liga - rozbudowanie lub tworzenie nowej??

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Re: liga - rozbudowanie lub tworzenie nowej??

Post autor: Robson »

reklame, rozglos, cos co moga sobie wciagnac w koszta

mam juz 3 chetnych
Reklama nie jest kosztem :) więc nic z tego.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Po co robić drugie forum na twojej stronie skoro można po prostu to dać jako forum twojej strony, odnośnik byłby na forum do strony, na stronie do forum, forum zostałoby przy swoim adresie i wszystko byłoby dobrze, a gadanie z Tomashem o bannerach to chyba nienajlepszy pomysł, w końcu to jego forum, a nie LL, więc to nie ma związku ze sobą. Tak mi się wydaje przynajmniej jak gadam głupoty to powiedzcie co jest nie tak.

PS. Co tym sponsorom się nie podoba w parówkach i drużynówkach, jeśli tylko tobie się nie podobało to czemu pisałeś to w ich wymaganiach, a nie twoich własnych?

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

jezeli będzie lepsze to czemu nie? szczegolnie jezeli liga mialaby dostawac za to profity.

bedzie mobilizacja aby wklejac zdjęcia , relacje , felietony z masterów, czego obecnie nie ma prawie wcale :) wszystko po to aby zwiekszyc liczbe gosci na stronie, co pozwoli negocjowac lepsze warunki ze sponsorami.

Imho fajny pomysł.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

Reklama nie jest kosztem więc nic z tego.
.......... o kolego, polecam wybrać się do specjalisty

„(…) Na mocy art. 86 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.), w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi, o którym mowa w art. 15, przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, z zastrzeżeniem art. 114, art. 119 ust. 4, art. 120 ust. 17 i 19 oraz art. 124 "
PS. Co tym sponsorom się nie podoba w parówkach i drużynówkach, jeśli tylko tobie się nie podobało to czemu pisałeś to w ich wymaganiach, a nie twoich własnych?
ano to im się nie podoba, że skoro nagrody są za wygranie ligi indywidualnie, to z jakiej racji do ligi są doliczane punkty z parówek
wymagania, które oni podali, to nie są wymagania wiążące, tylko propozycje, które by oni chcieli i które trzeba przemyśleć
jeżeli im powiem, słuchajcie, ale tak to wszystko działa od lat i nie ma co sensu burzyć tego, to na pewno się zgodzą
Po co robić drugie forum na twojej stronie skoro można po prostu to dać jako forum twojej strony (...)
po prostu.. taki biznes.. :) pracuję nad rozwiązaniem tego tematu, bo to dość ważny temat

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Ale to samo można tu zrobić, a to forum ma renomę i tradycję, ja np. nie przeniósł bym się raczej na nowe forum, bo mało użytkowników itp.

UP: Forum z 10 użytkownikami, czy nawet 100 nie pomoże ci rozwinąć interesu i niczego. A nie sądzę, żebyś odebrał Border Princes popularność.

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

chodzi o to, że do tego forum nie mam żadnych praw, nie mogę zatem wklejać tu banerów informacji newsów i czego bym sobie tam nie wymyślił, tym samym odpadają pewne zyski z forum

dlatego przygotowuję dokument, który chciałbym przedstawić Tomashowi, coś jakby dzierżawa miejsca na jego forum i wtedy nie byłoby problemu

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

uwarzam że przebudził sie niedźwiedź ze snu zimowego by za jakiś czasu znowu zasnąć i tyle a przy okazji póki nie śpi narobić rabanu :wink: sorki ScorpisX ale tak mi sie jakoś skojarzyła twoja dziwna inicjatywa :oops:

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

ależ ja się wcale nie dziwię i nie obrażam :)

inicjatywa wcale nie jest nowa, powstała już lata temu (może co niektórzy słyszeli o lidze Czempionów)
niestety sokol (szefo czempionów) nie wykorzystał tematu tak jak chciałem i wszystko się posypało
w dodatku jeszcze w miarę na czasie była sprawa ligi Mortiego
teraz, gdy sokol nie interesuje się już WFB to mogę to zrobić na własną rękę nie robiąc konkurencji "koledze z podwórka" :)

