End Of Times - czyli na bieżąco co tam w świecie Warhammera

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Re: End Of Times - czyli na bieżąco co tam w świecie Warhamm

Post autor: Lechu »

+1 dla autora za stworzenie tematu i info. chociaż dobrze by było gdyby wyjaśniły się rozbieżności, na które zwrócono już uwagę ;)

Też się cieszę z dopakowania Francy. Ale czekam na to co krasnale dostaną :]

fekkk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fekkk »

Lechu pisze: Ale czekam na to co krasnale dostaną :]
nowych slayerów :twisted:
po ostatnich wydarzeniach podejrzewam ze wielu przefarbowało brody na pomarańczowo

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

fekkk pisze:
Lechu pisze: Ale czekam na to co krasnale dostaną :]
nowych slayerów :twisted:
po ostatnich wydarzeniach podejrzewam ze wielu przefarbowało brody na pomarańczowo
Tutaj się nie zgodzę. Straciliśmy jedyną grywalna jednostkę "czarującą" i sądzę, że GW coś w tym temacie zrobi( Thoreka nie znaleźli, ostatnio jak go widziano to kowadło rypło mu w twarz. Nie ma żadnych informacji o jego ciele, a tak się składa, że w panteonie krasnoludzkich Bogów zrobiło się wolne miejsce, a jeśli pamięć minie nie myli Valaya była odpowiedzialna za Runy, dziwny zbieg okoliczności.) . Armie Slayerów już mieliśmy - czas na coś nowego.

Kamyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128

Post autor: Kamyk »

Najlepszy jest opis bicia rekordu guinnesa we wpisach do księgi krzywd przez Krella :D

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

tia... zrobili z niego takiego przekoksa, że aż mi się smutno zrobiło :P trochę z tym przesadzili bo wyglądało to tak jakby sam Krell wystarczył do ubicia całej armii dwarfów ....

fekkk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fekkk »

Draco pisze:Tutaj się nie zgodzę. Straciliśmy jedyną grywalna jednostkę "czarującą" i sądzę, że GW coś w tym temacie zrobi( Thoreka nie znaleźli, ostatnio jak go widziano to kowadło rypło mu w twarz. Nie ma żadnych informacji o jego ciele, a tak się składa, że w panteonie krasnoludzkich Bogów zrobiło się wolne miejsce, a jeśli pamięć minie nie myli Valaya była odpowiedzialna za Runy, dziwny zbieg okoliczności.) . Armie Slayerów już mieliśmy - czas na coś nowego.
całkiem prawdopodobne, ale zabójcy to ostatni metalowy regiment krasi więc niestety i tak czeka nas wymiana na plastik.

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

o cholera o tym faktycznie nie pomyślałem:( , może połączą te dwie sprawy razem

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

A jeszcze w Glottkinie jest taki oto opis...

Taal umiera z powodu zarazy i Shalya nie może go w żaden sposób wskrzesić a nawet sama zaczyna chorować... ale pojawia się pani z Jeziora oraz Ulryk, ta pierwsza wspomaga Shalye i choroba z niej ustępuje, następnie Ulryk zamraża Taala i Shalya z panią z jeziora go leczą... to tak apropo's ludzkich bogów w battu :D
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

debelial pisze:Najwyraźniej miałem inną książkę bo inaczej pamiętam wiele wydarzeń :wink:
Jak choćby to że Ethrac Glott zamienił siebie i swoich braci w rój much, aby uciec przed Imperatorem. Na końcu jest opisana sytuacja w której Nurgle wścieka się z powodu porażki, a gdzieś tam w jego domenie stoją ceramiczne słoje, dwa wielkości ludzi jeden wielki jak dom, a z ich wnętrza dobiega wściekłe brzęczenie :D
Również Festus przeżył, ponieważ za zabicie Louena został zdemonizowany, a po tym jak rosnące przez środek jego ciała drzewo go rozerwało zamienił się ektoplazmę - czyli jego esencja poleciała do Nurgla, stał się nieśmiertelny.
O ile kojarzę trójka lordów na robalach i Gutrot Spume uciekła gdy burza nad Altdorfem się rozwiała. Naprawdę nie widziałem opisów śmierci, które przytoczyłeś - ale może jestem ślepy, to niewykluczone :lol2:
Nie wspomniałeś o Epidemiusie, który pomógł w pokonaniu Talabheim i atakował na Altdorf, gdzie kula armatnia odesłała go do warpa.
Nagasha czytałem w wersji End of Times, Glottkin niestety do mnie jeszcze nie doszedł ale przeczytałem w całości (właściwe tak mnie wciągnęło że właściwie pożarłem) "End of Times: The Fall of Altdorf" Autor i White Dwarf zaznaczają że książka dokładnie odwzorowuje z rozszerzeniem wydarzenia z booka II. No i skonsulotwałem się jeszcze z kumplem z Nottingham, który mi to potwierdził... nie wiem :|

