Nowe WE

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: Nowe WE

Post autor: Shino »

czy mozna uzyc moonstoen jesli nie mozna maszerowac? czy zeby uzyc moonstone przy wrogu trzeba zdac test marszu?

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

przy zasadach Wild Ridersów jest wypisane w tej kolejności:
ASF (riders only),
Devastating Charge (riders only),
Fast Cavalry,
Fear,
Forest Stalkers,
Frenzy,
Talismanic Tattoos.

Dlatego sugeruje to że frenzy odnosi się nie tylko do (riders only) ale do całego modelu. Oczywiście wymaga to mnie lub bardziej oficjalnego uściślenia bo pomijając faq to w Blood Knightach i w Knightach Chaosu nie ma przy żadnej zdolności dopisku "riders only" więc nie można zastosować tego odniesienia.
Ja dopóki nie będzie innego uściślenia to gram tak że frenzy daje +1 na dole i na górze.

Moonstone nie zacytuję teraz ale nie ma tam ani słowa o wymogu marszu.
Jedynie na końcu opisu jest podane, że jednostka która się moonstonowała jest traktowana jak jednostka po marszu (w domyśle teleportowane łuki nie mogą strzelać).
Nie bardzo widzę jakąkolwiek podstawę do warunkowania Moonstone możliwością marszu ale przytoczę cytat wieczorem.

Po teleporcie z moonstone nie trzeba być idealnie na środku lasu. Jest tylko warunek, że oddział zarówno przed jak i po teleportacji musi być całkowicie w lesie.
Dodatkowym ograniczeniem jest zakaz zmiany formacji jednostki po teleportowaniu.
Jeżeli jesteś w stanie spełnić te warunki przy obecności jednostki wroga w lesie to możesz się śmiało teleportować.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

no to imo jak Frenzy ma model to i dół powinien dostać +1A, inne zasady zostały wyszczególnione (Riders only) :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Moonstone nie zacytuję teraz ale nie ma tam ani słowa o wymogu marszu.
Jedynie na końcu opisu jest podane, że jednostka która się moonstonowała jest traktowana jak jednostka po marszu (w domyśle teleportowane łuki nie mogą strzelać).
jesli liczony jako maszerujacy. Czy to oznacza, ze jesli nie mogl maszerowac to moze zrobic forest walk?

i czy mozna tym zmienic formacje?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

White Lion pisze:Dodatkowym ograniczeniem jest zakaz zmiany formacji jednostki po teleportowaniu.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

White Lion pisze: Po teleporcie z moonstone nie trzeba być idealnie na środku lasu. Jest tylko warunek, że oddział zarówno przed jak i po teleportacji musi być całkowicie w lesie.
Dodatkowym ograniczeniem jest zakaz zmiany formacji jednostki po teleportowaniu.
Jeżeli jesteś w stanie spełnić te warunki przy obecności jednostki wroga w lesie to możesz się śmiało teleportować.
Rozumiem pytanie o marsz.
W opisie nie ma nic sugerującego że ruch jest marszem albo że musisz móc marszować żeby się teleportować.
Jeżeli uważacie że to potrzebuje uściślenia to ok.

[Edit] Naviedzony szybki jest :)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Shino nie jest LS :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Shino pisze:
Moonstone nie zacytuję teraz ale nie ma tam ani słowa o wymogu marszu.
Jedynie na końcu opisu jest podane, że jednostka która się moonstonowała jest traktowana jak jednostka po marszu (w domyśle teleportowane łuki nie mogą strzelać).
1 jesli liczony jako maszerujacy. Czy to oznacza, ze jesli nie mogl maszerowac to moze zrobic forest walk?

2 i czy mozna tym zmienic formacje?
1. Moim zdaniem nie jest wymagany test marszu, żeby robić forestwalk. Warunki są wymienione w pierwszym zdaniu "if the unit ... is within forest... it can forestwalk". To, że jednsotka jest potem traktowana jak by maszerowała, nie jest równoznaczne temu, że faktycznie maszerowała.
2. bez zmiany formacji - ponieważ robisz "replace" unit.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Shino pisze:czy mozna uzyc moonstoen jesli nie mozna maszerowac? czy zeby uzyc moonstone przy wrogu trzeba zdac test marszu?
Ale moonstone używasz po ruchu lub nawet bez ruchu dopiero po rozpatrzeniu teleportu jednostka jest traktowana jakby maszerowała więc jak dla mnie to można - bo wpierw rozpatrujemy przedmiot a dopiero potem kary za użycie przedmiotu.
Shino pisze:jesli liczony jako maszerujacy. Czy to oznacza, ze jesli nie mogl maszerowac to moze zrobic forest walk?

i czy mozna tym zmienic formacje?
Formacji zmienić nie może, tak wynika z przedmiotu, ale wystarczy zmienić formację przed wyteleportowaniem się i w takiej formacji wteleportować się do nowego lasu. (teleportu używasz na koniec fazy ruchu)

Natomiast Forest Walk to ruch eteryczny z czaru, nigdzie tam nie napisali, że jest to traktowane jako marsz więc jak dla mnie ruszasz oddział o te 10/20" + zmieniasz formacje i co tylko dusza zapragnie nawet jeśli nie zdałeś wcześniej testu marszu.


