Balancing Patch v 1.4

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Re: Balancing Patch v 1.4

Post autor: Jasiuuu »

si si , Sociowi chodziło chyba nie o to ,ale o to że gdy takie orki z mengilami parkiem maszynowym full magią i 6cioma chariotami to będą jeździć jak chcą (czytaj:na podobnych warunkach) po demonach (dobrze!) ale po innych armiach 6ed słabszych które nie dostały żadnego boosta zrobiią siekę (źle!)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Jasiuuu pisze:si si , Sociowi chodziło chyba nie o to ,ale o to że gdy takie orki z mengilami parkiem maszynowym full magią i 6cioma chariotami to będą jeździć jak chcą (czytaj:na podobnych warunkach) po demonach (dobrze!) ale po innych armiach 6ed słabszych które nie dostały żadnego boosta zrobiią siekę (źle!)
Nie widze tu powaznego zagrozenia. Orkasy do tej pory byly znacznie ponizej poziomu innych armii z 6ed lub poczatku 7ed. Teraz by sie poziomami troche wyrownaly. Do poziomu demonów to nam jeszcze duuuzo brakuje, ale dodatkowe sloty to juz cos, zeby miec choc mala szanse na pogranie.
Obrazek

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Niby jak krzywdzimy? Tym ze orkasy sie w ogole zaczna pojawiac na turniejach?
To co mówił Jasiuu.Zaczną się pojawiać i bić biedne dwarfy,empire,OK, może nawet WoCh.Nie widzisz problemu,cóż przecież orki wypadły na waszym turnieju przeciętnie tylko 5,7,11 miejsce, ot tak bez ogrania na nowym formacie.
Natomiast jeżeli mają dostać same orki, ot tak bo głośno krzyczały(jak to orki) to jestem na nie.
Nie jarzę tego podejscia. Stawiajac sprawe w ten sposob nic nie zyskujesz, bo zmiana dla wszystkich armii naraz jest niemozliwa
Myślę że zmiana slotów dla wszystkich słabych booków jest tak samo prawdopodobna, jak to że tylko orki te sloty dostaną w nowym BP .

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

Myślę ze jeden tur to żadna weryfikacja tej zmiany w zielonych, nie zapomnijmy że tur był raczej słabo obstawiony przez delfy, vc i demony. Więc jak by np te armie były w większe ilości to orkasy mogły by zająć niższe lokaty. Trzeba by zorganizować więcej turów z rozszerzeniem do zielonych i wtedy zobaczyć czy aż tak wypaczają wyniki innych armii.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

RAFIX pisze:Myślę ze jeden tur to żadna weryfikacja tej zmiany w zielonych, nie zapomnijmy że tur był raczej słabo obstawiony przez delfy, vc i demony. Więc jak by np te armie były w większe ilości to orkasy mogły by zająć niższe lokaty. Trzeba by zorganizować więcej turów z rozszerzeniem do zielonych i wtedy zobaczyć czy aż tak wypaczają wyniki innych armii.
Amen.

Ide spać ;)

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

RAFIX pisze:Myślę ze jeden tur to żadna weryfikacja tej zmiany w zielonych, nie zapomnijmy że tur był raczej słabo obstawiony przez delfy, vc i demony. Więc jak by np te armie były w większe ilości to orkasy mogły by zająć niższe lokaty. Trzeba by zorganizować więcej turów z rozszerzeniem do zielonych i wtedy zobaczyć czy aż tak wypaczają wyniki innych armii.
Jak juz Bless mowil, gdyby nie dodatkowe sloty zamiast tych 3 orkow mialbys DE, DoCh i VC. Zajeliby podobne lokaty, ale niczego by to nie wnioslo. To swiatelko w tunelu zacheca do gry zielonymi. Jesli nie bedzie w BP zmiany(bo np. nie chca uzywac BP jako maszynki testujacej) to nalezy zmotywowac organizatorow do BP + bP (bless patch :P). Poza tym czy to wazne, ze orki zajeby nizsze lokaty? wazniejsze jest chyba to, ze moglibysmy uzyc stwierdzenia "O&G zajely lokaty: ..."?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kalesoner pisze:A co ma czyjekolwiek zdanie na temat Demonów do konkretnej propozycji dotyczącej O&G?
skoro takie wyniki demonow sprawily, ze ogol graczy chcial je sciac to czemu chcecie na sile przeforsowac takie, ktore zrobily podobny wynik tlyko, ze o&g?

tlyko po to, zeby to znowu szybko zmienic do wczesniejszej opcji?

a skoro sie cieszysz, ze bylo 3 o&g niz nam asterze i to dobrze to co powieszn a to, ze bylo o 3 arie o&g wiecej niz demony, 1 wiecej niz tk, 2 wiecej niz ogrow i bretki

znaczy, ze teraz te mamy dopakowac bo bylo ich mniej niz o&g?

