochę wszystkiego

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Różniaste modele by Necro

Post autor: Necro »

No niestety, fotki wychodzą mi bardzo randomowo od czasu jak rozwaliłem jeden zawias w lampie i nie mogę już ustawiać światła dokładnie tak samo, w tej samej odległości od modelu.

Na podstawkach wychodzi to lepiej dlatego, że to płaska, jednolita powierzchnia, gorzej wychodzi jak się to wrzuca na coś pełne zagięć i załamań. A sam patent jest banalnie prosty (podaję wersję finalną, z Avatara, cała paleta farb to P3 + washe GW) - na biały podkład nakładam plamy z Jack's Bone'a, potem przyciemniam części tych plam Hammerfall Khaki, potem jeszcze delikatne przyciemnienie na samych obrzeżach Hammerfall Khaki z domieszką Bloodtracker Browna. I teraz część, która wymaga najwięcej uwagi bo musi być zrobiona bardzo szybko i zdecydowanie... Na całość nakładam Devlana Muda, ale nie po całości tylko w plamach, tak, żeby za bardzo nie wpływał w szczeliny a utrzymał się na powierzchni modelu. Daje mu kilkanaście - kilkadziesiąt sekund na przyschnięcie na krawędziach a potem szybko na cały model nakładam Gryphone Sepie. To nam się łączy w ładny, nie za ciemny nie za jasny wash a dodatkowo bardzo ładnie tworzy te marmurowe żyłki gdyż krawędzi naszych plam z Devlana są bardzo ciemne i płynnie rozmywają się w kolory pod nim. Na koniec bardzo delikatnie "ciapie" po wszystkim mocno rozwaloną 8mką mocno wytartą, zarówno drybrush po krawędziach jak i od czasu do czasu pod kątem prostym do powierzchni. I to już chyba wszystko, jak coś mi nie pasuje bo jest za jasne to dodaje tam plamkę Devlana, czekam aż przyschnie, po czym rozmazuję ją chusteczką albo patyczkami kosmetycznymi i dopasowuje kolor za pomocą opisanego wcześniej "ciapania". :)

Edit:
O ile mnie pamięć nie myli (a niestety nie mam modelu pod ręką, żeby to dokładniej sprawdzić) to było to malowane: baza to Pig Iron (P3), potem wash Asurmen Blue następnie Brass Balls (P3) i na koniec mieszanka Brass Balls z Silver (metallizer Vallejo).

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Dziękuję Ci bardzo za taki obszerny opis :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Cieszę się, że mogłem pomóc. :D

No i oczywiście ten finalny kolor to Jack's Bone, zapomniałem tego wpisać. :P


Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Świetna sprawa! Bardzo podobają mi się malowane przez Ciebie modele do w&h. =D>

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Mnie również, te firmowe w ogóle mi nie podchodzą, a tu jest MROK :D
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Cieszę się, że moja wizja malowania tych modeli odpowiada Wam bardziej niż zaproponowana przez ich producenta. :D

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

No to znów troszkę fot, tym razem jedziemy z Cryxem:

Coven:
Obrazek

Deneghra:
Obrazek

Withershadow Combine:
Obrazek

Gerlak:
Obrazek

Harrower:
Obrazek

Deathripper:
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Fajnie fajnie, tylko zrób im podstawki!
8)

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Są przecież zrobione, nie na wszystkich to widać ale jest tam water effect zrobiony z kleju PVA. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

To ubogo :< Jakieś chaszcze wychodzące z wody? Jak dla mnie brakuje tam czegoś.

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Nie mogłem znaleźć nigdzie nic odpowiedniego a teraz wklejenie ich przez warstwę tej "wody" mogłoby nieciekawie wyglądać. :?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dobrym patentem na taką roślinność wodną typu trzciny itp może być włos z pędzli - takich zwykłych budowlanych z kremowym włosiem.


Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ja bym już nic nie dodawał - wyszły świetnie =D> .

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Woda nie wygląda na wodę, bo ranty podstawek są w tym samym kolorze. Przemalowanie ich na czarno spowodowałoby, że wnętrze podstawki byłoby bardziej wyeksponowane. Tak myślę przynajmniej. A samo malowanie super! Czuć mrok i nieco zwichrowany klimacik, którego lubię i który sobie cenię. :)

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Niestety nie dam rady zamalować rantów bo ten kolor to oznaczenie front arcu - jest wymagane. :P

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Hmm... Rozumiem. Można by w każdym razie spróbować jakoś skontrastować wodę i ranty podstawek, no ale zrobisz jak uważasz. :) Same modele, jak już wspominałem, są strasznie miodne.

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

No to lecimy dalej z Cryxem...

Skarre:
Obrazek

Satyxis Sea Riders Captain:
Obrazek

Satyxis Sea Riders Sea Witch:
Obrazek

Satyxis Sea Riders:
Obrazek

Slayer:
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Bardzo fajnie i dość mrocznie to wychodzi =D> - brakuje mi jednak wszędzie, szczególnie na pierwszej i ostatniej fotce - rozjaśnień, blików, itp. Myślę, że nie sprawiłoby to wcale, że figsy stałyby się odpustowo - kolorowe, a nabrały by wyrazu...

ODPOWIEDZ