że nie wspomnę, że dysponuję już innymi środkami czy umiejętnościami

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

ANtY pisze: UP: Forum z 10 użytkownikami, czy nawet 100 nie pomoże ci rozwinąć interesu i niczego. A nie sądzę, żebyś odebrał Border Princes popularność.
zalezy. Border Princes udalo sie odebrac popularnosc Nowej Gildii.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Gobos pisze:
ANtY pisze: UP: Forum z 10 użytkownikami, czy nawet 100 nie pomoże ci rozwinąć interesu i niczego. A nie sądzę, żebyś odebrał Border Princes popularność.
zalezy. Border Princes udalo sie odebrac popularnosc Nowej Gildii.
bo NG to forum ogólno-fantastyczne.. to jest czysto o WFB i systemach podobnych.

poza tym BP istniało wcześniej - miało swoją popularność.. potem upadło, wszyscy przesiedli się na NG, gdy tylko BP odżyło szybko zapełniło się użytkownikami.. z tego można wnioskować ze ta nazwa jest silnie kojarzona z WFB z Polsce.
Obrazek

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

panowie, wydaje mi się, że nie na miejscu jest prowadzenie jakiejś TEORETYCZNEJ dyskusji na temat czy same nowe forum może przebić popularnością BP, porównujemy coś czego jeszcze nie ma z czymś co istnieje od lat ;)
sam sobie bym tego życzył, jednakże chodzi o to, by wprowadzając nowości jak najmniej pozmieniać w obecnym systemie, czyli także i w forum :)

może macie pomysły, na co powinny iść środki? bo to dość ważny temat
nie są one obecnie zbyt duże, ale ale.... ;]

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

bardziej na nagrody i rzeczy okolo-organizacyjne, jak przejazdy sędziów, niz na nagrody - IMO.

po prostu nagrody juz w tej chwili bywaja naprawde konkretne (co, miejmy nadzieje, pokaze ten rok kalendarzowy), a roznie towarzyszace rzeczy, jak ilosc sedziow - niekoniecznie.

ale najpierw wypracujmy jakies wspolne stanowisko - nie jestem pewien, co myslec o propozycji... to nie oznacza, ze jestem na nie.

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

ale najpierw wypracujmy jakies wspolne stanowisko - nie jestem pewien, co myslec o propozycji... to nie oznacza, ze jestem na nie.
nikomu się nigdzie nie spieszy
wydaje mi się, że do 14 IX raczej na pewno nie ustalimy jakiejś drogi działania, czy też nie doczekamy się oficjalnej decyzji LL
proponuję narazie rozmawiać o tym co jest w pomyśle złe, a co dobre
może jakieś dodatkowe pomysły o których nikt jeszcze nie wspomniał??

jak wspomniałem w innym temacie, 14 IX rusza beta serwis nowej ligi oparty trochę o portal społecznościowy
zobaczycie jakie ma możliwości i w jakim stopniu przydałby się lidze
ocenicie i będziemy rozmawiać dalej ;]

do tego czasu postaram się coś więcej uciułać od sponsorów na ligę
po prostu nagrody juz w tej chwili bywaja naprawde konkretne (co, miejmy nadzieje, pokaze ten rok kalendarzowy), a roznie towarzyszace rzeczy, jak ilosc sedziow - niekoniecznie.
też jestem jak najbardziej za tym, żeby środki bardziej były wykorzystywane do usprawnienia całej ligi

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Kilka pytań:
1. Co ze znakiem "WARHAMMER" będącym własnością GW-o zdjęcia na stronach się czepiają itp.
2. Kto wykłada kasę (jest tym "inwestorem") i co za to ma (dostęp do 2-3 tys potencjalnych klientów to chyba niewiele)? Charytatywnie tego nie robi, a większość turniej jest robiona po kosztach (czasami na +). Czy jest to typ -właściciel firmy czy jakiś "biały kołnierzyk" od marketigu który za rok może się zmienić.
3. Wykładając ponad 20 tys złotych ile zarobią?
4. Ilu jest "zawodowych" graczy będących na więcej niż 10 turniejach?