@kolata: srednoi od orkow na waszym turnieju vchyba tylko bretka, lizi i dow (wszystkie 3 armie po jednym graczy jesli sie nie myle)mialy lepszy wynik. to, ze przy 3 graczach az 3 bylo tak wysoko nie oznacza, ze wszyscy macie skilla (choc nie umniejszam temu jak gracie) tylko, ze moze troche staracie sie przedobrzyc. I nie chodzi mi o to, ze zapis jest bez sensu i od razu nalezy go skreslac. Po prostu za mocno i za szybko probojecie dodatkowe boosty przepchnac... z masterem w bialym juz zupelnie przesadziliscie imo

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Ty zamiast krytykować wszystko co chłopaki wymyślą zapodaj lepszy pomysł :roll:
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

a co powiecie na pomysł żeby na przykład możan by robic wymiane w slotach?? to znaczy rar zamienić na 2 specjale albo 2 specjale na rar?? to by dawało jakies opcje na urozmaicenia a nie na przegięcia (choć trzeba by to dobracować kótre armie by tak mogły bo nie wyobrazam sobie np w Woch 5 ciężkich jazd :shock: )

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Shino pisze:
Kalesoner pisze:A co ma czyjekolwiek zdanie na temat Demonów do konkretnej propozycji dotyczącej O&G?
skoro takie wyniki demonow sprawily, ze ogol graczy chcial je sciac to czemu chcecie na sile przeforsowac takie, ktore zrobily podobny wynik tlyko, ze o&g?

tlyko po to, zeby to znowu szybko zmienic do wczesniejszej opcji?

a skoro sie cieszysz, ze bylo 3 o&g niz nam asterze i to dobrze to co powieszn a to, ze bylo o 3 arie o&g wiecej niz demony, 1 wiecej niz tk, 2 wiecej niz ogrow i bretki

znaczy, ze teraz te mamy dopakowac bo bylo ich mniej niz o&g?
Mam wrażenie, że jedyne na czym Ci zależy to pokłócić się z kimś na forum. To wszystko, co wyżej napisałeś, nie ma totalnie nic wspólnego z propozycją zmian. Powiedz lepiej czemu inne sloty dla o&g są złe/dobre to będzie o czym gadać. Na razie jedyne co prezentujesz to jakieś emocje i opinie na temat innych armii i ich przycięć, a to nie jest tematem rozmowy.
Obrazek

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

Ja mam najprostsze rozwiązanie- poczekać do nowej edycji, która według plotek ma wyjść już w przyszłym roku.
Sam gram bestiami i jestem świadom słabości paru armii, znam proste rozwiązanie problemu swojej, nieingerujące mocno w zasady. Zauważyć należy iż gracze O&G pragną połączyć normalny BP z swoimi ulepszeniami, co jest moim skromnym zdaniem mocno egoistyczne ,niech opowiedzą się czy wolą sloty He czy BP, bo tak faktycznie będzie tylko słychać głosy niezadowolenia. Zastanawiający jest też fakt iż armia w której nic nie ma jest o wiele łatwiejsza do pojechania( powiększenie slotów powoduje pocięcie klocków które mają jakiegoś sensownego statica)więc teoretycznie nawet głupi fast może wbić się z jednej strony i wylecieć 2. Taka sytuacja ma miejsce w szczególności w wypadku goblinów o niskim LD.

Nie zgadam się jednocześnie z tezami, jakoby dodawanie slotów rare i specjal poprawiło w jaki kolwiek armie takie jak DoW, Bestie,OK. Te armie nie posiadają żadnych sensownych jednostek w tych slotach które zmieniły by diametralnie rozgrywke.
DoW to w obecnych standardach słabsze i droższe Imperium.
OK to armia w której 1 model kosztóje 40p a wieloundowa piechota jest trochę niegrywalna(słabsza od ciężkiej kawalerii)
bestie boli psychologia połączona z brakiem jakiegoś sensownego sejwa.
orki to psychologia i jeszcze raz psychologia(animozja)
Poza tym nie łudźmy się format tego turnieju był na tyle sprzyjający że gracze mogli sobie pozwolić na zmieszczenie wszystkiego co chcieli jeśli chodzi o dodatkowe sloty a gdy potnie im się te 300 pts to albo potną sobiev te sloty albo w ich armiach oprócz nich nic nie będzie co w cale nie jest takie fajne.
Fluff mówi że siła armi dzemie w corach i dzielnych bochaterach.
Turnieje , że światem żądzą spesjale rary i ziomki na wielkich stworkach( im bardziej przegięci tym lepiej)wspieranych przez magię.

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Klops pisze:
Nie zgadam się jednocześnie z tezami, jakoby dodawanie slotów rare i specjal poprawiło w jaki kolwiek armie takie jak DoW, Bestie,OK. Te armie nie posiadają żadnych sensownych jednostek w tych slotach które zmieniły by diametralnie rozgrywke.
Sory ale ty to chyba nie zabardzo wiesz o czym piszesz...jeśli uważasz ze wieksza ilość speciali czy rarów w orkach nic nie zmienia to oznacza to ze nie znasz zabardzo tej armii a co za tym idzie nie wypowiadaj sie głupio...bo moim zdaniem na przykład 2 doomy a 4 doomy to wielka różnica...a nie wiem czy wiesz zawsze 2 robiły czoko a teraz by 4 robiły 2 x wieksze czoko...ja widze różnice a dla ciebie dalej to nic nie zmienia??

