BP a 8 edycja

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Re: BP a 8 edycja

Post autor: tomekjar »

Fish kurcze nie mogę się z Tobą zgodzić... Albo DoW (jako armia i jako dodatek do innych armii), albo bez DoW. Oczywiście nie jestem za drugą opcją, a za pierwszą, za to wypadałoby wprowadzić jakieś ograniczenia, nawet bardzo proste, np 0-1 oddział DoW na armię. Dzięki temu ludzie, którzy zainwestowali niemałą kasę w nienajtańsze oddziały DoW (w Łodzi jest ładnych parę osób, które mają a to Volandów, a to Tichi Huichi COR, a to pikinierów) będą mogli sobie je wystawiać, a nie będzie generowania dodatkowych baterii artylerii z DoW.

Inna sprawa, że ograniczenie ilości maszyn może być konieczne...
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Prawie na bank zrobimy coś z LOSem, bo w turniejowych warunkach na TLOS grać się nie da.

Osobiście jestem bardzo za tym, żeby w jakiś sposób supportować armie, które GW chamsko olewa - więc jakąś obecność DoW i Chadecji pewnie umożliwimy. Czy będą dostępni jako najemnicy... na pewno nie bez ograniczeń, bo istotnie wiele armii miałoby w rare dwa działka, dwa hot poty i mmm.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Imho jest duzo rzeczy, ktore bedzie trzeba uscislic i to szybko. Np. kwestia Ifow i miscastow.
Jest duzo przedmiotow, ktore chronia przed miscastem, a w 8 ed on sie inaczej nazywa - na zdrowy rozum, kazdy gracz potraktowalby to jako jedno i to samo, ale dla niektorych czepialskich jak nie bedzie to gdzies zapisane to beda sie czepiac.
Wspolczuje btw. Slaskowi i nam, bo jako pierwszy bedziemy robili mastery na 8ed i bedzie trzeba wychwycic wszystkie takie kruczki i przegiecia, ktore bedzie szybko ograniczyc.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Mysle, ze sporo z tych rzeczy zalatwi GW, chyba, ze uwaza, ze zapis w rb jest jasny i pasuje na chwile obecna do tego typu przedmiotow(nie wiem, jak wyglada takowy). O mastera na slasku mysle, ze nie trzeba sie martwic - Jankiel czuwa :)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jest duzo przedmiotow, ktore chronia przed miscastem, a w 8 ed on sie inaczej nazywa
Nazywa się miscast. A irresistible force nazywa się irresistible force. Nie widzę tu specjalnych problemów.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Mowilem, czuwa.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Kiedys cos bylo o unstopable power czy cos. Jak tak to spoko.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Ziemas, bylo Total Power ;)

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Ziemko pisze:Kiedys cos bylo o unstopable power czy cos. Jak tak to spoko.
Dlatego wszyscy poczekajmy z opiniami póki nie przeczytamy podręcznika.
Plotki co prawda w znacznej mierze okazały się prawdą, ale nie w 100%, a jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Jak będzie się miała sprawa ze Specjalnym Charakterkami- rozumiem że skoro zapisy uściśleń i BP przestają obowiązywać, SC staną się legalni, o ile orgowie ich specyficznie nie zabronią?