Jak dla mnie jest to grubymi nićmi szyte. Dla mnie wygląda to na wał, bo tam była * w umowie.

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

ad.1. czepiają się ich zdjęć, nie czepiają się, że zrobiłeś własne i wrzuciłeś na neta, przynajmniej z tego co mi wiadomo
nie ma zakazu używania "znaku" "WARHAMMER"

ad.2. lista zostanie opublikowana 14 IX wraz z ruszeniem nowego serwisu
obecnie rozmawiam tylko z właścicielami firm z którymi współpracuję
mają reklamę, między mną a nimi są inne tematy prócz ligi, która - przypomnę, jest tylko dodatkiem do mojej działalności a nie jej podstawą
umowy między moimi klientami i warunki współpracy nie muszą być podawane do wiadomości i mogą stanowić tajemnicę :)

ad.3. W zasadzie niemożliwe jest odpowiedzenie na to pytanie ;] bo niby na jakiej podstawie
moi klienci dostają pewne profity w zamian za sponsorowanie ligi, i im i mi się to opłaca
nawet jakbym znał takie dane to i tak bym na pewno ich nie podał :) bez przesady :)
może do ogólnej wiadomości jeszcze podam ile będę na tym zarabiał? :)

ad.4. kolega nie widzi w ogóle potencjału :)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Uuuugh, dopiero dostałem linka do tego tematu (dzięki, Adeon!). No to po kolei.

1. Fajnie, ScorpiusX, że masz pomysł, wizję i cojones do zaproponowania nowych (a nawet miejscami nowatorskich) jak na to środowisko rozwiązań. Za samo to szacun i moje co najmniej ciche poparcie.

2. Kwestia prawna: organizujemy z paroma osobami niemałą konferencję programistyczną w przyszłym roku (http://euruko2010.org/) i zrobienie wszystkiego na legalu to zagadnienie niebanalne (acz możliwe i pochwały godne). Zanim naskrobiecie status stowarzyszenia, zastanówcie się czy lepszą formą prawną będzie stowarzyszenie czy fundacja. Lub też może full-wypas firma, ale to już wymaga comiesięcznej księgowości i innych kosztów (składki ZUS itd.).

Dobra, a teraz najważniejsze, bo rozumiem że głównie ze względu na poniższe kwestie zostałem wywołany do odpowiedzi ;)

3. Banner -- nie ma sprawy. Nie wiem w jakim dokładnie rozmiarze, to jest do obgadania, ale tego typu inicjatywa jeśli dostanie błogosławieństwo środowiska, to dostanie i błogosławieństwo administracji BP :)

4. Tworzenie kolejnego forum jest
a) niewygodne dla użytkowników (powtarzanie wątków i postów, dwie rejestracje i logowania itd.)
b) raczej skazane na uschnięcie, co było widać po innych polskich forach o WFB w ciągu ostatnich dwóch lat
więc raczej bym odradzał. Border Princes to teraz paskudny monopolista jeśli chodzi o polskie fora WFB :mrgreen: Natomiast jako że forum (czy integracja z takowym) to dość mocny feature portalu/wortalu...

