Czego należy się wystrzegać

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Menace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: Menace »

Ja naprawde polecam przeczytać rule booka. Wszystko o co pytasz jest tam napisane.

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

k.a.r.p
Nie ma najmniejszego problemu. Linki do wyboru, do koloru pm'ką wysłałem.
Death to the plastic G.W. miniatures!

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

kolego Krótkobrody...naprawdę polecam przeczytanie podręcznika głównego...to pomaga..

mała prośba do Koziego :D
czy istnieje możliwość połączenia wątków ? gdybyśmy zostawili ten wątek (tj. pytania krotkobrodego) w którym to wszyscy nasi Krótkobrodzi zadawaliby pytania " podstawowe" ? Dorzucić tutaj pozostale wątki mówiące o podobnych rzeczach ( a było ich kilka), bo inaczej zrobi nam sie straszny śmietnik..

I ogromna prośba do wszystkich Beardlingów: błagam, nie zakładajcie nowego wątku dla problemów każdego nowego gracza...

Krótkobrody
Pseudoklimaciarz
Posty: 26
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Krótkobrody »

Dobra już dotarlo

Awatar użytkownika
kotil
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: kotil »

Mnie wkurzają lasy i WE. Tylko z tym nie moge sobie poradzic.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

z WE gra sie luzacko... magii nie mają silnej wiec powstrzymuje te ruchy lasem nawet przy jednym runszmicie... jedyna rzecza która wkurza są driady... reszte łatwo wykosic...
Obrazek

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

taa, driady to cholerstwo które potrafi namieszać w szeregach chociaż grupa anihilacyjna(9wardanncer+noble wd+teleport, to już potrafi popsuć chumor) to już koszmar...

Awatar użytkownika
kotil
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: kotil »

tak.. to mamy driady, wardancers i... nie wiem jak u was ale generał z którym gram jest... na tyle dobry że zawsze atakuje z minimum dwóch stron. Za każdym razem w trakcie bitwy robi zasadzki. Ostatnio na bitwie 5k przeciwko nowym HE, przeciwnik nie mial nic do powiedzenia. Zrobil mu masakre swoimi WE. Gość jest naprawde dobry, nie wychwalając. Więc jeżeli zdajesz sobie sprawe ze kazdy Twoj ruch wprowadzi Cie w "Jego" zasadzke i faktycznie sie tak dzieje to naprawde. Jeżeli przewidzisz jego ruchy i potrafisz rozegrac bitwe nie zbierzesz wiecej niz minora. Jak dla mnie to jest wrzód na wielkiej D....

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

Ustawaisz się w rogu, ustawaisz organki po jednej drugiej stronie, kloc irronów z jednej hamy z drugiej, w środku długobrodych i jak masz wzgórze to na nią strzelców i ewentułalne maszyny... Przeciwnik musi zaatakować, a wiadomo, jak coś z s4 wpada w nas to bardzo go to boli...
Ps:Oath Stone to podstawa, a także, jak najszybsze pozbycie się gościa z Hailem

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

no akurat oath na WE sie przydaje... ja lubie jeszcze pomęczyc je Gyrosem... lekka kawe/strzelców ściąga działkiem wprost wspaniale.. a i WD czy driady potrafi niezle nadgryzc :)

sposób z rogiem dobry ale ma swoje wady, dlatego coraz czesciej odchodze od tej taktyki....
Obrazek

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

Fakt, kitrając się nic nie ugrasz, ale dla podstawowego gracza, to może być przed masakrą...

Awatar użytkownika
kotil
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: kotil »

Dobrze, jeżeli nie mamy górki jest odrobinkę gorzej i załóżmy nie nie jest tylko jeden lasek. Elfy i tak maja dodatkowo jeden lasek, który mogą sobie wystawić gdzie chcą. Brrrrr. Strzelanie przez las wiadomo nie da rady.Skirmisze przechodza przez lasek prosto na nas albo ustawi tak że po prostu nas odstrzeli, my też mu oddamy ale nie w takiej ilości. Żyro to tylko kwestia czasu zanim spadnie a nie ściągnie więcej niż 145pkt.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

kotil pisze: Żyro to tylko kwestia czasu zanim spadnie a nie ściągnie więcej niż 145pkt.
tak? to policz sobie ile dostajesz za 2x10 łuczników, czarodziejke, 5 Glade Ridersów, połowe Glade Ridersów i połowę Wild Ridersów bo ja w jednej bitwie takie rzeczy nim robiłem... aha i żyros przetrwał... moim zdaniem bardziej opłacalne niż zdjęcie 8 driad organkami i niczego wiecej...
Obrazek

