Co kupic - czyli rozterki krótkobrodych

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Re: Co kupic - czyli rozterki krótkobrodych

Post autor: cahir »

nie że się znowu czepiam, ale na maksa trudno pomylić armybook'i z różnych edycji, cahir.
Komuś niezorientowanemu - tak.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Aron_Banalny pisze:
@pingu
a figurki zamiast kupowac mozna sobie zrobic z klockow lego lub kartonikow.
wiem, ze GW nie jest najtansza firma ale jednak AB do wlasnej armii wypadalo by kupic, na samym poczatku, a nie sciagac z neta. jest tam sporo zasad i nowi gracze raczej bez AB i RB sobie nie poradza.
nie porównuj gówna do twarożku, wydrukowany AB a kartonowa armia to dwie różne rzeczy. figsy przede wszystkim, AB można druknąć i zbindować ,i się przeżyje, wielkie mi hallo. zgadzam się z pingu
tak masz racje, to dwie zupelnie rozne rzeczy.
pierwsza przez ciebie wspomniana to kradziez czego nie mozna mowic o kartonowych ludzikach.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

cahir, okładki bieżących abóków są na stronie gw, ja po prostu nie wyobrażam sobie pomylenia edycji, a też kiedyś byłem nie ogarnięty
tak masz racje, to dwie zupelnie rozne rzeczy.
pierwsza przez ciebie wspomniana to kradziez czego nie mozna mowic o kartonowych ludzikach.
Cause the eyes of the ranger are upon you.
Any wrong you, he's gonna see...
You When in Texas, look behind you.

Cause that's where the rangers gonna be.

Yrpen, kupuj FIGSY

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

cahir, okładki bieżących abóków są na stronie gw
Tylko że nie które skany w formatach pdf, dosyć szeroko umieszczane w sieci nie posiadają skanu okładki.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

pitolicie bez sensu, wrocccie do tematu rozterek nowokupujacych a nie filozofie nt legalnosci, kradzenia itp
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ja tylko zauważę, że oprócz okładki jest jeszcze podany rok wydania. Ten już trudno pomylić...

A dla poprawności... Piractwo i kradzież są be [-X

;)

A teraz wracamy do tematu kupowania figurasków :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Nie mam wielkiego budżetu ale chciałbym zacząc grać krasiami. Jakie jednostki (z ceną) polecacie. CHodzi mi o armie za jakieś 1000 pkt. ZA pomoc dziękuje.
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Ło matko, ile to już tematów tu było...
Kup sobie batalion, do tego Herosa i już można pykać...
Ewentualnie Skull pass, ale to jest parcie po linii, bo figsy są brzydkie jak nie wiem co...
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

No, bez kitu #-o , trzeba chyba będzie zapytać Raksa, czy by nie podkleił przechwytywacza nowych, chociaż nie wiem czy to coś by dało.

Batalion, Army Book, Thane'a na BSB, runesmitha i ewentualnie jakiegoś dodatkowego herosa-klepacza. Do tego jeszcze dodatkowy cannon może, albo katapulta i gitara. Ceny możesz sobie posprawdzać w sklepach internetowych, np. w Bardzie, ale mogę od razu powiedzieć, że nówka nieśmigana herosa to jakieś 36zł. Za to gdzieś na forum natknąłem się na ofertę sprzedaży całej armii (dość sporej) za 600 zł. Jakbyś kupował nowe, to by wyszło kilka razy drożej.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

No i oczywiście Allegro i eBay (angielski, amerykański, niemiecki - bo w nich mają duży wybór).
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Tak, tylko osoba nie znająca się na rynku może sporo przepłacić kupująć po "promocyjnych" cenach, których na takich portalach jest duuużo :roll:
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Cahir, bez kitu, kolejny tragiczny post

Stary,po prostu nie mogę już wyrobić, spójrz na Swoje posty
1. odradzasz zciągania army booków, mówiąc że początkujący gracz może mieć problemy z rozkminieniem czy to aktualna wersja.
2. mówisz że można przepłacić na ebayu.
3. non-stop wtryniasz się z radami, mimo że do niedawna robiłeś kardynalne błędy w np. rozpach

podsumowując, gdybym zaczynał hobby i czytał Twoje posty, przerzucił bym się na narciarstwo albo kaligrafię.

poza tym tematów takich jak ten było mnóstwo.

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 327

Post autor: Gremli »

+1

Łatwo poznać czy oferta jest opłacalna czy nie. Wystarczy porównać ceny sklepowe (bard, cytadela itd) do cen które proponuje sprzedawca na allegro/ebay itd. To że rarytasy są drogie to norma, ale prawdziwych oszustów rzadko widuje tak naprawdę.

