Woch vs. HE

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Re: Woch vs. HE

Post autor: Varinastari »

Z tego co widzę to w ta edycja promuje raczej jednostki strzelające i magujące
Nie jest to prawda.

WoCh zyskuje wiele na zmianach a strzelanie z 2 szeregów nie jest aż tak uciążliwe. Katapulty zyskują i tracą zarazem, zatem zachowano tu równowagę. Walka w kolejności inicjatywy i losowe szarże to również ciekawa i korzystna( dla nas) zmiana. Nie wspominając o lepszym Frenzy, trudniejszemu ściąganiu szeregów i utrudnieniu blokowania marszu.

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

1. Losowa szarża jest dla nas akurat na minus.

Teraz jak masz np te 8" szarży to masz 8" pewne. A jak będziemy teraz kulać na szarże.. to przy niefartownych rzutach przeciwnik sobie zrobi nawet 2 razy s&s zanim dobiegniemy, a i ze 2 razy poprawi w swojej turze. przy "dobrym" rzucie będzie standardowa szarża.

2. Jedyne co nam jest na + to bicie po I.... co daje przewagę...hm... warriorom, knightom i chosenom + chariot i warshrin e (te unity mają I 5). Reszta bez zmian.

3. ciągle mamy DROGIE jednostki które są grywalne i ciągle to MY MUSIMY iść do przeciwnika pod gradem strzał. a z plotek wynika że short bowy dostały teraz większy zasięg.. ;/

ciągle jest szansa 1/6 na jedynki na AS:P

moja koncepcja na nową edycje to lord mad z lore of heaven + reszta standardowa.

ciekawe tylko jak zmienią nam magie.... przydałyby się jakieś popychaczki na te nasze ślimacze 4"........

Wszelkie rozpatrywania są pod "ugrywalnioną piechotę" w 8 edycji...... :lol2:

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Teraz jak masz np te 8" szarży to masz 8" pewne. A jak będziemy teraz kulać na szarże.. to przy niefartownych rzutach przeciwnik sobie zrobi nawet 2 razy s&s zanim dobiegniemy, a i ze 2 razy poprawi w swojej turze. przy "dobrym" rzucie będzie standardowa szarża.
Dobra, matma, wystąp!

Mamy teraz 8.
Tera będzie 4+2d6.
Uśredniając 6/7
Zatem szarża to 10.

:wink:

Jedyne co nam jest na + to bicie po I.... co daje przewagę...hm... warriorom, knightom i chosenom + chariot i warshrin e (te unity mają I 5). Reszta bez zmian.
To poczytaj jeszcze raz plotki, najwyraźniej nie znasz większości.

3. ciągle mamy DROGIE jednostki które są grywalne i ciągle to MY MUSIMY iść do przeciwnika pod gradem strzał. a z plotek wynika że short bowy dostały teraz większy zasięg.. ;/
Oh nie. Shortbowy mają większy zasięg. Litości. I siłę 3, przypominam.
ciągle jest szansa 1/6 na jedynki na AS:P
#-o
moja koncepcja na nową edycje to lord mad z lore of heaven + reszta standardowa.
Ja zupełnie przemodeluję rozpiski i wyjdzie mi to na 99% na plus. Nadchodzi era Chosenów z Halabardami z +1s i AP!

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

W którymś lorze magi widziałem bardzo fajny buff na przerzucanie 1 między innymi na save :mrgreen: może to uratować tyłek paru pancernikom.

W każdym bądź razie na pewno będzie ciekawie :twisted:
Hordes of Chaos.... To było to....

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Varinastari pisze: Ja zupełnie przemodeluję rozpiski i wyjdzie mi to na 99% na plus. Nadchodzi era Chosenów z Halabardami z +1s i AP!
Czego sobie i wam życzę :wink:

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Ja dzisiaj wygrałem z Elfami Wysokiego Rodu masakrą - bitwa była na 2500 :twisted:

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Siriael pisze:Ja dzisiaj wygrałem z Elfami Wysokiego Rodu masakrą - bitwa była na 2500 :twisted:
ja dostalem osatnio w dupsko jak gralem z andrzejem, nie dojsc ze pierwsza bitwa wochem z he (i dotego nie byle jakie he) to jeszce musialem sobie sciagnac lorda na smoku za pomoca helki #-o

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Rydwany + Lord na Smoku to godne polecenia na tę armie ;)

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Rydwany ok, ale lord na smoku? nasz beznadziejny, drogi lord na smoku, czy mag na smoku?
bez lataczy?
Zakładając że przeżyje w jakiś sposób bolcowanie....a jeśli nie chcemy trzymać 700 pkt za lasem całą grę to na pewno zawsze będzie w zasięgu conajmniej 2 - 3, to smok He zjada go na śniadanie.... z He na arcymagu mamy niewiele lepiej....