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

8? to chyba w 2 tury, to kurestwo jest masakryczne z tych i wsv.... a gyros od czego zginie? od s3 z łuków? no przepraszam bardzo, to juz musił by ktoś mieć masakryczne rzuty, a tacy powiedzmy wd też mają stracha, podleci ktoś dobrze i nagle mamy 3-4 objętych i r 3-4 na 4+ i robi się gorąco

Awatar użytkownika
kotil
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: kotil »

kto powiedział o odstrzeleniu gyro? Jezeli gyro sciaga tyle to przeciwnik klops ze sobie daje. Ja maszynka bylem w stanie wiecej ugrac ale na poczatkujacych graczach, nie obrazajac nikogo oczywiscie. Na pozniejszych bitwach latacz spadal max w 2 turze (jezeli byl w uzyciu a nie skitrany gdzies za swoimi oddzialami, lasami lub gorami). Wiec przestalem go uzywac. Jedyne zastosowanie to wyciaganie fanatykow. IMO ta maszynka jest za droga. Ale ja sie nie znam, ja tu tylko sprzatam.

Awatar użytkownika
kotil
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: kotil »

Moze ze mnie taka dupcia :)

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Rakso_The_Slayer pisze: tak? to policz sobie ile dostajesz za 2x10 łuczników, czarodziejke, 5 Glade Ridersów, połowe Glade Ridersów i połowę Wild Ridersów bo ja w jednej bitwie takie rzeczy nim robiłem...
co za dowod ze miales fuksa... 2x10 lucznikow na bliskim spokojnie by zdjely tego zyrosa..
Obrazek

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

tez tak myśle

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Bania pisze:
Rakso_The_Slayer pisze: tak? to policz sobie ile dostajesz za 2x10 łuczników, czarodziejke, 5 Glade Ridersów, połowe Glade Ridersów i połowę Wild Ridersów bo ja w jednej bitwie takie rzeczy nim robiłem...
co za dowod ze miales fuksa... 2x10 lucznikow na bliskim spokojnie by zdjely tego zyrosa..
farta troche w tym było... w 2 turze strzeliłem od boku w rządek łuczników i zdjąłem chyba 6 i spanikowali (była tam też czarodziejka), przebiegli przez drugi oddział i oba się zwinęły elegancko... zaryzykowalem ale sie opłaciło... w sumie moim prawdziwym celem było odciągniecie ostrzału od innych rzeczy ;) (wyliczyłem sobie, że conajmniej 4 zdejme gyrosem, póxniej strzeli 16, trafi 10, zrani 4, wybronie 2 i gyrek bedzie stał - to była wersja optymistyczna ;) )

z fastami nie ma problemu bo wystarczy zawsze byc na ich boku/tyłach żeby nie szarżowali i strzelac :)

normalnie na ostrzał gyra nie wystawiam za czesto ale da sie go ochronic do samego konca, trzeba tylko troche kombinowac... wiedziec kiedy sie opłaca strzelac, kiedy chowac, kiedy szarżowac...
Obrazek

Awatar użytkownika
kotil
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: kotil »

1. Co to za generał ktory wystawia maguske w oddziale 10 lucznikow?
2. Jakby, coby, gdyby to by rosły w piecu grzyby, jeżeli ustawisz sie na tylach jazdy to Cie odstrzela, albo driady albo wardencerzy, albo magia, albo... nie rozpatrujmy pojedynczych przypadkow wyrwanych z kontekstu, bo fajnie brzmi a w rzeczywistosci dupa.
3. Ładnie wyliczone ale jak dla mnie za dużo farta w tym co napisałeś. Pozatym jezeli lucznicy stoja min 24"(jak nie dalej) a gyros leci 20" to cos tak troszeczke przekombinowane z tym wlatywaniem im z boku.

ODPOWIEDZ