Infinity, Tohaa: Kiel-Saan oraz Igao 03.08.2021

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Re: Averland Etap 1 Demisie

Post autor: Azgaroth »

Fajne pancerze na kuraku i rycerzu :) Wyciągnąłbym jakieś rozjaśnienia na skórze demisia bo wygląda trochę płasko...

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Pancerze rycerzy są i tak jaśniejsze niż piechoty, którą do tej pory malowałem :) Taki był cel. Nie widzą mi się błyszczące pancerze dlatego piechota ma lekko "przydymione", a rycerze demigryfów są trochę "czystsi". Dostali jedną warstwę rozjaśnienia po washu.

PiotrzeB, ja do fluffu podchodzę z pewnym marginesem na własną twórczość ;) Inaczej nie znalazłbym żadnej prowincji Imperium, która pozwoliłaby mi na zabawę w tą grę :)


wychwa, jeszcze trochę zostało do zrobienia, ale już w kilku miejscach jest więcej niż wash ;) Zresztą tak jak pisałem :)

Dzięki za komentarze. Następny up będzie pewnie w okolicach soboty. Mam nadzieję, że uda mi się je skończyć do końca miesiąca...

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

zmiłuj się i daj żółty jak należy... akurat w Imperium naprawdę każdy może znaleźć dla siebie kolory które mu odpowiadają :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Koniec... ufff ;)
EDIT: zdjęć brak bo imageschack coś porypał

Rozjaśnianie skóry nie do końca mi się podoba, ale jak na pierwszy raz uważam, że całkiem spoko ;)
Czy ktoś kiedyś się bawił z washami na trawie? W sensie tej elektrostatycznej. Bo mam wrażenie, że jest trochę za jasna. Czy pojechanie po niej niewielką ilością agraxa nie poprawiłoby jej wyglądu?
Ostatnio zmieniony 25 sty 2015, o 20:20 przez Lechu, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Poprawić by można sporo rzeczy, ale nie o to tu chodzi przy tego typu akcji malarskiej. Wyglądają schludnie i dobrze.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

To co mi się podoba:

podstawki, a szczególnie te kamulce,
mały gryfek,
kolory tarcz,
skóra rycerzyka.

To co można by poprawić:

(drybrush na grzywach?),
aniołek - wygląda bardzo płasko + murzyński jakoś do mnie nie przemawia,
pazury - cieniowane w ogóle?
złoty - wygląda jakby był nieruszony, ciemnofioletowe/brązowe/czerwone washe bardzo mile widziane + jakieś rozjaśnienie, bo strasznie płaski :/,
stal - nie ograniczaj się tylko do czarnego washa, ciemnobrązowe, czerwone, brązowe a nawet zielone lub fioletowe mogą naprawdę dodać smaczku i sprawić że modele będą trochę bardziej realistyczne oraz mniej monotonne,

coś takiego (zdjęcie słabe bo ja jestem słaby, ale chyba widać o co mi chodzi)

Obrazek

oczy potworków - białe przypominają jakieś zombiaki, lepiej ciemnoczerwone, ciemnobrązowe, czarne ale na pewno nie białe kropki!!!
trochę jaśniejszy szary na krawędziach czarnego pancerza,
z bliska widać niedociągnięcia na skórze, a także ostre przejścia, szczególnie to na ogonie.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Dzięki Tedzio za wyczerpującą odpowiedź :)
Aniołka nie chciałem robić zbyt ludzkiego, a że nie miałem pomysłu na nic innego to został base+wash.
Grzywy mi pasują nie wiem co z nimi nie tak :)
Pazury umknęły mojej uwadze. Celne spostrzeżenie x|
Złoty to base, wash, i dwa layerowe kolory. Wiem, że nie wygląda na to ale na zdjęciach trochę gorzej złoto wyszło + faktycznie nieumiejętnie cieniowałem.
Jeśli chodzi o stal, to właśnie taka miała być i tutaj nie będę bardziej kombinował. Przynajmniej w przypadku tych konkretnych jednostek.
Oczu malować nie umiem (testowałem na kilkunastu modelach) i to, że w ogóle są tam jakieś kopki to sukces ;P Ale będę stawiał kropki w innym kolorze. Oczy, które ja maluję bardziej szpecą modele ;)

Ogon również umknął mojej uwadze. Może dlatego, że lepiej to wyglądało przed położeniem rozjaśnienia na skórę gryfa. Ostatecznie to właśnie ta skóra plus złoto to największe wyzwania w tych modelach. Będę pamiętał te uwagi na przyszłość i postaram się je zastosować ;)

I żeby była zupełna jasność, to ma być zwykły TT oczywiście na miarę moich możliwości ;)

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Lechu pisze:Oczy, które ja maluję bardziej szpecą modele ;)
u pokemonów nie rób oczek-kropek, zamaluj całe, ale jednolitym kolorem (nie białym)