Co do zakupów. Jeżeli jesteś pewny że chcesz zacząć grać to kup batalion, thana (choćby z zestawu "bitwa o przełęcz czaszki") podręcznik do armi (army book i małe zasady na allegro (http://allegro.pl/warhammer-rulebook-8- ... 37791.html) - bez zasad armii ani rusz. Można niby ściągać na początek z netu ale nie polecam) i umów się na jakimś forum lokalnym z kimś kto będzie chciał Ci wytłumaczyć zasady. Poczytaj na forum podobne tematy http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=34&t=25439, temat o rozpiskach i zobaczysz czym ludzie grają, co się przydaje i powoli zbieraj swoją armie.
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
Kubcio
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: Kubcio »

Aron_Banalny pisze:Cahir, bez kitu, kolejny tragiczny post

Stary,po prostu nie mogę już wyrobić, spójrz na Swoje posty
1. odradzasz zciągania army booków, mówiąc że początkujący gracz może mieć problemy z rozkminieniem czy to aktualna wersja.
2. mówisz że można przepłacić na ebayu.
3. non-stop wtryniasz się z radami, mimo że do niedawna robiłeś kardynalne błędy w np. rozpach

podsumowując, gdybym zaczynał hobby i czytał Twoje posty, przerzucił bym się na narciarstwo albo kaligrafię.

poza tym tematów takich jak ten było mnóstwo.
Daj spokój chłopakowi :evil: !

cahir nie przejmuj się, dawaj jedziesz dalej. Ja lubię twoje posty! \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

@Aron
1. odradzasz zciągania army booków, mówiąc że początkujący gracz może mieć problemy z rozkminieniem czy to aktualna wersja.
To już chyba zostało wyjaśnione, nie wiem o co ci znowu kur*a chodzi.
2. mówisz że można przepłacić na ebayu.
Nie na e-bayu tylko na portalach aukcyjnych. Przykład?
http://allegro.pl/dwarf-iron-breakers-c ... 66550.html
Ironi za 125 zeta a tu:
http://www.rebel.pl/product.php/1,1176/ ... mmand.html
za niecałe 5 dych. Mało? Zwykli warriorzy:
http://allegro.pl/figurki-do-gry-warham ... 65954.html
I zwykli warriorzy:
http://cytadela.pl/cgibin/shop?info=8406
3. non-stop wtryniasz się z radami, mimo że do niedawna robiłeś kardynalne błędy w np. rozpach
Zapomniał wół jak cielęciem był :lol2: Jak ktoś ma starego AB bez okładki ściągniętego Z NETA to tak czasami bywa, że się gromril armour na Warkach daje...

A tak już kończąc: za przeproszeniem, za moją prywatną cenzurę robisz? Weź daj sobie na wstrzymanie, bo ja się Ciebie i Twjego czepialstwa nie czepiam.
podsumowując, gdybym zaczynał hobby i czytał Twoje posty, przerzucił bym się na narciarstwo albo kaligrafię.
No to jest dziwne, już parę osób od siebie z roku i z akademika zachęciłem, żeby zapoznały się z Warhammerem... Ludzi, którzy słysząc Warhammer mówią: Dawn of War! :)
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Czcibor - witamy w naszej krasnoludzkiej twierdzy. Mamy nadzieję, że zostaniesz u nas na stałe :) Jednak musisz pamiętać, że zanim założysz nowy temat dobrze jest się rozejrzeć w poszukiwaniu już istniejącego o tej samej tematyce. Dzięki temu zachowujemy porządek na forum. Połączyłem Twój temat z już istniejącym.

Aron, Cahir - chcecie sobie pogadać o tym ile wnoszą postu drugiego, polecam PW lub PiM ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

rakso, az musze zapytac. co to jest pim?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Drunken_Dwarf
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Drunken_Dwarf »

pim = przez i maila :lol2:

cahir niezłe przykłady tych aukcji, ale każdy swój rozum ma i w ciacho pojechać sobie nie da. Jeśli uda się tym osobom znaleźć jelenia "+" dla nich.
Kto pije ten łebski,
kto pości ten kiepski.

Awatar użytkownika
Kubcio
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: Kubcio »

Drunken_Dwarf pisze:pim = przez i maila :lol2:

cahir niezłe przykłady tych aukcji, ale każdy swój rozum ma i w ciacho pojechać sobie nie da. Jeśli uda się tym osobom znaleźć jelenia "+" dla nich.
#-o

:-$

cahir pewnie tak sie unosi bo parę razy się naciął... :-k
Obrazek

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Ehe, fruwam pod sufitem z zachwytu. Po prostu chciałem być pomocny, bo wiem jak sam głupio zrobiłem - kupiłem skullpass w Graalu zamiast w Cytadeli i przepłaciłem srogo. Niemniej jednak, parę aukcji na Allegro udało mi się wygrać i po taniości kupić dobre figuraski (8 zeta za Runesmithe'a).
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

ODPOWIEDZ