Wiedźmin 2

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Re: Wiedźmin 2

Post autor: Morsereg »

http://thehouseofvidya.net/2/

tutaj mozecie sobie W2 live zobaczyc ;)
gosciu streamuje.
'calkiem przyjemnie to wyglada

ps. dzieki afro za tego linka ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

No to na szybko opiszę moje wrażenia.

Gram na i5-2500k, 6950 2GB @6970 i 4GB ramu, ustawienia ultra z wyłączonym ubersamplingiem i gra lata w okolicach 60-80fps wg tego co ati tray tools pokazuje (tyle, że rozdziałka niższa, bo na crt gram - 1280x960), fps nigdy nie spadły poniżej 50. Z tego co zauważyłem to na samym początku przy wejściu do miasteczka przy bardzo szybkim obracaniu się pare razy fps spadły i przez ułamek sekundy zauważalne było 'chrupnięcie', ale jak już się wszystko doczytało to śmiga pięknie. A sama grafika jest bardzo ładna, crysis to nie jest, ale jak na rpg to najwyższa półka. jedyne co denerwuje to czarne pasy przy graniu w innym formacie niż 16x9, trzeba czekać na patch (albo w moim przypadku na monitor :D ).

Co do gry to ja nie wiem jak można walczyć bez turlania się, wg mnie daje to ogromną przewagę, dzięki temu można szybko minąć np kolesia z tą wielką tarczą i tłuc go po plecach. Może nie potrafię tego robić, ale parowanie ciosów mi nie wychodzi jak mnie bije kilku przeciwników. Sam system walki też jest bardzo fajny, w zależności od tego skąd atakujesz (plus jest jeszcze jakiś pasek, który ładuje się w trakcie walki), Wiesław wyprowadza różne ciosy. Petard i noży nie używałem, ale znaki są bardzo pomocne. Jak pierwszy raz wbiłem się w grupę 3 przeciwników, to mnie pokroili dosyć szybko, później z dobrym wykorzystaniem znaków (i turlania :) ) poszło już znacznie lepiej. O fabule nie napiszę, bo jeszcze chyba za wcześnie, żeby coś wnioskować, ale od samego początku można dokonać sporo wyborów (uratować wieśniaków, czy pomóc w grabieży ;) ) Ogólnie po tych kilku chwilach spędzonych przy grze, nie mogę się doczekać grania dalej i gorąco polecam.

I taka ciekawostka dla kolekcjonerów:
http://www.cdprojekt.pl/news/5653/Wiedz ... y_upominek
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

W1 to była jakaś padaka nudna strasznie... jakoś nie sądze bym się zabrał do cześci 2giej... w ogóle nie grałem w żadną dobrą polską grę może poza Sexmisją na atarynkę, Franko the Crazy Revange no i oczywiście Operacją Glemp :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Co do RPG to nigdy nie zapomne Ishara I , II i III to były fajne RPGi. Szkoda że nie robią już symulatorów takich jak
X-Wing czy TIE - Fighter lub X-wing Alliance... to były gry :mrgreen: Ostatnio grywałem w Operation Flashpoint Dragon Rising ale jednak to nie to co jedynka :mrgreen: Mass Effect I i II no i KOTOR :D
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

eee ale dlaczego opowiadasz to w tym temacie? ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
ADHD
Warzywo
Posty: 19

Post autor: ADHD »

Afro pisze:eee ale dlaczego opowiadasz to w tym temacie? ;)
W sumie czemu nie....aż takiego "off-topa" nie robił.
nie wstawiamy gifów w podpisie

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

pierwsze parę godzin godne polecenia przyjemnie sie gra a graficzka zajebiaszcza
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

dzisiaj przeczytalem, ze W2 ma 16 zakonczen Oo.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Zainstalowałem Wieśka wczoraj, po jedynych 5 godzinach :evil: . Trafiłem na jakiś bug, zdaje się związany z sejwami z W1 i do tego coś się wykopyrtneło przy aktywacji. Na koniec dałem radę ale frustrę miałem na 150%.

Gram niestety na ustawieniach minimum, bo sprzęt też mam raczej minimum ale i tak jest ładnie. Gierka zapowiada się miodnie. Co prawda nie dałem rady przejść "tutoriala" (Smok podpala mnie za każdym razem :cry: ) ale to, co podobało mi się w W1 jest tu obecne na pewno. Zobaczymy, czy zniknęły najbardziej upierdliwe rzeczy - jak na razie zauważyłem szybkie ładowanie lokacji :D .

