Skaveny na tegoroczną Arenę

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Rzeczywiście, można by 1 odjąć. A zamiast tego - jezzail.

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Fisch pisze:najlepszy dla Eshinu do teleportacji jest chyba goly Chieftain z dwurakiem z Charmem

nie żal go poświęcić bo kosztuje tylko 78 punktów a kosi maszyny, magów a nawet jakichś herosów bez warda z trzema atakami z silą 6 i przerzutem
Ogólnie rzecz biorąc się zgadzam tylko ten BSB czasem jest bezcenny.. np na bretonnię. I maszynki też lepiej wycina. :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Eshinem jeszcze nie grałem nigdy. Skavenami trochę.

Ta rozpiska którą złożyłem jest nieco inna od tego co lubię wystawiać w szczurach, ale zbliżona.
Dla mnie najważniejsze w szczurach to:
- mieć wysokie ld/główny niepanikujący klocek
- mieć dużo ścierwa
- mieć czym zwabić przeciwnika do siebie
Próbowałem złożyć eshin bardziej ofensywny, tzn 2x tunelingi i 1x5 jezzaili + storm banner. To by nawet dużo bardziej odpowiadało mojemu stylowi grania. Tylko jest jeden problem. Nie będzie za bardzo kogo teleportować :D Gościa ze sztormówą nie ma co, bo on nawet maga nie ubije. Mag też nie. A jak wystawię drugiego (obok BSB) bohatera do walki, to zostanie mi 1 mag, czyli pewnie żaden teleport mi nie wejdzie :? Do tego moja obrona antymagiczna będzie beznadziejna.

Dlatego rozpa wygląda jak wygląda.

Jako gościa do teleportacji wybrałem tak złożonego BSB ponieważ:
- weeping blade daje mi niemal pewność, że jak wpadnę w jakiegoś nędznego herosa (maga), to go usiekę. A w wypadku challenge'a można nabić ładnego overkilla co w połączeniu z bannerem może zdecydować, że nasz BSB nie wtopi walki z jakimś unitem, który ma kilka punktów CR na starcie
- jak nie bedzie się w co teleportować, to przynajmniej będę miał BSB, który bardzo się przyda
- gdy uda się połączona szarża tunellingu + teleport to od boku/tyłu słaby klocek może dać radę przepchnąć (tył/bok+banner+zadane rany)

No i nie zapominajmy, że Eshin ma +100vp za każdego ubitego herosa wroga, co na małe pts jest turboprzegięciem :D

Tak to wygląda w niezbyt skomplikowanej teorii. W praktyce sprawdzę jeśli nie złożę nic ciekawego do O&G i jeśli uda się pożyczyć figurki :)

Pozdr!

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Wszystko rozumiem kołata. Chociaż kurde Fischi dobrze mówi... dla mnie BSB + SoM + reroll może być naprawdę turbo opcją.

A szczerze mówiąc w eshinie największa słabość to niemożliwość wzięcia latarki. Jako WE tego eshinu boję się znacznie mniej bo treeman nie musi siedzieć za obeliskiem albo w rogu stołu. Coprawda Ld10 to też śmieszny bajer, ale ogólnie jest tak jakoś bardziej fair, a nie że jak się wychylę to od razu turbo wygrzew i nie ma co zbierać. ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Młody pisze: 1 Warlock Engineer @ 135 Pts
General; Magic Level 1;Full Equip
#1 Warpstone Token [0]
Storm Daemon [25]
Dispel Scroll [25]

1 Warlock Engineer @ 105 Pts
Magic Level 1; Warp Blades
#3 Warpstone Token [20]
Eye of the Horned Rat [25]

1 Warlock Engineer @ 105 Pts
Magic Level 1; Warp Blades
#3 Warpstone Token [20]
Dispel Scroll [25]
(...)

25 Clanrats @ 210 Pts
FCG
Ratling Gun
25 Clanrats @ 210 Pts
FCG
Ratling Gun
Takie pytanie - legalne to?
Bo mainstay unit mowi nam 'the number of clanrat units in the army restricts the maximum number of multiples of any other unit than can be included in the army'
a 3 inzynierow to 3 jedynosobowe oddzialy tego samego typu..?