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Nie jest tak źle, na tylu zdjęciach można zauważyć cieniowanie poszczególnych elementów.
Fajne podstawki, choć jeden wygląda trochę dziwnie aż tak bardzo wysunięty do przodu.
Skóra gryfów w większości fajna, popracuj nad rozjaśnianiem większych, bardziej płaskich elementów.
Srebrne zbroje - rozumiem, że maja być "prosto spod igły yyy młota" ale jeszcze jeden cienki wash i krawędziowanie by nie zaszkodziło.
Czarny (pancerze) tez się cieniuje.
Upitol tego cholernego cherubinka :/

Jest dobrze, pracuj a na pewno będzie świetnie następnym razem.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Dzięki Gunnila. :)
Ze zbrojami może jeszcze jedną warstwą potestuję na właśnie branych do malowania GSach. Tu mam zamiar ich zrobić troszkę bardziej "przyziemnie", ale nadal ma to być wypas i czystość Averlandu ;)

Aniołek zostaje :) Ewentualnie coś podziałam z jego skórą choć nie wiem co. Poczeka, nie odleci ;)


Mam do Was wszystkich pytanie. Ponieważ mam do pomalowania 2 x FCG do Wielkich Mieczy i za cholerę freehand mi nie wyjdzie (mam dwie lewe ręce do rysowania i zaznaczę, że nie jestem leworęczny). Co można zrobić zamiast jakiegoś freehanda i poza np szachownicą? Ma ktoś jakieś pomysły na coś prostego? :D

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

PiotrB pisze:nie chciał bym się czepiać ale co one mają wspólnego z dumną nic od wieków nie robiącą armią Averlandu? Czarne panczerze? pshw! Toż to nie rycerze Morra! :)... Oczywiście malowanie fajne :)...jednak zero klimatu imperialnego :(
Odezwal sie klimaciarz :wink:

Mnie tam sie podobaja fajnie dobrales metaliki do cielska gryfow. Troche faktycznie brakuje głebi w tych kolorach ale mnie tam i tak pasi. Prosto schludnie i czysto co najwazniejsze.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Lechu pisze:Co można zrobić zamiast jakiegoś freehanda i poza np szachownicą? Ma ktoś jakieś pomysły na coś prostego? :D
Ja na jednym sztandarze wspomogłem sie naklejką-sztandarem od Ogniem i mieczem 8) na innych maluję Imperialne krzyże - wyglądają mega kliamtycznie na sztandarach. Wystarczy sobie rozrysować parę wzorów ,wybrać jeden i stosowac :)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Skończeni GS. Bez sztandarów, za które pewnie się wezmę jak już pomaluję wszystkie figsy.
http://hammerfang.blogspot.com/2013/05/ ... inito.html

Mordęga z nimi była nieziemska, ale jestem zadowolony z żółtego (wreszcie). Metaliki jeszcze nie do końca mnie satysfakcjonują. W każdym razie miały być brudniejsze niż na demisiach.

Więcej zdjęć na blogu. Zapraszam do komentowania :)
Ostatnio zmieniony 22 lip 2013, o 20:03 przez Lechu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Fajnie! żółty Ci najlepiej wyszedł ! =D> Oddział na + :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Warrior priest na potrzeby Malarskiej Aktywacji oraz PMOTM.
Imageshack coś wariuje ostatnio i musiałem część wcześniejszych zdjęć usunąć :/ Mam nadzieję, że te będą się poprawnie wyświetlały.
Kolory, przez to, że zdjęcia robione telefonem, są zbyt jaskrawe (a i tak były poprawiane). Pierwsze zdjęcie startuje do aktualnego PMOTM ;)

edit: zdjęć brak bo coś imageshack porypał
Ostatnio zmieniony 25 sty 2015, o 20:20 przez Lechu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Nietrafione wydaje mi się wykończenie trzonków broni, reszta całkiem fajnie wyszła, może twarz warto by było trochę jeszcze skontrastować...

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

ładny pancerz, papier, pieczęcie (chociaż ja dałbym bardziej fioletowe, aby trochę się wyróżniały) i całkiem niezłe łapska

nie podoba mi się podstawka (za dużo trawki)
czerwony jest średni, mógłby być zdecydowanie lepszy (za dużo washa w zagłębieniach, dodawaj wiecej wody/glaze medium), szczególnie tył
miedziane trzonki? słaby pomysł

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Dzięki za komentarze :)
Trzonki robiłem na podstawie malowania ze strony GW bo nie bardzo miałem lepszy pomysł.

Podstawka ostatecznie też mi się najmniej podoba, ale tutaj testowałem układ kilku trawek i faktycznie za dużo tego wyszło.
Jeśli chodzi o czerwień to miałem wrażenie, że bardzo spoko wyszła :D
Inna sprawa, że na zdjęciach kolory są bardziej soczyste i jaskrawe niż w rzeczywistości, więc nie ma aż takich kontrastów ponieważ czerwony w realu jest bardziej stonowany.
Odnośnie pieczęci to miałem, po pomalowaniu tego kapłana, postanowienie, że przy smarowaniu następnych WP pieczęcie będą albo całkiem fioletowe albo... inne ;)

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Odnośnie ewentualnych uwag, to poprzednicy już je wymienili. Całość mi się jednak bardzo podoba :) Fajna, klimatyczna praca =D>

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

No nie wiem jak wam.... ale mi sie podoba :]
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

ODPOWIEDZ