03.02.2007 - Toruń - "SI VIS PACEM, PARA BELLUM! Toruń"

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

no byly uprzywilejowane niektore armie, np moja i wiem ze kilka wnioskow organizatorom sie na pewno nasuwa po turnieju.

organizacja spoko, atmosfera jak najbardziej cool.

do zobaczenia nastepnym razem :)

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Nijlor pisze:Myślę, że Organizatorzy sami do tego doszli, były lekkie "przegięcia", po prostu niektóre armie(vide imperium) były na uprzywilejowanej pozycji...
Oczywiście, wygrałem wyłącznie dzięki przywilejom ze strony organizatorów. Pewnie zaraz się dowiem, że wałuję i mam piłowane kostki?
:evil:
Piotr

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

Maximilian pisze:
Oczywiście, wygrałem wyłącznie dzięki przywilejom ze strony organizatorów. Pewnie zaraz się dowiem, że wałuję i mam piłowane kostki?
:evil:
Piotr
Piotrze ale o tym wiedza wszyscy :lol:

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Nijlor pisze:Myślę, że Organizatorzy sami do tego doszli, były lekkie "przegięcia", po prostu niektóre armie(vide imperium) były na uprzywilejowanej pozycji...
Bartku, jak grałes Imperium to co chwila było "jakie to imperium słabe a inni przegięci". Myslisz ze jak ja bym prowadzil takie imperium na 2 steam tankach to bym wygral?! NIE. Sama mocna rozpa to nie wszystko, potrzebny jest przede wszystkim dobry generał. IMHO Andrew i Gajowy mieli o wiele bardziej wygieta rozpe i do tego mega klimatyczna :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

http://gajowy.13kohorta.pl/Wyniki%20turnieju.htm

wyniki turnieju :)

punktami rankingowymi sie nie przejmujcie, one sa dla 40k i nie zgadzaja sie z batlowymi, to ostatnia kolumna.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

Bania pisze: IMHO Andrew i Gajowy mieli o wiele bardziej wygieta rozpe i do tego mega klimatyczna :wink:
eh tam zaraz ;p

mielismy Chora rozpe, taka nie powinna byc dopuszczona w ogole do turnieju, szczerze powiem liczylismy na to ze spotkamy sie z Piotrem, tylko ze wtedy prawdopodobnie nie byloby calego podium dla bydzi.

swoja droga Piotr to dobry general i bez wzgledu na to z kim/ z czym by przyjechal i tak mialby dobry wynik

IMHO uwazacie nadal ze dopuszczanie sojuszu 2 takich samych armii jest dobrym pomyslem??

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

wkradl sie maly blad poprawione wyniku sa tutaj http://gajowy.13kohorta.pl/Wyniki%20Turniju.htm

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

to z Sylwią byliśmy na 7? :D rządzimy ;) na pewno to poprawne wyniki? :lol:
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Maximilian pisze:
Nijlor pisze:Myślę, że Organizatorzy sami do tego doszli, były lekkie "przegięcia", po prostu niektóre armie(vide imperium) były na uprzywilejowanej pozycji...
Oczywiście, wygrałem wyłącznie dzięki przywilejom ze strony organizatorów. Pewnie zaraz się dowiem, że wałuję i mam piłowane kostki?
:evil:
Piotr
Piotrze ty sie tak unosisz o taki bzdet jak wygieta rozpiska ?? No nie poznaje pana... Nie przejmuj sie starosc nie radosc , ludzie powyzej pewnego wieku zaczynaja tetryczec :lol: :lol: 8) :wink:

Tak na powaznie - zgadzam sie z tym , ze format sprzyjal Impierium - chodzi przede wszystkim o 2 czolgi ( Ziemko mowil , ze beda przegiecia jak 2 te same armie beda , ale .... ) , co nie zmienia faktu , ze armia sama nie wygra - dobry general jest niezbedny , ktorym Piotr jest...

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

Zuranthus pisze:to z Sylwią byliśmy na 7? :D rządzimy ;) na pewno to poprawne wyniki? :lol:
tak te sa dobre

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Wyniki turnieju:
Miejsce Gracz(e) Armia Miasto Punkty
  1. Piotr Głomski Imperium x2 Bydgoszcz 62
  2. Artur Dreslerski i Andrzej Orliński DL&SlayersBydgoszcz 55
  3. Mariusz Megger i Sławomir Jaworski WE+Bretonnia Bydgoszcz 48
  4. Michał "Bania" Rumiński Dwarfs&Ogry Toruń 45
  5. Łukasz Kondziella i Łukasz Manikowski TK+DE Toruń 43
  6. Wojciech Gładysiak Liz&Chaos Poznań 42
  7. Jose i Slywia TK&Liz Bydgoszcz 40
  8. Maciej Brzozowski TKx2 Toruń 39
  9. Michał Paradowski Dwarfsx2 Glasgow 39
  10. Bartek Majchrowicz Chaosx2 Bydgoszcz 38
  11. Tomek Węgrzyn i Artur Schodowski HE&Bretonnia Toruń/Chełmża 37
  12. Łukasz "Hirek" Jachimowicz Chaos&Beastmen Toruń 36
  13. Sebastian Bugajski i Wojtek HE+WE Toruń 36
  14. Marcin Sokołowski DoW&Ogry Toruń 36
  15. Bartek Grzanka i Łukasz Lipka ChaosDwarfs&Skaven Toruń 35
  16. Paweł Kozłowski i Jarek Strawa Bretonnia&WE Toruń 33
  17. Darek Branicki i Karol Chaos&Bretonnia Toruń 31
  18. Tomek Majewski i Łukasz Kosowski O&Gx2 Toruń 25
  19. Łukasz Makowski i Arek Liz&Bretonnia Toruń 24
  20. Krzysztof Gotowicz i Eksara Dwarfs&VC Bydgoszcz 24
  21. Konrad i Alfred Chaos&TK Toruń 22
  22. Robert Żero i Kuba Kochański O&G i TK Toruń 20
Dziekuje wszystkim za przybycie i prosze o uzpelnienie danych wysyłajac je do mnie na priva lub gg.
Ostatnio zmieniony 4 lut 2007, o 16:41 przez Bania, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vivien
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Vivien »