Co do DoW, to uważam, że cała armia powinna przejść solidne odświeżenie - trzeba by się nią zająć na poziome IndyGT Chaos Dwarfs (poza magicznymi sprzętami, bo teraz będzie dawała radę na tych z RB), bo GW jasno daje do zrozumienia że ta armia dla nich nie istnieje.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Sądzę, że większość turniejów będzie - tak jak zawsze była - na jawne rozpiski, z zakazem specherosów. Nie jest to werdykt, a prognoza.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Fish kurcze nie mogę się z Tobą zgodzić... Albo DoW (jako armia i jako dodatek do innych armii), albo bez DoW. Oczywiście nie jestem za drugą opcją, a za pierwszą, za to wypadałoby wprowadzić jakieś ograniczenia, nawet bardzo proste, np 0-1 oddział DoW na armię. Dzięki temu ludzie, którzy zainwestowali niemałą kasę w nienajtańsze oddziały DoW (w Łodzi jest ładnych parę osób, które mają a to Volandów, a to Tichi Huichi COR, a to pikinierów) będą mogli sobie je wystawiać, a nie będzie generowania dodatkowych baterii artylerii z DoW.
Jak żyję nie widziałem żadnej z wymienionych jednostek na stole jako rare w nie-DoWach.. Może za wyjątkiem Volandów. :wink:
Więc bez sensu, jeżeli ludzie się "ograniczają" do Mengili, Maneaterów i armat.
Pomysł zamkniętej armii DoW jest spokojnie do rozważenia.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Barbarossa pisze:Sądzę, że większość turniejów będzie - tak jak zawsze była - na jawne rozpiski, z zakazem specherosów. Nie jest to werdykt, a prognoza.
Oby się spełniła.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Rozpiski muszą być jawne <niestety>.

Może czegoś nie doczytałem, ale takie WE czy TK mogą brać DoW, ponieważ mają tak napisane w podręcznikach, więc o ile się tego nie uściśli to Hot pody, na stołach się pojawią.

Z resztą trzeba czekać na erraty, bo one uściślą masę rzeczy oszczędzając nam sporo problemów... albo ich dołożą... :roll:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Nie muszą. Chyba nigdzie indziej nie mają tego problemu w europie ? Bo mi się wydaje że to nasz rodzimy wymysł a ludzie i wałkarze są wszędzie a jakoś sobie z tym radzą.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Murmandamus pisze:Nie muszą. Chyba nigdzie indziej nie mają tego problemu w europie ? Bo mi się wydaje że to nasz rodzimy wymysł a ludzie i wałkarze są wszędzie a jakoś sobie z tym radzą.
To wszystko fajnie brzmi, ale po co się męczyć? Radzą Sobie, ale jak tutaj koledzy wcześniej pisali to wzbudza negatywne emocje.
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Po tym jak zobaczylem, ze kazde dzialo robi d6 W to tymbardziej jestem za zbanowaniem DoW dla innych armii niz DoW. Bylby wiekszy wyspy dzial niz w 7ed.

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Murmandamus pisze:Nie muszą. Chyba nigdzie indziej nie mają tego problemu w europie ?
Mamy wiele problemów niespotykanych w Europie :). Poza tym, wydaje mi się, że u nas jest większe przyzwolenie społeczne na oszustwo, co rzutuje na wszystkie dziedziny życia. Na przykład: piractwo drogowe oraz reakcja kierowców u nas i w Szwajcarii, albo ściąganie na egzaminach i reakcja innych studentów u nas i w Anglii.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ziemko pisze:Po tym jak zobaczylem, ze kazde dzialo robi d6 W to tymbardziej jestem za zbanowaniem DoW dla innych armii niz DoW. Bylby wiekszy wyspy dzial niz w 7ed.
Owszem, przy nowych zasadach rare'ów do każdej armii brałbym, jako PG, dwa działa i dwa hot poty. 270 świetnie wydanych punktów. Tym niemniej brak wzmianek o DoW w RB do 8 ed. sugeruje, że przestają one istnieć o ile LS nie postanowi inaczej (pewnie na samodzielną armię się zgodzimy...).

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Barbarossa pisze:
Ziemko pisze:Po tym jak zobaczylem, ze kazde dzialo robi d6 W to tymbardziej jestem za zbanowaniem DoW dla innych armii niz DoW. Bylby wiekszy wyspy dzial niz w 7ed.
Owszem, przy nowych zasadach rare'ów do każdej armii brałbym, jako PG, dwa działa i dwa hot poty. 270 świetnie wydanych punktów. Tym niemniej brak wzmianek o DoW w RB do 8 ed. sugeruje, że przestają one istnieć o ile LS nie postanowi inaczej (pewnie na samodzielną armię się zgodzimy...).

100% mojego poparcia.
Niech dziala beda przywilejem krasi i imperium, a nie kazdego.

ODPOWIEDZ