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Undead84 pisze:
Klops pisze:
Nie zgadam się jednocześnie z tezami, jakoby dodawanie slotów rare i specjal poprawiło w jaki kolwiek armie takie jak DoW, Bestie,OK. Te armie nie posiadają żadnych sensownych jednostek w tych slotach które zmieniły by diametralnie rozgrywke.
Sory ale ty to chyba nie zabardzo wiesz o czym piszesz...jeśli uważasz ze wieksza ilość speciali czy rarów w orkach nic nie zmienia to oznacza to ze nie znasz zabardzo tej armii a co za tym idzie nie wypowiadaj sie głupio...bo moim zdaniem na przykład 2 doomy a 4 doomy to wielka różnica...a nie wiem czy wiesz zawsze 2 robiły czoko a teraz by 4 robiły 2 x wieksze czoko...ja widze różnice a dla ciebie dalej to nic nie zmienia??
Nie zgadam się jednocześnie z tezami, jakoby dodawanie slotów rare i specjal poprawiło w jaki kolwiek armie takie jak DoW, Bestie,OK.
undead czytaj ze zrozumieniem ;]

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

a mnie się wydaje że 2 gorgery w ograch a 4 to już jest duża róznica bo taka czwóreczka ze spokojem poradzi sobie z parkiem maszynowym

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Shino pisze:
Kalesoner pisze:A co ma czyjekolwiek zdanie na temat Demonów do konkretnej propozycji dotyczącej O&G?
skoro takie wyniki demonow sprawily, ze ogol graczy chcial je sciac to czemu chcecie na sile przeforsowac takie, ktore zrobily podobny wynik tlyko, ze o&g?

tlyko po to, zeby to znowu szybko zmienic do wczesniejszej opcji?

a skoro sie cieszysz, ze bylo 3 o&g niz nam asterze i to dobrze to co powieszn a to, ze bylo o 3 arie o&g wiecej niz demony, 1 wiecej niz tk, 2 wiecej niz ogrow i bretki

znaczy, ze teraz te mamy dopakowac bo bylo ich mniej niz o&g?

@kolata: srednoi od orkow na waszym turnieju vchyba tylko bretka, lizi i dow (wszystkie 3 armie po jednym graczy jesli sie nie myle)mialy lepszy wynik. to, ze przy 3 graczach az 3 bylo tak wysoko nie oznacza, ze wszyscy macie skilla (choc nie umniejszam temu jak gracie) tylko, ze moze troche staracie sie przedobrzyc. I nie chodzi mi o to, ze zapis jest bez sensu i od razu nalezy go skreslac. Po prostu za mocno i za szybko probojecie dodatkowe boosty przepchnac... z masterem w bialym juz zupelnie przesadziliscie imo
Shino, ty to pisałeś narąbany czy jak ? Bo nijak zrozumieć Cię nie mogę.... :roll:
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Shino tak czasem ma. Za mocno i za szybko... ;)

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Aldean pisze: Nie zgadam się jednocześnie z tezami, jakoby dodawanie slotów rare i specjal poprawiło w jaki kolwiek armie takie jak DoW, Bestie,OK.
undead czytaj ze zrozumieniem ;]
Można z tym polemizować. Nie wiem jak u bestii czy OK, ale w DoW to jednak głównie specjale są coś warte i zawsze mi tych slotów brakuje :|
Obrazek

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

Jeśli już mówimy o slotach to wiem że 4 szagoty to potęga tylko pytanie jakim kosztem.
Pytam się więc was co potniecie wsadzając 2 gorgery lub 2 doomdiwery i jeszcze dodajcie jakieś dodatkowe specjale i stwórzcie z tego fajną rozpę to pogadamy.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Niezle podejscie. "Po co Wam to skoro i tak z tym nic nie zrobicie?" :) Ale rozumiem Cie, w sumie to ma sens. "Po co 0-1 na Flamerach skoro i tak niewiele to zmienia?". Zieloni mowia, ze HE sloty dzialaja, wiec troche wtym prawdy musi byc. Uniemozliwiajac alternatywe nic nie osiagasz. Jedni wola grac jak graja inni moze skozystaja z dodatkowych slotow. Bah.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

A zauważyliście że HE nie są armią hordową- są przeciwieństwem besti i orków. Twórcy batla wymyślając armię stawiali na jakiś typ rozgrywania nimi bitwy. Sposób więc naprawienia armi nie powinien psuć jej pierwotnego charakteru, ale poprawić jej słabości.
A z giętymi armiami to tylko radykalne metody dają rade.
Potanijmy psy i flamery o 5 pts i odbierzmy im 2 woundy a zobaczymy czy będą takie super

ODPOWIEDZ