Army Book VIII edycja.

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Re: Army Book VIII edycja.

Post autor: Waldi »

White Lion pisze:za to jak ktoś ci wrzuci Pitkę na helka to zdaje normalnie a nie oblewa automatycznie jak maszyna co nie ?
A dlaczego miałaby oblewać automatycznie? Przecież nie jest maszyną. :roll:
White Lion pisze:dlatego, że strzelanie z helki rozpatruje się się tak jak strzelanie z katapulty a więc działa Ironcurse Icon (działa na efekt strzelania a nie na samą maszynę).
Skoro Hellcannon maszyną nie jest (myślę, że to bezsprzeczne) a zapis przy iconie brzmi: "...against war machine weapon" to znaczy, że na hellcannona nie powinno działać. A działa :P

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Wali średnio mnie to przekonuje :)

Helka strzela jak maszyna więc rzeczy które działają na strzelanie z maszyn (to Ironcurse) działają na strzelanie z Helki.
Helka nie jest maszyną więc nie działają na nią zasady działające na maszyny

Strzałki strzelanie ze strzałek rozpatruje się tak jak ataki z broni magicznej a więc działają zasady dotyczące ataków bronią magiczą.
Strzałki nie są bronią magiczną a więc nie działają na nią zasady działające na broń magiczną (tu np. blokada sztandaru).

p.s. może mi ktoś pomóc znaleźć stronę w RB na której jest napisane, że magiczne bronie nie mogą korzystać ze specjalnych zasad ?
jakoś mi to zginęło i nie mogę znaleźć ...
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

"...against war machine weapon" to nie to samo co "...against war machine"
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Skoro Helena maszyną nie jest, a strzelając używa zasad katapulty, to na nią działają również rzeczy działające na strzelanie z katapulty (ironcourse icon).
Skoro Strzałki magicznymi broniami nie są, ale ataki strzeleckie wykonane za ich pomocą liczą się jak wykonane z magicznej broni, to rzeczy działające na magiczne bronie także na nie działają.

Gdzie jest luka w mym rozumowaniu?

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Waldi proszę cię.. :)
Waldi pisze:...to na nią działają również rzeczy działające na strzelanie z katapulty...
Waldi pisze:...to rzeczy działające na magiczne bronie także na nie działają...
"na strzelanie" =/= "na magiczne bronie"

"na strzelanie z maszyn" = "na ataki wykonane magicznymi broniami"

Jakby na strzałki działały zasady działające na magiczne przedmioty na zasadzie "domniemania" że skoro ataki są tak jak z magicznych przedmiotów to
na Helkę działały by zasady działające na warmachines bo strzela jak war machine czyli spada automatycznie z pitki.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

White Lion mówi z sensem. Mimo to uściślenia najprawdopodobniej tego zabronią

Jak już mowa o Hellce to powiedzcie mi czy to strzela dużym czy małym plackiem? I czy to ma normalnego brejka?

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

maly placek i hellka jest unbreakable.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Łopatologicznie:

All Shooting attacks made with enchanted arrows count as having been made with magic weapons

Restrykcja przy flamingach i posionach
"...though any attacks made with magic weapon.."

Może być?

helenka strzela małym plackiem, z S5, panika -1 jeśli zada choć jedną ranę oraz jest niezłomna.

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Waldi pisze:"...though any attacks made with magic weapon.."
to też ma sens ;)
Waldi pisze:helenka strzela małym plackiem, z S5, panika -1 jeśli zada choć jedną ranę oraz jest niezłomna.
No właśnie... Dzięki!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

White Lion pisze:Waldi proszę cię.. :)
Waldi pisze:...to na nią działają również rzeczy działające na strzelanie z katapulty...
Waldi pisze:...to rzeczy działające na magiczne bronie także na nie działają...
"na strzelanie" =/= "na magiczne bronie"

"na strzelanie z maszyn" = "na ataki wykonane magicznymi broniami"

Jakby na strzałki działały zasady działające na magiczne przedmioty na zasadzie "domniemania" że skoro ataki są tak jak z magicznych przedmiotów to
na Helkę działały by zasady działające na warmachines bo strzela jak war machine czyli spada automatycznie z pitki.
czy chcesz powiedziec, ze uwazasz, ze te rany nie sa magiczne, bo strzaly nie sa magicznymi bronmi?