Na He rydwan lub 2 i spam pocisków do tego exalted na dysku z wardem lub na sprężynie w fascie do zamiatania bolców
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Przeciwnik akurat nie wystawił Gwiezdnego Smoka, za to miał bardzo silną magię.
Tak mowa o Lordzie Chaosu na Smoku. Rydwanów było pięć :twisted:
Ostrzałem wspierały dwa Działa Piekieł - wbiłem im masakrę :twisted:

Zwycięstwo w imię Chaosu! :twisted:
Ostatnio zmieniony 11 lip 2010, o 10:50 przez Breslauer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

na 2500 są 4 sloty special więc nie wiem jak 5 rydwanów zmieściłeś.....
Gdyby miała SD to z siłą 7 by te rydwany zjadał na śniadanie... więc nie wiedząc jak zagra przeciwnik i na czym to imo słaba opcja....
Poza tym z andrzejową rozpą bez szans, nie maszerujesz.... dostajesz bolce, magie, odgięcie fastami.... coś szybszego musi być w rozpisce... chociaz te 2 kawy
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Gdyby miała SD to z siłą 7 by te rydwany zjadał na śniadanie..
Gdyby baba miała wąsy.
na 2500 są 4 sloty special więc nie wiem jak 5 rydwanów zmieściłeś....
4+1 na herosie?

Co to za jęki?

Charioty są niezłe na HE. A jak ktoś gra na SD, to i tak można go skontrować( choćby Helenami).
więc nie wiedząc jak zagra przeciwnik i na czym to imo słaba opcja....
Zgadza się. Lecz spoko, niedługo 8ma edycja. Troszkę rzeczy może się zmienić.

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Owszem były cztery Rydwany + Rydwan z Błogosławionym Bohaterem.

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

lord na smoku to tragedia jakich mało... smok +2x caddy to zlo, masz w tedy 1 bohatera ktory cos "robi"(najczesciej ginie), Ci magowie z 2 pociskami na ture to moga sie schowac...(najlepiej takich trzymac w lesie).

wg optymalnie wystawia sie lorda na dysku z okiem es sf i dalej wg uznania ( ja gram z rod of totem czy jakos tak boundspell :P)
ew na deamon prince 4lvl magii i przerzuty, ale mamy mniejsze szanse na IG za to wiecej T i lepsza manewrowosc w przypadku uciecia lotu czy cos.

oczywiscie ze da sie zagrac na lordzie na smoku ale wg mnie nie ma on potencjalu.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

sYsek pisze:lord na smoku to tragedia jakich mało... smok +2x caddy to zlo, masz w tedy 1 bohatera ktory cos "robi"(najczesciej ginie), Ci magowie z 2 pociskami na ture to moga sie schowac...(najlepiej takich trzymac w lesie).

wg optymalnie wystawia sie lorda na dysku z okiem es sf i dalej wg uznania ( ja gram z rod of totem czy jakos tak boundspell :P)
ew na deamon prince 4lvl magii i przerzuty, ale mamy mniejsze szanse na IG za to wiecej T i lepsza manewrowosc w przypadku uciecia lotu czy cos.

oczywiscie ze da sie zagrac na lordzie na smoku ale wg mnie nie ma on potencjalu.
smok robi koszmar niezly, sam klepacz jakby odstaje.
ale sorclord na smoku + word of agony cos do dupniecia, smok i moze moze, potestujemy :)

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

ja lubie straszliwie dawać warshrine'a jak jest smok;) lata sobie taki z 7to;D cud miód po prostu
Podpis usunięty - nieregulaminowy. Administracja

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Ponoc w 8mej edycji nie bedzie juz autozniszczenia rydwanow za pomoca sily 7+... zeby ten wozek pod lorda nie byl taki drogi, to chyba bym sie zastanowil :)
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Autozniszczenie od S7 zniknie.
Co do rydwanu to nie jest taki drogi jak masz slanesza to wychodzi rydwan za 110pts, czyli znośnie. Chociaż pod Lorda to są lepsze środki transportu niż rydwan, np. mantycora, dysk, a nawet juggernaut, skoro frenzy będzie do opanowania.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

solider4 pisze:Autozniszczenie od S7 zniknie.
Co do rydwanu to nie jest taki drogi jak masz slanesza to wychodzi rydwan za 110pts, czyli znośnie. Chociaż pod Lorda to są lepsze środki transportu niż rydwan, np. mantycora, dysk, a nawet juggernaut, skoro frenzy będzie do opanowania.
No dobra, to pod lorda da sie cos innego. Ale taki heraczek na rydwanie moze miec sens...
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Filup pisze:
solider4 pisze:Autozniszczenie od S7 zniknie.
Co do rydwanu to nie jest taki drogi jak masz slanesza to wychodzi rydwan za 110pts, czyli znośnie. Chociaż pod Lorda to są lepsze środki transportu niż rydwan, np. mantycora, dysk, a nawet juggernaut, skoro frenzy będzie do opanowania.
No dobra, to pod lorda da sie cos innego. Ale taki heraczek na rydwanie moze miec sens...
jezeli rydwan bedzie zasowal 7"+2d6 to opcja do przemyslenia :)
no i ciekaw jestem jak bedzie wygladala opcja z podzialem ran i tafa.

ODPOWIEDZ