Kaag Figs "pare lat później"

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Re: Kaag Figs "pare lat później"

Post autor: Jacek_Azael »

Bardzo fajny duel. =D>
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Bardzo fajna, klimatyczna praca ;) Rzeczywiście efektu dodałaby bardziej urozmaicona podstawka ale i tak =D>

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

smiejagreg pisze:Oj tam, nie umiem [-X [-X [-X . Kamienie duże robisz z kory sosnowej, bo to fajny materiał na duże głazy. Drobne kamyki najlepiej uzyskać krusząc korek. Jak potrzebujesz bardzo platformowate głazy to korek też się nada, ale imho wychodzi bardzo płasko - kora lepsza. Smarujesz wikol - wsadzasz w wikol glazy, kamyki, jakieś ew. gadżety, całość obsypujesz piaskiem i cała filozofia. Malować umiesz, to głazy, kamienie, czy gadżety pomalujesz bez problemu. Naprawdę taka podstawka poprawia odbiór figsów, a te są fajnie pomalowane. Gadżety - ich rodzaj oraz ilość - wg uznania, w zależności od wielkości podstawki. Jeszcze jedna sprawa - wszystkie elementy podstawki lepiej wyglądają, jak są skupione w kilku grupach, a nie równomiernie rozłożone po podstawce. Dotyczy to mniejszych kamieni, czy trawy. Lepiej wygląda jedna/kilka grup kamieni/kęp trawy...
Tyle, że nie o to chodzi :)
Technicznie umiem (na moim poziomie ofkors). To jak z koszulą: założyć umiem, ale którą żeby pasowała do spodni? Huh, to dopiero wyzwanie :) Tutaj niby widzę, że coś nie pykło, ale jak otwieram moje sporawe pudło z akcesoriami do baz, to nadzieja mnie opuszcza xd zresztą teraz odpoczolem od tej pracy, więc może po powrocie coś poprawię.


Dzięki za komentarze!

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

Kolejny powrót po zbyt długim czasie (tytuł galerii niestety cały czas się zgadza). Chciałbym, żeby tym razem był to powrót na dłużej.
Powróciłem postanowieniem noworocznym, ale na razie figurka jakoś z wczesnego marca, którą postanowiłem zgłosić do PMOTM. Tak na pozytywny rozpęd. Co ciekawe kupiłem ją jakieś 7 lat temu i do tej pory tak mnie urzekała, że miałem opory żeby jej nie skrzywdzić malowaniem :) I nadal tego nie zrobiłem, kupiłem drugi model xd Jest to jedna z najładniejszych figurek jakie kiedykolwiek widziałem.
Obrazek

Zdjęcie konkursowe:
Obrazek


Mam nadzieję, że się podoba.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Model wyszedł ekstra ale podstawka trochę słaba;p
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

No chrobotek nie powinien był się na niej znaleźć. Ale za to sam model jest mega.

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Bardzo lubię ten model i podoba mi się co z nim zrobiłeś, sam dodałbym troche krwi na model no ale to tylko moja opinia ;)
Trzymaj tak dalej ;)
Pan Mamikon

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

Najnowsza praca. Nawet zastanawiałem się czy wrzucać bo nie spełniła moich oczekiwań, ale jednak zrobiłem to wrzucam xd
Po raz pierwszy użyłem gipsu + enamel (AK) i o ile efekt z nóg nie zwala, to na pewno następne będą lepsze (możliwości pracy nad fakturą podstawki są obiecujące i interesujące). Miało wyjść błoto, wyszło prawie błoto. Po za tym nie umiem robić podstawek i pewnie za stary jestem, żeby się nauczyć :)
Oprócz tego model z Allegro, był sklejony i spodkładowany. Niestety bardzo źle, włącznie z jakimiś nitkami wtopionymi w podkład :/
Wisienką na torcie jest to, że żona mi prześwietliła zdjęcie i efekt Wet Effect Fluid (AK) wyszedł na nim jak nie wiadomo co. W rzeczywistości nie wygląda tak tragicznie i przypomina mokre błoto i nie widać absolutnie żadnych (:o !) przejść (takich jak na dole zdjęcia).
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Potrzebujemy więcej zdjęć, bo teraz trudno powiedzieć cokolwiek oprócz tego, że spoko metaliki. :)

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

Niestety nie wrzucę więcej zdjęć na ten moment. Praca jest dość słaba (jak na mój poziom oczywiście) i dodatkowo zdjęcia zabierają co tylko mogą zabrać (cieniowanie, efekt wody, pigmenty itp.). Nie wiem czemu tak to żonie wyszło, musi jeszcze trochę poćwiczyć :)

ODPOWIEDZ