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

IMO legalne. W kompozycji armii hero a unit to dwie rozne rzeczy.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

ale ciekawe pytanie ;] Bo w świetle zasad 7dmo ed nie ma czegos takiego jak unit w odniesieniu do kompozycji armi a unit w odniesieniu 'normlanym ';)

ofc byłoby to ciut chore i bekowe, ale jednak ;p
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Legalne.
W booku pisze przy oddziałach które wymagają clanow do wystawienia.
Notabene nie ma tego np. przy stormverminach, takze mozna wystawic armię na burdel patrol bez clanratów :D
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

strona 11:

'For eample, if you have one unit of clanrats, you can include one unit of globadiers, one of stormvermin (...)' (;

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

Truepunk, nie pieprz głupot. Skavenami gram 5 lat i jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś coś tak głupiego wymyślił....

W army bookach masz podział na:
- Charakters (chrakters, lords. heroes)
- Troops ( dzielą sięna Unity)

Imo nie masz napisane, że heros to unit...

To raz, a dwa, to jeśli miałoby być tak jak piszesz, to nowy AB uwzględniłby to combo i je blokował...

pzdr.

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Gdyby charakters byłyby unitami, to by trzeba chyba pisać od nowa podręczniki do armii i RB...
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

pingus pisze: A szczerze mówiąc w eshinie największa słabość to niemożliwość wzięcia latarki.
hehehe... dawno sie tak nie usmialem :lol2:

najwieksza zaleta eshinu jest to ze w rarach moze wziac plague monki zamiast gownianego WLC :D
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

najwieksza zaleta eshinu jest to ze w rarach moze wziac plague monki zamiast gownianego WLC Very Happy

hehe

dawno się tak nie uśmialem
jeśłi tak mówisz to nie umiesz korzystać z latarki
jakkolwiek to nie brzmi 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Gobos pisze:
pingus pisze: A szczerze mówiąc w eshinie największa słabość to niemożliwość wzięcia latarki.
hehehe... dawno sie tak nie usmialem :lol2:

najwieksza zaleta eshinu jest to ze w rarach moze wziac plague monki zamiast gownianego WLC :D
Jak chcesz nie bierz latarki naprawdę może świat będzie wtedy lepszy, ale nie pisz takich głupot, że to zalety eshinu bo się ośmieszasz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

Oj pojechali po Tobie Gobos :wink:

Ale maja 100% racji.Latarka rocks 8)

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Ja zaczynam w sumie rozpiski od latarek.
Armia na dzwonie, (czy po prostu zestawie seer+ bsb) opiera się na 2 latarkach, co zresztą Chory tez moze potwierdzic.
Podstawa to utrzymac szarże przeciwnika, potem uszczuplic go z latarek.
Taktyka turboprosta i megaskuteczna ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

pingus pisze: Jak chcesz nie bierz latarki naprawdę może świat będzie wtedy lepszy, ale nie pisz takich głupot, że to zalety eshinu bo się ośmieszasz.
znawca kurde skavenow :?

dla kogo glupota, dla tego glupota - ja nie lubie WLC, choc przyznaje ze ma potencjal - ale jest dla mnie zbyt losowa. jesli juz bralbym dzialo, to tansze i pewniejsze DoW.

a w rarach mozna duzo fajniejsze rzeczy wymyslic niz latarka... gram bez niej ponad rok i nie brakuje mi jej 8)
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

a w rarach mozna duzo fajniejsze rzeczy wymyslic niz latarka... gram bez niej ponad rok i nie brakuje mi jej
taaa..... też tak myslałem ale zmieniłem koncepcję bo coraz więcej LT po polach bitwy grasuje, a czasem D6 ran nieźle straszy.....

Awatar użytkownika
Siemek
Chuck Norris
Posty: 479
Lokalizacja: :P

Post autor: Siemek »

ja tam pamietam ze lorda to mi z 2d6 s5 zabiles a nie z latary :wink: smok zreszta podobnie :)
pzdr

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

Kto, ja??? :oops: :wink:

ODPOWIEDZ