nieetyczne zagranie katapultą?

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Podstawki pod maszyny nie są wymagane, jednak przy strzelaniu z broni typu katapulta przyjmuje się, ze zajmują obszar nie mniejszy niż podstawka 40x40 mm.
Zaleca się umieszczanie maszyn na takich właśnie podstawkach.
Nie mniejszy - czyli może być większy.

Zaleca się jest tożsame z faktem, że nie musisz (tylko możesz).

Oczywistym wiec staje sie fakt, iż Kozi może sobie wrzucic katape na podstawke 'antypitkowa' w świetle zasad 7ed. WFB z uwzglednieniem zapisu w uściśleniach sędziowskich :P

Truepunk - nie tym razem ;)

EDIT:

Jest jeszcze jeden cytat :
Pod maszynami wymagana jest podstawka. Moze to być kwadratowa 40x40 lub 50x50mm lub okrągła o podobnych rozmiarach (za wyjątkiem ST, hellcannona) Jeśli nie masz odpowiedniej podstawki, wszelkie wynikające z tego wątpliwości są
rozstrzygane na korzyść przeciwnika.
Jako że ten cytat dotyczy ogólnie maszyn a tamten mówi o 'broni typu katapulta' jak najbardziej jestem za duzymi antypitkowymi podstawkami :D

Swoją droga nieco rażące jest to że w cytacie 1 wyraźnie jest napisane
nie są wymagane
natomiast cytat 2
wymagana jest
Myślę że można by te sprzeczności usunąć. Negatywnie wpływa to na odbiór uściśleń (jako niedbałych).

Awatar użytkownika
Remus
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: Remus »

karl1299 pisze:
Święte słowa na Śląsku nawet "specjalnie przedeklarowny" ci czesto wejdzie a w krakowie o kilka cali biegną do sędziego
Ja tam nie zauważyłem żeby po przedeklarowaniu o kilka cali ktoś leciał do sędziego, przecież każdy się może pomylić, nie?
Pozatym jeżeli nie można walić po magu znajdującym się 3 cale za oddziałem to nie można walić z latarki przez kloc i slayera za nim

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Beeez kitu. Każdy, kto jest na tyle kumaty i wpadnie na pomysł walenia z klopy do bohatera za oddziałem umie grać i deklarować. Co do cala. Widziałem takie guessy, że włos się jeży. Na 58 i 3/4 cala w oko.
A ktoś, kto jest "świeży" to do bohatera strzelał nie będzie.

Gadki, że o 3 cale się można pomylić też mnie średnio przekonują. 3 cale to kawał stołu, panowie szlachta.

W trakcie bitwy widać z kim ma się do czynienia.

pzdr: JP

Awatar użytkownika
Menace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: Menace »

Ktoś świeży (np. ja) może się zdecydować strzelić w oddział przed bohaterem i przestrzelić , bo przecież nie wszyscy mają od razu miarkę w oku ;p

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

Ja wychodzę w założenia, że jak ktoś ze mną chamsko pogrywa to i ja z nim, więc jak widzę, że ktoś się pluje o niewiadomo co i sam wymyśla jakieś przegięte zagrania, to dlaczego ja mam mu odpuszczać... Jak przeciwnik jest w porządku to takie przegianie z overguessingiem nie jest fair i deklaruję w to co widzę... Taka moja opinia...

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

aye

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Jak mnie przeciwnik wkurza postawa nie-fair play to nawet enemy in the way w stylu shina umiem zrobic.. :P

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

chciałbym poznać kogoś kto mógłby mi zarzucić umyślny overguess :wink:

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

ja ostatnio dostałem z doom divera po smith'cie w lesie(pocisk z niosło i kowal dostał w czółko,) w następnej turze jego mag za dzikami(stał tak jak mój w lesie) dostał central hita z katapulty(przypadek... :twisted:)
i kto mi zarzuci nie etyczne zagranie?

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

A ja, jak widzę, że przeciwnik overguessuje w maga za oddziałem, to biorę calkę i na chama ustalam zasięg do wybranego modelu w oddziale. Nie ma prawa zoverguessować. A jak pomimo pokazania, że do oddziału jest 7 cali mniej, niż deklarował, on dalej chce strzelać w Maga...to spór o liczbę ofiar.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Paraszczak pisze:A ja, jak widzę, że przeciwnik overguessuje w maga za oddziałem, to biorę calkę i na chama ustalam zasięg do wybranego modelu w oddziale. Nie ma prawa zoverguessować. A jak pomimo pokazania, że do oddziału jest 7 cali mniej, niż deklarował, on dalej chce strzelać w Maga...to spór o liczbę ofiar.

Jest to jakiś sposób :)

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Sposob dobry mysle... :) Jak by mi ktos tak pokazal to bym zmienil na oddzial strzal po rzeczywiscie raczej robie takie rzeczy tylko przypadkiem... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Czasami, jak widzę jakie chamskie wałki robią przeciwnicy, to aż mnie bierze, żeby overguessować na katapkach. Choć od jakiegoś czasu wolę armatki. Bardzo ładnie zdejmują modele za screenami. I nie ma się do czego przyczepić. Mierzony model dostaje tak jak miał dostać, a potem 10 cali na bounca. :twisted: A i na wrogie maszynki też są bardzo dobre.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

z cannona jest o tyle wygodnie że można liczyć na dorzut 2" . Więc jeśli ... zależy nam na strzelenie w model za "celem" możemy zadeklarować 2 cale przed modelem który widać

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

i mozna wtedy wolac sedziego rownie zasadnie jak w przypadku overguessa z katapulty o ok 6-8 cali.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

no właśnie nie gdyż na dorzucie może być tak samo 2 jak i 10 więc 2 to całkiem realny dorzut 1 na 5

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Przez jakiś czas grałem na 2 armatach - właśnie z tego względu m.in. Jest to całkowicie legalne a utrudnia życie przeciwnikowi (jaśli chodzi o jakies chowające sie za screenem banshity, ratlingi czy rydwany...)

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

I kroxy za skinkami też można ładnie popieścić. Nie wiem dlaczego, ale lizaki strasznie mnie wkurzają?

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

nie tylko Ciebie... lizaki na pierdylionie skinków i skaveny na pierdylionie jezzaili/ratlingów/latarek... to mnie wkurza najbardziej...

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Nigdy nie zapomnę jak gościu lizakami schował połowę+1 skinków w lesie, a drugą połowę tego samego oddziału rozstawił w sznureczku przed coldami z jakimś wymiataczem. Generalnie, gdybym was nie słuchał i wziął ze dwie armatki, nie było by coldów i wymiatacza. A tak to przez całą bitwę *uja zrobiłem oboma katapkami. Potem mogłem tylko i wyłącznie ściągać swoje modele. A to była "klimatyczna" rozpa lizaków, nie na kroxach tylko na tej ich chorej jeździe na coldach(i zylionie skinków oczywiście). Jak o tym myślę, to krew mnie zalewa... mam nadzieję, że lizardmeńscy "klimaciarze" dostaną "miłą" niespodziankę od GW. :twisted:

ODPOWIEDZ