Nowe DE - Armylist

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

A mnie się wydaje, że jednak nie można.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

a mnie sięwydaję że exe champion będzie miał 25pkt ale na gifty khaina.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Niestety - wiczkowa czempionica ma 25 na gifty a exe 0 :) i itemów też brać nie może

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Coś poszkodowani Kaci w tej edycji....

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

ee Nie tak bardzo. Są lepsi niż byli. Hate s4-6 da radę bo ważne byśmy szarżowali. A jak damy bsb to asf powetuje nam frenzyego. Ot trzeba tylko uważać. Exeki z kotłem natomiast błyszczą a sztandar z kolei asf nie jest aż takim no brainerem na innych jednostkach które mają sporą inicjatywę.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Ej jak to bedzie z tymi specjal bohaterami?(np. kouran) Bedzie mozna ich uzywac na turniejach normalnych?
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

nie, sa specialami i tylko na openie sa dozwolone takie figsy

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Jest jeszcze taka zabawna broń o której chyba nikt nie napisał a jest dosyć ciekawa - GW + AP za 15 ptk więc na nobla mieści się z invertem :) Taki Master w Czarną Gwardię ( z ASF banner ) i robi się ciekawie :D ( ps odnośnie czarnej gwardi ktoś się gdzieś żalił że rekrutuje się ich z CoK a spada im siła - w nowym booku jest napisane że się ich zabiera tak jak wiczki - jako dzieci i od razu szkoli w specjalnych arenach - fluff nut this side )

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

THE_END pisze:GW + AP za 15 ptk więc na nobla mieści się z invertem :)
miesci sie ale jest to sptrasznie slabe combo na nobla z invertem :roll:

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Shino jak dasz Mastera do oddziału BG z sztandarem afs i dotego champion ma CD to ja w 1 turze przewróciłem drzewko ;] wiec nie mów ze to "słabe combo"
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

dlaczego mam tak nie mowic skoro to prawda?

i tak powiem ci, ze wrzuciles w to drzewo wiecejp unktow niz ono samo jest warte wiec nie wiem czym sie tak podniecac tu...

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Ja mówie o singlowaj sytłacji bo BG zrobili duzo wiecej wtedy z tym masterem wtedy na stole ... zarobili ponad siebie ok. 2x razy. A ubić drzewo bez bolców w 1 turze to jednak cos...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

THE_END pisze:ps odnośnie czarnej gwardi ktoś się gdzieś żalił że rekrutuje się ich z CoK a spada im siła - w nowym booku jest napisane że się ich zabiera tak jak wiczki - jako dzieci i od razu szkoli w specjalnych arenach - fluff nut this side )
Akurat z tego co mi wiadomo było to od zawsze BG byli specjalnymi, od dziecka trenowanymi wojownikami....

a co do Kourana i Tullarisa to nie jestem pewien, to w końcu nie special characterzy tylko coś jakby "special chempioni" :roll:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

miesci sie ale jest to sptrasznie slabe combo na nobla z invertem
Słabe? A co jest lepsze dla noble'a, niż 6S i -4AS? Bardzo dobry zestaw.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Słabe? A co jest lepsze dla noble'a, niż 6S i -4AS? Bardzo dobry zestaw.
slomka, konik i tarcza :P novel jesli ma s6 to jest na piechote czyli daleko sobie nie polata :P no i latwo go zpoisonowac :P

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Skoro mamy tutaj jak mi się wydaje 2 członków LS to chciałbym zapytać uniżenie o jedną prostą rzecz.

"Any Wizard (friend or foe) attempting to cast or target a
spell within 12" of the wearer will suffer a Miscast on
the roll of any double."

No i teraz - jeśli traktować jako RAW to tak

1) Ktoś targetuje regiment z Czarką która sam z siebie stoi poza tą 12" bańką - ale regon w którym się znajduję w tej bańce chociaż troszkę się znajduje - tak więc rzucając czar na regon facet łapie się pod RoH

2) Czarka rzuca z tego regonu czar - sam się w bańce nie znajduje więc RoH jej nie łapie

3) Ktoś rzuca czar konkretnie w czarodziejke ( Eddbuty i inne podobne targetujące konkretny model a nie regiment ) - wtedy się pod RoH nie łapie.

Dlaczego nie mam racji w każdym przypadku :) ?

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

A co w tym ciężkiego ?? Jeśli w 12'' coś targetujesz (choćby to był 1 model z jakiegoś klocka), to RoH działa. Jak targetujesz bohatera, to mierzysz 12'' od posiadacza RoH do tego bohatera-celu (jest, to działa, a jak nie to nie). Po prostu należy określić co jest celem, rzucić czar, a potem się mierzy jeśli jest dublet, czy cel jest w 12''.

Dla mnie bardziej zawiła jest kwestia takich czarów jak kometa :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

1) Ktoś targetuje regiment z Czarką która sam z siebie stoi poza tą 12" bańką - ale regon w którym się znajduję w tej bańce chociaż troszkę się znajduje - tak więc rzucając czar na regon facet łapie się pod RoH

2) Czarka rzuca z tego regonu czar - sam się w bańce nie znajduje więc RoH jej nie łapie

3) Ktoś rzuca czar konkretnie w czarodziejke ( Eddbuty i inne podobne targetujące konkretny model a nie regiment ) - wtedy się pod RoH nie łapie.
1. Tak
2. Tak
3. Tak

Inne interpretacje byłyby zbyt naciągane. Co do komety - IMO jeżeli będzie rzucana w obszar objęty przez ring of hotek, to miscast powinien być. Ten czar ma w pewien sposób konkretny cel - punkt na polu bitwy.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Chyba 1 raz zgadzam się w 100% z Jankielem ( Tusz )

Co do komety to też tak myślę - z tymże koleś może to "ciupinkę" obejść i rzucić lekko za bańkę licząc że na 2D6 rzuci wystarczająco dużo - wtedy misscasta nie ma.
The Few, the Proud....The Marines, THE_END

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Inne interpretacje byłyby zbyt naciągane. Co do komety - IMO jeżeli będzie rzucana w obszar objęty przez ring of hotek, to miscast powinien być. Ten czar ma w pewien sposób konkretny cel - punkt na polu bitwy.
imo nie. Cel jest tylko potencjalny wiec miscastu nie powinno byc imo

ODPOWIEDZ