Maciek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Też miałem problemy z tym smokiem, później zauważyłem, że podczas ucieczki z królem na plecach trzeba się po prostu zatrzymać w momencie, kiedy jesteś przy tym rozszerzeniu na murze i kliknąć ppm, samo schowanie się niestety nie ratuje ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

kurde w1 chyba w nie był aż tak grą zręcznościową
Obrazek

Awatar użytkownika
Zombek
Plewa
Posty: 7

Post autor: Zombek »

Ja od dwóch dni nie mogę dokończyć instalacji.
Grę trzeba zarejestrować na serwerze, a te nie działają, w każdym razie u mnie.
Jestem bardzo poirytowany, gdyż W1 bardzo mi się podobał i czekałem na w2 z niecierpliwością.

Płacę i grać nie mogę(i nie tylko ja), a na torrentach jest już grywalna wersja.
Jak dla mnie to samobój cdp.

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

u mnie nie było problemów wpisałeś ten sam kod co przy instalowaniu? da2 też sie nie chciał aktywować i musiałem do oryginału ściągać cracka. Poszukaj samego cracka powinien ominąć aktywację;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Zombek
Plewa
Posty: 7

Post autor: Zombek »

Pod koniec instalacji wpisałem kod secuROM, pisałem z myślnikami ale nie sądzę by to robiło jakąś róźnice.
Teraz jak odpalam menu startowe to na górze po prawej mam czache(gdzieś czytałem że jak jest błyskawica to się łączy).
Jak na nią najadę to jest napisane `Połączono` ale przy próbie założenia konta jest komunikat "A connection to the server could not be esthabilished"
Wyłączyłem firewalla i antywirusa i tez dupa.

Co do cracka - jak kupuję oryginał to nie chce bawić się w cracki. Nie po to płacę

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Na stronie CD-Projekt piszą, że robią coś z serwerami autentykacji i mogą być właśnie takie problemy. Podobno ma to potrwać do tygodnia, ale nie jest to stały brak dostępu do tych serwerów.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Zombek
Plewa
Posty: 7

Post autor: Zombek »

Ale dowcip.

Pierwszy raz secuROM wpisujesz bez myślników i wtedy gra się poprawnie instaluje.
A kolejny raz musisz z myślnikami.
Kto to wymyślił.

Działa i teraz nie wiem czy sklejać dalej Chaos-Knights czy grać w Wieśka :)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Też czekam na Skyrim, ale W2 może umilić czekanie. Jedynka była w sumie bardzo fajną grą (choć krótką i zamkniętą, co każdego die-hard fana Elder Scrolls denerwuje).
Tylko... czy pójdzie na gf 8600gt?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

a Skyrim pójdzie?


Mam nadzieje że mi też uda się pograć i w to i w to na moim 9200Gf
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Miyokari
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162

Post autor: Miyokari »

Tomash pisze:Też czekam na Skyrim, ale W2 może umilić czekanie. Jedynka była w sumie bardzo fajną grą (choć krótką i zamkniętą, co każdego die-hard fana Elder Scrolls denerwuje).
Tylko... czy pójdzie na gf 8600gt?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Znajomy gra bodaj na średnich ustawieniach w Wieśka 2 na gf 8600gt więc nie powinno być problemów :).

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Potrzebujemy jakiejś polityki typu "jeden kucyk w danej pozie na jednego awatara", bo już miałem się czepić double-posta ;)

W każdym razie dzięki za informację.

Na Skyrim to ja sobie kupię XB360 i/lub zrobię poważny upgrade blaszaka :D
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Zombek pisze:
Co do cracka - jak kupuję oryginał to nie chce bawić się w cracki. Nie po to płacę



Jedy pisze:All my previous rants abort DA 2, based on the demo, are of course justified.

More bad stuff first.
Downloading took ages, Secu-RoM nonsense could not be solved, so rather than wait another month (as per BIOWARE forums debates) I downloaded a crack. BTW Witcher 2 is also going to use Secu-Rom. EA is just full of idiots.
Lecz przyznam, że na TO
Zombek pisze:Ale dowcip.

Pierwszy raz secuROM wpisujesz bez myślników i wtedy gra się poprawnie instaluje.
A kolejny raz musisz z myślnikami.
Kto to wymyślił.
nie wpadłem.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

ODPOWIEDZ