5. ...proponuję integrację z Border Princes zgodnie z najmodniejszymi teraz w świecie programistycznym praktykami ;) Czyli (przykłady, można wybrać dowolne z tych zagadnień):
a) logowanie do portalu za pomocą konta forumowego
b) udostępnienie publicznych danych konta (np. ścieżka do avatara)
c) wyświetlanie wybranych podfor/tematów/postów w jakimś fragmencie portalu (np. "ostatnio na forum" albo "ostatnio na forum LL")
d) możliwość podpięcia tematu na forum do artykułu na portalu (komentarze?) -- ale to już trochę grubsze i bardziej skomplikowane zagadnienie, osobiście odradzałbym
e) załatwienie logowania/rejestracji do nowopowstałego portalu właśnie przez OpenID, ewentualnie uczynienie Border Princes providerem OpenID

Mogę machnąć RESTowy webservice do każdego z tych zagadnień w krótkim czasie, z danymi zwróconymi w dowolnym popularnym formacie wymiany danych pomiędzy serwisami webowymi (XML, JSON, YAML). Plus krótki tutorial/współpracę nad pisaniem dla programisty jak i co z tym zrobić w najpopularniejszych językach (php, python, ruby).

Generalnie od kiedy jest możliwość bezbolesnego napisania aplikacji w Ruby On Rails (w tym pracuję od dwóch lat, w tym uwielbiam pisać) korzystającej z logowania do forum (http://github.com/mattfawcett/phpbb-auth/tree/master) aż szukam możliwości machnięcia jakiejś prostej aplikacyjki korzystającej z tego i ew. udostępniającej jakieś dane z forum. :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 459
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

ScorpiusX pisze:ad.1. czepiają się ich zdjęć, nie czepiają się, że zrobiłeś własne i wrzuciłeś na neta, przynajmniej z tego co mi wiadomo
nie ma zakazu używania "znaku" "WARHAMMER"
Zakazu jako takiego nie, ale Warhammer jest zarejestrowanym znakiem towarowym GW, więc są pewne ograniczenia.
ScorpiusX pisze: ad.2. [..] umowy między moimi klientami i warunki współpracy nie muszą być podawane do wiadomości i mogą stanowić tajemnicę :)

ad.3. W zasadzie niemożliwe jest odpowiedzenie na to pytanie ;] bo niby na jakiej podstawie
moi klienci dostają pewne profity w zamian za sponsorowanie ligi, i im i mi się to opłaca
nawet jakbym znał takie dane to i tak bym na pewno ich nie podał :) bez przesady :)
może do ogólnej wiadomości jeszcze podam ile będę na tym zarabiał? :)
Umowy pomiędzy Tobą i potencjalnymi inwestorami pozostają tajne? Także to ile będziesz na nas zarabiał? To nie buduje atmosfery zaufania... To trochę tak jakby agent artysty dawał mu pieniądze za koncert, ale nie informował ile zapłacili mu organizatorzy.

Oczywiście nikogo nie interesują umowy zawarte na inne przedsięwzięcia, ale to co dotyczy Ligi powinno być nam znane, nie sądzisz?
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

Oczywiście nikogo nie interesują umowy zawarte na inne przedsięwzięcia, ale to co dotyczy Ligi powinno być nam znane, nie sądzisz?
widzisz, pewne dane można podawać do ogólnej informacji a pewne powiedzmy do władz ligi (LL) ale na pewno nie podam całemu gronu informacji, słuchajcie ja na takiej i takiej umowie mam tyle i tyle ;]

men, w takim wypadku, każdy z was mógłby iść do tych samych firm i powiedzieć, że za to samo weźmiesz mniej...

w całym bożym świecie nie podaje się takich szczegółowych informacji
To trochę tak jakby agent artysty dawał mu pieniądze za koncert, ale nie informował ile zapłacili mu organizatorzy.
to raczej jest tak, że sponsor płaci organizatorowi koncertu, organizator płaci artyście :) i nie informuje o tym ile na nim zarobił :)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

chcę mieć dostęp do wszystkich kolejnych zgłoszonych turniejów, choć wydaje mi się, że jeżeli LL zaakceptuje nowy serwis, to i tak wszyscy będą tam zgłaszać turnieje
Co to w praktyce miałoby oznaczać ?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

Co to w praktyce miałoby oznaczać ?
no chodzi o to, że potrzebuje jakieś dane do testowania takiego w miare realnego, dlatego potrzebne mi sa prawdziwe dane zgloszonych turniejow

ODPOWIEDZ