Waystalker ma BS7 w podstawie, jeśli podwyższę mu BS z czaru HE (czar nr.2) i będę miał BS 10 to trafiam na (-2) czy na 0+ ?
Ostatnio zmieniony 6 maja 2014, o 13:00 przez Luc, łącznie zmieniany 1 raz.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Furion pisze:
Shino pisze:
Moonstone nie zacytuję teraz ale nie ma tam ani słowa o wymogu marszu.
Jedynie na końcu opisu jest podane, że jednostka która się moonstonowała jest traktowana jak jednostka po marszu (w domyśle teleportowane łuki nie mogą strzelać).
1 jesli liczony jako maszerujacy. Czy to oznacza, ze jesli nie mogl maszerowac to moze zrobic forest walk?

2 i czy mozna tym zmienic formacje?
1. Moim zdaniem nie jest wymagany test marszu, żeby robić forestwalk. Warunki są wymienione w pierwszym zdaniu "if the unit ... is within forest... it can forestwalk". To, że jednsotka jest potem traktowana jak by maszerowała, nie jest równoznaczne temu, że faktycznie maszerowała.
a jesli jednostka oblala test marszu przed teleportem? nadal moze uzyc forest wlak imimo zakazu marszu lucyc sie jako maszerujaca?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Tak. Jednostka nie maszerowała (bo nie mogła), ale po teleporcie liczy się jak jednostka która maszerowała (bo tak nakazuje ją traktować przedmiot).

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Znów nie zacytuję ale mam pytanie.

Lore attribute z High Magic brzmi mniej więcej tak:
Po każdym udanym rzuceniu czaru, mag kładzie sobie counterek.
Gdy on lub jego jednostka "suffer a Wound" odrzuca counterek i anuluje ranę.

Ciekawi mnie czy anuluje ranę przed czy po multiplikowaniu np. przy armacie ?
:)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

White Lion pisze:Znów nie zacytuję ale mam pytanie.

Lore attribute z High Magic brzmi mniej więcej tak:
Po każdym udanym rzuceniu czaru, mag kładzie sobie counterek.
Gdy on lub jego jednostka "suffer a Wound" odrzuca counterek i anuluje ranę.

Ciekawi mnie czy anuluje ranę przed czy po multiplikowaniu np. przy armacie ?
:)
Przy wordingu tego atrybutu jest "Unsaved wound" czy coś takiego (book mam w domu więc chwilowo nie przytoczę) ale według tego zapisu wychodziłoby, że przed rzutem na Multiwoundy czyli cannon/klopa/bolec zraniło, nie wysawowałeś, ściągasz countera...koniec.
Tak, wiem brzmi OP - ale nie chce wyjść inaczej :shock:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
uadzia
Wałkarz
Posty: 92
Lokalizacja: Wrocek/Dziurawina

Post autor: uadzia »

Czy specjalna zasada Waystalkera i Sniper mogą się łączyć? Tzn. czy można wystrzelić dwa strzały snajperskie na turę (lub jeden bez sejwa)?

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

uadzia pisze:Czy specjalna zasada Waystalkera i Sniper mogą się łączyć? Tzn. czy można wystrzelić dwa strzały snajperskie na turę (lub jeden bez sejwa)?
tak
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Luc pisze: Przy wordingu tego atrybutu jest "Unsaved wound" czy coś takiego (book mam w domu więc chwilowo nie przytoczę) ale według tego zapisu wychodziłoby, że przed rzutem na Multiwoundy czyli cannon/klopa/bolec zraniło, nie wysawowałeś, ściągasz countera...koniec.
Tak, wiem brzmi OP - ale nie chce wyjść inaczej :shock:
plamy ze śliny na booku - murowane :)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

White Lion pisze:plamy ze śliny na booku - murowane :)
Kupiłem sobie owolutę taką jak w podstawówce do podręczników!

A tak na serio to zanim doszedłem do tego, że nowe WE są naprawdę fajne, trzeba było przedrzeć się wpierw nad zachwytem nowymi figurami :P i wkurzeniem nad nerfem Forest Spiritów :(
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

tylko spokojnie, żebyście nie ślinili się pijąc wcześniej mleko, bo lekko białe plamki na książce o figurkach leśnych elfów mogą być źle zrozumiane

żeby nie offtopować, co to za zasada? :)
Czy specjalna zasada Waystalkera
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

ja już nie pamiętam o Forest Spiritach, a poza tym głęboko wierzę, że jak już ograją się łuki i wildzi to czas na Treekiny i Drzewce przyjdzie bo trochę słabsze ale z mniejszym kosztem nadal grywalne będą.
Zwłaszcza jeśli 9ed. osłabi armaty.

Book jest tak piękny że dzisiaj w nocy leżał koło łóżka i od razu z rana sobie obejrzałem parę zdjęć na lepszy humor :)
Dziś będę kombinował ze skanerem i grafikami żeby sobie zrobić jakąś fajną koszulkę do grania WE :)
Na razie moim faworytem jest grafika z pierwszej strony po okładce.

@Misha
Hawk-eyed Archer to zasada która pozwala strzelając wybierać albo multishot (2) albo no asv.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

sniper shot. Mam jeszcze jedno pytanie do Moonstone'a - czy można się wteleportować lub wyteleportować do/z oddziału?
Obrazek

ODPOWIEDZ