Fluffowe pytania

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ryosuke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka
Kontakt:

Re: Fluffowe pytania

Post autor: Ryosuke »

A propo mordowania naszych braci,czytałem w jakimś booko chyba bretoni że całe poselstwo elfów wysokiego rodu zostało zmiecione przez motłoch,wie ktoś może o co chodzi?
Chcesz zarabiać na prowizji od sprzedanych gier? Zapraszam do programu dla każdego youtubera,streamera oraz dla ludzi mających wśród znajomych graczy.G2A.COM

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Naszemu tolerancyjnemu (rasizm kurwa! ) królowi zachciało się kontaktów z dzikusami z Loren i że tak powiem po hasaniu w lesie parędziesiąt lat jak wyszli z lasu to chłopi wzięli ich za duchy z lasu i zadźgali
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Tym chłopom, to by się przydało wytłumaczyć dlaczego nie zadziera się z Elfami Wysokiego Rodu. Myślę, że po jednym Flames of Phoenix na jedną wioskę styknie. ;)

fenwind
Wałkarz
Posty: 73
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: fenwind »

Naviedzony pisze:Tym chłopom, to by się przydało wytłumaczyć dlaczego nie zadziera się z Elfami Wysokiego Rodu. Myślę, że po jednym Flames of Phoenix na jedną wioskę styknie. ;)
+Fury of Khaine na tych co by się buntowali :twisted:

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Czytałem ostatnio zabójce gigantów, i zaciekawiło mnie to, że w wizji autora HE używają niewolników co o tym sądzicie?
Według mnie nie posunęli by się do czegoś takiego ponieważ, Elfy nie zawierzyłyby np budowy domu komuś innemu niż one gdyż uważają młodsze ludy za nieokrzesane
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

ale tam byli seksniewolnicy, a teclis mial 2 elfki naloznice wiec to troche cos innego ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Semi pisze:ale tam byli seksniewolnicy
WTF :shock:
Fakt że Teclis sypiał z elfkami ale seksniewolnicy? Gdzie to było napisane?
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

moze nie wprost ale byl fragmen w ktorym pisali ze efly sprowadzaja sobie ludzi do sluzby i umilania czasu;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Semi pisze:moze nie wprost ale byl fragmen w ktorym pisali ze efly sprowadzaja sobie ludzi do sluzby i umilania czasu;)
I najbardziej cywilizowana rasa świata, która utrzymuję pokojowe kontakty z Imperium, Bretonią, Królami Grobowców oraz Kislevem sprowadza sobie z tych krajów + Alibionu i Kataju seksniewolników? A Imperium niema nic przeciwko?
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

faj3r
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń

Post autor: faj3r »

Mnie się tam nie chce wierzyć w niewolników. Wyraźnie piszą w książce, że generalnie Elfy ludzi za bardzo do siebie jaki i do swoich miast nie dopuszczają. Tak się izolują - poza oczywiście tymi, którzy podróżują.

To jakaś fantazja pisarza, wychodząca poza oficjalny fluff IMHO
Ostatnio zmieniony 23 sty 2013, o 14:22 przez faj3r, łącznie zmieniany 1 raz.
KUPIĘ: Bitsy (głównie kusze i bicze) od Dark Elves
--
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
mój blog: Sand and Glue

Obrazek

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

faj3r pisze:Mnie się tam nie chce wierzyć w niewolników. Wyraźnie piszą w książce, że generalnie Elfy ludzi za bardzo do siebie jaki i do swoich miast nie dopuszczają. Tak się izolują - poza oczywiście tymi, którzy podróżują.

To jakaś fantazja pisarza, wychodząca poza oficjalny fluff IMHO
Też tak uważam
Ostatnio zmieniony 24 sty 2013, o 11:16 przez Mistrz Miecza Hoetha, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Semi pisze:moze nie wprost ale byl fragmen w ktorym pisali ze efly sprowadzaja sobie ludzi do sluzby i umilania czasu;)
Ludzi? Tych zacofanych kulturowo i społecznie parweniuszy, chamów i prostaków? Pan raczy żartować. ;)

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Tak to przedstawil autor w zabojcy gigantow, ale na dobra sprawe to kogo innego mozna sprowadzic ? Elfy wymieraja jest ich alo, miasta pustoszeja, wlasna rasa sie.nudzi wiec elfy siegaja po nowe zabawki;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Co do ludzi to jest już pewne inne stanowisko niż lata temu, przez obecnego Króla Feniksa, Finubara Żeglarza, któy się na nich otwiera jak i na krasnoludy ale z tymi drugimi to wiadomym jest, że dyskusja to cięzka sprawa :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Cóż, nadal mam wrażenie, że ludzie w roli sekszabawek dla elfów to jakaś pomyłka. Dla tak szlachetnej rasy sprowadzanie sobie człowieka do łóżka to pewnie tak jak dla człowieka sprowadzanie sobie kozy. :D

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

mi chodziło o rolę partnerską... ale w wydaniu gospodarczo-militarnym, obyczajowo to zapewne człowiek z elfem, to dla elfa herezja :D i ile w ogóle jest to do pomyślenia.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Takie stosunki nie zachodzi bo w świecie warhammera nie ma pół elfów :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

No tak, rasy się nie mieszają, ale stosunku to nie wyklucza. ;)

W sensie militarnym, to Elfowie raczej trzymali sztamę z Imperium bez większych problemów. W końcu ludzie dostali od Teclisa dar magii, a kontyngenty High Elfów wspierały imperialne armie podczas wojny z Chaosem.

@Cichy
Mudżahedin
Posty: 289

Post autor: @Cichy »

Czy ja wiem czy takie dziwne byłoby bawienie się między elfem a człowiekiem. W wiedźminie był to niemal dar dla elfek (możliwość urodzenia potomka) i zabicia nudy.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Wiedzmin to nie wfb...

HE to jedna z bardziej dumnych i wręcz próznych ras w całym uniwersum.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