JUPI JA JEJ !! TYLKO CIEKAWE SKĄD 40 PKT :shock: :shock:

JESTEM CIEKAWA (CECHA KOBIETY CO NIE ?? :D) JAKIE BYŁY PRAWIDŁOWE ODPOWIEDZI W TEŚCIE :) PROSZĘĘĘ!!! :roll:

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

1. W następującej sytuacji:
Obrazek
Wardancerzy z Noblem wbili 4 rany Hammererom, Wild Ridersi
zaś 2. Championowi Hammererów udało się zadać 1 ranę Noblowi, a zwyklaki z boku zabili jednego Wild Ridersa. Klocek dzielnych dwarfów dzierży sztandar z Rune of Battle (działającym jak Warbanner), a Wild Ridersi zwykły sztandar.
Jaki jest wynik starcia? (Kto przegrywa i o ile?)
Hammerersi o 2.


2. Czy można wyszarżować z budynku? Czy można maszerować po opuszczeniu budynku?
Nie i nie

3. Ile woundów i z jaką siłą zadaje grapeshot (kartacz) cannona?
Siła na artyleryjce i d3 woundów

4. Dwa oddziały budzących strach szkieletów (po 10 modeli w każdym) wygrały starcie o 2 z oddziałem ogarniętych szałem (frenzy) witch elves (Ld 8 ). Ile musi rzucić gracz dark elfów, żeby wiedźmy nie uciekły?
Insane courage, na 2 jedynkach

5. Jaki jest zasięg i siła krótkiego łuku?
16', 3 siły

6. Czy można rzucić czar tylko z dodatkowych kostek z Power Stone’a (tzn. wykorzystując tylko te 2 kostki które daje nam ten przedmiot)?
TAK

7. Co się dzieje, gdy rydwan przejedzie przez murek (traktowany jako obsacle)?
Otrzymuje d6 hitów z siłą 6

8. Co znajduje się na herbie bretońskiego króla Louena Leoncoeur?
Lew

9. Jak się nazywa pierwszy i największy w historii Khemri Priest King?
Settra

10. Jakiej rasy jest Asarnil the Dragonlord?
High Elf
Ostatnio zmieniony 4 lut 2007, o 14:12 przez Bania, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

heh, dobrze wiediziec ze dimmu i eksara sa z torunia ;p

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

hm, gdybym sczail o krola bretonni (lionheart) to mialbym aksa a tak to porazka tylko 9/10 :(

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Fajny test - ludzie na pewno nie mogli na niego narzekac ( nie to co killer Gajowego ostatnio u nas na parowce :roll: ) mialbym 8-10 pktow...

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

nastepnym razem jak dostane info o tym ze robie test nie co wczesniej to zrobie bardziej "fajowy" test - zadnych killerow ;p

Awatar użytkownika
Asarnil
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: "Oko Terroru" Toruń
Kontakt:

Post autor: Asarnil »

Cieszę się, że wszystkim się test podobał :) trochę nad nim siedziałem i starałem się, żeby nie był ani za trudny ani za łatwy :)
Co do formatu - wcale nie uważam, żeby był przegięty, równie przegięte rozpy można było robić na parówce w bydzi. My szukamy różnych niestandardowych rozwiązań turniejowych, a robienie dwóch takich samych turniejów (w Bydzi i u nas) mijało się zupełnie z celem. A tak, pary się nie powtarzały, rozpiski się zmieniły.
Chciałbym jeszcze podziękować Gajowemu, który bardzo nam pomógł z organizacją (laptop to jednak fantastyczny wynalazek ;))

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Piotrze dziwię się, że się unosisz, bo nie chciałem swoim komentarzem Cię urazić, po prostu taka jest rzeczywistość, nie bierz tego do siebie, ale sam uznasz chyba że miałeś"lekką" przewagę nad resztą, i takie spostrzeżenia nie uważałbym za złośliwość....

kemot
Wodzirej
Posty: 737

Post autor: kemot »

Moja pierwsza parówka w życiu :) zakończona.
Turniej super-jak zwykle w Toruniu;
Partner super-dawno się tak nie naśmiałem;
Wyniki-żenada, nigdy więcej gry w parze (chociaz porażka w ostatniej bitwie to ewidetnie wina tchórzliwego rycerstwa bretonskiego).
Chciałbym jeszcze podziękować Gajowemu, który bardzo nam pomógł z organizacją (laptop to jednak fantastyczny wynalazek )
Dobrze Marcinie, że się do nowinek technicznych w końcu przekonałeś:D. Na następny turniej mogę przynieść kompa, tylko trzeba szybciej ściągnąć program do losowania par.

Pzdr.

ODPOWIEDZ