Z tym runiczym kłem mnie trochę poniosło, bo Franz tylko powalił nim Otta nie utrupił, ale to jak fala światła w pierwszej kolejności rozrywa na strzępy Glottkinów to wyraźnie stoi. Skoro ich muchowe wersje są u Nurgla to znaczy że i tak nie żyją bo ich dusze wróciły do Papy.
Co do Festusa możesz mieć rację, scena w novelsie jest opisana oczyma Vlada, który widzi tylko doktora rozpadającego się na świecący, gnijący szlam, który wsiąka w drzewo. Jeśli został demonem w booku to faktycznie mogło być to opisane tak, że von Carstein o tym nie wie.
O Gutrocie nic nie napisałem, bo w sumie ostatni opis był jak prowadził atak Blightknightów na koszary Reiksgwardii - potem nic o nim nie ma. Trójka Maggoth Lordów zginęła, gdy Franz zdezintegorwał Glottów i zaczął się bezładny odwrót Nurglitów - giną kolejno po sobie, jest tylko że Oghrotts osiągnął wdemonwstąpienie i wtedy właśnie Theoderic Gausser zwalił go z larwy, a halabardnicy von Raukova i resztki milicji rozniosły go na kawałki. Jak się tak zastanowić to skoro jest demonem to może wrócić :?
Rzeczywiście zapomniałem o Epidemiusie - dzięki.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Myślę że w WFB trzeba rozumieć słowo "zabił" jako odpędził na dłużej, a unicestwił jako zabił na śmierć i to dożywotnio ;)

To tak apropo Glotkina i tego czy "żyje"

Awatar użytkownika
Święty
Chuck Norris
Posty: 462
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn

Post autor: Święty »

Mam doświadczenie z książek fantasy że póki komuś nie ucięli łba albo nie rozsmarowali go w inny sposób to gość może wrócić :P Szczególnie jeśli nie ma dopowiedziane że definitywnie nie żyje :P
Grolshek pisze:Obyś w piekle Slaanesza za pasywnego robił.
Najnowszy plik do Army Builder 2.2c: http://chomikuj.pl/debelial/Army+Builde ... 9732380.ab

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Święty pisze:Mam doświadczenie z książek fantasy że póki komuś nie ucięli łba albo nie rozsmarowali go w inny sposób to gość może wrócić :P Szczególnie jeśli nie ma dopowiedziane że definitywnie nie żyje :P
Co do ucięcia łba czy też rozsmarowania to bym spekulował. :roll: Wychodzą z tego Warpa jeden za drugim.
https://www.youtube.com/watch?v=Lxl1q7Lb3g8
A i tak wrócił.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Święty
Chuck Norris
Posty: 462
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn

Post autor: Święty »

W sumie prawda :P Więc jest szansa dla Festusa i Maggotów :P
Grolshek pisze:Obyś w piekle Slaanesza za pasywnego robił.
Najnowszy plik do Army Builder 2.2c: http://chomikuj.pl/debelial/Army+Builde ... 9732380.ab

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Na tym forum co wrzuciliście w linku jako opis Nagasha wrzucili zdjęcia z 3 booka mówiące o tym że tyrion złapie widowmaker'a.

To się porobiło

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

Kozioł pisze:Na tym forum co wrzuciliście w linku jako opis Nagasha wrzucili zdjęcia z 3 booka mówiące o tym że tyrion złapie widowmaker'a.

To się porobiło
Obrazek

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Niezłe, czyli jeszcze nie ujawniono kto ostatecznie wygrywa, Malekith czy Tyrion. W każdym razie fajnie że WE trafiają do listy Malekitha bo mam obie armie ;)

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Jeśli macie FB to klikajcie, jesli nie to go zakładajcie!


https://www.facebook.com/15289991815224 ... =1&theater

P.s jak sie nie otwiera to szukajcie pod "Dark Elves" :P

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

e tam , nic ciekawego kilka nowych hero, ale czekam z niecierpliwością jaki support dostaną elfy

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Najsmutniejsze jest to, że Malekith nie dostaje nowego modelu :(

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

RedScorpion pisze:Najsmutniejsze jest to, że Malekith nie dostaje nowego modelu :(
Bardzo... Mimo że Smok z brzuchem rodem z Etiopii to klasyk, to jednak można było się spodziewać nowego modelu, zwłaszcza jeśli najpierw pojawił się Nagash np. Myślałem że pojawi się najpierw podręcznik a potem model, ale sądząc po okładce WD raczej do tego nie dojdzie:(

ODPOWIEDZ