Zsyp z RUMorsów...

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Re: RUM-ors 8 ed Brodacze.

Post autor: wallace »

Akurat uważam, że kasacja d6 na wszystkich maszynach (we wszystkich armiach) miałoby sens, bo wtedy nawet przy super celności strzelania dałoby się pograć na większych potworach, a nie kitrać je cały czas za górką czy domkiem. ;-)

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

puma1944 pisze:kasacja d6w na cannonie to bylaby profanacja
GW już nieraz takie profanacje czyniło. :( Chociaż trzymam za Was kciuki, aby d6 się utrzymało, bo to dobra informacja dla dział Emp.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

wallace pisze:Akurat uważam, że kasacja d6 na wszystkich maszynach (we wszystkich armiach) miałoby sens, bo wtedy nawet przy super celności strzelania dałoby się pograć na większych potworach, a nie kitrać je cały czas za górką czy domkiem. ;-)

Tylko że w przypadku krasi to jedyny spsób żeby te monsterki zdjąć bezpiecznie.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

puma1944 pisze:kasacja d6w na cannonie to bylaby profanacja

profanacją to był fakt że dostały w tej edycji d6 wondów - choć są małym armatkami :mrgreen: Ja mówię całkiem poważnie - to nie jest great cannon - kiedyś to miało znacznie i pewnie w przyszłej edycji też będzie miało - teraz nie sądzę - działo khorna - które wzięło się nie wiadomi skąd zadaje d6 a krasnoludzkie miało by zadawać d3? bez jaj... :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

MarcinC
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Post autor: MarcinC »

Filup pisze:Ale i tak najbardziej boli mnie strata runy cho-no-tu. Co za debil wymyslil zeby to zlikwidowac... ehhh
Może ktoś wpadł na to (zacytuje) że ją "debil wymyślił" i należy się jej pozbyć bo psuje grę

pzdr

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

MarcinC pisze:
Filup pisze:Ale i tak najbardziej boli mnie strata runy cho-no-tu. Co za debil wymyslil zeby to zlikwidowac... ehhh
Może ktoś wpadł na to (zacytuje) że ją "debil wymyślił" i należy się jej pozbyć bo psuje grę

pzdr

=D> =D> =D> =D> =D>
Kwestia tez tego co zrobi GW z magia w 9ed.
Mam nadzieję, że usuną albo zrobią coś na kształt boundspelli - czyli drobne wsparcie w postaci jakiegoś badziewnego hexa/buffa czy pocisku a nie gamebreakery w postaci snajperek, słoneczek, dwellersów, 13stek i innych gówien.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

trzeba byc ''debilem'' zeby myslec ze ta runa psula gre
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Bardzo ładnie, teraz personalne wjazdy =D> #-o

Czy ktoś ma może fotkę lub zna nowe reguły nakładania run? Czy zmieniły się te poprzednie poza tym, że kumulacja tych samych run czasem coś innego daje?
Potrzebuję tej wiedzy do przygotowania się do działania w Army Builderze, już widzę że będzie nieco zamieszania.

MarcinC
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Post autor: MarcinC »

No cóż mogę rzec
Jak piechota z m4 może zaszarżować kawę m7-9 ?
używa odginaczek = zagrywka taktyczna
natomiast darmowa szarża na 2+ (rzut kością na kowadło) - nie trzeba widzieć celu (najpierw się obraca w fazie ruchu a potem szarżuje z kowadła) - jest średnio wyrafinowanym zagraniem taktycznym

Dwarfy dostają bodajże najlepsze fasy T5 3W 4+sv i zioniecie s3 z AP za 80p skorzystajcie z nich 2A niby nie wiele ale zmieli każde fasty w kombacie/ samotnych magów
Grajcie jak inne armie zasłonicie , odginajcie a nie liczcie na darmową mannę z nieba

Dostajecie genialny oddział strzelający z s5 AP - może strzelać po ruchu/ zawsze ma S&S mieli każdą kawę (poza DP) - ale narzekacie ze słabe jak ?
Dostajecie bomby mielące klocki piechoty ale źle - wystarczy przelecieć nad oddziałem - mając 20" ruchu nie jest to trudne naprawdę

Hamy prawie za friko dostały +1A +1s w szarży i AP (od kowala) (dodam ze ma być sztandar dający im jeszcze 5+ warda na ostrzał i magie)
I dalej narzekacie - pomyślcie ze mogli tego nie dostać a ich cena by podrożała
Monstery idą w odstawkę bo większość albo ma regenke albo sv 4+ (flame cannon / strzelcy z flame thowerami) robią z nich mielonkę
Ale dalej źle

ehh

pzdr

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Tak, tak super fajnie i gdzie my z tym całym cyrkiem dojdziemy z M3?

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Powiedziałbym raczej że Fluffym nikt się nie przejmuje. W końcu śmierdzi od niego snotlingami.
Sam śmierdzisz :mrgreen:
Swoją droga wziąłbym ten twój gienialny opis strategii sprzed kilku stron "No, spalimy wszystkie fasty żyrkami, a potem to przeciwnik szarżuje, tak, na oddział ironów ze stubbornem i zestackowanym slownessem, tak, od przodu, no i wtedy mu kontrę z boku hammererami" do podpisu ale mi się nie chce :mrgreen: :mrgreen:
Tak, tak super fajnie i gdzie my z tym całym cyrkiem dojdziemy z M3?
Okurdemol, nie dotrze. Przeciez będziemy na stole oddawac punkt za punktem, a po setnej masce i tak usłyszysz: no, ale macie hammerersów z hejtem i dwoma atakami...