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

ataki wykonane magicznymi broniami są magiczne a ataki wykonane strzałkami podlegają tym samym zasadom, a więc są magiczne.

czy ktoś się nade mną zlituje i poda mi stronę w RB na której jest wording tego że specjalne zasady nie wchodzą na magiczne bronie ?
szukam tego od rana. Nie znalazłem ani w opisie czarów, ani w magicznych przedmiotach ani w special rules..
pewnie na to patrzę ale tego nie widzę :)
help!!
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

White Lion pisze:ataki wykonane magicznymi broniami są magiczne a ataki wykonane strzałkami podlegają tym samym zasadom, a więc są magiczne.

czy ktoś się nade mną zlituje i poda mi stronę w RB na której jest wording tego że specjalne zasady nie wchodzą na magiczne bronie ?
szukam tego od rana. Nie znalazłem ani w opisie czarów, ani w magicznych przedmiotach ani w special rules..
pewnie na to patrzę ale tego nie widzę :)
help!!
Popatrz na ostatni akapit specjalnych zasad: Flaming Attacks, i Poisoned Attacks.
Te restrykcje działają nie na magiczne bronie tylko na ataki magicznych broni ;)

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

W opisie faming attacks
Unless otherwise stated, a model with this special rule has both Flaming shooting and close combat attacks (though any spells cast by the model are unaffected, as are any attacks made with magic weapons they might be wielding).
I co teraz z tym zrobić? Jest o atakach ale jest też o trzymaniu magicznej broni, którą strzałki nie są

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

no i po co ta dyskusja długa bez cytowania zasad ?
od razu moje argumenty wypadają :)

niech LS sobie coś ustali bo ja nie mam pojęcia czy te zapisy są jednoznaczne czy nie.
choć chyba sensownie będzie powiedzieć że strzałki od szmatki się nie zapalają i że to miał na myśli autor booka.

ale nie chcąc do końca urywać przyjemnej dyskusji zaproponuję zmianę tematu na frenzy jelonków.

Za tym że jelonki mają +1A przemawia fakt, że w zasadach Wild Ridersów są wyszczególnione te które są (Riders only).
Przy frenzy nie ma takiego wyszczególnienia więc logicznym (imho) rozumowaniem na bazie tego jest atakowanie po 2A z jelonków.

Rozumiem że argumentów przeciw nie ma żadnych poza tym, że inni tak nie mają więc jelonki też tak mieć nie powinny tak ?
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

White Lion pisze:zaproponuję zmianę tematu na frenzy jelonków.
Nie ma co o tym gadać :P Na euro jelonki mają 2 ataki. Z tego co widziałem to LS raczej też za tym zagłosuje wiec śmiało można tak grać.

Ciekawą sprawą jest to że wygląda na to, że Asrai Spear daje możliwość ataku z dodatkowego szeregu nawet w szarży.

Natomiast smutną sprawą jest to, że oszczepy sisterek nie mają QtF :(

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

cofam to :)

masz rację..

Co prawda sensowniej by było jakby javeliny miały QtF a dzidy nie działały w turze w której się szarżuje ale RAW...
Na szczęście wielkiej różnicy to nie robi bo na razie szarżujących eternali na stołach zbyt dużo się nie będzie pojawiać, a sisterki strzelają głównie dla poisonów więc nic strasznego.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2014, o 12:22 przez White Lion, łącznie zmieniany 1 raz.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Javeliny sistetek maja swoj profil

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

Waldi pisze:Łopatologicznie:

All Shooting attacks made with enchanted arrows count as having been made with magic weapons

Restrykcja przy flamingach i posionach
"...though any attacks made with magic weapon.."

Może być?

helenka strzela małym plackiem, z S5, panika -1 jeśli zada choć jedną ranę oraz jest niezłomna.
zdejmie 1 model, a nie zada 1 rane.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

asrai spear to nie spear.
blackbriar javelin to nie javelin.

póki nie wyjdzie jakieś uściślenie/FAQ to tak właśnie jest.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

p.s. Wczoraj spróbowałem się z DE i co prawda wygrałem 20:0 ale ledwo, ledwo.
Tak z ciekawości, czy ktoś przegrał nowymi WE 20:0? albo chociaż 15:5? Czy praktyką jest zasadzenie masek przeciwnikowi do 0? W takich sytuacjach, myślę, że zasadny byłby wniosek o 2 dodatkowe oddziały waye'ów na euro. Taki bonusik do każdej armii. Nie może być, że ledwo, ledwo wygrywa się 20:0, a zapewne przeciwnik był tak bezczelny i arogancki, że wytrzymał do 6 tury. Chamstwo, ręce opadają :P

ODPOWIEDZ