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

debelial pisze: Czy ktoś ma może fotkę lub zna nowe reguły nakładania run? Czy zmieniły się te poprzednie poza tym, że kumulacja tych samych run czasem coś innego daje?
Potrzebuję tej wiedzy do przygotowania się do działania w Army Builderze, już widzę że będzie nieco zamieszania.
Przestańcie jojczeć i gadajcie co wiecie :mrgreen:

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Przerąbane, trzeba będzie deklarować szarże poza fazą strzelania. I poświęcać więcej niż 30 sekund na fazę ruchu (dobrze, że wychodzą nowe plastikowe figurki, są lżejsze).
Do tego dochodzi faza magii. Oj, ciężkie życie czeka krasnoludzkich graczy.
\/\

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Butan, czy mi się wydaje, czy Ty ostro cisnąłeś wąpierzami? (Przynajmniej gdzieś tak w 2008 roku?)

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Butan cisnął jak wampiry były imba, potem przesiadł sie na demony jak trochu osłabili podręcznik VC... :mrgreen:
Wzbogacony tymi doświadczeniami wyglasza mądrości :mrgreen:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

akurat Butan przesiadł się na słabszą w moim mniemaniu armie - bo on nie gra na 8 bestiach i full muchach tylko ma super ładną armię z klimatem...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Fluffy pisze:Butan cisnął jak wampiry były imba, potem przesiadł sie na demony jak trochu osłabili podręcznik VC... :mrgreen:
Wzbogacony tymi doświadczeniami wyglasza mądrości :mrgreen:
A przygode z WFB zaczynałem krasiami bo nie miały fazy magii i ruchu przez co łatwo można było się zasad nauczyć.

Pojawiaja sie płacze jaka teraz słaba armia będzie i mało mobilna. Dziwne nigdy nie widziałem użycia popychaczki z kowadła dla przemieszczenia oddziału w ramach nadrobienia słabej mobilności. Zawsze to były szarże. Dziwne.

Rozumiem, że 5 oddziałów latających + vanguardy to słaba mobilność?

Edit:
Z plotek wyglada, że lordowe/herosie bedą syte.
Na ETC wyjdzie:
1k w hero/lordach
Oddział za 450, core
Oddział za 150, core
Żyrki, żyrki, żyrki (na stronie GW sprzedawane w sześciopakach) dwie maszyny koniec pkt.
Nie odczujecie słabej mobilności.
\/\

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Potem to nie wiem, ja go pamiętam, jak rzezał ostro VCtami. Co potem robił i jaka armią gra obecnie to nie wiem. (Tzn. teraz już wiem). Ehh... wspomnienia. :)
@Temat jako całość:
Najbardziej to mnie śmieszą forumowi mędrcy, co jakieś teorie z "pooopy" tu wypisują. A im później zarejestrowany i często młodszy uższykodnik, a namierzyłem tu kilku takich, tym bardziej chamskie i wulgarne są jego wypowiedzi, w stosunku do innych użytkowników. Nie do pominięcia jest fakt, że często właśnie ci młodsi forumowym stażem, mają za nic użytkowników bardziej doświadczonych i ogranych, zupełny brak poszanowania chociażby czyjegoś doświadczenia, że już o człowieku nie wspomnę. Oj ludzie ludzie, co się porobiło z tym forum. Gdzie zasada: "Nie zgadzam się z Tobą, ale do ostatniej kropli krwi będę bronić Twojego prawa, do własnego zdania!" która tu kiedyś obowiązywała?
@butan
Ja tak grałem, jak już się trochę ograłem i punkty pozwalały(kowadło i chonotu jako nadrabianie mobilności walca). A zwłaszcza gdy weszła 8 ed i losowe szarże trochę inne zasady combatu, co imho krótkonogim wyszło na plus. 3 maszyny i bez oddziałów strzelajacych. Naporowo i dało się z większością armii cisnąc ostro. Tylko, że ja akurat nie kułem dużych run i używałem kowala dosc oszczędnie(nie kułem we wszystkich turach). A potem co się podziało i jakie mutacje gracze wymyślili, jakie przeginki zrobiło GW, to nie wiem, bo przerwałem zabawę.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2014, o 12:10 przez okurdemol, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Ponoć: "One model can only have one runic item of each type." Więc przykładowo na runelordzie nie weźmie się 3 scrollów. W sumie to nawet dwóch na pojedynczym się nie weźmie.
Przecież teraz jest to samo. Nie możesz mieć dwóch runicznych siekier, dwóch talizmanów, runicznej kolczugi i do tego runicznej tarczy. Runic item of each type =/= rune of each type.

Tak czytam i czytam i się zastanawiam. Ilu z was grało walcem? Ja co prawda mało turniejowy jestem (bo nie chce mi się użerać z różnej maści sapaczami) i w battla gram tylko przy Bugmansie, ale z tego co kojarzę to rozpa krasnali wygląda mniej więcej tak:
-lord na tarczy
-kowadło (albo i nie)
-BSB
-kreska hamaków
-działo/katapulta/czasami bolec/organki x X (ile tam dopuszczą ograniczenia turnieju)
-zapchajcore'y (minimalne 25% bo trzeba wcisnąć jeszcze więcej dział)

No, że tak brzydko powiem, naporowa armia jak ja pie&^%olę... teraz nagle wylewanie żali, że "krasnale nie są mobilne bo wycięli chonotu i popychaczkę"...

Ale ja dziwny jestem-Slayerów wystawiam od zawsze. Może się nie znam :mrgreen:
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

nom ja też tak uważam... to może być piękna wizualnie - niezbyt droga - i skuteczna armia... wytrzymajcie te dwa dni:) ja myślę że najpóźniej we czwartek będzie można poczytać booka w dobrym sklepie...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

ODPOWIEDZ